pietų sudanas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „pietų sudanas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „pietų sudanas“.
Pietų Sudano prezidentui – Putino pamokėlė: rodė, kaip užsidėti ausines
Internete plinta vaizdo įrašas, kuriame matomas rugsėjo 28 dieną į komišką situaciją patekęs Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.
Kremliuje vykusiame susitikime su Pietų Sudano prezidentu Salva Kirru, V. Putinas buvo priverstas pamokyti svečią, kaip taisyklingai užsidėti sinchroninio vertimo ausines.
Visgi, kad ir kaip stengėsi Rusijos lyderis, juodą kaubojišką skrybėlę dėvėjęs Afrikos valstybės lyderis niekaip neįstengė pats užsidėti ausinių, o tai prajuokino V. Putiną.
Istorinė pergalė: Pietų Sudanas sudaužė Kiniją ir pasiuntė Džordževičiaus auklėtinius ant prarajos krašto
Pirmąją pergalę pasaulio krepšinio čempionate iškovojo planetos pirmenybėse debiutuojantis Pietų Sudanas (1/1). Loulo Dengo auklėtiniai antrajame ture užtikrintai 86:69 (22:14, 22:26, 19:13, 26:16) nugalėjo Kinijos (0/2) rinktinę. Ši pergalė reiškia, kad Pietų Sudanas paskutiniame grupės ture laikys likimą savo rankose, o Kinija turi tik teorines viltis patekti į kitą etapą.
Pietų Sudanas turėjo iniciatyvą viso mačo metu ir išlaikė turėtą persvarą.
Pasaulio taurės A ir B grupių apžvalga: ar autsaiderių etiketes turinčios rinktinės pajėgios sujaukti hierarchiją?
Iki Pasaulio taurės skaičiuojame paskutines dienas. Oficialus pasaulio čempionato transliuotojai TV3 televizija ir naujienų portalas tv3.lt pradeda pažintį su visomis planetos pirmenybių grupėmis. Šįkart pateikiame A ir B grupės apžvalgą.
A grupėje rungsis Angola, Dominikos Respublika, Filipinai ir Italija. B grupėje žais Pietų Sudanas, Serbija, Kinija ir Puerto Rikas.
Į kitą etapą pateks po dvi stipriausias grupės komandas.
Brazilija įsirašė pergalę prieš Pietų Sudano komandą
Pergalę draugiškose rungtynėse iškovojo Brazilijos rinktinė, kuri savo arenoje 85:75 (21:20, 21:27, 19:16, 24:12) įveikė Pietų Sudano krepšininkus.
Brazilijos rinktinė: Timas Soaresas 15 (4 atk. kam.), Yago Mateusas 13, Leonardo Meindlas 13 (7 atk. kam.), Vitoras Benite 11, Felipe dos Anjos 9, Georginho De Paula 8 (6 atk. kam., 4 rez. perd.), Marcelo Huertas 8 (9 rez. perd.).
Pietų Sudano rinktinė: Wenyenas Gabrielis 17 (9 atk. kam.
Popiežius per mišias Pietų Sudane ragina sudėti „neapykantos ginklus“
Popiežius Pranciškus sekmadienį per mišias po atviru dangumi, surengtas baigiantis jo vizitui Pietų Sudane, kreipėsi į šios smurto ir skurdo alinamos šalies žmones ragindamas sudėti etninės „neapykantos ginklus“.
Didelės entuziastingai nusiteikusių tikinčiųjų minios plūdo į Johno Garango mauzoliejų sostinėje Džuboje pamatyti 86 metų popiežiaus, per savo trijų dienų vizitą jauniausioje pasaulio valstybėje akcentavusio taiką ir susitaikymą.
„Sudėkime neapykantos ir keršto ginklus.
Popiežius Pranciškus ragina Pietų Sudano lyderius „pradėti viską iš naujo“ siekiant taikos
Trijų dienų vizito į Pietų Sudaną atvykęs popiežius Pranciškus smurto draskomos šalies lyderius penktadienį paragino „pradėti viską iš naujo“ siekiant taikos ir įspėjo, kad istorija juos prisimins pagal jų veiksmus.
„Taikos ir susitaikinimo procesui reikia naujos pradžios“, – pareiškė 86 metų pontifikas savo kalboje, kurią sakė prezidentūroje Džuboje, ir paragino dėti dar daugiau pastangų siekiant išspręsti konfliktus jauniausioje pasaulio valstybėje.
Popiežius kitų metų pradžioje aplankys Kongo Demokratinę Respubliką ir Pietų Sudaną
Vatikanas ketvirtadienį pranešė, kad popiežius Pranciškus kitų metų pradžioje aplankys Kongo Demokratinę Respubliką ir Pietų Sudaną.
Ši kelionė anksčiau buvo atidėta dėl jo kelio problemų.
85-erių pontifikas lankysis Kinšasoje per savo kelionę į Kongo Demokratinę Respubliką sausio 31–vasario 3 dienomis.
Vasario 3–5 dienomis jis kartu su Kenterberio arkivyskupu Justinu Welby ir Škotijos bažnyčios generalinės asamblėjos moderatoriumi Iainu Greenshieldsu vyks į Džubą Pietų Sudane.
Pietų Somalyje per išpuolį viešbutyje 9 žmonės žuvo ir 47 buvo sužeisti
Devyni žmonės žuvo ir 47 buvo sužeisti sekmadienį per išpuolį viešbutyje Kismajo mieste Somalio pietuose, už kurį atsakomybę prisiėmė islamistų grupuotė „al Shabaab“, pranešė regiono saugumo ministras.
Su „al Qaeda“ susijusi grupuotė pastaruoju metu vėl pradėjo rengti išpuolius, daugiausia nukreiptus prieš sostinę Mogadišą ir centrinę Somalio dalį.
Sekmadienio išpuolis Kismajo uostamiestyje prasidėjo 12 val. 45 min.
Pietų Sudane sudužus lėktuvui žuvo penki žmonės
Pietų Sudano sostinėje Džuboje sudužus transporto lėktuvui žuvo penki įgulos nariai, įskaitant du Rusijos piliečius, antradienį pranešė civilinės aviacijos pareigūnai.
„Žuvo penki žmonės, įskaitant pilotą ir įgulos narius“, – naujienų agentūrai AP sakė sostinės oro uosto direktorius Kuras Koulas.
Pasak jo, tarp aukų yra du Rusijos piliečiai ir trys sudaniečiai.
Pietų Sudanas pranešė apie pirmą užsikrėtimo koronavirusu atvejį
Pietų Sudanas sekmadienį pranešė apie pirmą užsikrėtimo koronavirusine infekcija atvejį ir tapo viena paskutinių Afrikos valstybių, patvirtinusių COVID-19 buvimą savo teritorijoje.
„Pietų Sudanas patvirtina vieną [užsikrėtimo] koronavirusu atvejį“, – spaudos konferencijoje sostinėje Džuboje sakė šalies pirmasis viceprezidentas Riekas Macharas.
Pasak jo, serga 29 metų moteris, vasario 28 dieną atvykusi į Pietų Sudaną iš Nyderlandų per Etiopiją.
Jos pilietybė nenurodoma.
REKLAMA
REKLAMA
Suskaičiuota, kiek kūdikių žūsta dėl karų
Mažiausiai 100 tūkst. kūdikių kiekvienais metais miršta dėl ginkluotų konfliktų ir jų poveikio, nuo bado iki negautos pagalbos, penktadienį paskelbė labdaros organizacija „Save the Children“ („Gelbėkit vaikus“). 10-yje labiausiai paveiktų šalių, kukliais skaičiavimais, nuo 2013 iki 2017 metų mirė 550 tūkst. kūdikių. Jie mirė dėl karo ir jo padarinių, įskaitant badą, žalą ligoninėms ir infrastruktūrai, sveikatos priežiūros paslaugų neprieinamumą, blogas sanitarines sąlygas ir pagalbos nebuvimą.
Įsižiūrėkite iš arčiau: tai, kas pavaizduota žemėlapyje, priblokš
Ar žinote, kurios šalies ekonomika labiausiai priklauso nuo megztų drabužių, stipriųjų alkoholinių gėrimų ar vynuogių? Naujas žemėlapių rinkinys atskleidžia kiekvienos pasaulio šalies importo ir eksporto skirtumus, bei prekes, kurios intensyviausiai migruoja po pasaulį. Nuo didžiulio kiekio deimantų importo į Izraelį iki unikalaus Nepalo gaminio – puikaus skonio vandens eksporto. Kiekviena šalis turi unikalių gamtos išteklių ir gana painius importo/eksporto ryšius.
Pietų Sudane sudužo keleivinis lėktuvas, kuriuo skrido 44 žmonės
Keleivinis lėktuvas patyrė katastrofą Wau oro uoste, Pietų Sudane. Manoma, žuvo visi 44 juo skridę asmenys, praneša „Independent“. Pietų Sudano žiniasklaida pateikė kelias nuotraukas iš įvykio vietos. Manoma, kad žuvo visi lėktuvu skridę žmonės, tačiau dar vyksta gelbėjimo darbai. Vietos radijo stotis „Eye Radio Juba“ praneša, kad išgyveno devyni lėktuvu skridę žmonės, juos pavyko ištraukti iš nuolaužų ir išvežti į ligoninę, tačiau kiti šaltiniai šios informacijos nepatvirtina.
Pasaulis patiria didžiausią humanitarinę krizę nuo Antrojo pasaulinio karo laikų, sako JT
Jungtinės Tautos perspėja, kad pasaulis dabar patiria didžiausią humanitarinę krizę nuo Antrojo pasaulinio karo pabaigos, o daugiau kaip 20 mln. žmonių keturiose Afrikos šalyse badauja. JT humanitarinės pagalbos vadovas Stephenas O'Brienas (Stivenas O'Brajenas) penktadienį paragino iki liepos surinkti 4,4 mlrd.
Pietų Sudane atsinaujino karo veiksmai
Pietų Sudano sostinėje pirmadienio rytą atsinaujino smarkūs susirėmimai, per kuriuos buvo naudojami tankai ir sraigtasparniai, o kai kuriuose Džubos rajonuose girdėjosi artilerijos šaudymas. Įvykių liudininkai pranešė apie „labai, labai įnirtingas kautynes“; gyventojai užsidarė namuose, o pagalbos darbuotojai pasislėpė bunkeriuose.
Jungtinės Tautos: Pietų Sudane kovotojams vietoje atlyginimo leidžiama žaginti moteris
Pietų Sudanas leidžia jo pajėgoms padedantiems kovotojams žaginti moteris, taip atsilygindamas už tarnybą, penktadienį paskelbė Jungtinių Tautų žmogaus teisių biuras, pridūręs, kad toje šalyje „žmogaus teisių padėtis yra viena siaubingiausių pasaulyje“. „Vertinimo grupė gavo informacijos, kad ginkluotos grupės ... dalyvaujančios atakose kartu su SPLA (Pietų Sudano armija) vykdo pažeidimas pagal susitarimą „darykit, ką įstengiat, ir imkit, ką galit“, sakoma naujoje žmogaus teisių biuro atas...
Pavojus taikai: Pietų Sudano prezidentas sukūrė 28 naujas valstijas
Pietų Sudano prezidentas Salva Kiiras per Kūčias paskelbtu dekretu išformavo 10 šalies valstijų ir sukūrė 28 naujas valstijas, bet šis žingsnis gali sukelti pavojų rugpjūtį pasirašytam taikos susitarimui, kuriuo siekiama užbaigti dvejus metus trunkantį pilietinį karą. Apie S.Kiiro sprendimą vėlai vakare paskelbė valstybinė televizija.
Edwardas Lucasas: skaudžios ir viltingos 2015-ųjų pamokos
Viskas, kas nutiko per 2015 metus, buvo prognozuojama šių metų pradžioje, stebino jų viduryje ir tebėra sunkiai suvaldoma jų pabaigoje. Sausį žinojome, kad karas Sirijoje milijonus žmonių paliko skurde ir neviltyje; kad intervencija Libijoje sukūrė anarchiją toje šalyje; kad Afganistane padėtis blogėja, o ne gerėja, kad Eritrėja ir Pietų Sudanas yra pragaro skylės ir kad islamo ekstremizmo prakeiksmas sklinda dalyje Vakarų Afrikos – taip pat tarp radikalizuotų viltį praradusių žmonių Vakarų Euro...
