• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mokslininkai teigia, kad veiksmo žaidimai gali padėti pagerinti suaugusiųjų regėjimą ir net pakeisti akinius bei kontaktinius lęšius.

REKLAMA
REKLAMA

Tyrimo metu pastebėta, kad vaizdo žaidimus žaidusių žmonių regėjimas pasitaisė: jie pradėjo skirti spalvų tonus, pastebėti įvairias smulkias detales.

REKLAMA

Žurnale „Nature Neuroscience“ publikuotos studijos autoriai teigia, kad šios žaidimų treniruotės padėda žmonės su ambliopijos („tingios akies“) sutikimu. Teigiama, kad žaidimai gali padėti ir turintiems vairavimo naktį problemų.

„Dažniausiai tam, kad pagerintume regos kontrastų jautrumą, naudojame akinius arba darome akies operaciją – taip pakeičiame akies optikas“, – aiškino profesorė Daphne Bavelier, dėstanti smegenų ir kognityvinio mokslą Ročesterio (JAV) universitete.

REKLAMA
REKLAMA



„Scanpix“ nuotr.

„Tačiau mes pastebėjome, kad veiksmo žaidimai gerina smegenų veiklą ta prasme, jog egzistuojanti vizuali informacija yra efektyviau įsisavinama“, – pridūrė ji.

Tyrimo metu mokslininkai stebėjo dvi savanorių grupes, kurios per devynias savaites kompiuteriu žaidė 50 val. Pirmoji grupė žaidė veiksmo žaidimus, pavyzdžiui, „Call of Duty 2“ ir „Unreal Tournament 2004“, o kiti – žaidimus, kuriuose tikslumas nereikalingas, pavyzdžiui, „Sims 2“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Studijos autoriai teigia, kad žaidusių veiksmo žaidimus, priešingai nei kitų savanorių, regėjimo tikslumas nuo 43 proc. šoktelėjo iki 58 proc.

„Mus nustebino, kad regėjimą galima pagerinti ir paprasčiausiomis treniruotėmis. Kai žmonės žaidžia veiksmo žaidimus, jų smegenų dalys, kurios atsakingos už vizualią sistemą, priverstos dirbti daug aktyviau. Net ir po dvejų metų pastebime išlikusius tam tikrus teigiamus pokyčius“, – teigė D. Bavelier.

REKLAMA

Šio tyrimo rezultatai papildė 2007 metų tyrimą. Tada savanoriai vaizdo žaidimą žaidė porą valandų per dieną, o po mėnesio jų regėjimo erdvinė rezoliucija pagerėjo 20 proc.

Mokslininkai spėja, kad teigiamas vaizdo žaidimų efektas išlieka ilgus metus. Anot jų, tokios pratybos gali būti naudingas pakaitalas tradiciniams regos pataisymo instrumentams – akiniams, kontaktiniams lęšiams ar akies operacijai.

Tyrimui vadovavę mokslininkai pažymi, kad ne visi veiksmo žaidimai turi teigiamos įtakos regėjimui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų