rūgštingumas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „rūgštingumas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „rūgštingumas“.

Sumažinkite skrandžio rūgštingumą: gydytojas išdavė, kas padės

Padidėjęs skrandžio rūgštingumas yra dažna problema, kuri gali sukelti nemalonius pojūčius ir paveikti bendrą savijautą. Neretai tai lemia netinkama mityba, stresas ar tam tikri gyvenimo įpročiai. Laimei, yra būdų, kaip efektyviai sumažinti skrandžio rūgšties kiekį. Naujienų portalui tv3.lt medicinos centro „Antėja“ gydytojas, gastroenterologas Artūras Jacinavičius atskleidžia, kokie yra rūgščių refliukso valdymo būdai ir ko reikėtų atsisakyti, norint išvengti skrandžio rūgštingumo.
2024-09-21

Rūgščių refliuksas gali išduoti klastingą ligą: įspėja visus

Deginimo pojūtis krūtinėje gali būti rėmens požymis, tačiau jis taip pat gali byloti apie rimtą širdies problemą. Jei šį simptomą patiriate dažnai, atkreipkite dėmesį į tris konkrečius požymius. Staigus, spaudžiantis ir deginantis pojūtis krūtinėje gali gerokai išgąsdinti, priversdamas spėlioti, ar tai rimtas sveikatos sutrikimas, ar tiesiog signalas, kad per daug mėgavotės greitu maistu.
2024-07-05

Sumažinkite skrandžio rūgštingumą: atskleidė, kas padės

„Graužia rėmuo“, – sakome, kai sočiau pavalgę pajuntame deginimą, graužimą, sunkumą už krūtinkaulio. Tai gastroezofaginis refliuksas – liga, galinti reikštis ir netipiškai, pavyzdžiui, rytiniu kosuliu, krenkštimu, skausmingu rijimu, burnos džiūvimu. Šia liga pasaulyje serga nuo 8 iki 30 proc., o Lietuvoje – apie 10 proc. žmonių.
2023-08-17

Graužia rėmuo? Atsakė, ar galima gerti kavą ir ko šiukštu nevalia valgyti

„Duokite ko nors nuo rėmens“, – tai vienas dažniausių prašymų, kurį išgirsta vaistininkai. Virškinimo sutrikimai, kai jaučiamas deginimas „po duobute“, riaugėjimas, pilvo skausmai, sustojusio skrandžio pojūtis ar pykinimas, kankina beveik kas antrą Lietuvos gyventoją. Kokia yra šių negalavimų priežastis? Daugelis žmonių mano, kad šie negalavimai praeis savaime, todėl nesistengia ieškoti ligos priežasties.
2022-06-20

Atsikratykite rūgščių refliukso naktį: štai, ką reikia daryti

Rūgščių refliuksas, dar vadinamas rėmeniu, yra labai nemalonus sveikatos sutrikimas, kuris pasireiškia tiek ūmine, tiek lėtine formomis. Nors paprastai dėl to medikų pagalbos neprireikia, kai kuriais atvejais prasta savijauta gali nepraeiti net kelias valandas. Graužiantis rėmuo kartais ištinka ir naktį, kai organizmas atsipalaiduoja. Rūgščių refliuksas sukelia nemalonų skausmą gerklėje, kuris atsiranda dėl susikaupusių skrandžio rūgščių.
2021-12-02

Sumažinkite skrandžio rūgštingumą: pasakė viską, ką reikia žinoti

„Graužia rėmuo“, – sakome, kai sočiau pavalgę pajuntame deginimą, graužimą, sunkumą už krūtinkaulio. Tai gastroezofaginis refliuksas – liga, galinti reikštis ir netipiškai, pavyzdžiui, rytiniu kosuliu, krenkštimu, skausmingu rijimu, burnos džiūvimu. Šia liga pasaulyje serga nuo 8 iki 30 proc., o Lietuvoje – apie 10 proc. žmonių.
2021-08-20

