paralimpiečiai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „paralimpiečiai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „paralimpiečiai“.
Mes – ne atsarginių suolas: paralimpiečių patarimai pedagogams apie įtraukųjį fizinį ugdymą
„Mes – ne atsarginių suolas“. Taip vadinasi naujasis Lietuvos paralimpinio komiteto leidinys, skirtas fizinio ugdymo pedagogams, tarp savo auklėtinių turintiems vaikų su specialiaisiais poreikiais. Šiame leidinyje pateikiami praktiniai patarimai, žaidimai ir priemonės, kaip įtraukti vaikus su negalia į fizinio ugdymo pamokas. Lietuvos paralimpinis komitetas tikisi, kad leidinys padės mokytojams įtraukti daugiau vaikų su negalia į sportą.
Paralimpiečių paroda atvyko į Kauną, pirmieji ją aplankė „Žalgirio“ krepšininkai
Tarptautinę asmenų su negalia dieną Kauno „Žalgirio“ arenos lankytojams atsivėrė fotografijos paroda „Paryžius 2024“, kurioje užfiksuotos Lietuvos paralimpiečių emocijos, atstovaujant savo šaliai 2024 metais.
Paryžiaus vasaros paralimpinėse žaidynėse. Pirmieji fotografo Vytauto Dranginio nuotraukų parodą, dar jos atidarymo išvakarėse, aplankė Kauno „Žalgirio“ krepšininkai.
Lietuvos tinklinio sėdint rinktinė pergalingai užbaigė Europos čempionatą
Lietuvos tinklinio sėdint rinktinė sekmadienį baigė savo pasirodymą Turkijoje vykusiame Europos čempionato B divizione. Tomo Kiverio auklėtiniai paskutiniame pirmenybių mače pranoko Sakartvelo tinklininkus. Lietuviai laimėjo akistatą 3–1 (25:17, 23:25, 25:14, 25:19).
Mačą sėkmingiau pradėjusi Lietuvos rinktinė su didesnėmis problemomis susidūrė tik antrojo seto metu.
Charakterį demonstravusi Lietuvos rinktinė nesėkme pradėjo pasirodymą Europos tinklinio sėdint čempionate
Penktadienį Turkijoje startavusiame Europos tinklinio sėdint čempionato B diviziono pirmose rungtynėse Lietuvos rinktinė patyrė apmaudų pralaimėjimą. Tomo Kiverio auklėtiniai pirmenybes pradėjo 0–3 (14:25, 18:25, 23:25) nusileisdami Nyderlandų tinklininkams, rašoma federacijos pranešime žiniasklaidai.
Tiek pirmajame, tiek ir antrajame sete Lietuvos rinktinė varžovų pranašumą pajautė vos jam įpusėjus.
Kur kas atkaklesnė kova vyko trečiojo seto metu.
Fotografijos parodoje „Paryžius 2024“ – paralimpiečių emocijų lavina
Vilniaus Rotušėje duris atvėrė fotografijos paroda „Paryžius 2024“. Čia eksponuojamos geriausios nuotraukos iš šiemet Prancūzijoje vykusių paralimpinių žaidynių. Didžiausiame ir svarbiausiame pasaulio žmonių su negalia sporto renginyje mūsų šalies garbę gynė devyni paralimpiečiai ir vienas vedlys, o jų pasirodymus ir emocijas įamžino žinomas fotografas Vytautas Dranginis.
Paryžiaus atgarsiai – iš paralimpinių žaidynių herojų lūpų
2024 m. rugpjūčio 28 – rugsėjo 8 d. Paryžiuje vykusiose paralimpinėse žaidynėse dalyvavavo 4400 paraatletų iš viso pasaulio. Didžiausioje ir svarbiausioje žmonių su negalia sporto šventėje Lietuvai atstovavo 9 sportininkai ir 1 vedlys, kurie šiame pasakojime dalijasi neišdildomais ir visam gyvenimui įstrigusiais įspūdžiais ir paralimpinio Paryžiaus.
