plastikinis maišelis
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „plastikinis maišelis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „plastikinis maišelis“.
Pasakė, kas būna, jei nesumokate už plastikinį maišelį parduotuvėje
Nuo 2023 m. liepos 1 d. įsigaliojo Pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo įstatymo pataisos, kad prekių ir produktų pardavimo vietose yra draudžiama neatlygintinai dalyti pirkėjams labai lengvus plastikinius pirkinių maišelius, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Kiek anksčiau skelbtame pranešime buvo teigiama, kad šio draudimo išimtis taikoma, kai į maišelius pakuojama šviežia mėsa, jos produktai, šviežios žuvys ir jų produktai.
Vis užšąla automobilio stiklai? Pažiūrėkite, kokią gudrybę sugalvojo vyras
Sumanus vairuotojas sugalvojo gudrybę, kuri šaltą žiemą padės sutaupyti laiko ir pinigų bei greičiau atitirpinti užšalusį automobilio priekinį stiklą.
Apšalę langai gali trikdyti vairavimą, tačiau paprasta gudrybė padės to išvengti. Be to, tai beveik nieko nekainuos, rašo thesun.co.uk.
Draudžiant nemokamai dalyti plastiko maišelius siūlomi įvairūs variantai
Vyriausybė trečiadienį pritarė Seimo narių siūlymui prekybininkams uždrausti nemokamai dalyti labai lengvus plastiko maišelius, tačiau projektą siūlo tobulinti.
Anot Aplinkos ministerijos, turėtų būti numatytos kitos alternatyvos, kokius maišelius ar kitas pakavimo priemones pirkėjai galėtų nemokamai rinktis sveriamiems produktams supakuoti.
Absurdas degalinėje: moteris kurą pylėsi į maišą
Ką daryti, kai neturi kanistro? Tikrai nesielgti taip, kaip šiame vaizdelyje įamžinta moteris.
Internete žaibiškai plinta įrašas iš vienos Hiustone, Teksaso valstijoje, esančios degalinės. Vaizdelyje matyti, kaip moteris pylėsi kurą tiesiai į plastikinį maišelį.
Žinoma, maišelis įplyšo, bet moters tai nesustabdė. Ji nuėjo prie savo automobilio ir iš bagažinės ištraukė kitą maišelį ir į jį įdėjo suplyšusį maišą su kuru.
Bus uždrausti prekybininkų dalinami nemokami plastikiniai maišeliai
Lietuvoje prekybininkai negalės nemokamai dalinti plastikinių maišelių nuo 2019 metų pradžios. Draudimas negalios tik ypač lengviems maišeliams, kurie kaip pirminė pakuotė naudojami nefasuotiems maisto produktams ir yra būtini dėl higienos. „Iš esmės mums šitas sprendimas nėra labai aktualus, nes prekybos tinklai nemokamų maišelių nedalina, išskyrus atvejus, kada parduodant drabužius, avalynę rinkodaros tikslais yra duodami.
Metas keisti vartojimo įpročius
Nekaltai atrodantys plastikiniai maišeliai gerokai palengvina produktų supakavimą, tačiau ekologai įspėja neapsigauti. Plastikas nėra pigi ir savaime bevertė, nekenksminga medžiaga. Šiukšlėmis tapę plastikiniai maišeliai teršia aplinką ir vandens telkinius, taip pat kelia grėsmę viso pasaulio vandens ekosistemoms. Be to, plastiko sankaupos tiek miesto, tiek gamtinėje aplinkoje atneša nuostolių turizmo sektoriui.
Lietuva uždega žalią šviesą ES plastikinių maišelių vartojimo mažinimo iniciatyvai
Prekybos centruose daržovių, vaisių ir kituose maisto prekių skyriuose padėti plastikinių vienkartinių maišelių ritiniai kviečia pirkėjus patogiai supakuoti norimas prekes. Vis dėlto, dažnai pirkėjai nesusimąsto, ar jiems tikrai reikalingas papildomas maišelis, kuris, patekęs į aplinką, ją teršia ne tik vizualiai, bet ir sukelia negrįžtamus ekosistemų pokyčius.
Kiek iš tiesų kiekvienas lietuvis kasmet sunaudoja plastikinių maišelių?
LRT Radijo laida „Ryto garsai“, LRT.lt Nors Europos Komisija (EK) skelbia, kad vienas lietuvis per metus vidutiniškai sunaudoja 466 vienkartinius plastikinius maišelius, Lietuvos prekybos įmonių asociacijos vadovas Laurynas Vilimas sako, kad šis skaičius iš tikrųjų yra daugiau nei perpus mažesnis.
Skatins naudoti mažiau plastikinių maišelių
Plastikinis maišelis sūreliui, kitas – ananasui ir dar pora jų smulkiems užkandžiams susidėti. Tai – šių dienų pirkėjų apsipirkimo įpročių iliustracija. Įpratę plastikinius vienkartinius maišelius naudoti perdaug neskaičiuodami, šių jie sunaudoja įspūdingais kiekiais. Vėliau plastikiniai maišeliai patenka į gamtą, kurioje kelia grėsmę joje gyvenantiems paukščiams ir žinduoliams.
Plastikinių maišelių kaina: švaistomos lėšos, teršiamas vanduo, nuodijami gyvūnai
LRT radijo laida „Ryto garsai“, LRT.lt Europos Sąjungoje į aplinką patenka milijardai vienkartinių plastikinių maišelių, taigi teršiama aplinka ir švaistomi resursai, sako VšĮ „Žaliosios politikos institutas“ prezidentas Remigijus Lapinskas. „Dar baisiau, kad plastikinių maišelių skiautėmis minta paukščiai, gyvūnai. Kitaip tariant, plastikas patenka netgi į maitinimosi grandinę“, – pastebi jis.
REKLAMA
REKLAMA
Europos Parlamentas: plastikinius maišelius turi pakeisti ekologiškesni
Ar kada susimąstėte, kiek plastikinių maišelių per dieną sunaudojate: pakuojate produktus, o paskui išmetate? Kasmet šimtai tonų plastikinių maišelių patenka ne į perdirbimo gamyklas, o nukeliauja į gamtą. Ar žinote, kad vienam tokiam maišeliui suirti reikia nuo kelių dešimčių iki šimto metų? Trečiadienį Europos Parlamentas tarė „gana“ beprasmiam plastikinių maišelių naudojimui ir aplinkos taršai.
Kiek išleidžiame plastikiniams maišeliams?
Gyventojai, sudarydami taupymo planą, kol kas nekreipia dėmesio į smulkias išlaidas, o šalies verslas iš jų uždirba milijonus. Bene geriausias to pavyzdys – iš pirmo žvilgsnio menkai tekainuojantys maišeliai pirkiniams.Susikrauna kalnus pinigų
Bene kiekvienąkart apsipirkus prekybos centre gyventojo stalčiuose greta dešimties kitų atsigula naujas pirkinių maišelis. Prekybos tinklai pastebi, kad prekėms susidėti skirtų maišelių pardavimas nekinta arba kinta nedaug.
Plastikinio maišelio gyvenimas
Šis JAV režisieriaus Ramino Bahrani trumpo metražo filmas pasakoja apie egzistencinę nemirtingo plastikinio maišelio kelionę po pasaulį, ieškant moters, kuri jį su pirkiniais parsinešė iš parduotuvės ir išmetė. Keliaudamas po pasaulį jis patiria daug nuotykių, o kelionės pabaigoje pasiekia nirvaną Didžiajame vandenyno šiukšlių sūkuryje.