rankraščiai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „rankraščiai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „rankraščiai“.

Radinys Kauno r. nustebino pareigūnus – nesuprato, vos radę

Antradienį Kauno rajone rasti, kaip spėjama, partizanų rankraščiai. Pasak paveldosaugininkės Astos Naureckaitės, vandens pilname bidone su granata slėpti dokumentai yra labai prastos būklės, tačiau tikimasi, kad juos pavyks restauruoti ir iš išlikusių fragmentų sužinoti daugiau apie netoliese besislapsčiusių partizanų gyvenimą.
Kriminalai 2018-04-11

Vilniaus universiteto bibliotekoje – unikalių dokumentų ir knygų paroda

Trečiadienį, kaip ir kasmet balandžio 1-ąją, Vilniaus universiteto (VU) bibliotekoje bus eksponuojamas pirmosios lietuviškos knygos Martyno Mažvydo „Katekizmo“ originalas. Be to, šiemet bus galima pamatyti ir kitų įdomių VU bibliotekoje saugomų dokumentų, pranešė universitetas. Šiais metais VU biblioteka švenčia savo 445 metų sukaktį, todėl parengė projektą „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje“, orientuotą į senojo paveldo sklaidą Lietuvos regionuose.
2015-04-01

Išleisti Kristijono Donelaičio rankraščiai

Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas pranešė neseniai išleidęs fotografuotinį, originalių, institute saugomų K. Donelaičio rankraščių leidimą. Šiuo metu yra žinomi šie Kristijono Donelaičio (1714–1780) poetinių tekstų autografai – dvi poemos Metai dalys „Pavasario linksmybės“ ir „Vasaros darbai“ bei poemos fragmentas „Fortsetzung“ („Tęsinys“), sakoma Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto pranešime.
2014-05-26

Muziejų dienos proga skelbiami nežinomi Vydūno rankraščiai

Panevėžio kraštotyros muziejus Tarptautinės muziejų dienos proga skelbia nežinomus filosofo, rašytojo, publicisto, kultūros veikėjo Vydūno (Vilhelmo Storostos) rankraščius.
2013-05-16

Vatikano biblioteka užsisakė 2,8 petabaitų talpyklas

Apaštališkojo sosto biblioteka, bendradarbiaudama su bendrove EMC, ėmėsi skaitmeninti itin retus senuosius rankraščius, nes dėl dažno naudojimo jie ėmė sparčiai irti. Skaitmeniniai raštai bus saugomi 2,8 PB talpos diskuose. Apaštališkoji Vatikano biblioteka, įkurta 1448 metais, yra viena seniausių pasaulyje. Joje saugoma per 80 tūkst. unikalių rankraščių ir 1,1 mln.
2013-03-08

Aukcione bus parduodamos V. Hugo knygos, piešiniai ir laiškai

Apie 500 knygų, piešinių, nuotraukų ir baldų, priklausiusių Prancūzijos rašytojui Victorui Hugo) (1802–1885) ir jo palikuonims, bus parduodami „Christie's“ aukcione Paryžiuje. Aukcionas vyks balandžio 4 dieną, minint 210-ąsias klasiko gimimo metines, ketvirtadienį praneša aukciono namai. Per aukcioną tikimasi surinkti apie 1 mln. eurų.
2012-03-01

Internete paskelbti I. Newtono rankraščiai teologijos temomis

Izraelio nacionalinė biblioteka, kiek netikėtas I. Newtono teologijos rankraščių kolekcijos savininkas, paskelbė internete maždaug 7500 lapų Newtono rašytų tekstų, tame tarpe ir apie jo numatytą Apokalipsę, turinčią įvykti 2060 metais. Isaacas Newtonas (Izaokas Niutonas) sukėlė perversmą fizikoje ir astronomijoje, padėdamas pagrindus klasikinei mechanikai bei atradęs tris pagrindinius judėjimo dėsnius, pavadintus jo vardu.
2012-02-21

I. Newtono rankraščiai paskelbti internete

Kembridžo universitetas (D. Britanija) pirmą kartą internete paskelbė nuskenuotą Isaaco Newtono rankraščių kolekciją, kurioje yra ir žymiausio jo veikalo „Principia Mathematica“ skaitmeninė kopija kartu su mokslininko ranka užrašytais skaičiavimais ir pastabomis, pranešė „Guardian.co.uk“. Pasak universiteto atstovų, iš viso jau suskaitmeninta daugiau nei 4 000 puslapių rankraščių iš I. Newtono archyvo, tai sudaro apie 20 proc. viso Kembridže esančio šio mokslininko rankraščių fondo.
2011-12-12

Vilniaus universiteto bibliotekos rankraščiai – Pasaulio skaitmeninėje bibliotekoje

Pasaulio skaitmeninėje bibliotekoje (World Digital Library – WDL) vartotojai jau gali susipažinti ir su senaisiais Lietuvos kultūros paveldo dokumentais – š. m. spalio mėnesį čia buvo paskelbtos Vilniaus universiteto bibliotekos Rankraščių skyriuje saugomų Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės XVI–XVII a. teismų knygų skaitmeninės kopijos. WDL – tai skaitmeninto kultūros paveldo archyvas – dokumentai iš viso pasaulio vartotojui pasiekiami per vieną internetinį adresą daugiakalbiu formatu.
2011-11-21
Į viršų