Žmonėms su negalia – kvietimai sportuoti nemokamai
Nemokamos plaukimo, lengvosios atletikos ir kitų sporto šakų treniruotės, o tuo pačiu – ir galimybės sustiprinti sveikatą, plėsti bendravimo ratą, galbūt net pradėti profesionalaus sportininko karjerą. Visa tai žmonėms, turintiems negalią, visiškai nemokamai siūlo Lietuvos paralimpinio komiteto fizinio aktyvumo projekte „Žmonių su negalią įtrauktis į sportą“ dalyvaujantys neįgaliųjų sporto klubai.
Kęstutis Skučas tapo pirmuoju Lietuvos neįgaliuoju sportininku, pasirodžiusiu „Deimantinės lygos“ etape
Šią savaitę Belgijos sostinėje Briuselyje vykusiame pasaulio lengvosios atletikos „Deimantinės lygos“ finaliniame etape Lietuvos garbę gynė ne tik disko metimų sektoriuje suspindęs Mykolas Alekna, bet ir neeilinio kvietimo sulaukęs Kęstutis Skučas.
Šeštadienį lietuvis varžėsi T52 klasės sportinių vežimėlių 400 m lenktynėse ir jose užėmė ketvirtąją vietą. Lietuvos neįgaliųjų sporto federacijos prezidentas distanciją įveikė per 1 min. 7,59 sek.
Paryžiaus paralimpinių žaidynių uždaryme – Lietuvos trispalvė
Paryžiuje oficialiai uždarytos XVII vasaros paralimpinės žaidynės, kuriose dvi savaites 4400 pačių geriausių pasaulio paraatletų iš 168 delegacijų net 22 sporto šakose varžėsi dėl 549 medalių komplektų. Tarp planetos geriausiųjų kovojo ir Lietuvos paralimpinės rinktinės sportininkai.
Paryžiaus Sen Deni rajone esančiame „Stade de France“ stadione didžiausio pasaulio žmonių su negalia sporto renginio uždarymo ceremonijoje Lietuvos trispalve mojavo žaidynių debiutantė Raimeda Bučinskytė.
Lietuvos paralimpiečiams – dizainerės staigmena
Trys Lietuvos nacionalinės paralimpinės rinktinės sportininkai, atstovausiantys mūsų šaliai Paryžiaus vasaros paralimpinėse žaidynėse, renginio išvakarėse pasipuošė išskirtiniais, dizainerės Eglės Čekanavičiūtės sukurtais rūbais.
Prancūzijoje gyvenanti dizainerė sako, kad kūrybinis darbas su šaule Raimeda Bučinskyte, plaukiku Edgaru Mataku ir dziudo imtynininku Osvaldu Bareikiu jai tapo ir maloniu profesiniu iššūkiu, ir stipriu motyvacijos šaltiniu siekiant tikslų gyvenime.
REKLAMA
REKLAMA
Paralimpiečių žvilgsnis į Paryžių – psichologinės sveikatos svarba, didėjantis dėmesys ir medalių viltys
Visai neseniai praūžė olimpinės žaidynės, bet Paryžiuje sportinė nuotaika niekur nedingsta. Jau netrukus Prancūzijos sostinėje prasidės ir paralimpinės žaidynės, į kurias išvyks ir 9 Lietuvos paraatletai.
2024 m. rugpjūčio 28 – rugsėjo 8 d. Paryžiuje varžysis lengvaatlečiai Andrius Skuja, Aušra Garunkšnytė, Donatas Dundzys, Oksana Dobrovolskaja ir Eivydė Vainauskaitė, plaukikai Edgaras Matakas ir Gabrielė Čepavičiūtė, dziudo imtynininkas Osvaldas Bareikis ir šaulė Raimeda Bučinskytė.
Į Paryžių išlydėti Lietuvos paralimpiečiai: „Didelę pergalės dalį jūs jau nukalėtei“
Artėjant vasaros paralimpinėms žaidynėms Paryžiuje, Prezidentūroje buvo išlydėti Lietuvai renginyje atstovausiantys sportininkai.
Kreipdamasis į 9 Lietuvos vardu besivaržysiančius paralimpiečius prezidentas Gitanas Nausėda linkėjo jiems sėkmės. Pabrėždamas žaidynių simbolinę prasmę šalies vadovas kalbėjo ir apie atskirties mažinimo svarbą.