Kraupioji statistika: 25 valstybės, kuriose savižudžių skaičius didžiausias pasaulyje (I)
Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, kas 40 sekundžių pasaulyje nusižudo vienas žmogus. Paprastai savižudžių skaičius aukštas neturtingose valstybėse, tačiau pateiktame sąraše yra ir kelios išsivysčiusios ir turtingos šalys. Vyrai žudosi vidutiniškai tris kartus dažniau nei moterys. Dažniausiai mirti pasirenkama nusinuodijant, pasikariant ar nusišaunant. Liūdna, tačiau ir Lietuva šiame sąraše užima itin aukštą vietą. 25. Lenkija – 16.6 savižudžių 100 tūkst.
Pietų Sudane per avariją žuvo 56 žmonės
Pietų Sudane pirmadienį žuvo 56 žmonės, į Ugandą važiavusiam autobusui susidūrus su krovininiu automobiliu, pranešė medikai. „Iš pradžių policijos pareigūnai atvežė maždaug 20 kūnų... iš viso jų buvo atvežta 56“, – sakė Pietų Sudano sostinės pagrindinės ligoninės gydytojas Xaviouras Okadi (Ksaviuras Okadis). Ši eismo nelaimė yra viena skaudžiausių pastaruoju metu Pietų Sudane.
JAV siunčia į Pietų Sudaną 45 karius: šalis atsidūrė ant pilietinio karo slenksčio
JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) perspėjo, kad Pietų Sudanas atsidūrė prie pilietinio karo „prarajos“, šalyje didėjant smurtui, įskaitant ataką prieš Jungtinių Tautų (JT) bazę, per kurią buvo nukauti trys taikdariai iš Indijos. B.Obama, kuris nurodė buvęs priverstas trečiadienį pasiųsti 45 JAV karius į neramumų krečiamą šalį, kad apsaugotų Amerikos piliečius ir interesus, paragino nedelsiant baigti smurtą.
Daugiau nei 300 žmonių žuvo Pietų Sudane
Daugiau nei 300 žmonių žuvo ir tūkstančiai buvo iškeldinti iš savo namų per susirėmus tarp Pietų Sudano armijos, sukilėlių ir vietinių genčių, rašo rt.com.
Manoma, kad mirčių skaičius dar didės.
Apie 1600 žmonių žuvo didžiausioje valstybės valstijoje Jonglei nuo 2011 metų, kai Pietų Sudanas tapo nepriklausoma valstybe.
Pietų Sudane žuvo penki Indijos taikdariai ir septyni civiliai JT tarnautojai
Pietų Sudane per sukilėlių surengtą pasalą antradienį žuvo penki Indijos taikdariai, lydėję Jungtinių Tautų automobilių koloną, ir mažiausiai septyni civiliai JT tarnautojai pranešė pareigūnai po išvakarėse nuskambėjusių perspėjimų apie smurto stiprėjimą.
Sudanas ir Pietų Sudanas: įtampa auga, JT vadovas prašo susitarti dėl taikos plano
Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Ban Ki Moonas paragino Sudano ir Pietų Sudano lyderius per viršūnių susitikimą Etiopijoje susitarti dėl aiškaus taikos plano, praneša BBC.
Jis ragino lyderius eiti naujos taikos, bendradarbiavimo ir plėtros eros link.
Dėl įtampos tarp Sudano ir Pietų Sudano dėl naftos ir sienų kyla naujo konflikto grėsmė.
Jungtinės Valstijos paragino Sudaną sutikti su Afrikos Sąjungos sienų planu, kuriam jau pritarė Pietų Sudanas.
