paviršius
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „paviršius“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „paviršius“.
Naujas mokslininkų pasiekimas: po Mėnulio paviršiumi rado milžinišką darinį
Mūsų Mėnulyje yra vienas didžiausių Saulės sistemoje išlikusių kraterių – Pietų ašigalio-Eitkeno baseinas, esantis tolimoje palydovo pusėje. Ši sritis yra daugelio tyrimų dėmesio centre, regioną tyrinėja įvairūs simuliatoriai ir net kinų nusileidimo aparatas „Chang’e-4“. Dabar mokslininkai po jo paviršiumi atrado kažką nenormalaus.
Planetų mokslininkai atrado sandarą, kuri sveria 2,18 milijardo kilogramų ir tęsiasi daugiau nei 300 kilometrų į gylį.
Lietuvos mokslininkas ištyrė paviršius ir nustebo: „Koronavirusinės medžiagos kiekis toks didelis kaip nosiaryklėje“
Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro direktorius Gintaras Valinčius su tyrėjų grupe nusprendė išsiaiškinti besimptomius viruso nešiotojus ir ištyrė paviršius, ant kurių ieškojo SARS-CoV-2 viruso dalelių. Mokslininką nustebino tyrimo išvados, kad ant paviršių surinktas virusinės medžiagos kiekis buvo toks pat didelis kaip ir Covid-19 sergančių žmonių nosiaryklėje.
„Penkių sekundžių taisyklė“ – faktas ar prasimanymas?
Turbūt dauguma bent kartą gyvenime pasinaudojome „penkių sekundžių taisykle“, kai valgant maistui nukritus ant žemės, greitai jį pakeliame sakydami „penkios sekundės nepraėjo“ ir valgome toliau, tarsi per tokį trumpą laiką bakterijų ant maisto neturėjo patekti, pastebi Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto (NMVRVI) Maisto rizikos vertinimo skyriaus vedėja Indrė Stoškuvienė.
Iššūkis elektromobiliui – kelionė užšalusios Baltijos jūros paviršiumi
Apsnigtos ir apledėjusios gatvės – tai įprastas vaizdas daugelyje Europos šalių. Estijoje temperatūrai gerokai nukritus žemiau nulio, tvirtas ledas, kuriuo galima važiuoti, Baltijos jūros paviršiuje laikosi net 50 dienų šaltuoju metų laiku. Tai unikalu visoje Europoje. „Opel Ampera“ kasdienio važinėjimo galimybės su žurnalistų komanda Estijoje, buvo išbandytos ant užšalusios jūros. Elektromobilis įveikė šimtus kilometrų taip įrodydamas savo patikimumą važiuoti šaltuoju metų laiku.
Patarimai vairuotojams: kaip slidžiame kelyje įveikti įkalnes ir nuokalnes
Temperatūros stulpeliui nukritus žemiau nulio, svarbu prisiminti saugiam vairavimui ant ledo ir sniego reikalingas žinias ir įgūdžius. „Visi manevrai turėtų būti atliekami atsargiau ir lėčiau, kad būtų sumažinta klaidos tikimybė. Dideli temperatūrų pokyčiai per trumpą laiką kelia ypač didelę grėsmę, nes tenka nuolatos taikytis prie besikeičiančių sąlygų“, – sako „Renault” vairavimo mokyklos direktorius.
Asteroidą nukreipti gali dažasvydžio kamuoliukų debesis
Jei kosmose pasirodytų asteroidas, skriejantis trajektorija į Žemės orbitą, bent viena gera žinia būtų, kad jis yra šviesus. Tuomet jo paviršius geriau atspindėtų Saulės šviesą, o atspindimi fotonai sukurtų jėgą, kuri per ilgesnį laiką nustumtų asteroidą iš pražūtingo Žemei kurso.
Remdamasis šia idėja Masačiūsetso technologijos instituto studentas Sung Wook Paekas pasiūlė būdą, kaip tokią jėgą sukelti dirbtiniu būdu.
Merkurijaus paviršius primena retą meteoritą
Merkurijaus paviršius neprimena jokios kitos Saulės sistemos planetos ir labiau panašėja į retos rūšies meteoritą, teigia tyrėjai.
