orto debesis

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „orto debesis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „orto debesis“.

Saulės sistemos pakraštyje gali tūnoti 10 kartų už Žemę didesnė planeta

Astronomai Saulės sistemos pakraštyje atrado pačią tolimiausią nykštukinę planetą, pranešė „NBC News“. Pasak jų, egzistuoja tikimybė, kad šioje kosmoso dalyje skrieja iki šiol nežinoma 10 kartų už Žemę didesnė planeta. Naująjį dangaus kūną Saulės sistemoje atrado „Gemini“ observatorijos astronomai Scottas Sheppardas ir Chadwickas Trujillo, sakoma pranešime. Jų atrasta nykštukinė planeta pavadinta 2012 VP113 Biden.
2014-03-27

Į Saulės sistemą atskrieja mįslingas objektas iš Orto debesies

Astronomai atrado keistą, maždaug 100 metrų skersmens objektą 2010 WG9, kuris sparčiai artėja prie Saulės sistemos ir netrukus įskries į ją. Mokslininkus jis sudomino tuo, kad aplink savo ašį sukasi nepaprastai lėtai. Vienas apsisukimas užtrunka ne keletą valandų (kaip būdinga tokiems objektams), o 11 parų. Anot astronomų, taip gali būti todėl, kad 2010 WG9 veikiausiai yra dvinarė sistema, sudaryta iš dviejų aplink bendrą masės centrą besisukančių kūnų.
2013-05-29

Saulės mirtis išmes kometas lauk iš Saulės sistemos

Kai mūsų Saulei ateis paskutinioji, ji „išspjaus“ daugumą savo kometų į tarpžvaigždinę erdvę, rašo NewScientist.com. Po apytiksliai 5 milijardų metų, nebelikus vandenilio, degančio jos šerdyje, Saulė išsiplės ir taps didžiule raudona žvaigžde. Raudonoji milžinė nusipūs savo amosferą ir beliks tik į karštus pelenus panėšėjanti šerdis, vadinama baltąja nykštuke.
2011-07-25

Prie Žemės 2013 m. priartės ką tik atrasta kometa

Netoli Žemės skriejančius asteroidus „medžiojantys" astronomai birželio pradžioje atrado iki šiol nežinomą kometą, kuri prie Žemės labiausiai priartės 2013 metais. C/2011 L4 (PANSTARRS) pavadinta kometa buvo pastebėta naktį iš birželio 5 į 6 dieną Havajuose (JAV) esančiu „Pan-STARRS 1„ teleskopu, naudojamu netoli Žemės skriejančių asteroidų paieškoms, praneša „Space.com“. Praėjus dienai šį atradimą patvirtino ir kitos pasaulio observatorijos, sakoma pranešime.
2011-06-20
Į viršų