„Jūs patys sau keliate pačius aukščiausius tikslus. Tačiau didelę pergalės dalį jūs jau nukalėte kad patekote į žaidynes.
Lietuvos paralimpinis komitetas kviečia visuomenę į paralimpiečių išlydėtuvių renginį
Jau netrukus prasidės Paryžiaus paralimpinės žaidynės, kuriose varžysis net devyni mūsų šalies atstovai. Lietuvos paralimpinis komitetas kartu su ilgamečiu partneriu ir pagrindiniu renginio rėmėju vaistinių tinklu „Camelia“ kviečia visuomenę kartu išlydėti paralimpiečius jiems skirtame renginyje, rugpjūčio 9 d. 12 val., Simono Daukanto aikštėje, Vilniuje.
Lietuvos kurčiasis disko metikas Mažvydas Paurys – pasaulio čempionas
Mažvydas Paurys – galingiausias disko metikas pasaulyje tarp klausos negalią turinčių sportininkų. Lietuvis tai įrodė po penktadienį Taivane vykusios pasaulio kurčiųjų lengvosios atletikos čempionato disko metimo rungties.
Iš Rokiškio kilęs vilnietis M. Paurys geriausiu – paskutiniu – bandymu nusviedė diską 52 m 4 cm. Sidabrą tarp 11 dalyvių iškovojęs amerikietis Jacobas Wesley Hockmanas nuo lietuvio atsiliko kone 8 metrais – 44 m 17 cm.
Lietuvos paralimpinę rinktinę Paryžiuje papildė trys lengvaatlečiai
Lietuvos paralimpinei rinktinei 2024 m. Paryžiaus vasaros paralimpinėse žaidynėse atstovaus trys lengvosios atletikos atstovai. Jais tapo Oksana Dobrovolskaja, Donatas Dundzys ir Andrius Skuja. Visiems trims lengvaatlečiams Paryžiaus paralimpinės žaidynės bus antros karjeroje.
Sprendimą, kuriems sportininkams skirti vietas žaidynėse, antradienį priemė Lietuvos paralimpinio komiteto Vykdomasis komitetas.
Paralimpiečių gilė atkeliavo į Radviliškį
Lietuvos paralimpinės komandos simbolis – gilė – atkeliavo į Radviliškį ir papuošė šio miesto baseiną. Tai reiškia, kad prieš kelerius metu atidarytas baseinas yra draugiškas negaliai – čia aktyviai leisti laisvalaikį gali visi miesto gyventojai ir svečiai – ir turintys negalią, ir gyvenantys be jos.
Specialų lipduką su gilės simboliu Radviliškio baseinui suteikė Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.
Projektas „Plaukti gali visi“ įpusėjo: dalyviai dalijasi didžiausiais iššūkiais ir pasiekimais
Daugelis neįsivaizduoja vasaros be malonaus atsigaivinimo šaltoje jūroje, vėsiame ežere ar kitame vandens telkinyje. Tačiau ką daryti tiems, kuriuos nuo maudynių stabdo baimė arba taip niekuomet ir neįgyti plaukimo pradmenys? Kovo pabaigoje startavęs projektas
„Plaukti gali visi“ siekia tai pakeisti.
Lengvaatlečių kelias į paralimpinį Paryžių driekiasi per Japoniją
Lietuvos paralimpinės rinktinės sportininkai startuos pasaulio žmonių su negalia lengvosios atletikos čempionate, kuris gegužės 17-25 d. vyks Kobėje, Japonijoje. Paraatletų tikslai – garbingai atstovauti Lietuvai, gerinti asmeninius rezultatus ir siekti vietų, už kurias skiriami paralimpiniai kelialapiai.
Tiesioginiai kelialapiai į Paryžiaus paralimpines žaidynes bus skiriami už 1-2 vietas pasaulio čempionate.
