popamokinė veikla
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „popamokinė veikla“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „popamokinė veikla“.
Vaikai renkasi naujus būrelius: kaina gali siekti ir 150 eurų per mėnesį
Rugsėjį moksleiviai kartu su tėvais renkasi būrelius. Šių įvairovė – didžiulė, kainos irgi. Už vieną būrelį gali tekti pakloti iki 150 eurų ar daugiau. Dar nemažai iššūkių kelia vaikų saugumas, tad svarstoma ir nuotolinių užsiėmimų alternatyva.
Būrelių paieškos platformos vaikubureliai.lt vadovas Daugardas Gintaras Rimša teigė, kad registracijos ir atrankos į būrelius jau prasidėjo.
Išsigelbėjimas namie įstrigusiems moksleiviams: dalis būrelių – nemokami
Lietuvoje laikinai sustabdytas ugdymo procesas, kol kas neaišku, kiek laiko po dabar trunkančių atostogų moksleiviai turės mokytis iš namų. Paskelbus karantiną šalyje sustabdyta ir popamokinė veikla, tačiau ją organizuojančios įstaigos jau ruošiasi dirbti nuotoliniu būdu ir moksleivius po pamokų užimti visiškai nemokamai.
Pirmadienį Lietuvoje įsigaliojo karantinas.
Įspėja, kada būrelis žaloja vaiko asmenybę
Mokslo metai „apdovanoja“ tėvelius dar vienu galvos skausmu – kokia popamokine veikla užimti vaiką, kokius būrelius išrinkti? Specialistai įspėja, kad neįsiklausius į atžalos norus ir neįvertinus jo galimybių gali pakrikti ne tik vaiko sveikata, bet ir sutrikti asmenybė.
Specialistai, paklausti, kokia gi būtų riba, kai nuo būrelių gausos vaikui jau gali imti plyšti galva, sutartinai pabrėžia, kad viskas labai individualu.
Būrelius vaikams renka ne pagal veiklą, o piniginės storį: kainos kyla kasmet
Rugsėjį į popamokines veiklas vaikus registruojantys tėvai stebisi kainomis. Šios kasmet vis didesnės. Esą savivaldybių 15 Eur siekiančių kompensacijų būreliams nė nesijaučia. Tėvai taip pat pabrėžia, kad nors ir kompensuojamų veiklų pasiūla didelė, jomis vaikams tenka nusivilti. Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) teigia, neformaliojo vaikų švietimo krepšeliui skiriamas finansavimas 2018 m. išaugo: 2017 m. buvo skirta 8,2 mln. Eur, 2018 m. – 11 mln. Eur.
Pokyčiai mokyklose sostinės tėvams neduoda ramybės: štai ką turite žinoti
Mažųjų vilniečių tėvai su džiaugsmu pasitiko nuo rugsėjo sostinėje startuosiančias prailgintas grupes pradinukams mokyklose. Tačiau čia pat kilo ir nemažai klausimų, kaip modelis veiks, ar nenutiks taip, kad ne visiems vaikams užteks vietos, kodėl penktadieniais grupės dirbs trumpiau. Vilniaus vicemerė ramina, kad didesnių problemų, įgyvendinus naujoves, kilti neturėtų, o visi tėvai paslauga galės naudotis nemokamai.
Kaip vaikų popamokinė veikla plonina tėvų pinigines
Vilija Andrulevičiūtė, LRT.lt Susirūpinę vaikų popamokine veikla, tėvai plūsta į įvairius vaikų ir jaunimo laisvalaikio centrus ieškodami įdomiausio būrelio ar studijos savo atžalai, tvirtina LRT.lt pašnekovai. Mėnesis meno ar sporto būrelyje tėvelių piniginę gali paploninti nuo keliolikos iki kelių šimtų litų. Vietų sporto ir menų būreliuose medžioklės sezonas prasideda rugpjūčio viduryje. Aktyvia būrelių paieška mokinių tėvai užsiima iki rugsėjo vidurio, pastebi LRT.lt pašnekovai.
Mažo miestelio gyvenimas – po vienu stogu
Mažesnes bendruomenes buriantys daugiafunkciai centrai Lietuvoje pradėjo kurtis prieš keletą metų. Daugiafunkcį centrą galima apibūdinti kaip universalią instituciją, teikiančią švietimo, kultūros, socialines, edukacines paslaugas įvairaus amžiaus žmonėms su skirtingais poreikiais. Tai – lanksti įstaiga, prisitaikanti prie vietos bendruomenės poreikių. Kas yra daugiafunkciai centrai Lietuvoje ir Europoje? 1. Lietuviški daugiafunkciai centrai – mažesnių miestelių švietimo ir kultūros židiniai.
Taupymo realijos: piešti, šokti ir muzikuoti vaikams ir jų tėvams netrukus gali tekti po rotušės langais
Saulė PINKEVIČIENĖ
Vieša paslaptis, kad Jaunimo centre trūksta lėšų mokytojų atlyginimams išmokėti jau už rugsėjį, Alytaus dailės ir Muzikos mokyklose – už spalį. Tokia finansinė bėda buvo užprogramuota metų pradžioje, tačiau tikėtasi, kad biudžete pavyks rasti papildomų lėšų ir politikai skirs jas neformaliojo ugdymo įstaigoms. Kol kas pinigų nėra. Trijų įstaigų vadovai mokslo metų pradžioje susitiko su meru Jurgiu Krasnicku, tačiau nieko konkretaus taip pat neišgirdo.
Lietuvoje robotus kuria ir vaikai
Prieš kelerius metus Vilniuje duris atvėrė robotikos mokykla, kurioje moksleiviai susipažįsta su savarankišku mokslo naujovių kūrimu, programavimu ir kūrybiniu konstravimu. Jau dabar keli mokyklos moksleiviai yra sukūrę robotus, kurie gali prisidėti prie medicinos ar žemės ūkio sričių tobulinimo.
Spaudos apžvalga: Antikorupcijos komisija nepatikėjo melo detektoriumi
Poligrafas nėra patikimas būdas nustatyti, ar melavo pareigūnai. Tokią išvadą padarė Seimo Antikorupcijos komisija, tirianti Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovų atleidimo peripetijas. Tuo tarpu pareigūnus atleidęs vidaus reikalų ministras tebekartoja klaidų nepadaręs. Komisijos abejonės dėl poligrafo duomenų patikimumo pasitvirtino.
REKLAMA
REKLAMA
Vaikų laisvalaikis būreliuose: papildomos išlaidos ar būtinybė?
Išleisti vaiką į mokyklą nėra pigu, tą žino kiekvieno mokyklinuko tėvai – supirkus būtinas mokyklines prekes ir aprangą (sportinę, kasdienius drabužius ar uniformą) šeimos biudžetas patuštėja mažiausiai 500 litų, o jei norite, kad jūsų atžala ir po pamokų būtų papildomai ugdoma – mokytųsi groti, šokti ar lankytų kitus užsiėmimus, teks piniginę paploninti dar keliasdešimčia ar ne net keliais šimtais litų.