Pietų Sudanas – kūdikis, dar neišmokęs vaikščioti
Pietų Sudanas – valstybė, 2011 m. liepos 9 d. atsiskyrusi nuo Sudano ir greitai sulaukusi tarptautinio pripažinimo. Nors Pietų Sudanas bando žengti savarankiškumo keliu, problemų ši jauna valstybė turi kur kas daugiau nei dauguma kitų Afrikos žemyno šalių. XIX a. pabaigoje jungtinė Didžiosios Britanijos ir Egipto kariuomenė okupavo Sudaną ir pasidalijo jį į dvi dalis: šiaurinį, kuriame vyravo arabų kalba ir islamas, ir pietinį, kurį valdė anglai, ten plėtodami krikščionybę.
Sudano prezidentas pasiruošęs taikai su Pietų Sudanu
Afrikos Sąjungos derybininkas teigė, kad Sudano prezidentas Omaras al-Bashiras yra pasiruošęs su Pietų Sudanu sudaryti saugumo susitarimą, skelbia BBC.
Buvęs Afrikos Sąjungos vadovas Thabo Mbekis lankėsi Chartume. Jo vizito tikslas buvo atnaujinti taikos derybas tarp Sudano ir Pietų Sudano.
Jis sakė žurnalistams, kad prezidentas O. al-Bashiras užtikrino tikįs, kad taika reikalinga abiem šalims.
T. Mbekis vėliau vyks į Pietų Sudaną susitikti su šalies lyderiais.
Skamba Sudano ir Pietų Sudano karo varpai
Pietų Sudano prezidentas Salva Kiiras pareiškė, kad Sudanas po kelias savaites trukusių susirėmimų jo šaliai paskelbė karą, informuoja BBC. S. Kiiras Sudaną apkaltino sakydamas kalbą Kinijoje, kur pirmadienį atvyko su penkių dienų vizitu. Kinija yra pagrindinė Sudano ir Pietų Sudano naftos pirkėja. S. Kiiras sakė, kad Kinija yra viena iš Pietų Sudano „ekonominių ir strateginių partnerių“. Kinijos televizija pranešė, kad Kinijos prezidentas Hu Jintao ragino abi Sudano valstybes laikytis ramiai.
Sudanas atsikovojo Hegligo regiono kontrolę
Sudano kariuomenė atsikovojo konfliktinio regiono, kur išgaunama nafta, kontrolę. Prieš savaitę į šį regioną įžengė Pietų Sudano pajėgos.
„Šiandien ginkluotosios pajėgos išlaisvino Hegligą nuo įsibrovėlių iš Pietų Sudano kariuomenės dalinių“, – naujienų agentūra SUNA citavo gynybos ministrą Abdelį Rahimą Muhammedą Husseiną.
Penktadienį Pietų Sudano informacijos ministras informavo, kad šalies pajėgos yra atitraukiamos iš Hegligo ir per tris dienas jų neliks regione.
Sudano valdžia Pietų Sudaną vadina „vabzdžiais“, kuriuos reikia sunaikinti
Po nesenų pasienio susirėmimų Sudano prezidentas Omaras al-Bashiras pareiškė, kad jo pagrindinis tikslas yra „išlaisvinti“ Pietų Sudano žmones nuo jų šalies vadovų, skelbia BBC. Buvę sukilėliai – Sudano liaudies išlaisvinimo judėjimas valdo Pietų Sudaną nuo 2011 metų liepos, kai šalis atsiskyrė nuo Sudano. Sudano prezidentas O. al-Bashiras Pietų Sudano valdžią pavadino „vabzdžiais“, kuriuos reikia sunaikinti.
Pietų Sudanas nepaiso JT raginimų išvesti pajėgas iš konfliktinio regiono
Pietų Sudano prezidentas Salva Kiiras pareiškė neketinąs išvesti savo karių iš Hegligo regiono, esančio konfliktinėje pasienio su Sudanu teritorijoje, skelbia BBC.
Kalbėdamas parlamente, S. Kiiras ignoravo Jungtinių Tautų (JT) ir Afrikos Sąjungos raginimus išvesti karius iš Hegligo regiono, kuriame išgaunama nafta.
Tuo tarpu pranešama, kad Sudano lėktuvai atakavo Pietų Sudano Vienybės valstiją.
Sudaną drasko naujas konfliktas
Tūkstančiai gyventojų dėl vyriausybės karinių pajėgų puolimo buvo priversti palikti savo gyvenvietes pietiniame Sudano regione Kordofane, praneša „Al Jazeera“.