Bėgikė Aušra Garunkšnytė: misija maratono trasoje ir už jos ribų
Nemalonių klausimų ji nežino. Būna klausimų, kurie sutrikdo. Pasitaiko tokių, į kuriuos neturi atsakymo. Tačiau spengianti tyla kur kas baisesnė už bet kokį klausimą. Maratono bėgikė Aušra Garunkšnytė (32 m.) visiems ir visada leidžia klausti ko tik nori ir stengiasi nuoširdžiai atsakyti: „Tik taip galiu skleisti žinią, kad mes, paraatletai, irgi garsiname Lietuvą sportuodami.
Lengvaatletis Ramūnas Rojus sporto pasaulyje ieško savojo rojaus
Lengvaatletis Ramūnas Rojus sporto pasaulyje vis dar ieško savojo rojaus. Nors visą gyvenimą dešiniąją koją jam atstojo protezas, dar būdamas darželinukas Ramūnas dienas leisdavo sporto salėje mėtydamas į krepšį. Paskui pradėjo žaisti stalo tenisą, badmintoną, dar vėliau pamėgo štangas ir tinklinį sėdint, o, išbandęs jėgas socialinės realybės televizijos projekte „Ypatingas būrys“, susidomėjo lengvąja atletika.
Europos plaukimo čempionate – paralimpiečių medaliai ir rekordai
Europos žmonių su negalia plaukimo čempionate Lietuvai atstovavo keturi sportininkai – prie paralimpinės rinktinės senbuvių Edgaro Matako ir Gabrielės Čepavičiūtės šiais metais Madeiroje prisijungė Senojo žemyno pirmenybių debiutantai Karolina Voiciukaitė ir Simonas Žvirblis.
Ramūno Leono treniruojamas Edgaras Matakas savo titulų kolekciją papildė trim medaliais – vienu sidabriniu ir dviem bronziniais.
Paralimpiečių žygis Europos plaukimo čempionate: tikslai skirtingi, bet pagalbos ranką išties: „Jei reikės – patarsime“
Europos žmonių su negalia plaukimo čempionatas, balandžio 21-27 dienomis vyksiantis Madeiroje, kiekvienam jo dalyviui kelia skirtingus iššūkius. Ne išimtis – ir gausiau nei įprastai jame dalyvausiantys lietuviai.
Į baigiantis balandžiui prasidėsiantį čempionatą išvyko keturi Lietuvos plaukikai: Edgaras Matakas, Gabrielė Čepavičiūtė ir debiutantai Simonas Žvirblis bei Karolina Voiciukaitė.
Lietuvos paralimpinio komiteto rėmėjų palaikymas – žmonių su negalia fizinio aktyvumo iniciatyvoms
Žmonių su negalia pritraukimas į sportą, fizinio aktyvumo skatinimas, jaunosios kartos ugdymas. Tai – veiklos kryptys, kurioms finansinį palaikymą gavo beveik dvi dešimtys šalies žmonių su negalia sporto klubų.
Paralimpietė Raimeda Bučinskytė: „Didžiausia varžovė aš esu pati sau“
Paryžiaus paralimpinėms žaidynėms besiruošiančios šaulės Raimedos Bučinskytės dienotvarkė dabar yra griežta, paprasta ir aiški. Čia viskas sudėliota net ne valandų, o minučių tikslumu. Miegoti – vienu ir tuo pačiu metu, keltis iš lovos ryte – lygiai septintą valandą. Kasdien tie patys pusryčiai, puodelis kavos ir kelionė į šaudyklą, kur keturias valandas iki smulkmenų šlifuojama šaudymo technika. Laisvas laikas skirtas tik tobulėjimui.
Elitinėje paralimpiečių akademijoje – sporto, medicinos, antidopingo ir komunikacijos paskaitos
Kaip planuoti pasirengimą, kad sportinės formos pikas būtų pasiektas reikiamu metu? Kaip apsaugoti ir pasirūpinti kaulais ir sąnariais? Kaip neįkliūti į dopingo pinkles? Kaip kurti asmens prekės ženklą ir dirbti su socialiniais tinklais? Kaip kalbėti auditorijai ir bendrauti su žiniasklaida? Atsakymus į šiuos klausimus sužinojo „Elitinės paralimpiečių akademijos“ projekte dalyvaujantys sportininkai su negalia.
