raida

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „raida“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „raida“.

Televizoriaus ateitis: lėta baigtis ar dar vienas renesansas

Nors nespoksoti į ekraną pastaraisiais metais tampa madingos gyvensenos tonu, išmaniųjų technologijų ekspertai neabejoja, kad televizoriui išnykti iš dabartinės kartos kasdienybės tikrai negresia. Sunkiai suvokiamu greičiu internetui ir informacinėms sistemoms skverbiantis į mūsų gyvenimus, apie įprastinės televizijos gyvavimo pabaigą kalbama vis dažniau. Tačiau televizorius, kaip įrenginys, technologiškai išprususiam žmogui įgijo naują reikšmę.
2014-06-03

Raidos sutrikimų turintiems suaugusiems nereikės rašyti „svetimų“ diagnozių

Nuo kitų metų sausio 1 d. suaugusiems autistams diagnozės bus nustatomos pagal Klinikinę autizmo vertinimo skalę (CARS). Tokia nuostata patvirtinta sveikatos apsaugos ministro Vytenio Povilo Andriukaičio pasirašytame įsakyme. Naujoji diagnozavimo tvarka padės kuo objektyviau nustatyti ne tik autizmo ligos sunkumo laipsnį, bet ir darbingumo lygį suaugusiems, sergantiems įvairiapusiais raidos sutrikimais.
Aktualijos 2014-04-02

Nepaisant Kazachstano valiutos devalvacijos, ūkio raidos perspektyvos – kol kas stabilios

Vasario pradžioje Nacionalinis Kazachstano bankas paskelbė, jog nebepalaikys Kazachstano tengės kurso JAV dolerio atžvilgiu ties 155 lygiu. Vietinės valiutos likvidumas buvo santykinai žemas, ir vyravo tengės nuvertėjimo lūkesčiai. Nacionalinis bankas nusprendė, jog kurso palaikymas rinkos intervencijomis šaliai būtų nenaudingas, ir pasirinko staigaus devalvavimo žingsnį.
2014-03-07

Tinginystė ar raidos sutrikimas?

Pirmoji klasė – ypač svarbus ir reikšmingas žingsnis savarankiško gyvenimo link. Tai išbandymas ne tik vaikams, bet ir tėvams. Tačiau atslūgus mokslo metų pradžios euforijai, kai pirmoko ir jo tėvelių gyvenimas ir vėl įgauna ritmą, kartais tenka nustebti: vaikui mokytis neįtikėtinai sunku. Kas tai – tinginystė, ar vis dėlto raidos sutrikimas? Raidos šuoliai Iki pradėdami eiti į mokyklą vaikai vystosi labai nevienodai.
2014-01-24

90 sekundžių: kaip pasaulį persidalijo didžiosios religijos?

Krikščionybė. Islamas. Judaizmas. Budizmas. Induizmas. Visos didžiosios pasaulio religijos nuo pat jų atsiradimo kovojo dėl įtakos zonų ir tikinčiųjų. Kuri suviliojo daugiausiai kitatikių? Kuri teisingiausia? Kuri užima daugiausiai vietos ant gaublio? Ne taip seniai „Technologijos.lt“ skaitytojų dėmesio sulaukė interaktyvioji infograma apie visus Žemėje iki 1998 m. įvykusius branduolinius sprogimus, parodžiusi tikrąjį branduolinio ginklavimosi mastą, proporcijas ir geografiją.
2013-11-22

Vilniaus Vaiko raidos centras – avarinės būklės

Pediatrams, psichiatrams ir nevyriausybininkams kelia susirūpinimą nesprendžiama avarinės būklės Vaiko raidos centro patalpų problema. Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikoms priklausančio Vaiko raidos centrui nesulaukiant, kol jis bus perkeltas į naujas patalpas, rugsėjo pabaigoje įgriuvo senojo pastato Vytauto gatvėje stogas. Nukentėjusiųjų nebuvo, bet dalyje patalpų tapo nebeįmanoma teikti paslaugas vaikams, turintiems elgesio ir emocinių problemų.

