pinigų išgryninimas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „pinigų išgryninimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „pinigų išgryninimas“.
Kiek grynųjų pinigų galima atsiimti iš bankomato: paaiškino, kaip lietuviai apeina ribojimus
Vis daugiau gyventojų grynųjų pinigų kasdien nenaudoja. Tačiau sutrikus elektroniniams atsiskaitymams parduotuvėje ar bet kurioje kitoje vietoje, kur galima mokėti kortele, galima atsidurti labai nepatogioje padėtyje. Ypač esant toliau nuo namų.
Kai kurie specialistai pataria namie ar kitoje patikimoje vietoje turėti bent kiek grynųjų įvairiems nenumatytiems atvejams.
Norėdami pasiimti savo pinigus, bankams mokate vis daugiau – toks įstatymas
Nuo 2017 m. už kasdienes bankininkystės paslaugas daugelis lietuvių moka fiksuotą mėnesinį mokestį. Jo kaina keičiasi visai nežymiai.
Tačiau, nepaisant to, kasmet bankams sumokame vis daugiau, net jei norime patenkinti tokius pačius paprasčiausius savo poreikius.
Kiek grynųjų atiduoda be papildomo mokesčio
Praėjusią savaitę Lietuvos bankas (LB) paskelbė apskaičiavęs didžiausią galimą pagrindinės mokėjimo sąskaitos krepšelio kainą.
Siūlomi nauji ribojimai bankams piktina gyventojus: „Geriau į kojinę kišti“
Lietuvos bankas siūlo keisti bazinį bankinių paslaugų krepšelį – jo kainą sumažinti iki vieno euro ir pridėti 5 papildomus internetinius pavedimus. Tačiau išgryninamų pinigų sumą rekomenduoja mažinti. Tai patinka ne visiems.
Be to, bankas siūlo pašalpas gaunantiems bazines paslaugas teikti nemokamai. Tai išgirdę komerciniai bankai pareiškė nesuprantantys, kam reikia keisti dabartinę krepšelio tvarką, o už nemokamas paslaugas reikalaus valstybės kompensacijų.
Išsiimate daugiau grynųjų? Nenustebkite, jei bankas pareikalaus pasiaiškinti – ir štai dėl ko
Paprastai daugelis gyventojų savo santaupas laiko banko sąskaitoje. Tačiau kartais įsigyjant brangesnį daiktą ar atsiskaitant už kai kurias paslaugas jų pardavėjai gali paprašyti grynųjų. O juos mėginant išsiimti bankas gali paprašyti pasiaiškinimo.
Apie tokią naujovę savo klientams pranešė „Swedbank“. Jo atstovas spaudai Saulius Abraškevičius paaiškino, kad šiuo pokyčiu siekiama mažinti pinigų plovimo ir teroristų finansavimo riziką, kai tam gali būti panaudojami grynieji pinigai.
Bankų pinklėse: kodėl norėdami naudotis savo pinigais jiems turime mokėti?
Nuo šių metų pradžios darbo užmokestis ir kiti su juo susiję mokėjimai Lietuvoje gali būti atliekami tik negrynaisiais pinigais. Tai reiškia, kad gyventojai privalo turėti mokėjimo kortelę. Paprastai ji išduodama nemokamai, tačiau gerai žinoma, kad nemokamų pietų nebūna.
Kartu su mokėjimo kortele bankų klientai turi arba pasirinkti paslaugų planą su mėnesiniu mokesčiu, arba dar didesnius mokesčius mokėti už pinigų išgryninimą bankomatuose.
Sukčių schemos: kaip išvilioti pinigai įkrenta į svetimą kišenę?
Pareigūnai perspėja, jog pastaruoju metu telefoniniai sukčiai suranda vis išradingesnių būdų nei gąsdinti žmones neva jų artimiesiems nutikusioms nelaimėmis. Tobulinamos ir sukčių schemos – šie, apgaulės būdu gavę žmonių elektroninės bankininkystės duomenis, bankų kortelių kodus ar pačias korteles sugeba išsisukti, keisdami savo išvaizdą, įtraukdami į savo veiklą ir nieko dėtus žmones.
Loterijos terminalai tapo bankomatais
UAB „Perlo paslaugos“ plečia teikiamų paslaugų spektrą ir pristato naujieną – pinigų išgryninimą bei banko sąskaitos papildymą grynaisiais per 1800 loterijos „Perlas“ terminalų. Ši paslauga ypač aktuali atokesnių Lietuvos vietovių gyventojams, kur nėra gerai išplėtoto bankomatų tinklo. Ji vienodai prieinama visų bankų klientams – kitaip negu bankomatai, priklausantys skirtingiems bankams.
Estijoje brangs „Swedbank“ paslaugos, Lietuvoje kelti įkainių nežadama
Estijoje nuo gruodžio pirmos dienos „Swedbank“ klientams įsigalios nauji tam tikrų bankinių paslaugų tarifai. Brangs pinigų išgryninimas iš bankomatų (nuo 0,4 proc. iki 0,5 proc. nuo išgryninamos sumos). Taip pat bus keliami eurais atliekamų operacijų įkainiai. Iki šiol 0,96 euro kainavusios eurų pervedimo operacijos tarp vietos ir užsienio bankų branginamos iki 1,25-1,50 euro.
Norintiems gauti banko sąskaitos išrašą, ši paslauga „Swedbank“ padaliniuose kainuos nebe 1,60 euro, o 2 eurus.
Kada savo atžaloms galime patikėti banko kortelę?
Kalbėjimasis su vaiku apie pinigus – jo vaikystės „žalojimas“ ar būtinas pagrindas sėkmingai bei atsakingai jo finansinei elgsenai ateityje? Kada reikėtų pradėti ugdyti vaiko finansinį raštingumą, ir kada verta savo atžalai patikėti banko kortelę, pataria Gerimanta Stankutė, „Danske“ banko Socialinės veiklos ir aptarnavimo kokybės vadovė.
V. Vasiliauskas dėl „Swedbank“: pasiduoti gandų skleidėjams yra neprotinga
„Swedbank“ vadovas Antanas Danys dėl situacijos Latvijoje teigia, kad Lietuvoje nerimauti nėra pagrindo.
„Bankas turi pakankamai lėšų, sumų apriboti mes neketiname. Veikiame įprastu režimu, 98 proc. bankomatų Lietuvoje veikia ir išduoda pinigus“, – teigė A. Danys.
„Lietuvoje gruodžio mėnesį visada žmonės šiek tiek suaktyvėja, bet šiuo metu tai nėra išėję už įprastų ribų. Klientai Lietuvoje elgiasi racionaliai. Bendras nuėmimas yra normalus, – sakė jis.
REKLAMA
REKLAMA