omega 3 rūgštys
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „omega 3 rūgštys“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „omega 3 rūgštys“.
Produktai, kurie geriausiai nuslopina alkio jausmą
Kai staiga užklumpa alkio jausmas, čiumpame bet ką, kas po ranka. Deja, alkio vedini pasirinkimai dažniausiai nebūna organizmui naudingi, juk išalkus dažniausiai norisi ko nors riebesnio, sotesnio. Jei norite palaikyti esamą svorį ar atsikratyti kelių nereikalingų kilogramų, turite laikytis dienos režimo – stengtis valgyti tuo pačiu metu, ir atidžiai stebėti ką valgote – rinktis sveikatai palankius produktus, valgyti saikingomis porcijoms.
Žuvies įtaka žmogaus atminčiai: medicininiai faktai ir abejonės
Norite paprašyti kolegos gabalėlio cukraus kavai, bet jau 5 minutes bergždžiai bandote prisiminti jo vardą? O gal mielas nepažįstamasis paprašė telefono numerio, bet prisimenate tik pirmąjį aštuonetą? Jeigu esate kada tapę tokios – ne itin jaukios – situacijos įkaitu, gal vertėtų į savo mitybą įtraukti daugiau žuvies?
Gali būti, kad žuvis nėra nei priežastis, nei pasekmė, tačiau daugybė mokslinių tyrimų rodo, kad ji svarbi gebėjimui prisiminti ne tik skaičius ir vardus, bet ir apskritai i...
Jei kankina nemiga: šis maistas padės sureguliuoti miego kokybę
Prabundate itin anksti, tačiau nesijaučiate išsimiegoję. Arba priešingai – vartotės iki paryčių, o tuomet niekaip negalite išsibudinti – galva apsunkusi, kūnas neklauso. Su vienokiomis ar kitokiomis nemigos formomis tikriausiai esame susidūrę visi.
Priežasčių tam – aibė. Išbalansuoti miego režimą gali patiriamas stresas ir emociniai šuoliai, nepakankamas fizinis aktyvumas ir nejudrus gyvenimo būdas, nesureguliuotas dienos režimas ir nesubalansuota mityba.
Stalo viešnia – silkė: išbandykite dar sveikesnę alternatyvą
Galima silkę mėgti, galima – nemėgti, tačiau šios riebios žuvies naudos nepaneigsi. Silkė mitybos specialistų neretai įtraukiama į svarbių maisto produktų sąrašą. Nenuostabu – silkėje gausu ir Omega-3 riebalų, ir mūsų organizmui būtinų aminorūgščių, o įvairūs tyrimai atskleidžia, kad riebios žuvies vartojimas yra svarbus normaliai širdies veiklai palaikyti.
6 mitybos taisyklės, kurių laikosi japonai
Antsvorio problema pasaulyje itin opi. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, 2016 metais 1.9 milijardo Žemės gyventojų turėjo antsvorio, daugiau nei 650 milijonų iš jų buvo nutukę, todėl jiems grėsmė susirgti sunkiomis ligomis buvo didesnė, nei likusiai daliai žmonių.
Pagal klasifikaciją, antsvoriu įvardijamas kūno masės indeksas (KMI), viršijantis 25 balų reikšmę, nutukimu – viršijantis 30 balų.
Sūdyta, rūkyta ar šviežia lašiša – kokią valgyti sveikiausia?
Jeigu šią savaitę dar nevalgėte žuvies, pats laikas tai pakeisti. O jei neprisimenate, kada žuvį paskutinįkart valgėte – sukluskite. Pasirodo, kad žuvį, o ypač riebią, reikėtų valgyti bent 2 kartus per savaitę, nes joje yra daug jūsų širdžiai, imuninei ir kitoms organizmo sistemoms vertintų medžiagų. Tik štai – parduotuvių lentynos lūžta nuo pasirinkimų: šviežios, sūdytos, rūkytos lašišos. Tad kaip išsirinkti tinkamą?
Nuvertintas žuvies ruošimo būdas
Pradėkime nuo sūdytos lašišos.
Susipažinkite su Lietuvoje auginamomis žuvimis: kodėl vietinis produktas – geresnis?
Parduotuvių lentynose pilna įvairiausių žuvų – ir egzotiškų, ir mums jau gerai pažįstamų. Tarp jų yra ir tokių, kurias gerai pažįstame: karpis, lašiša, lydeka ar upėtakis. Vis tik 2018 m. „Eurobarametro“ apklausa apie Europos Sąjungos žuvų produktų vartotojų įpročius atskleidė, kad lietuvis pirkėjas beveik dvigubai dažniau nei statistinis ES vartotojas iš viso neteikia pirmenybės žuvų kilmei. Apklausos duomenys rodo, kad principas „rinkis žuvį lietuvišką“ nėra populiarus.
Žuvies nauda grožiui: patarimai, norintiems tankių ir žvilgančių plaukų
Plaukai yra tarsi mūsų vizitinė kortelė – nesvarbu, kokio ilgio ar struktūros jie bebūtų, norisi, kad jie būtų vešlūs, sveiki ir spindintys. Deja, net didelės sumos, išleistos grožio salonuose, nepagelbės, jei plaukams stings vitaminų ir mikroelementų, kuriuos mums gali suteikti tinkama mityba.
Plaukų būklė labai taikliai atspindi mūsų organizmo būklę.
Daugiau omega-3 – mažesnė tikimybė moterims pulti į depresiją
Daugiau omega-3 rūgščių vartojančioms moterims tikimybė patirti depresijos simptomus yra perpus mažesnė, parodė JAV atliktas tyrimas. Tarp lyčių nustatyti esminiai skirtumai, kadangi jokio ženklaus poveikio vyrų nuotaikoms nepastebėta. Taip greičiausiai yra dėl lyčių biologinių skirtumų, mano mokslininkai.