patentai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „patentai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „patentai“.

Kaip farmacijos įmonės manipuliuoja sistema ir išlaiko aukštas vaistų kainas

Farmacijos rinka yra keistas žvėris. Ją reglamentuoja sudėtinga taisyklių sistema, kuri ribotą laiką apsaugo naujus vaistus nuo kitų gamintojų konkurencijos, kad pigesnių generinių vaistų gamintojai liktų nuošalyje, rašo „Politico“. Tačiau generinių vaistų sektorius tikina, kad kai kurios didžiosios farmacijos bendrovės piktnaudžiauja tokiomis priemonėmis kaip patentai, rinkos išskirtinumas ir duomenų apsauga, kurios leidžia farmacijos įmonėms susigrąžinti investicijas į naują vaistą.

Skvernelis sulaukė atsakymo dėl pavadinimo „Tėvynės labui“: registruoti atsisakyta

Pirmadienio vakarą premjeras Saulius Skvernelis paskelbė, kad sulaukė atsakymo iš patentų biuro dėl pavadinimo „Tėvynės labui". Argumentuojama, kad žyma turi didelę simbolinę vertę. Ministras pirmininkas šia žinia pasidalino savo „Facebook" paskyroje ir teigė, kad sveikina tokį sprendimą. „Valstybinis patentų biuras pranešė atsisakantis registruoti pavadinimą „Tėvynės labui" kaip didelę simbolinę vertę turintį žymenį. Džiaugiuosi ir sveikinu tokį sprendimą.
REKLAMA
Intelektinės nuosavybės apsauga (nuotr. 123rf.com) Intelektinės nuosavybės apsauga (nuotr. 123rf.com)

Saugiai intelektinės nuosavybės apsaugai priemonė – „Inopatentas“

Unikalios idėjos ar tam tikros intelektinės nuosavybės sukūrimas reikalauja daug pastangų ir laiko, o jau girdėtą ar matytą idėją, prekės ženklą pasisavinti – lengva. Siekiant išvengti idėjos „pasisavinimo“ intelektinė nuosavybė gali būti apsaugoma teisiniais reglamentais ir teikiant paraišką išradimų patentavimui. Be abejonės, tai reikalauja ne tik specifinių žinių, tačiau ir nemažai lėšų, kas dažnam kūrėjui gali tapti rimtu iššūkiu.
2018-10-05

Lietuva pirmauja paraiškomis patentams ir prekių ženklams

Lietuva lenkia Baltijos šalis pagal paraiškas patentams ir prekių ženklams, ir tik nedaug atsilieka Estijai pagal paraiškas dizainui. Per 2014 m. Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje atitinkamai paduota 165, 107, 50 nacionalinių patento paraiškų, 2457, 1474, 1356 nacionalinių prekių ženklų paraiškų, 64, 36, 74 nacionalinių dizaino paraiškų.
2015-05-07

Pernai Lietuvoje pateikta rekordiškai daug patentų paraiškų

Valstybinis patentų biuras (VPB) pranešė 2014 m. gavęs 5 892 paraiškas pramoninės nuosavybės objektams (išradimams, dizainui, prekių ženklams) registruoti. Laipsniškas ir nuoseklus nacionalinių patentų (išradimų) paraiškų augimas pastebimas nuo 2007 m., kai jų buvo gautos 85. Praėjusiais metais buvo gautos 165 šios paraiškos – daugiausiai per pastaruosius 10 metų, iš jų 120 padavė Lietuvos pareiškėjai. 2014 metais VPB išdavė 120 nacionalinius patentus – 30,4 proc.
2015-02-18

VU Biotechnologijos instituto mokslininkų produktai – pasaulinėse rinkose

2011-2014 m. Vilniaus universiteto Biotechnologijos instituto DNR modifikacijos tyrimų skyriaus mokslininkai, vadovaujami prof. Sauliaus Klimašausko, sukūrė daugybę unikalių molekulinių įrankių, skirtų epigenetinių DNR modifikacijų eukariotinių organizmų genomuose analizei.
2015-01-07

LG ir „Google“ dalysis patentais

Bendrovės „LG Electronics“ (LG) ir „Google“ sudarė ilgalaikę patentų licencinę sutartį. Ji leis kompanijoms dalintis išradimais, kartu kurti technologijas, produktus, pranešė LG atstovai. „Sutartis apima platų patentų spektrą. Dirbdami kartu, telksime dėmesį į naujų produktų gamybą ir paslaugas vartotojams plėtojimą visame pasaulyje“, – sakė Allen Lo, „Google“ patentų skyriaus atstovas. „Su „Google“ bendradarbiaujame jau ne vienerius metus, esame kūrę bendrus produktus.
2014-11-05

Teismas atmetė 368 mln. JAV dolerių ieškinį dėl patentų prieš „Apple“

JAV apeliacinis teismas atmetė kompanijos „VirnetX“ pateiktą 368 milijonų JAV dolerių vertės ieškinį dėl patentų pažeidimo prieš „Apple“, skelbia „The Wall Street Journal“. Kaip teigiama oficialiame teismo pranešime spaudai, ieškinys atmestas dėl netinkamos „VirnetX“ pateiktos informacijos prisiekusiesiems teismo metu.
2014-09-18

Paviešinti „Microsoft“ patentai, kurie naudojami prieš „Android“ gamintojus

Prieš keletą metų kompanija „Microsoft“ teismuose kovojo praktiškai su visais mobilių įrenginių ir kompiuterių gamintojais, kurie savo produktuose naudoja „Android“ ir „Chrome OS“. Programinės įrangos gigantas pasiekė pergalę, ir dabar gauna milijonus už licencines išmokas. Šiuo metu net 70 proc. JAV parduodamų „Android“ įrenginių naudoja „Microsoft“ patentus.
2014-06-23

„Tesla Motors“ leis naudotis savo technologijomis ir kitiems gamintojams

Elektromobilių gamintoja „Tesla Motors“ nutarė atverti savo patentus ir jos sukurtomis technologijomis leisti naudotis ir kitiems automobilių gamintojams. Tai šią savaitę „Tesla Motors“ interneto svetainėje paskelbė jos direktorius Elonas Muskas (Elon Musk), tiesa, su viena sąlyga – tos įmonės turi įsipareigoti neginčyti patentų teismuose.
2014-06-20
REKLAMA
REKLAMA

„Samsung“ nesutinka mokėti „Apple“ 119 mln. dol. už pažeistus patentus

„Samsung“ antradienį patvirtino, kad skųs JAV teismo sprendimą, pagal kurį kompanija turi sumokėti „Apple“ per 119 mln. JAV dol. dėl pažeistų 3 iš 5 patentų, praneša „Bloomberg“. Tokį savo sprendimą „Samsung“ grindžia neva teisme pateiktų įrodymų neatitinkančių verdiktu. Dėl to, kompanija reikalauja sumažinti sumą iki nulio ir persvarstyti iš naujo. Primename, kad prieš keletą dienų prisiekusiųjų sprendimu „Samsung“ pripažinta pažeidusi tris iš penkių „Apple“ patentų.
2014-05-07

Kokiais išradimais Lietuva stebina pasaulį?

Technologijų amžiuje verslas negali išsiversti be novatoriškų idėjų. Išradimai neleidžia sustoti technologinei, pramoninei bei intelektinei pažangai, kuri būtina kiekvienai sėkmingai įmonei. Dažnai išradimas tampa naujo verslo pradžia. Kokiais išradimais Lietuva stebina pasaulį? Ar Lietuvoje yra daug išradėjų? Užs. Nr.
2014-04-07

„Google“ ir „Samsung“ sunerimę dėl „Microsoft“ ir „Nokia“ sandorio

„Microsoft“ ketina pabaigti sandorį dėl „Nokia“ mobiliųjų įrenginių verslo įsigijimo iki 2014 m. I ketvirčio pabaigos. Dabar beliko gauti tik Kinijos antimonopolinių tarnybų palaiminimą. Tiesa, šioje stadijoje gali kilti tam tikrų formalių problemų, rašo naujienų agentūra „Reuters“. Kompanijos „Google“ ir „Samsung“ prisijungė prie kinų gamintojų ZTE ir „Huawei“, kurios jau anksčiau buvo išreiškusios susirūpinimą dėl „Microsoft“ pozicijų sustiprėjimo po „Nokia“ telefonų padalinio įsigijimo.
2014-03-04

Jaunieji išradėjai kviečiami dalyvauti konkurse

Vasario pabaigoje paaiškės geriausias jaunasis Lietuvos išradėjas. Išradimus kuriantys asmenys dar turi laiko iki vasario 25 d. pateikti paraišką ir pretenduoti gauti tarptautinį pripažinimą – Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos apdovanojimą.
2014-02-10

Lietuvoje registruojama daugiau išradimų ir naujų prekių ženklų

Valstybinis patentų biuras (VPB) 2013 m. užregistravo 10,5 proc. daugiau patentų paraiškų nacionaliniams išradimams nei 2012 m. Taip pat per praėjusius metus paaugo ir prekių ženklų registracijų skaičius. 2013 m. VPB iš viso gavo 5 865 paraiškas pramoninės nuosavybės objektams (išradimams, dizainui, prekės ženklams registruoti), t. y. 26,7 proc. daugiau nei 2012 m. 2011 m. buvo gautos 4 629 paraiškos. „Šie skaičiai yra džiuginantys ir jie liudija, kad patentų sistema atsigauna.
2014-02-06

IBM skelbia pasiekusi naują patentų rekordą

IBM paskelbė, kad jos išradėjai 2013 m. gavo rekordinį (6 809) patentų skaičių – 21 metus iš eilės bendrovė pirmauja metiniame JAV patentų lyderių sąraše. Jau 21 metus iš eilės IBM užregistruoja daugiausia patentų JAV. 2013 m. technologijų milžinės išradėjai gavo daugiau nei 6 800 patentų – daugiau nei „Google“, HP, „Intel“ ir „Oracle“ kartu sudėjus, sakoma „IBM Lietuva“ pranešime.
2014-01-20

„Nokia“ pasiekė, kad Vokietijoje būtų uždrausti HTC telefonai

Vokietijos Miuncheno miesto teismas paskelbė nuosprendį, kuris gali gana smarkiai smogti HTC verslui: taivaniečių kompanijai uždrausta prekiauti šioje šalyse savo firminiais „Android išmaniaisiais telefonais. Tai tai padaryta kompanijos „Nokia“ reikalavimu. Teismo verdiktas paskelbtas byloje, kurioje nagrinėtas neteisėtas „Nokia“ patentuotų technologijų naudojimas HTC mobiliojo ryšio telefonuose.
2014-01-03

Įregistruoti išradimus bus gerokai paprasčiau ir pigiau

Spalio 9 d. Vilniuje pasirašytas susitarimas dėl supaprastintų sąlygų Lietuvai naudotis Europos patentų tarnybos ištekliais tikrinant išradimų patentabilumą. Pasitikrinti, ar išradimas atitinka visus keliamus patentabilumo kriterijus bus gerokai paprasčiau ir pigiau, todėl turėtų augti išradimų kokybė. Intelektinės nuosavybės apsauga šiuo metu yra itin aktualus klausimas Europoje: maždaug 35 proc. ES darbo vietų priklauso nuo INT imlių sektorių.
2013-10-09

Lietuvos išradėjai savo išradimų patentabilumą galės patikrinti paprasčiau ir pigiau

Lietuvos pareiškėjai, patentuojantys išradimą Lietuvoje, galės supaprastintomis sąlygomis patikrinti, ar panašus išradimas dar nebuvo patentuotas kitose pasaulio šalyse. Valstybinis patentų biuras (VPB) ir Europos patentų tarnyba (EPT) sutarė, kad nuo 2014 m. sausio 1 d. Lietuvos pareiškėjams bus sudarytos sąlygos atlikti išradimo patentabilumo ekspertizę, o tai padarys patyrę EPT ekspertai.
2013-08-21