„Twitter“: nuo mažo socialinio tinklo iki pinigų mašinos

Prieš ketverius metus, Šv. Kalėdų išvakarėse saujelė socialinio tinklo „Twitter“ darbuotojų iš tuometinio vyriausiojo veiklos koordinatoriaus Dicko Costolo sulaukė kiek netikėto šventinio sveikinimo, businessinsider.com. „Mes privalome veikti labai greit, todėl nėra laiko ilsėtis. Prieš mus – milžiniška galimybė“, – buvo rašoma dabar kompanijai vadovaujančio D. Costolo laiške.
2013-09-17

Trečiųjų gyvenimo metų krizė

Apie sunkiausią momentą 2-3 metų vaiko gyvenime. Psichologas Erikas Eriksonas teigė, kad žmogus save visiškai realizuoja tik tada, kai priimtinu būdu išsprendžia tam tikras krizes ir pagrindines psichosocialines problemas. Jo nuomone, ankstyvoje vaikystėje (antraisiais ir trečiaisiais gyvenimo metais) priešpriešinami autonomiškumas ir gėda, abejojimas savimi, nes šiuo laikotarpiu vaiko autonomiškumui kyla pavojus.
2013-07-01

Kūdikius patariama kuo dažniau nešioti ant rankų

Tėvai savo mažylius turėtų kuo daugiau nešioti ant rankų, o ne nuolat vežioti vežimėlyje, tikina mokslininkas. Anot jo, dažnai ant rankų imami kūdikiai vystosi geriau. Naujoje savo knygoje Pulitzerio prizu apdovanotas mokslininkas Jaredas Diamondas įsitikinęs, kad Vakaruose nebepopuliarius vaikų auginimo metodus, vis dar paplitusius labiau tradicinėse bendruomenėse, verta prisiminti ir imti vėl imti taikyti kasdienėje vaikų auginimo praktikoje.
2013-01-07

Elektromobilių raidos istorija (I)

Elektromobilis – ekologiška, elektra varoma transporto priemonė, kurią ateityje tikrai naudos daugelis mūsų planetos gyventojų. Artėjant elektromobilių invazijai, verta pasidomėti ir šių transporto priemonių istorija, kuri, beje, yra tikrai spalvinga ir stebinanti. Elektrinių varikliukų atsiradimas Pirmasis elektrinis varikliukas buvo išrastas 1832 metais, pastarąjį pristatė Bulgaras Ányos Jedlik.
2012-10-09
REKLAMA
REKLAMA

Pasaulis be interneto

Gimusiems iki komercinio interneto paslaugų pradžios pasaulis be jo tikrai neįsivaizduojamas. Kodėl internetas civilizacijos raidai toks svarbus, atskleis keli svarbiausi vaizdžiai pateikti faktai.
2012-06-20

Baltosios Afrikos gentys: ilgas kelias namo

Kai kitą kartą susiruošite kelionei giliau į Afriką (ne vien į Tuniso paplūdimius ar į garlaivį pasiplaukiojimui Nilu), nesusigundykite iliuzija, kad išvydę pigmėjus ar masajus, liūtus ar begemotus, smauglį ar gorilą,  būsite pamatęs tai, ko nėra nematę kiti. Kur kas retesnis ir vis sunkiau randamas eksponatas Afrikoje yra tai, be ko šis žemynas atrodytų visiškai kitaip – tai baltieji Afrikos gyventojai.
2012-06-05

Mokslininkai: senelių prižiūrimi vaikai vystosi geriau

Savo senelių prižiūrimi vaikai dažnai vystosi geriau nei lopšelius lankantys vaikai, teigia Didžiosios Britanijos mokslininkai, kuriais remiasi dienraštis „The Daily Mail“. Šeimos narių prižiūrimi vaikai jaučiasi emociškai saugesni, jų žodynas yra gausesnis, teigiama tyrimo, kurį atliko Fiskalinių tyrimų institutas ir „Nuffield Foundation“, apžvelgę kelias naujas studijas.
2012-03-22

Britanijos realybė: penkiamečiai mūvi sauskelnes, geria tik kolą ir nemoka atsiversti knygos

Didžiosios Britanijos ekspertai perspėja, jog Anglija apvilia mažus vaikus kalbant apie esminį socialinį ir emocinį vystymąsi. Londono universiteto Sveikatos instituto direktorius seras Maiklas Marmotas (Michael Marmot) sakė, kad du iš penkių penkerių metų sulaukusių vaikų nesugeba atlikti paprasčiausių kasdienių darbų, skelbia britų dienraštis „The Daily Mail“. Ekspertas pateikia vienos mokytojos, kuri nepanoro skelbti savo pavardės, istoriją, kuri atspindi susidariusią padėtį.
2012-02-15

Kodėl reikia tirti šeimos ryšius su socialiniais tinklais?