Neseniai nuo Sudano atsiskyrė ir nepriklausomybę paskelbė Pietų Sudanas. Vis dėlto dalis Sudano pietinių kraštų gyventojų pageidauja prisijungti prie Pietų Sudano Respublikos. Sudano vyriausybė tramdo sukilėlius naudodama civilinių taikinių bombardavimo ir gyventojų marinimo badu taktiką.
Taikos viltys Afrikoje
Sudanas ir Pietų Sudanas pasirašė sutartį, kuria pasižadėjo atsisakyti smurto, informuoja BBC.
Apie tai pranešė vyriausiasis derybų tarp šių dviejų valstybių tarpininkas Tabas Mbekis. Anot jo, abi pusės susitarė gerbti viena kitos nepriklausomybę ir teritorijas.
Kilus konfliktui per taikias derybas Pietų Sudane žuvo 37 žmonės
Mažiausiai 37 žmonės žuvo per ginkluotą konfliktą, kilusį per taikias derybas Pietų Sudane, informuoja BBC.
Šalies valdžios ir Jungtinių Tautų atstovai susitiko aptarti galimų būdų prievartai šalyje sustabdyti.
Sudano prezidentas Omaras al Bashiras penktadienį pareiškė, kad auganti įtampa su Pietų Sudanu gali išprovokuoti karą.
Kaip pranešama, derybų metu kilo konfliktas, po kurio netrukus prie pastato privažiavo keturi sunkvežimiai.
Lietuvos vyriausybė nutarė užmegzti diplomatinius santykius su Pietų Sudanu
Vyriausybė nutarė užmegzti diplomatinius santykius su Pietų Sudano Respublika.
Diplomatinių santykių užmezgimas su Afrikos šalimis svarbus Lietuvai dalyvaujant Europos Sąjungos bendroje užsienio politikoje bei užsitikrinant paramą Lietuvos siekiui 2014–2015 metais tapti nenuolatine Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos nare.
Pietų Sudanas būtų 158-oji pasaulio valstybė, su kuria Lietuva yra užmezgusi diplomatinius santykius.
JAV pradeda naują ilgalaikį karą dėl naftos?
JAV prezidento Baracko Obamos sprendimas nusiųsti JAV kariuomenę į Ugandą su tikslu padėti kovoti su religiniais ekstremistais sukėlė nevienareikšmišką reakciją tiek pačiose Jungtinėse Valstijose, tiek ir visame pasaulyje. Ekspertai pažymi, kad tai yra pakankamai keistas sprendimas. Spėliojama apie šio sprendimo priežastis: įtariama, kad Afrikoje JAV kariuomenės pagalba tikisi apginti savo naftos interesus.
Apie operacijos Afrikoje pradžią Barackas Obama informavo Kongresą.
Preliminarūs rezultatai: Pietų Sudanas turėtų tapti nauja valstybe
Pietų Sudano prezidentas Salva Kiras (Salva Kiir) sekmadienį sukalbėjo maldą, prašydamas atleidimo Šiaurės Sudanui ir apgailestaudamas dėl aukų, kurių pareikalavo du dešimtmečius trukęs pilietinis karas, praneša AP. Pasirodę pirmieji savaitę trukusio referendumo dėl Pietų Sudano nepriklausomybės rezultatai parodė, kad Pietų Sudano atsiskyrimą palaiko didžioji dauguma balsavusiųjų.
Pietų Sudanas miestus nori išplanuoti gyvūnėlių formomis
Žirafos, raganosio ar ananaso formos miestas? Pietų Sudanas atskleidė ambicingus planus miestus išplanuoti ant savo nacionalinės vėliavos randamų simbolių formomis.
Pranešama, kad naujajam projektui prireiks bemaž 10 mlrd. JAV dolerių. 2010 m. visas Pietų Sudano (autonominės teritorijos Sudane) biudžetas tesiekė 1,9 mlrd. JAV dolerių. Jungtinių Tautų duomenimis, karo nusiaubtoje šalyje 90% žmonių dienai teišgali skirti mažiau nei dolerį.