paulius galaunė

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „paulius galaunė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „paulius galaunė“.

„Sodžiaus lobių ieškotojų“ atidarymas Kaune

Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje V.Putvinskio g. 55,  Kaune kovo 25 d., ketvirtadienį, 16 val. kviečiame į parodos „Sodžiaus lobių ieškotojai“ atidarymą. Paroda skirta ilgamečio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus direktoriaus, menotyrininko ir pedagogo Pauliaus Galaunės 120-osioms ir solistės, lietuviškos operos pradininkės Adelės Galaunienės 115-osioms gimimo metinėms paminėti.
2010-03-18

Tauragės krašto dvarų paveldo likimas

Jei kalbame apie dvarų kultūros paveldą dažniausiai girdime tik apie šio paveldo nykimo ir naikinimo atvejus, vykstančius šiandien. Ar tai vyksta tik šiandien? Dvarų kultūros paveldo nykimas, taip pat susidomėjimas, prasidėjo tarpukario ir pirmaisiais sovietinės okupacijos metais. Pravartu prisiminti tuometę paveldosaugos sistemą, teisinę bazę ir vykusias žemės reformas, davusias pradžią dvarų kultūros paveldo nykimui.

Dailininko ir muziejininko dvasinės bendrystės ženklai: V. Kisarausko raižiniai iš P. Galaunės kolekcijos

Adelės ir Pauliaus Galaunių namuose Kaune kovo 25 d. atidaroma Vinco Kisarausko (1934-1988) kūrybos paroda. Ši ekspozicija - atradimas ir tiems, kurie pažįsta Kisarausko kūrybą, ir tiems, kurie apie jį tėra tik girdėjęs. Pristatomi ankstyvieji Kisarausko kūriniai, paženklinę ilgametės dailininko pažinties bei intelektualinio bendradarbiavimo su Galaune pradžią.
2004-03-24

Morta Baužienė: Architektūra, kuri per 250 metų nepaseno

Kultūros paveldo mėgėjams, tyrėjams ir kitiems architektams šie metai galėtų tapti architekto Lauryno Gucevičiaus jubiliejiniais metais. Tai neabejotinai ryškiausia mūsų architektūros figūra, davusi impulsą pakilti lietuviškai architektūrai į tarptautinį lygį. Būsimasis architektas gimė 1753 metais dabartinio Kupiškio rajono Migonių kaime, valstiečių šeimoje. Rugpjūčio 5 dieną jis buvo pakrikštytas Palėvenės bažnyčioje.
2003-09-12

Kas diktavo mūsų drabužių madas šešioliktame amžiuje?

Ketvirtadienį (04.10) Nacionalinis M. K. Čiurlionio muziejus rengia dr. Marijos Matušakaitės monografijos "Apranga XVI-XVIII a. Lietuvoje" pristatymą. Tai vyks A. ir P. Galaunių namuose. Dr. M. Matušakaitę kolegos vadina gyva meno istorijos legenda, jos darbai prilyginami tokių šios srities milžinų kaip Paulius Galaunė, Vladas Drėma palikimui.
2003-04-10
Į viršų