Patentai į Lietuvos verslą žengia pro galines duris

Saulius Kromalcas Kas nutiktų, jei „Mc Donalds” ar „Apple“ šiandien nebūtų apsaugoję savo prekinių ženklų, maisto ruošimo ar inovacinių technologinių sprendimų? Ar jie išliktų tokie paklausūs, jei kiekvienas norintis galėtų ženklinti savo produkciją ar tiražuoti jau sukurtus dalykus? Iš pirmo žvilgsnio ne pirmaeiliai dalykai sulaukia vis didesnio visuomenės ir žiniasklaidos dėmesio. Didžiųjų pasaulio kompanijų patentų karai jau senokai ima dominuoti ne tik Lietuvos naujienų portaluose.
2013-07-29

Nešiojamųjų kompiuterių gamintojai sunerimę dėl naujo „Apple“ patento

Kompanija „Apple“ JAV patentų ir prekių ženklų biurui (USPTO) neseniai pateikė naują paraišką, kuria siekiama užpatentuoti kompiuterinį lizdą, apjungiantį USB ir SD atminties kortelių sąsajas. Jungtinis lizdas leistų dar labiau suploninti nešiojamųjų kompiuterių korpusus. Antra vertus, taivaniečių „ultrabook“ kompiuterių gamintojai jau dabar yra susirūpinę, jog minėtasis „Apple“ patentas gali suteikti amerikiečių korporacijai konkurencinį pranašumą itin plonų kompiuterių segmente.
2013-07-09

10 keisčiausių kada nors patentuotų išradimų vaikams

1. Paprastesnio gimdymo idėja – gimdyti naudojant išcentrinę jėgą Ši centrifuga turėtų sukti gimdančią moterį tol, kol vaikas pagal visus fizikos dėsnius išlenda iš jos įsčių ir atsiduria specialiame tinkle. Kaip teigiama patento dokumentuose, šis išradimas buvo skirtas „labiau civilizuotoms moterims“. Laimė, naujiena neprigijo. 2. Švirkštukas – žaisliukas Genialiųjų išradėjų viltis buvo tokia, kad su šiuo žaisliuku vaikai greičiau pripras ir nebijos skiepų.
2013-05-13

„Apple“ užpatentavo apvalainą telefoną

 Bendrovė „Apple“ paviešino naujo patento paveiksliuką, kuriame vaizduojamas „iPhone“ telefonas lenktu ekranu. Paraiškoje patentui gauti „Apple“ rašo, kad išlenktas telefono ekranas galėtų būti patalpintas aliuminio ir stiklo rėmelyje arba visiškai permatome rėme. Šiame telefone nėra jokių fizinių mygtukų. Net ir garso reguliavimui. Užpatentuotas telefonas taip pat galėtų atvaizduoti trimatę grafiką. Tiesa, „Apple“ labai dažnai užpatentuoja idėjas, kurios taip ir nebūna įgyvendinamos.
2013-03-28

Išradimų patentavimui paramos skirta beveik dukart daugiau nei planuota

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) išradimų patentavimo ir dizaino registravimo projektams 2012 m. iš viso suteikė 1 mln. 222 tūkst. litų paramos – 1,9 karto daugiau nei iš anksto buvo planuota. Skirtų lėšų suma 2012 m. buvo 5,3 karto didesnė nei 2011 m. „Praėjusiais metais paskelbę kvietimą teikti paraiškas paramai gauti, beveik iš karto supratome, jog numatytos sumos – 650 tūkst. litų – visiems norintiems ir atitinkantiems reikalavimus nepakaks.
2013-03-01

Patentams ir dizainui paramos skirta 1,9 karto daugiau nei planuota

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) išradimų patentavimo ir dizaino registravimo projektams 2012 m. iš viso suteikė 1 mln. 222 tūkst. litų paramos – 1,9 karto daugiau nei iš anksto buvo planuota. Skirtų lėšų suma 2012 m. buvo 5,3 karto didesnė nei 2011 m. „Praėjusiais metais paskelbę kvietimą teikti paraiškas paramai gauti, beveik iš karto supratome, jog numatytos sumos – 650 tūkst. litų – vi siems norintiems ir atitinkantiems reikalavimus nepakaks.
2013-02-28

