sauna
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „sauna“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „sauna“.
Vilniaus sporto klube sudegė sauna
Sporto klube Vilniuje sekmadienį sudegė sauna.
Kaip pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, gaisras kilo apie 10 valandą Vilniuje, Kareivių gatvėje esančiame sveikatingumo klube.
Atvykus ugniagesiams žmonės iš klubo buvo išėję patys. Gaisro metu išdegė sauna.
Ugniagesiai išvėdino patalpas, patikrinto jas termovizoriumi.
Pirtyje nedarykite 1 didelės klaidos: galite nualpti
Pirtis – vienas didesnių žiemos malonumų, kuomet atšąla orai ir norisi pasišildyti. Apie šios pramogos naudą sveikatai žino kone kiekvienas pirtininkas, tačiau pamirštama, kad ir čia reikia lankytis atsakingai bei nepervertinti savo galimybių. Vaistininkė Jūratė Vaičiūnienė dalijasi naudingais patarimais, kaip pirtyje išvengti netikėtų situacijų.
Įspėja pirties mėgėjus – viena klaida gali baigtis mirtimi
Permaininga vasara dažnai verčia mus prisiminti pirtį ir mėgautis jos malonumais atvėsus orui. Ar tikrai žinome šių malonumų naudą sveikatai, apie pirties veiksnius ir kaip saugiai naudotis pirtimi, kad ji stiprintų sveikatą, didintų organizmo atsparumą ligoms ir neigiamam aplinkos poveikiui?
Pirties atsiradimo pradžia galėtume laikyti jau akmens amžių, kai buvo naudojami garai, atsiradę ant karštų akmenų užpylus vandens.
Pirtininkas išdavė paslaptį – nuo šiol pirtyje darysite tik taip
Sakoma, kad vantą pirčiai geriausia susirišti pačiam – tokios poveikis esą bus veiksmingiausias. O jei patys negalite, ar nemokate, jums gali padėti tikras pirtininkas, kokių Lietuvoje priskaičiuotumėme vos kelias dešimtis. Vienas jų – Renatas Žvaliauskas. Vyras gyvena Alytuje, bet sako važinėjantis iš pirtelės į pirtelę, kur žmonės pasikviečia. „Be vantos tai išvis nėra ko eiti į tą pirtį. Sako, susėda ten, sėdi, kol nuo nosies devyni lašai nulaša, ir sako, kad jau iš pirties reikia išeiti.
Sauna vilioja ne tik šiluma, bet ir vaizdu
Netrukus išvysite tokią sauną, kokios dar veikiausiai neregėjote. Menininkų sukurta sauna – auksinio kiaušinio formos ir pirma patraukia akį, o užėjus vidun ir sušildo. Rudens lapų fone kelių metrų aukščio veidrodinis auksinis kiaušinis atrodo išties įspūdingai. Saulės baterijų ir nerūdijančio plieno lakštų lukštas vilioja į vidų. O čia – medis. Pušies ir drebulės lentos ir žvarbų rudenį puikiai sušildanti 65 laipsnių temperatūra. Neįprasta sauna veikia Paryžiuje.
Tyrimas: sauna kenkia vyrų spermatogenezei
Kaitintis saunoje mėgstantys vyrai turėtų žinoti, kad šis pomėgis mažina spermatozoidų skaičių, tačiau tai tik laikinas reiškinys, atskleidė JAV atliktas tyrimas. Merilendo universiteto Medicinos centro specialistai pasitelkė 10 savanorių sveikų vyrų, kurie 3 mėnesis dukart per savaitę kaitindavosi suomiškoje pirtyje. Saunoje kaskart jie išbūdavo po 15 minučių esant 80 – 90 laipsnių temperatūrai. Tiriamųjų amžius siekė nuo 30 iki 40 metų. Praėjus 3 mėnesiams savanoriai nebesikaitindavo saunoje.
Šilumos terapija žiemą: ką reikia žinoti apie pirtį
Senovėje pirtys buvo kasamos kalvų šlaituose ir naudotos ne tik kaip kūno švaros palaikymo priemonė, bet ir kaip prieglobstis nuo šalčio žiemą. Kai kurie žmonės dėl romantikos tokias pirtis įsirengia ir dabar.
Populiarios ir senovėje, ir dabar
Oloje esančiame ugniakure būdavo iki raudonumo kaitinami akmenys. Tam, kad pakiltų vidaus temperatūra, ant akmenų buvo pilama vandens. Tada patalpa prisipildydavo garų. Temperatūra pakildavo tiek, kad žmonės galėdavo nusivilkti drabužius.
Prievartautoją maniaką susekė pagal aukos nukąstą jo lytinį organą
Vyriškas pasididžiavimas, tyrėjų aptiktas nusikaltimo vietoje, padėjo surasti serijinį prievartautoją.
Nusikaltimo „įrankis“ buvo pagrindinis įrodymas byloje dėl išprievartautos nėščios moters. Novosibirsko apskrityje tiriamas neįprastas incidentas, įvykęs saunoje.
25-ių metų pirties administratorė Svetlana S. nukando ją užpuolusiam prievartautojui jo vyrišką pasididžiavimą.