Šiuo metu Lietuvoje vyksta didelės apimties gyventojų sociologinė apklausa - 2011 m. pabaigoje - 2012 m. pradžioje bus apklausta 2000 šalies gyventojų. Apklausą atlieka Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras “Vilmorus" Mykolo Romerio universiteto Socialinės politikos katedros mokslininkų užsakymu.
2012-01-02

Vaiko raida – tėvų ir gydytojų rūpestis

Vieni iš pagrindinių vaiko sveikatos rodiklių, į kuriuos tėvams privalu atkreipti dėmesį ir reaguoti –  vaiko vystymasis, psichomotorinė raida, ūgio, svorio pokyčiai, paauglystėje – elgesys, lytinio brendimo požymiai. „Iš ilgametės patirties galiu pasakyti, kad tėvai savo vaikų sveikata rūpinasi ir sveikatos problemų neatidėlioja.
2011-12-21

Britanijoje – per ankstyvas kriminalinės atsakomybės amžius

Remiantis naujausiais neuromokslo tyrimų rezultatais, D. Britanijoje nustatytas kriminalinės atsakomybės amžius – 10 metų – gali būti per ankstyvas, praneša BBC. Mokslinės institucijos „The Royal Society“ pranešime teigiama, jog, vaikui suėjus 10 metų, smegenų dalys, susijusios su sprendimų priėmimu ir vertinimu, vis dar vystosi. „Nėra nenuginčijamų įrodymų, jog smegenys vystosi per visą paauglystę“, – teigė tyrimą atlikusiai grupei vadovavęs profesorius Nicholas Mackintoshas.
2011-12-14

D. Grybauskaitė: žmonių gerovė – vietos valdžios rankose

Druskininkai aukštai iškėlė kartelę ir per dešimt metų tapo vienu šiuolaikiškiausių kurortų ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje. Tai – pavyzdys kiekvienam šalies regionui, kad žmonių gerovė pirmiausia priklauso nuo vietos valdžios pastangų, teigė Prezidentė Dalia Grybauskaitė, susitikusi su kurorto savivaldybės vadovais.

Prezidentės kelionė į Druskininkus: dėmesys kurortų raidai ir socialinėms problemoms

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį lankysis Druskininkuose. Su savivaldybės vadovais Prezidentė aptars Druskininkų raidą, investicinius projektus ir Europos Sąjungos paramos lėšų panaudojimą, socialinę ir ekonominę miesto padėtį, šilumos ūkio pertvarką. Šalies vadovė taip pat domėsis sveikatos turizmo plėtros galimybėmis. „Žmonių gerovė pirmiausia priklauso nuo teisingo ir aiškaus vietos valdžios apsisprendimo, kuria kryptimi vystytis.

Kokia ateitis laukia socialinių medijų pasaulio?

Žvelgiant į šiandieninio pasaulio tendencijas, lengva pastebėti, kokia sparti ir dažnai netikėta yra technologijų ir komunikacijos priemonių raida. Štai dar prieš porą šimtmečių didžiosios kompanijos gamino garvežius. Jau pats garvežio išradimas visiškai pakeitė atstumo ir komunikacijos sampratą – pasaulis iš esmės tapo mažesnis.
2011-09-25

V. Vasiliauskas: kainų pokyčiai gali nulemti tolesnę raidą

Kartą jau pasakęs, kad infliacija gali pakišti koją Lietuvos planams 2014 metais įsivesti eurą, Lietuvos banko valdybos pirmininkas dar kartą, šįkart kalbėdamas Seimo salėje, pažymėjo kainų didėjimo pavojų. „Kalbant apie perspektyvą, šiuo metu mes dar tenkiname vidutinį infliacijos rodiklį, tai yra Mastrichto kriterijų, kuris yra 3 proc. Mūsų metinė vidutinė infliacija šiuo metu yra 2,8 proc.