Sumažinkite skrandžio rūgštingumą: pasakė viską, ką reikia žinoti

Su rūgštinio refliukso sukeliamu rėmeniu, pasireiškiančiu deginimo jausmu krūtinėje, ko gero, anksčiau ar vėliau susiduria kiekvienas. Mokslininkai atskleidė neįtikėtiną šios problemos dažnumą: 1 iš 5 gyventojų rėmenį patiria kartą per savaitę, o 2 iš 5 — bent kartą per mėnesį. Dažnu atveju, tuomet skubama į vaistinę ieškoti skrandžio rūgščių išsiskyrimą blokuojančių vaistų ar maisto papildų.
2021-02-25

Padidėjęs skrandžio rūgštingumas? Gydytoja patarė, kuo pakeisti vaistus

Skrandžio rūgštingumo problemos šiandien – itin dažnos, o vadinamąjį „rėmens ėdimo“ jausmą, ko gero, bent kartą gyvenime yra tekę pajusti kiekvienam mūsų.  Susidūrusieji su skrandžio rūgštingumo disbalansu netrunka pastebėti, kad šiuo metu populiariausi rinkoje vaistai skrandžio rūgštingumui nukreipti labiau į simptominį gydymą, arba į greitą ir trumpalaikį blogų pojūčių eliminavimą, arba į negrįžtamą skrandžio rūgšties gamybos slopinimą, o neretai ir pasižymi šalutiniais poveikiais.
2021-02-04

Sumažinkite skrandžio rūgštingumą: štai, ką reikia žinoti

Žmonės iki 20-ųjų savo gyvenimo metų dažniausiai gali valgyti visus maisto produktus, puikiai juos virškinti ir gerai jaustis. Bėgant metams susiduriama su atsirandančiomis sveikatos problemomis. Jos dažnai prasideda įkopus į trečią ar ketvirtą dešimtį. Įprasta atsiradusius negalavimus sieti su amžiumi. Iš pradžių jie nebūna itin akivaizdūs – tai vienokių ar kitokių vitaminų, mineralų trūkumas, lengvi skrandžio veiklos sutrikimai, dažnesnis nuovargio jausmas ir pan.
2020-09-22

Vaistininkė perspėja – rūgštis gerklėje išduoda nemalonią ligą

Karantino įvedimas pakoregavo daugelio žmonių gyvenimo būdą, tačiau atsiradus daugiau laiko, motyvacijos pasirūpinti savo sveikata nepadaugėjo, o kai kuriais atvejais net sumažėjo. Dėl negalėjimo kasdien apsirūpinti šviežiu maistu suprastėjo mūsų valgymo įpročiai, o dėl išaugusio nerimo neatsikratome, kaip žadėję, kenksmingų sveikatai įpročių.
2020-04-22
REKLAMA
REKLAMA

Riebalai kris nuo pilvo: vartokite šias sėklas

Sulieknėti trokšta kone kiekvienas, todėl jei vis dar neprisiruošiate prakaituoti sporto salėje, turėtumėte išbandyti lieknėjimą, vartojant natūralias priemones.  Viena tokių yra kmynai. Juose yra gausu fitosterolių, kurie padeda sumažina cholesterolio kiekį kraujyje. Taip pat juose gausu kalcio, fosforo, geležies. Jis stimuliuoja inkstų ir virškinimo trakto darbą, turi diuretikų savybių.
2019-09-03

Klaidinančiais simptomais prasidedanti liga gali pražudyti

Padidėjęs skrandžio rūgštingumas, lydimas tokių nemalonių simptomų kaip skausmas, sunkumo pojūtis ir nemalonus rūgštumas burnoje dažniausiai pasireiškia suvalgius daug riebaus, aštraus maisto, greitų užkandžių ar perdozavus raudonojo vyno. Visgi, kartais rūgštumas burnoje tampa varginančiu nuolatiniu palydovu. Pradėti ligos priežasčių paieškas rekomenduojama nuo kasdienių įpročių.
2017-10-18

Skrandžio skausmai labiausiai vargina vadybininkus ir buhalterius

Rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės „Prime consulting“ atlikto tyrimo metu paaiškėjo, jog daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų per pastarąjį mėnesį skundėsi skrandžio skausmais dėl padidėjusio rūgštingumo. Vaistų „Ipraalox“ gamintojo užsakymu atlikto tyrimo duomenimis, dažniausiai nuo rėmens iš dirbančiųjų kenčia pardavimo vadybininkai, buhalteriai, kasininkai-pardavėjai, vadovai bei tarnautojai.
2012-11-19
Į viršų