Triatlonininko Ernesto Česonio pasirengimas sezonui – su Ukrainos komanda ir nauju treneriu
Lietuvos paralimpinės rinktinės triatlonininkas Ernestas Česonis naująjį sezoną pasitinka treniruojamas naujo specialisto – Ukrainos komandos trenerio Romano Korol. Lietuvis kartu su ukrainiečiais sezonui ruošiasi Turkijoje, o jau po dviejų savaičių startuos pirmame pasaulio taurės etape Abu Dabyje.
60 kilometrų dviračiu, 10 kilometrų bėgte, 3 kilometrai plaukte. Taip atrodo eilinė Ernesto Česonio diena Viduržemio jūros skalaujamoje Alanijoje.
Lietuvos paralimpinio komiteto parama – elitiniams šalies paraatletams
Lietuvos paralimpinis komitetas prie aukštų sportinių rezultatų siekimo prisidės finansine parama paraatletams. Šalies paralimpinės rinktinės nariai ir kandidatai, jaunimo komandos sportininkai, besivaržantys individualiose sporto šakose, sulauks paramos, kuri bus suteikta iš Lietuvos paralimpinio komiteto rėmėjų skiriamų lėšų.
Premjerė susitiko su pergalėmis džiuginančiais Lietuvos neįgaliųjų rinktinės nariais
Penktadienį Vyriausybės rūmuose lankėsi Lietuvos neįgaliųjų sporto rinktinės nariai, džiuginę pergalių gausa praėjusių metų pabaigoje vykusiose pasaulio žaidynėse Tailande. Su rinktinės nariais ir Lietuvos neįgaliųjų sporto federacijos atstovais bendravusi Ministrė Pirmininkė pažymėjo įkvepiantį ir drąsinantį jų pavyzdį ir įteikė simbolines padėkos dovanas.
Lietuvos paralimpinio komiteto paramos programa – žmonių su negalia aktyvumui skatinti
Lietuvos paralimpinis komitetas kartu su rėmėjais sieks įtraukti į sportą dar daugiau žmonių su negalia ir pristato paramos neįgaliųjų sporto klubams programą. Šios programos tikslas – palaikyti iniciatyvas, skatinančias žmonių su negalia fizinį aktyvumą.
„Žmonių su negalia sporto klubai yra paralimpinio sporto piramidės pagrindas. Lietuvoje turime kelias dešimtis klubų, vienijančių judėjimo arba regėjimo negalią turinčius sportininkus.
Lietuvos paralimpinio komiteto parama – visoms žmonių su negalia sporto grandims
Lietuvos paralimpinis komitetas (LPAK) pradeda įgyvendinti naujas programas, skirtas didinti žmonių su negalia įsitraukimą į sportą, o taip pat padėti profesionaliems sportininkams siekti aukščiausių rezultatų. Svarbius sprendimus dėl paramos įvairioms paralimpinio sporto grandims patvirtino LPAK Vykdomasis komitetas. Naujosios paramos programos bus įgyvendintos iš LPAK rėmėjų lėšų.
Ne vieną sėkmingą lengvaatletį išugdžiusį Rimantą Plungę gyvenimo audros ne gniuždė, o grūdino
Geriausiais sportininko karjeros metais lemtis jį tarsi persekiojo, neleisdama atskleisti visų galimybių. Buvo skaudu, bet Rimantas Plungė (79 m.), užuot verkšlenęs, akimis ieškojo naujų horizontų ir drąsiai į juos ėjo.
Dėl apmaudžių aplinkybių pats negalėjęs pasiekti viršūnės, jos link paskui vedė kitus.
„Man svarbiausia, kad visi mano auklėtiniai tapo puikiais ir sėkmingais žmonėmis, nors ne visi buvo čempionai“, – patikino kone pusę amžiaus trenerio darbui atidavęs buvęs lengvaatletis.
Bilietą į Paryžiaus paralimpines žaidynes rankose laikanti Raimeda Bučinskytė turi patarimą jauniesiems sportininkams
Lietuvos paralimpinė rinktinė pasitinka pilnus iššūkių metus. Mūsiškiai tikisi, kad paralimpiečių gretos dar padidės, o kol kas vienintelė bilietą į Paryžių turi šaulė Raimeda Bučinskytė.