Kiek kainuos ginčai Bendrajame patentų teisme – kol kas lieka neaišku

Šią savaitę Europos Sąjungos (ES) Konkurencingumo tarybos posėdyje Lietuva kartu su kitomis 23 valstybėmis pasirašė susitarimą dėl Bendrojo patentų teismo. Susitarime dalyvaujančios valstybės siekia Europoje nustatyti bendras patentų ginčų nagrinėjimo taisykles. Nors naujoji sistema turėtų stiprinti ES konkurencingumą, tačiau kol kas neatsakytas itin svarbus klausimas – kokią įtaką ji turės bylinėjimosi išlaidoms.
Aktualijos 2013-02-21

„Samsung“ ir LG išsprendė savo patentines pretenzijas gražiuoju

P. Korėjos naujienų agentūros „Yonhap“ teigimu, kompanijos „Samsung“ ir LG sugebėjo gražiuoju, be ilgų ir audringų kovų teismo salėse, sureguliuoti ginčą, kuris buvo susijęs su patentais ir intelektine nuosavybe LCD ekranų ir OLED technologijos pagrindu sukurtų sprendimų srityje. Šaltinių teigimu, konfliktas įsismarkavo po to, kai korporacija „Samsung“ dar 2012 m. liepos mėnesį apkaltino savo 11 darbuotojų šnipinėjimu konkurento LG naudai.
2013-02-14

Kaip apsaugoti savo idėją nuo kopijavimo

Drabužių dizaino kopijavimas – problema, su kuria susiduria beveik visi gamintojai, bet labiausiai apmaudu, matyt, tiems, kurie stengiasi sukurti itin išskirtinius apdarus ir taip įsitvirtinti rinkoje. Teisininkai jiems pataria griebtis dizaino registracijos, yra ir kitų alternatyvų. Praėjusiais metais buvo plačiai diskutuojama apie dizainerės Agnės Kuzmickaitės sukurtų trimačių drugelių galimą kopijavimą.
2013-01-30

Kaip išradimą paversti preke?

Visi žinome, kad išradimo komercializavimas yra sunkus procesas. Išradimas tarsi laukinis arklys su sparnais, skrendantis ten kur nori ir neklausantis savo šeimininko – išradėjo. Taip pat žinoma, kad sėkmingam išradimo komercializavimui reikia ne tik išradėjo pastangų, bet ir atitinkamų sričių specialistų, komersantų bei teisininkų komandos rimto darbo. Išradimą galima laikyti naujo verslo pradžia, jo branduoliu, nuo kurio viskas ir prasideda.
2013-01-27

IBM išlieka patentuotų išradimų lydere JAV

IT bendrovė IBM pranešė dvidešimtus metus iš eilės tapusi pirmaujančia kompanija JAV pagal jos vardu įregistruotų patentų skaičių. Iš viso per 2012 metus Jungtinėse Valstijose buvo įregistruoti 6 478 IBM patentai svarbiausiose šiuolaikinės kompiuterijos srityse. IBM patentų skaičius per praėjusius metus viršijo tokių technologijų kompanijų kaip „Amazon“, „Apple“, „EMC“, „HP“, „Intel“, „Oracle/SUN“ ir „Symantec“ bendrą patentų skaičių 2012 metais, sakoma bendrovės pranešime.
2013-01-18

Kinija aplenkė JAV pagal patento paraiškas

Jungtinės Tautos (JT) teigia, kad kinai pernai padavė daugiausia patento paraiškų visame pasaulyje ir pirmą kartą aplenkė Jungtines Valstijas, informuoja AP. JT Pasaulio intelektinės nuosavybės organizacija teigia, kad Kinijos patentų biuras pernai gavo 526 tūkst. 412 patento paraiškų, o JAV - 503 tūkst. 582. Agentūros vadovas Fransis Garis (Francis Gurry) antradienį Ženevoje žurnalistams sakė, kad pernai visame pasaulyje iš viso buvo paduota 2,14 mln. patento paraiškų - 7,8 proc.
2012-12-11

