prastas miegas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „prastas miegas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „prastas miegas“.
REKLAMA
Nemiga (nuotr. Shutterstock.com) Nemiga (nuotr. Shutterstock.com)

Prastai išsimiegate? Štai saldaus ir gilaus miego gudrybės

Nuo suprastėjusios nuotaikos iki galvos skausmų ir virškinimo sutrikimų. Taip miego trūkumas visapusiškai veikia žmogaus organizmą. Miego sutrikimai nėra sezoniniai, todėl nesvarbu, ruduo ar pavasaris būtų, tai gali užklupti netikėtai. „Eurovaistinės“ farmacininkė Jovita Aleknienė teigia, kad dažniausios to priežastys – fizinis ar emocinis pervargimas, miego ir būdravimo režimo nesilaikymas ir kai kurių vitaminų trūkumas.
2023-06-22
REKLAMA
Miegas (nuotr. Shutterstock.com) Miegas (nuotr. Shutterstock.com)

Valerijonas ar melatoninas: atsakė, kuris padeda lengviau užmigti

Sunku užmigti, o ir miegą lydi nuolatiniai prabudimai – tai vieni dažniausių miego sutrikimų, kurie gali pasireikšti kone kiekvienam. „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė pastebi, kad tokiais atvejais žmonės suskuba ieškoti tokių maisto papildų kaip valerijonas ir melatoninas. Vaistininkė įvardija pagrindinius jų skirtumus, bei atskleidžia, kuris yra veiksmingesnis einant miegoti – tai visiems nuo seno pažįstamas valerijonas ar dabar daug dėmesio sulaukiantis melatoninas.
2023-03-24

Pamirškite prastą miegą: pasakė, kaip su tuo kovoti

Vis daugiau Lietuvos gyventojų dėl kankinančios nemigos ir prastos miego kokybės skuba į vaistines ieškodami pagalbos. Vaistininkė Greta Šimkė sako, kad šių negalavimų priežasčių daugybė, tačiau didžioji dalis – išprovokuotos žmonių klaidų. Tai reiškia, kad problemas galima išspręsti pakeitus neigiamą įtaką miego kokybei darančius įpročius. „Miego sutrikimų atsiradimui įtakos turi ne tik amžius, triukšmas, šviesa, laiko juostos pokyčiai, tačiau ir klaidingi mūsų įpročiai.
2022-01-31

Nuolat jaučiatės pavargę? Pasirūpinkite šio vitamino atsargomis

Magnis – žmogui svarbus mineralas, tačiau mūsų organizmas pats jo negamina, todėl turime gauti su maistu ar maisto papildais. Ir nors magnio reikia visiems bei visą gyvenimą, tačiau kai kuriais gyvenimo etapais – po ligos, nėštumo ir žindymo metu bei paauglystėje, kuomet vyksta intensyvus organizmo augimas, – jo prireikia daugiau.
2021-09-02

Vaikų miegas trumpėja ir prastėja. Ką daryti?

Vaikų ligoninės vaikų neurologų Pasaulinei miego dienai skirtoje konferencijoje „Ramus miegas. Lengvas kvėpavimas. Sveikas kūnas“ gydytojai savo praktika ir moksliniais tyrimais dar kartą patvirtino, koks svarbus žmogaus, ypač augančio, organizmui geras ir sveikas miegas. Prof. Vanda Liesienė, miego medicinos pradininkė Lietuvoje, pristatydama miego medicinos istoriją ir svarbiausius šios medicinos srities atradimus, priminė, koks sudėtingas fiziologinis procesas yra miegas.
2014-03-23

Baisūs sapnai: ką sako naktiniai košmarai?

Ar ir Jūs pastaruoju metu dažnai sapnuojate baisius sapnus? Ko gero, ne vienam prabudus po tokios nakties, sunku atsikratyti nemalonių pojūčių. Ar naktiniai košmarai ką nors reiškia? Suprantama, kad žmonės bijo negerų sapnų. Juk tie sapnai – tokie išraiškingi, įsimenantys, palieka ryškias nemalonias nuosėdas. Per naktį žmogus gali susapnuoti keletą pačių įvairiausių sapnų. Koks ryškus ir emocionalus bus sapnas, priklauso nuo miego fazės, kurioje būna sapnuojantis žmogus.
2010-07-10
Į viršų