Patyrusi 49-erių sportininkė rimtai į sportą pasinėrė tik prieš dešimt metų. Pastarieji metai jai itin sėkmingi, kadangi ji jau antrą kartą iš eilės ji buvo pripažinta geriausia Lietuvos paralimpine metų sportininke.
Smurtas prieš negalią turinčius žmones: ištrūkti iš tokios aplinkos padeda sportas
Stereotipų kaustomoje visuomenėje smurtas prieš negalią turinčius žmones gali pasireikšti net tokiomis formomis, kurios atrodo kaip rūpestis galinčiu mažiau. Ištrūkti iš užburto rato dažnai ne tik sunku, bet ir kone neįmanoma, nes auka yra pernelyg priklausoma nuo smurtautojo. Šioje sudėtingoje situacijoje išeitis gali būti sportas, tampantis vis galingesniu įrankiu keičiant ir požiūrį į aplinką, ir siekiant išsivaduoti iš smurto spąstų.
Paralimpietė Raimeda Bučinskytė: „Gyvenimo prasmė yra susikurti tikslus ir jų siekti“
Kaip nepalūžti, kai gyvenimas siunčia maksimalius išbandymus? Kaip rasti gyvenimo prasmę sunkiose situacijose? Kaip išsikelti tikslus ir jų siekti? Kaip disciplinuoti save, siekiant tikslų? Apie tai Lietuvos paralimpietė, švietimo projekto „Negalią keičia supergalia“ ambasadorė Raimeda Bučinskytė pasakojo Šiaulių universitetinės gimnazijos moksleiviams.
„Šiandien bendravau su penkiolikmečiais. Man ir pačiai buvo 15-ka, kai „sulūžau“ ir atsidūriau vežimėlyje.
Paralimpietė Oksana Dobrovolskaja savo patirtimi sporte dalinosi su moksleiviais: „Ne kūno ypatybės riboja žmogų“
Ne kūno ypatybės, o klaidingas mąstymas ir nepritaikyta aplinka riboja žmogaus galimybes. Su tokia žinute Kauno moksleivius aplankė Lietuvos paralimpietė Oksana Dobrovolskaja. Regėjimo negalią turinti projekto „Negalią keičia supergalia“ ambasadorė Šv. Kazimiero progimnazijoje pasakojo apie save, negalią ir sportą, parodė, kaip aklieji ir silpnaregiai naudojasi telefonu, leidžia laisvalaikį.
Pasaulio žaidynėse žibantys neįgalieji sportininkai Tailando karščio neišsigando: pasidalino emocijomis
Tailande vykstančiose Pasaulio neįgaliųjų sporto žaidynėse (World Abilitysport Games) toliau lyja Lietuvos rinktinės medaliais. Iš viso savo sąskaitoje jau 14 apdovanojimų turinti Kęstučio Skučo vadovaujamos Lietuvos neįgaliųjų sporto federacijos suburta komanda trečiadienį savo kraitį papildė dar dešimčia medalių.
Gruodžio 6-ąją Lietuvos neįgaliųjų rinktinės lengvosios atletikos atstovams pavyko iškovoti penkis aukso, keturis sidabro ir vieną bronzos medalį.
Prieš varžybas Tailande – profesionalūs neįgaliųjų sportininkų tyrimai: prakalbo apie naudą ateityje
Lietuvos neįgalieji sportininkai jau netrukus išvyks į Tailandą, kuriame gruodžio pradžioje varžysis Pasaulio neįgaliųjų sporto žaidynėse (World Abilitysport Games). Lietuvos neįgaliųjų sporto federacijos (LNSF) prezidento Kęstučio Skučo vadovaujamai Lietuvos delegacijai šiose žaidynėse atstovaus net 19 sportininkų.
Prieš pat Pasaulio neįgaliųjų sporto žaidynės LNSF prezidentas K.Skučas susitiko su Lietuvos sporto universiteto sporto mokslo ir inovacijų instituto vadovu prof.