Iš „Kodak“ norima nupirkti skaitmeninio vaizdo patentus

Fotografijos kompanija „Eastman Kodak“ sulaukė pasiūlymo už daugiau nei 500 mln. JAV dolerių parduoti dalį savo patentų, susijusių su skaitmeniniu vaizdo gavimu, pranešė „The Wall Street Journal“. Pasiūlymas pateiktas per pastarąsias savaites ir kol kas dar nebaigtas. Jį pateikė grupė kompanijų. Pranešama, kad siūlytojų grupėje yra Silicio slėnio technologijų kompanijos ir bendrovės, kurių specializacija yra patentų pirkimas.
2012-12-06

Teismas peržiūrės nuosprendį dėl „Apple“ ir „Samsung“ patentų ginčo

JAV San Chosė teismo (Kalifornijos valstija) teisėjas peržiūrės prisiekusiųjų sprendimą, pagal kurį „Samsung“ už kopijuotas technologijas korporacijai „Apple“ turėtų sumokėti 1,05 mlrd. JAV dolerių kompensaciją, informuoja BBC. Pietų Korėjos kompanija nori, kad sprendimas dėl patentų ginčo būtų panaikintas arba kompensacijos suma sumažinta. „Apple“ savo ruožtu siekia, kad teisėjas padidintų baudos sumą ir uždraustų kai kurių konkurentės produktų prekybą.
2012-12-06

„Ericsson“ apkaltino „Samsung“ patentų pažeidimu

Didžiausia pasaulyje telekomunikacijų įrangos gamintoja „Ericsson“ padavė teisminį ieškinį JAV prieš kompaniją „Samsung Electronics“, apkaltinusi Pietų Korėjos kompaniją patentų teisių pažeidimais.
2012-11-27

„Samsung“: be mūsų technologijų nebūtų jokių „iPhone“ ir „iPad”

Visi, kurie tikėjo „Samsung“ ketinimais sekti kompanijos HTC pavyzdžiu ir sudaryti tarplicencinę sutartį su „Apple“, dabar gali tikėtis kažko naujo. Visai neseniai „Samsung Mobile Communications“ padalinys pranešė, kad be korėjiečių elektronikos giganto technologijų kompanija „Apple“ negalėtų pagaminti savo išmaniųjų telefonų „iPhone“. „Tiesa yra ta, jog be kompanijai „Samsung“ priklausančių bevielių technologijų patentų „Apple“ negalėtų užsiimti savo mobilių įrenginių gamyba.
2012-11-26

„Apple“ ir HTC pagaliau baigė patentų karą

Technologijų kompanijos „Apple“ ir HTC šį savaitgalį pasirašė pasaulinį patentų ir 10 metų trukmės licencijavimo susitarimus, kurie užbaigė viena iš pirmųjų išmaniųjų telefonų karų. 2010 metais „Apple“ padavė į teismą HTC, kaltindama Taivano bendrovę pažeidus „iPhone“ telefonų gamintojos patentuotą technologiją.
2012-11-11

„Apple“ ieškinys prieš „Google“ – atmestas

JAV teismas atmetė „Apple“ ieškinį, kuriame teigiama, kad „Google“ padalinys „Motorola“ prašo per didelio atlygio už patentus, informuoja BBC. „Motorola“ norėjo gauti 2,25 proc. nuo rinkos kainos už „Apple“ produktus, kuriuose naudojami jos patentai, o „Apple“ teigė, kad toks atlygis – per didelis. Praėjusią savaitę „Motorola“ paprašė teismo paskirti sumą, tačiau „Apple“ tikino, kad daugiau nei 1 JAV doleris (apie 2,7 lito) už įrenginį – nemokės.
2012-11-08

