sakura
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „sakura“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „sakura“.
Ragina pasisodinti šį augalą sode: jo grožis pakerės visus
Sakura arba japoninė vyšnia užburia savo žiedų grožiu. Jos žydėjimas žymi tikro pavasario pradžią. Žmonės traukia į sakurų parkus, darosi asmenukes, fotografuojasi su šeimomis ir tiesiog gėrisi šiuo trumpu, bet įstabiu žydėjimu. Pirmasis sakurų parkas Lietuvoje įkurtas dar 2001 metais, tad akivaizdu, kad šios vyšnios puikiai gali prigyti ir augti mūsų krašte.
Na, o jeigu norite japoninę vyšnią užsiauginti savo sode, turime jums gerų žinių.
Kanadoje – sakurų žydėjimas: viename parke žydi 2 tūkst. japoniškų vyšnių
Nors pas mus sakuros jau baigia nužydėti, Toronte, Kanadoje, jos dar tik pradėjo džiuginti gyventojų akis. Šimtai kanadiečių patraukė į parką, kuriame žydi 2 tūkstančiai japoniškų vyšnių. Čia jie šventė ir Motinos dieną, kurią amerikiečiai ir kanadiečiai mini antrąjį gegužės sekmadienį.
Tūkstančiai rožinių žiedelių pritraukė šimtus Toronto gyventų. Gausybė smalsuolių atėjo pasigerėti pražydusiomis sakuromis. Kas pasivaikščioti, o kas ramiai pagulėti po kvepiančiais medžiais.
Kauną papuoš sakurų žiedai
Kauno Nemuno saloje sužydės sakurų parkas: pavienius ten šiuo metu augančius šios rūšies medžius rudenį papildys dar keturiasdešimt sakurų. Kaip pranešė Kauno miesto savivaldybė, sakuras miestui dovanoja Japonijos sakurų asociacija. „Tai bus simbolinis draugystės parkas, kuris plačiajai visuomenei primins apie mūsų miesto ryšį su Tekančios Saulės šalimi. Nemuno sala tampa svarbia centrinės miesto dalies ašimi, o gausiai žydinčios japoniškos vyšnaitės nepalieka abejingų.
Japonų beprotybė dėl sakurų pasireiškia ir virtuvėje
Japonijos Kanagavos prefektūroje, Hadano mieste auga 2500 neįprastų sakurų. Šios turi itin didelius, tankius, daugiasluoksnius žiedus. Ir čia jais ne tiek grožimasi, kiek skubama juos nuskinti per pirmąsias tris žydėjimo dienas. Tik taip, pasak vietinių, užtikrinama būsimo produkto kokybė ir grožis. O produktas ne bet koks – sakuros žiedai bus suvalgyti. Sodo darbuotojams šiandien pasisekė – nurinkti gražius žiedus jiems padeda vaikai.
Pavasaris Japonijoje – amą atimančiose nuotraukose
Smarkiai vėluojantis pavasaris piktina dažną lietuvį, tad ši žemiau pateikta galerija žiemos priešams nuotaikos nepakels. Visgi fotografo Hidenobu Suzuki akimis pavasaris Japonijoje sužibo pačiomis gražiausiomis spalvomis. Tūkstančius socialinių tinklų sekėjų turinčiam vyrui pavyko užfiksuoti Japonijos simbolio – sakuros – skleidimosi pradžią, o rezultatu žavisi net pasaulio garsenybės.
Sostinė pražydo tūkstančiais sakurų žiedų
Dešimtys tūkstančių gražiausių žiedų jau kelias dienas puošia sostinę – dešiniajame Neries krante, šalia Nacionalinės dailės galerijos, pražydo sakuros. Tai netruko suuosti vilniečiai ir sostinės svečiai, tad net paprastą darbo dieną čia gausu žmonių. Rausvaskruostes sakuras antradienio popietę tyrinėjo gausybė žmonių. Mamos su vaikais, močiutės su seneliais, klegančios merginos ar atsipalaidavę vaikinai – kas tik čia neapsilankė.
Japonai džiaugiasi žydinčių vyšnių grožiu
Japonijoje žydinčios vyšnios džiugina didelius ir mažus. Sakuros yra vienas esminių šios tautos tapatumo akcentų.
Sakuros – japoniškos vyšnios. Sakuromis vadinamos kelios vyšnių rūšys: Prunus serrulata, Prunus speciosa, Prunus × yedoensis, Prunus sargentii. Sakuros auginamos kaip dekoratyviniai medžiai. Žiedai įvairių rožinių atspalvių, būna balti.
Sakuros žydi tik savaitę, todėl japonams tai yra didelė šventė. Ji dažnai asocijuojasi ir su romantika, nuoširdžiais jausmais.
Tęsiamas interaktyvaus teatro projektas
Kaip visada išradinga A. Pulkauninko kinetinė trupė, vasario ir kovo mėnesiais prisistatanti kaip interaktyvus teatras, jau ketvirtą kartą kviečia visus, besidominčius menu, jaukiai praleisti penktadienio vakarą su „Penktadienio menu“.
Atėjęs Tu galėsi ne tik paklaidžioti paprastai neprieinamomis slaptosiomis teatro palėpėmis, scenos užkulisiais, bet ir kartu su teatro aktoriais dalyvauti žaismingame interaktyviame teatro veiksme bei žaidimuose, pamatyti teatro gyvenimą iš arti.
Įkvėpti filmo japonai Vilniuje rengia labdaros koncertą
Arūno Matelio dokumentinis filmas „Prieš Parskrendant į Žemę“, 2006 m. pavasarį rodytas Europos Sąjungos kino dienose Tokijuje, įkvėpė japonus onkologinėmis ligomis sergančių Lietuvos vaikų gydymo labdarai. Kovo 24 dieną Nacionaliniame dramos teatre vyks labdaros renginys „Japonijos kultūros dienos“, kuris yra skirtas Lietuvos vaikų, sergančių onkologinėmis ligomis, gydymo kokybės gerinimui. Koncertas prasidės 17:00 val.