Paralimpietis Edgaras Matakas pasidalino savo istorija su vaikais: „Niekada nepasiduokite“
Kaip išmoko plaukti? Kada neteko regėjimo? Ką valgo pusryčiams? Kiek kilometrų nuplaukia per savaitę? Ar nesinori mesti plaukimo? Kaip gyvena nematydamas? Ar juo didžiuojasi tėvai? Kiek uždirba? Šių ir aibės kitų klausimų Lietuvos paralimpinės rinktinės plaukikas Edgaras Matakas sulaukė iš vaikų mokyklose, į kurias atvyko kaip projekto „Negalią keičia supergalia“ ambasadorius.
Maratonininkės Aušros Garunkšnytės gidas Linas Mikalainis: „Esu jos ginklanešys“
Lietuvos paralimpinės rinktinės bėgikė Aušra Garunkšnytė sekmadienį startuos Frankfurto maratone. Vokietijoje A. Garunkšnytei talkins Linas Mikalainis, kuris yra regėjimo negalią turinčios paraatletės gidas.
Gido užduotys yra tiesioginės, tarp jų – pagalba orientuojantis trasoje, atsigaivinant vandeniu, atstatant energiją specialiais geliukais. Yra ir netiesioginės – motyvuoti, paskatinti, palaikyti.
Sprinteris Sodaitis: „Varžytis pasaulio čempionate su geriausiais yra didelė privilegija“
Lietuvos paralimpinės rinktinės pasirodymas pasaulio žmonių su negalia lengvosios atletikos čempionate Paryžiuje baigėsi sprinterio Dano Sodaičio ir disko metikės Ramunės Adomaitienės startais.
Nors mūsų komandos atstovams startai nesusiklostė taip, kaip norėtųsi, bėgikas D. Sodaitis po pasirodymo ragino komandos draugus nenukabinti nosies ir toliau siekti užsibrėžtų tikslų.
Oksana Dobrovolskaja buvo per plauką nuo kelialapio į paralimpines žaidynes
Paryžiuje vykstančiame pasaulio žmonių su negalia lengvosios atletikos čempionate startavusi Oksana Dobrovolskaja buvo labai arti kelialapio į 2024 m. paralimpines žaidynes, tačiau kaunietei jo pačiupti nepavyko.
Teresės Nekrošaitės treniruojama disko metikė F11 negalios klasės disko metimo varžybose pagerino asmeninį rekordą ir galutinėje įskaitoje užėmė penktą vietą.
Pasaulio čempionato debiutantui sprogusi padanga kainavo medalį
Deividas Podobajevas galėjo iškovoti Lietuvai medalį Paryžiuje vykstančiame pasaulio žmonių su negalia lengvosios atletikos čempionate. T72 negalios klasėje besivaržantis vilnietis per žingsnį nuo apdovanojimo liko triračių rungtyje, kuri šiemet pirmą kartą įtraukta į planetos pirmenybių programą. Sekmadienį aukštus rezultatus demonstravo ir kiti Lietuvos rinktinės sportininkai.
Berlyne – Matako medalis ir Čepavičiūtės pasaulio čempionato normatyvas
Lietuvos paralimpinės plaukimo rinktinės lyderiai sėkmingai startavo savaitgalį Berlyne vykusiame pasaulio serijos važybų etape. Tituluotasis Edgaras Matakas namo grįžo su medaliu ir asmeniniu rekordu, o jaunoji Gabrielė Čepavičiūtė įvykdė šių metų pasaulio čempionato normatyvą.
Ramūno Leono treniruojamas E. Matakas Berlyno baseine buvo greičiausiais tarp S11 klasės plaukikų plaukdamas 50 metrų laisvu stiliumi ir 50 metrų krūtine.
Valstybės stipendijų negaunantiems paraatletams – Lietuvos paralimpinio komiteto partnerių parama
Lietuvos paralimpinis komitetas, siekdamas sėkmingo šalies atstovavimo 2024 m. Paryžiaus vasaros paralimpinėse žaidynėse ir 2026 m. Milano Kortinos žiemos žaidynėse, sportininkų pasirengimui ir jų startams skirs beveik 40 tūkst. eurų.