Atmestas „Apple“ ieškinys prieš „Google“

Jungtinėse Valstijose teisėjas atmetė „Apple“ ieškinį, kuriame kompanija teigė, kad „Google“ padalinys „Motorola“ siekė pernelyg didelio atlygio už patentus, informuoja BBC. „Motorola" siekė 2,25 proc. kainos atlygio už „Apple“ produktus, kuriuose naudojami jos patentai, o „Apple“ teigė, kad toks atlygis yra per didelis. Praėjusią savaitę „Motorola“ paprašė teismo paskirti kainą, tačiau „Apple“ tikino, kad nemokės daugiau nei 1 JAV dolerio už įrenginį.
2012-11-06

„Apple“ užpatentavo naują operacinės sistemos pavadinimą

Jeigu kas nors sugalvos sukurti savo operacinę sistemą, geriau jiems vengti jos pavadinime naudoti žodį „Lion“, kadangi priešingu atveju yra šansas susitikti su korporacijos „Apple" juristais teismo salėje ir tapti atsakovais.
2012-11-03

Nauja „Apple“ pergalė prieš „Samsung“

Jungtinių Valstijų Tarptautinės prekybos komisijos teisėjas priėmė negalutinį sprendimą, kad „Samsung“ pažeidė keturis „Apple“ intelektinės nuosavybės patentus, informuoja BBC. Tarp pažeistų patentų yra vienas, susijęs su priekine išmaniojo telefono „iPhone“ dalimi, ir vienas, susijęs su jutikliniu ekranu. Tai dar viena „Apple“ pergalė po to, kai kitoje byloje rugpjūtį teisėjai priteisė sumokėti jai 1,05 mlrd. JAV dolerių už žalą.
2012-10-25

Technologijų patentai – ginklas prieš inovacijas

Tūkstančiai vadovų ir įmonių yra įstrigę programinės įrangos ir elektronikos patentų sistemoje, kuri, pasak teisėjų, ekonomistų, valdžios pareigūnų bei technologijų vadovų yra tokia ydinga, kad dažnai stabdo inovacijas, rašo „The New York Times“. Jie teigia, kad naujų idėjų rinka tapo užteršta patentais, kurie yra naudojami kaip ginklai. Vien išmaniųjų telefonų pramonėje, pasak Stenfordo universiteto tyrimo, per pastaruosius du metus daugiau nei 20 mlrd.
2012-10-08

„Apple“ ir „Google“ pretenduoja į „Kodak“ patentus

Elektronikos gamintoja „Apple“ ir internetinė bendrovė "Google" priklauso investicinėms grupėms, pretenduojančioms į fotoįrangos gamintojos „Eastman Kodak“ patentus, praneša verslo laikraštis „The Wall Street Journal“, remdamasis gerai informuotais šaltiniais. Kaip jau žinoma, bendrovė „Kodak“ sausį paprašė apsaugos nuo bankroto. 2011 metais kompanija neteko apie 88 proc. rinkos vertės.
2012-08-07

IT gigantai stoja į kovą dėl „Kodak“ patentų

Savo laiku būdama vienu garsiausi prekės ženklu analoginės fotografijos rinkoje, kompanija „Kodak“ nesugebėjo įsitvirtinti skaitmeninių kamerų rinkoje. Šiuo metu legendinė kompanija „leisgyvė“ stovi ant bedugnės krašo, tačiau vis vien verčia IT industrijos gigantus jos paisyti. Dabar, kai aukcione pasirodė milžiniškas „Kodak“ patentų paketas, eilė korporacijų kovoja už teisę valdyti jos intelektualinę nuosavybę. Užsitęsusi „Kodak“ agonija privertė IT gigantus formuoti aljansus.
2012-08-01

„Google“ nori, kad su „iPhone“ ir „iPad susiję patentai būtų įvertinti iš naujo

Panašu, jog „banginio ir dramblio“, t. y. „Apple“ ir „Google“, tarpusavio kovoje bręsta naujas etapas, kai abi kariaujančios pusės pereina nuo tiesioginių dvikovų prie vadinamosios partizaninės karo taktikos ir priešininko reputaciją smukdančių akcijų. Būtent tokio stiliaus, panašu, ėmė laikytis paieškos gigantas, kreipęsis į JAV senatorius ir žemųjų parlamento rūmų narius.
2012-07-25

