petras vileišis
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „petras vileišis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „petras vileišis“.
Dėmesio, vairuotojai: Petro Vileišio gatvėje laikinai bus draudžiamas eismas
Vilniaus miesto savivaldybė praneša, kad balandžio 12 d. nuo 9 val. iki 16 val. dėl bokštinio krano išmontavimo darbų ties P. Vileišio g. 10E laikinai bus draudžiamas transporto eismas. Darbų zoną bus galima apvažiuoti K. Būgos ir Antakalnio gatvėmis. Eismo dalyviai prašomi būti atidūs, laikytis kelių eismo taisyklių ir eismo reguliuotojų nurodymų, važiavimo trukmę planuotis su laiko atsarga.
Prezidentui V. Adamkui skirtas P. Vileišio apdovanojimas
Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidiumas nusprendė prezidentui Vladui Adamkui skirti garbingiausią pramonininkų konfederacijos Petro Vileišio nominacijos apdovanojimą. Gruodžio 20 d. 17 val.
Paminklas broliams Vileišiams Vilnių papuoš 2012 metais
Po kelerių metų Vilniaus panoramą papuoš paminklas, skirtas didiesiems tautiškumo skatintojams – broliams Vileišiams.
T. Kosciuškos gatvėje esančiame skvere iškilsiantis paminklas bus statomas pagal bendrą skulptoriaus Regimanto Midvikio bei architektų Lino Krūgelio ir Ričardo Krištapavičiaus projektą. Projektų rėmėjų paiešką pradėjusi VšĮ „Vileišių kolegija” planuoja, kad paminklas bus pastatytas 2012 metais.
Baltijos valstybių sąjunga – viltys ir realybė
Suvienyti Baltijos šalis tarpukariu bandyta daug kartų, bet šios pastangos apčiuopiamesnių rezultatų nedavė, rašo savaitraštis „Veidas“. Iš vyresnės kartos žmonių, skaudžiai išgyvenusių nepriklausomybės netektį 1940 m. vasarą, o ir iš jaunesniųjų ne kartą teko išgirsti tokį klausimą: kodėl Baltijos šalys tarpukariu nesusivienijo prieš bendrą priešą, kuris jas po vieną nesunkiai sudorojo? Juk tada mūsų būtų buvę ne trys, o net šeši milijonai - daugiau, negu tada buvo gyventojų Suomijoje, kuri apg...
Lituanistika be lituanikos?
Apie tai, ką veikia slavistai Lietuvių kalbos institute.
Liepos 23 dieną „Lietuvos žinios“ išspausdino prof. habil. dr. Vytauto Vitkausko nuomonę apie Lietuvių kalbos institute (LKI) įsteigtą slavistų tyrėjų grupę. Profesorius pateikė skaitytojams net kelias tikrovės neatitinkančias šios grupės veiklos versijas, o laikraštis išplatino nepatikrintą informaciją.
Istorinių palyginimų pagundos (V)
Kas šiandien pasakys, kiek nusivylimo valstybe būta Vasario 16-sios Lietuvoje, ir kas palygins tą nusivylimą su šiandienės visuomenės (ir jos kritikų) savijauta? Bandymas atsakyti šiuos klausimus rodytų, kad gali būti lyginami ne tik Pirmosios ir Antrosios Respublikos laimėjimai, bet ir nesėkmės.
Turtuolis lietuvių sąmonėje
Beraščių Urdomos kunigaikščių ir socialdemokratų milijonierių amžiaus Lietuvoje neretai prabunda noras panagrinėti mūsų sąmonės bei prietarų sąraizgas, išduodančias požiūrį į turtą ir turtingą žmogų. Tai beveik tas pats, kas atpainioti posovietinio žmogaus neokapitalistinės vaizduotės mazgus. Toks noras dažniau sujaudina kairiojo jautrumo žmogų. Tačiau jam pasidaro sunku, iškart nepavykus nuvyti įkyraus vaizdo kairėje mūsų politinio teatro scenos pusėje.
Egidijus Aleksandravičius: Ar gilios filantropijos šaknys Lietuvoje?
Šis klausimas prašosi dviejų dalykų. Pirma, pasiaiškinti filantropijos sąvokos raidą ir jos atitikimą tai asmeninio ir visuomeninio elgesio visumai, kurioje skleidžiasi įsipareigojimas nešti dovaną kitiems.
Ir antra, griebtis istorijos bei patikrinti mūsų žinias apie tai, kaip šimtmetinėje praeityje formavosi filantropijos tradicija, kokias tą tradiciją lėmusias idėjines ir ūkines aplinkybes mes galime išskirti.