Didžioji paramos dalis bus skirta Lietuvos paralimpinės rinktinės nariams ir kandidatams, negaunantiems valstybės stipendijų. Visa ši parama paraatletams skirta iš Lietuvos paralimpinio komiteto privačių rėmėjų lėšų.
Į Lietuvą atvykęs paralimpiečų prezidentas nemato priežasčių, dėl kurių pozicija rusų atžvilgiu turėtų keistis
Pirmą kartą Lietuvoje viešintis Tarptautinio paralimpinio komiteto prezidentas Andrew Parsonsas penktadienį susitiko su aukščiausiais šalies vadovais, paralimpinio judėjimo partneriais ir rėmėajais.
Per susitikimus A. Parsonsas pasidžiaugė Lietuvos paralimpinio judėjimo laimėjimais, atkreipė šalies vadovų dėmesį į aktualias žmonių su negalia sporto problemas.
„Lietuva yra gerame kelyje.
Sporto geriausiems skirtose statulėlėse užkoduota lietuvybė ir tvirtybė
2022-iesiems artėjant į pabaigą Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir Lietuvos paralimpinis komitetas drauge su Švietimo ir mokslo ministerija tradiciškai pagerbs geriausius šalies atletus, jų trenerius. Jau šį trečiadienį parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyks prestižiniai Lietuvos sporto apdovanojimai, kuriuose bus įteikta net 11 prestižinių statulėlių.
Pasaulio čempionato starte – Lietuvos golbolininkų pralaimėjimas Kinijai
Lietuvos vyrų golbolo rinktinė kovą dėl pasaulio čempionato medalių ir bilieto į 2024 m. Paryžiaus vasaros paralimpines žaidynes pradėjo nesėkme. Pirmose Portugalijoje vykstančių planetos pirmenybių rungtynėse Klaido Janeikos treniruojami lietuviai nusileido varžovams iš Kinijos.
Abi komandos pirmame kėlinyje ilgą laiką sėkmingai gynėsi, tačiau septintą minutę kinai dviem iš eilės taikliais metimais į dešinįjį Lietuvos rinktinės vartų kampą išsiveržė į priekį.
Užsispyrę dvyniai rodo neregėjimo galią
Nors yra dvyniai, jie skirtingi išvaizda, charakteriu ir net įgimtomis regėjimo ligomis: Petras serga katarakta ir šiek tiek mato, Povilas dėl glaukomos apako dar vaikystėje. Tačiau pamėgta rungtis – bėgimas – brolius Krapikus susiejo labiau nei patys kada nors galėjo įsivaizduoti.
Nors Petras yra trumpesnių nuotolių bėgikas, jis – ne tik ilgesnes distancijas bėgančio Povilo nuolatinis treniruočių partneris, bet ne kartą buvo ir brolio akimis per varžybas.
Golbolo rinktinės veteranas Genrikas Pavliukianecas: „Lietuvai laikas grįžti tarp pasaulio čempionato prizininkių“
Lietuvos vyrų golbolo rinktinė dar šiais metais turės galimybę įšokti į 2024 m. Paryžiaus paralimpinių žaidynių traukinį. Nacionalinė komanda gruodžio 7-16 d. dalyvaus pasaulio čempionate, o pirmąsias dvi vietas turnyre užėmusios ekipos iškovos tiesioginius kelialapius į Paryžių.
Komandos veteranas Genrikas Pavliukianecas sako, kad motyvacija bus dviguba – ne tik iškovoti paralimpinį kelialapį, bet ir po dvylikos metų sugrįžti tarp planetos pirmenybių prizininkų.
Paralimpiečių siautulys: Lietuvos sportininkai Maroke gerino rekordus ir skynė medalius
Penkiolika Lietuvos paraatletų rugsėjo 15-17 d. dalyvavo Marakeše, Maroke vykusiame pasaulio žmonių su negalia lengvosios atletikos „Grand Prix“ serijos varžybų etape. Medaliais nudžiugino aštuoni atletai, tarp jų – Lietuvos paralimpinės rinktinės lyderiai. Paralimpiečiai Marakeše ne tik skynė apdovanojimus, bet ir demonstravo tobulėjimą, gerindami asmeninius rekordus.