Patentų biuras: Lietuva garsėja dideliu mokslo potencialu, tačiau patentų – mažai

Suspaudžiamas butelis, bato kulną sauganti priemonė, infraraudonųjų spindulių sauna, spiralės formos kaminai, garso masažo kėdės ir kiti išradimai registruojami Valstybiniame patentų biure (VPB). Lietuvoje kasmet vidutiniškai įsigalioja apie tūkstantis patentų, iš jų 100 išduoda VPB, o likusius 900 – Europos patentų tarnyba.
2012-07-15

Interneto gigantai „Yahoo“ ir „Facebook“ paskelbė paliaubas

Socialinio tinklalapio „Facebook“ ir įmonės „Yahoo!„ vadovybė susitarė dėl strateginio bendradarbiavimo, kuris užkirs kelią “patentų karui“ tarp dviejų interneto gigantų. All Things Digital pranešė, kad sandoris, kurį pasirašė kompanijų direktorių tarybos, numato partnerystės tarp „Facebook“ ir “Yahoo!" didinimą. Į bendradarbiavimą įeis partnerystė reklamos srityje ir bendras licencijų išdavimas svarbiems patentams.
2012-07-07

„Google“ naujoji planšetė pažeidė „Nokia“ patentus?

Praėjusią savaitę anonsuotas „Google“ planšetinis kompiuteris „Nexus 7“, sukurtas kompanijos ASUS specialistų, tapo pirmuoju tokio pobūdžio paieškos giganto mobiliu įrenginiu. Kartu tai ir pirmoji planšetė su „Android 4.1 Jelly Bean“, kuri kartu su keturių branduolių „Tegra 3“ procesoriumi siūloma už patrauklią kainą. Tačiau šiomis dienomis, kai konkurencija vyksta ne tik reklamose ir parduotuvių lentynose, bet ir teismuose, nelengva net ir informacinių technologijų gigantams.
2012-07-04

„Apple“ turės kompensuoti nuostolius „Samsung“

Nyderlandų teismas nurodė korporacijai „Apple“ kompensuoti nuostolius konkurentei „Samsung Electronics“, praneša BBC. Teismas išaiškino, kad „Apple“ pažeidė „Samsung“ patentą, susijusį su būdu, kuriuo telefonai ir planšetiniai kompiuteriai prisijungia prie interneto. Teismas nenurodė tikslios sumos, tačiau nuostoliai bus apskaičiuoti remiantis „Apple“ produktų „iPhone“ ir „iPad“ pardavimais Nyderlanduose. „Apple“ ir „Samsung“ grumiasi teisiniuose mūšiuose įvairiose šalyse.
2012-06-21

Technologijų ekspertas: susikurkite darbo vietą patys

Mokslininkai gali patys save kontroliuoti ir prižiūrėti, o nuo neigiamų visuomenės nuomonių geriausiai apsaugotų išsilavinusi visuomenė, išskirtiniame interviu „Ekonomika.lt“ teigė technologijų komercializacijos klausimais universitetus konsultuojantis amerikietis Robertas Bolla. Kokia šiuo metu padėtis biotechnologijų rinkoje? Kokios naujausios tendencijos? Dabartinė padėtis labai įdomi, sparčiai judama į priekį. Kuriami nauji vaistai, ypač baltyminės kilmės.
2012-06-08

Kokie patentuoti išradimai yra sėkmingi ir kodėl?

Turbūt daug kam teko girdėti, kad tik maža dalis užpatentuotų išradimų yra komerciškai sėkmingi. Vienais duomenimis, save atperka 10 proc., kitais – žymią grąžą sukuria tik 5 proc. patentų. Ką daryti, kad patentai būtų sėkmingi? Žinoma, dažniausiai galvoje turimas tiesioginis atsipirkimas honorarų ar didesnės parduodamų produktų kainos, galimos dėl turimo monopolio, pavidalu. Kitus atsipirkimo ar gaunamos naudos faktorius įvertinti daug sunkiau.
2012-05-27
Į viršų