r. laužikas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „r. laužikas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „r. laužikas“.
Slaptą spaustuvę šiltnamyje aplankę Starkus ir Radzevičius – nustebo: neįtikėtinas dalykas
Šį šeštadienį laidos „Aplink Lietuvą. Žmonės“ žiūrovai bus supažindinti su Merkinės krašto totoriais. Laidos vedėjams Martynui Starkui ir Vytarui Radzevičiui kompaniją palaikys Lietuvos istorinės gastronomijos tyrinėtojas Rimvydas Laužikas, kuris papasakos apie skirtingas maisto kultūros tradicijas Lietuvoje, rašoma pranešime spaudai.
„Manęs niekada nedomino politinė istorija. Visada norėjosi rasti kažką šalia to.
Kulinarinio paveldo žinovas: mėsą dabar vartojame, kaip didikai prieš šimtą metų
Po kritikos lavinos, Pasaulio sveikatos organizacija skuba švelnintini savo perspėjimą dėl didelės raudonos ar apdorotos mėsos įtakos susirgimams žarnyno vėžiu. Anot organizacijos, šią savaitę paskelbtos išvados nereiškia, kad reikėtų visiškai atsisakyti dešros ar kumpio, o tik mažinti jų vartojimą.
Kulinarinio paveldo žinovas, profesorius Rimvydas Laužikas „Žinių radijui“ sakė, kad lietuviška virtuvė be mėsos neįsivaizduojama, o vegetarizmo idėjos pradėjo po truputį skleistis tik tarpukariu.
Kūčių stalo tradicijos keičiasi su kiekviena karta
Auganti nepriklausomos Lietuvos karta dėl galimybės nuėjus į parduotuvę nusipirkti produktus, apie kuriuos jų seneliai net svajoti nedrįso, tapo išrankūs maistui. Artėjant šventėms, ne viena šeima suka galvą, kaip suderinti tradicinius Kūčių stalo valgius ir savo atžalų norus.
Paprasti lietuviai šiandien valgo kaip LDK bajorai
Jei šiandien pietums valgėte marinuotą mėsos kepsnį su daržovėmis ir dar užgėrėte taure vyno, pietavote kaip tikri LDK didikai. Istoriniai šaltiniai rodo, kad mūsų dabartinis racionas beveik nesiskiria nuo to, ką pietums rinkdavosi 18-19 a. šalies bajorai ar sau leisti galėdavo tik valdovas. Anot kulinarinio paveldo žinovo dr. Rimvydo Laužiko, mūsų virtuvei didelę įtaką turėjo didikų įpročiai ir kitataučiai, kurie atvežė bei Lietuvoje adaptavo kitų šalių patiekalus.