Policijos pareigūnai neilgai užtruko, kol aptiko organo šeimininką.
Žiema baigėsi. Valome organizmą!
Šaltuoju metų laiku organizmas stengiasi sukaupti kuo daugiau energijos, kad galėtų kovoti su šalčiu, todėl dauguma žiemą valgome daugiau kaloringo maisto – ir tai tampa problema.
Bėda tai, kad žiemą mūsų fizinis aktyvumas sumažėja – juk labiau norisi sėdėti šiltuose namuose, o ir trumpesnės dienos natūraliai skatina daugiau miegoti. Ir galiausiai visos tos kalorijos, kurias suvartojame, ima atsispindėti figūroje, veide, plaukuose.
Tačiau tai tik išoriniai požymiai – ledkalnio viršūnė.
3 svarbiausios taisyklės einantiems į pirtį
Senolių išmintis byloja: pirtis geriau nei sotūs pietūs. Nenuostabu – pirtis nuo seno laikoma ne tik higienos ritualu, bet ir grožio bei sveikatos terapija, gydomąja ir profilaktine priemone nuo įvairių negalavimų.
Pirties gydomasis poveikis pasireiškia per paspartėjusią kraujotaką, aktyvuotus rūgimo procesus organizme. Kraujyje padaugėja hemoglobino ir eritrocitų, suaktyvėja medžiagų apykaita.
REKLAMA
REKLAMA
Kuo naudinga sauna?
Saunos nauda – neįtikėtina, o ypač širdžiai. Ar žinojote, kad kaitindamiesi galite jai padėti? Moksliniais tyrimais įrodyta, kad žmonės, kurie skundžiasi širdies nepakankamumu ir reguliariai (bent tris–keturis kartus per savaitę) lankosi saunoje, gali pagerinti širdies veiklą.
Širdies nepakankamumas diagnozuojamas tuomet, kai gyvybiškai svarbus organas – širdis, negali aprūpinti kūno pakankamu kraujo kiekiu, todėl žmogui sunku kvėpuoti ir atlikti fizinius veiksmus.
Pirties malonumų – į kaimyninį rajoną
Biržuose uždarius vienintelę veikusią pirtį, miestiečiai praustis traukia į kaimyninius rajonus, ten palikdami ir dalį pinigų.
Tačiau gyventojai nepatenkinti, nes brangstant degalams, brangsta ir kelionės, praneša LTV „Panorama“.
Prieš šventes norintys išsimaudyti pirtyje biržiečiai priversti važiuoti 40 ir daugiau kilometrų į kaimyninius rajonus. Mat ilgus dešimtmečius veikusią ir nemažai lankytojų sulaukdavusią vienintelę pirtį miesto valdžia atsisakė išlaikyti.
Infraraudonųjų spindulių pirtis
Kai 1800 m. W. Heršelis elektromagnetinio spinduliavimo sudėtyje aptiko infraraudonuosius spindulius, jis net neįsivaizdavo, kokią didelę praktinę reikšmę turės šis atradimas. Šių spindulių ypatumas tas, kad jie šildo.
Ši jų savybė buvo plačiai taikoma moksliniuose tyrimuose, gamyboje ir medicinoje. Infraraudonieji spinduliai per odą prasiskverbia gana giliai į žmogaus organizmą (net iki 4 cm), jie yra labai efektyvūs ir tuo pat metu visiškai nekenksmingi, šildantys žmogaus organizmą.
Pasaulio Saunos čempionate mirė vienas dalyvių
Pasaulio Saunos čempionate, vykusiame Suomijoje, mirė finalo dalyvis. Iš Rusijos atvykęs saunos entuziastas siekė pagerinti pasaulio rekordą.
V. Ladyzenskis finale varžėsi su Suomijos atstovu T. Kaukonenu. Kaip praneša Suomijos naujienų agentūra, abu finalo dalyviai buvo hospitalizuoti, tačiau rusas ligoninėje mirė.
Mobilusis telefonas, štanga, sauna... ir žūstantys spermatozoidai
Mobilusis telefonas, sauna, kompiuteris ir štanga… Apie tai, su kokiais pavojais susiduriame kasdien. Dauguma iš jų kaip reikiant įsitvirtino mūsų gyvenime ir tapo neatskiriama jo dalimi. Ir vis dėlto! Ką gi baisaus jie gali mums padaryti? Mobilusis telefonas žudo spermą
1. Gautas patvirtintas mokslinis įrodymas: mobilusis telefonas daro neigiamą poveikį spermatozoidų kiekybei ir kokybei.
Ar pirtis tinka visiems?
- Ar visi gali naudotis pirties malonumais? Pastebėjau, kad po jos paūmėjo lėtinių ligų eiga.
- Dėl kontrastingos vandens ir oro temperatūrų kaitos geriau išsivalo odos poros, treniruojama širdies kraujagyslių sistema. Pakilus vidaus organų temperatūrai greitėja medžiagų apykaita, stiprėja imunitetas. Su prakaitu iš organizmo pasišalina skysčių perteklius, šlakai - gerėja inkstų veikla. Jei ant įkaitusių akmenų užpilame žolelių, tai inhaliuoti garai gydys kvėpavimo sistemą.