Šis atradimas, besiremiantis NASA zondo „Messenger“ surinktų duomenų analize, leidžia geriau suprasti paslaptingos, arčiausiai Saulės esančios planetos susidarymą ir istoriją, priduria mokslininkai.
Mažiausia Saulės sistemos planeta Merkurijus yra viena prasčiausiai pažįstamų mokslininkams.
Ateityje važiuoti į plovyklas nebereikės
Olandijos mokslininkai sukūrė unikalius automobilinius dažus, kurie ne tik atsistato po įbrėžimų, bet ir lieka švarūs bet kokiomis oro sąlygomis.
Technologijos esmė, kad dažų paviršius padengtas labai atspariu vandeniui sluoksniui, nuo kuriuo vanduo kartu su dulkėmis ir purvu tiesiog nuteka ir palieka visiškai švarų paviršių.
Naujieji dažai sukurti Einhoveno technologijos universitete.
„Cassini“ Titane atrado požeminį vandenyną
NASA kosminis zondas „Cassini“ aptiko tvirtą vandenyno, esančio po ledine Saturno palydovo Titano paviršiaus pluta, egzistavimo įrodymą.
Nagrinėdami „Cassini“ atliktų Titano tyrimų duomenis, šios NASA programos mokslininkai aptiko Titano paviršių dengiančio vandens ledo deformacijas, kurias galėjo sukelti poledinio vandenyno potvyniai ir atoslūgiai, sakoma NASA Reaktyvinio judėjimo laboratorijos Pasadenoje pranešime.
Daugiaspalvis asteroido „Vesta“ paviršius
Ši asteroido „Vesta“ animacija buvo sukurta iš nuotraukų, nufotografuotų iš kosminio zondo „Dawn“. Fotografuojama buvo iš skirtingų kampų, norint gauti kuo daugiau informacijos apie jo paviršių.
Nauja NASA zondo „Dawn“ (Aušra) informacija padėjo atkurti gigantiško asteroido „Vesta“ paviršių. Tačiau jo spalvos nėra tikros ir atitinka skirtingą cheminę paviršiaus medžiagų sudėtį.
REKLAMA
REKLAMA
Dviračiu per ežerą
Šis vandens dviratis yra truputėlį ne toks, kaip esame įpratę įsivaizduoti. Be to, ir atrodo žymiai įspūdingiau....
Pagamintas sensorinis darbo stalas su multiįvestimi
Bendrovė „ExoPC“ kitų metų sausio mėnesį Las Vege (JAV) vyksiančioje parodoje „CES 2012“ ketina pristatyti savo sukurtą interaktyvaus darbo stalo ekraną „EXOdesk“.
40 colių (100 cm) įstrižainės sensoriniame ekrane, suderinamu su multiįvesties funkcija, naudojama firminė „ExoPC“ vartotojo sąsaja.
Merkurijuje aptiktos keistos įdubos
NASA kosminis zondas MESSENGER Merkurijaus paviršiuje aptiko daugybę keistų įdubų, kurių kilmė kol kas nežinoma.
Iš Merkurijaus orbitos MESSENGER padarytose nuotraukose matyti tūkstančiai specifinių įdubų, išsibarsčiusių skirtinguose planetos paviršiaus regionuose. Jų skersmuo svyruoja nuo 18 metrų iki daugiau nei 1,6 kilometro, o gylis – nuo 18 iki 36 metrų. Niekas nežino, kaip jos atsirado, skelbia „Physorg.
Vesta iš arti
NASA „Dawn“ misija atsiuntė naujas asteroido Vestos nuotraukas, atskleidžiančias labai įdomų ir įvairų asteroido paviršių.
Šių metų liepos 16 dieną erdvėlaivis „Dawn“ įėjo į orbitą aplink asteroidą. Šis asteroidas antras sunkiausias asteroidas Saulės sistemoje, jo tyrimai gali atskleisti naujų faktų apie ankstyvas Saulės sistemos planetų susiformavimo stadijas.
Šių metų rugpjūčio 1 dieną „Dawn“ mokslininkų komandą surengė preskonferenciją, kurioje paskelbė naujas labai detalias nuotraukas.
Dujos dykumoje
Tai, ką matote, ne kokio nors įtūžusio džino šėliojimas dykumoje. Paprasčiausiai iš žemės gelmių veržiasi gamtinės dujos....