„Cisco": interneto duomenų srautas iki 2015 m. išaugs 4 kartus

Tinklo įrangos gamintoja bendrovė „Cisco" paskelbė kasmetinį pranešimą „Visual Networking Index" (VNI), kuriame nagrinėjamos artimiausios interneto plėtros tendencijos. „Cisco" prognozuoja, kad iki 2015 metų bendras internetu persiunčiamų duomenų kiekis lyginant su 2010 m. išaugs 4 kartus ir pasieks 966 eksabaitus (maždaug 1062 milijardus gigabaitų). Prie tokio duomenų srauto didėjimo labiausiai prisidės  internetinės TV ir videotransliacijų paslaugos, teigiama bendrovės pranešime.
2011-06-03

Paukščių Takas išgyvena vidutinio amžiaus krizę?

Mūsų galaktika atsidūrė vidutinio amžiaus krizės viduryje, kai intensyviausias naujų žvaigždžių formavimasis – jau praeityje, teigiama naujame tyrime. Artėjantis susiliejimas su kita galaktika numatomoje nuobodžioje ateityje sukels tik trumpą bruzdesį, rašo NewScientist.com. Daugumą galaktikų galima priskirti vienai iš dviejų kategorijų.
2011-05-23

Internetas viešpatauja

Tikriausiai niekas jau neabejoja interneto galia. Jeigu kas suabejotų, patartume pažvelgti į šiuos skaičius. Elektroniniai laiškai, tinklalapiai, portalai, nuotraukos, vaizdo medžiaga, informacija, adresai ir t. t. Interneto tankmė, atrodo, yra beribė ir nenutrūkstamai plečiasi. Jo galia vis didėja. Pingdom.com surinko duomenis iš įvairių šaltinių ir parengė suvestinę, kuri rodo, kaip internetas ,,gyveno“ 2010 metais. Elektroninis paštas 107 trln.
2011-01-27

Evoliucija ant pirštų

Šis trumpo metražo filmukas tikrąja to žodžio prasme paprastai, „ant pirštų“, aiškina gyvybės raidą Žemėje. Turėtų praversti tiems, kuriems keblu susigaudyti evoliucijos kryžkelėse.
2010-12-20

Smegenys „subręsta“ tik vidutiniame amžiuje

Manote, kad esate visiškai subrendęs nuo 21-erių? Neseniai atliktas tyrimas parodė, kad smegenys vystosi iki 50-ies. Iki šiol mokslininkai galvojo, kad fiziškai smegenys nesikeičia jau nuo vaikystės, bet šis tyrimas parodė priešingai – vyksta daugybė pokyčių iki vidutinio amžiaus. Tyrimai parodė, kad smegenų žievė visą laiką keičia savo formą, praneša „Telegraph.co.
2010-12-16

Pagal Žmogaus socialinės raidos indeksą Lietuva užima 44 vietą pasaulyje

Kasmečiame Jungtinių Tautų (JT) pranešime apie žmogaus socialinę raidą, vertinančiame šalių pažangą, Lietuva šiemet užima 44 vietą – tai yra dviem pozicijomis aukščiau nei 2009 metais. Tačiau iš Europos Sąjungos šalių Lietuva lenkia tik Latviją, Bulgariją ir Rumuniją. Ketvirtadienį JT centrinėje būstinėje Niujorke pristatytas pranešimas apie žmogaus socialinę raidą.

Berniukas ir mergaitė: auga ne vienodai

Berniukai ir mergaitės auga ne vienodai – tą pirmiau nei daugybė mokslininkų pastebėjo pačios mamos. Kuo būtent skiriasi mažų vaikų raida? Jūsų dėmesiui – 5 esminiai skirtumai. Kaip lytį suvokia pats vaikas? Vaikai pradeda suvokti save kaip berniuką arba mergaitę maždaug sulaukę 18 mėnesių. Kitus vaikus priskirti tam tikrai lyčiai mažieji mokosi maždaug nuo 2 iki 6 metų.
2010-03-28
Į viršų