olos
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „olos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „olos“.
Koncertas, kuris nebepasikartos – „Solo Ansamblis“ savo koncertą turėjo skelti į dvi naktis
Rugsėjo 10-11 dienomis Vilnių pagaliau sudrebino ilgai lauktas „Solo Ansamblis“ koncertas, pristatęs naujausią grupės albumą „Olos“, rašoma pranešime spaudai.
Šis pavasaris grupei „Solo Ansamblis“ buvo klestėjimo metas – kartu su Kanados leidėju „Artoffact Records“ jie išleido albumą „Olos“.
Ir, nors naujajam albumui ir jo pristatymui grupė skyrė visą savo dėmesį dar nuo praėjusio rudens, susiklosčiusi situacija su pandemija priešakyje neleido albumo pristatyti laiku.
„Solo Ansamblis“ pristato naują kūrinį ir vaizdo klipą: pasirinko lietuvių poeto eiles
Šią vasarą pažymėję eile griausmingų koncertų visoje Lietuvoje, „Solo Ansamblis“ neapleidžia ir kitų veiklų. Šiandien grupė pristato dainos iš naujojo albumo „Olos“ – „Bydermejeris“ – klipą, rašoma pranešime spaudai.
Atmosferinį kūrinį vizualizavo vienas talentingiausių Lietuvos video menininkų Rimas Sakalauskas.
Jau ne pirmą kartą savo dainos tekstams „Solo Ansamblis“ renkasi lietuvių poetų eiles.
10 vartų į pomirtinį gyvenimą
Kas nutinka, kai žmogus miršta? Ilgus amžius žmoniją kamuoja šis klausimas. Ir neatrodo, kad greitai jis bus atsakytas. Skirtingos kultūros turi savus paaiškinimus, kur keliauja žmogaus siela, kai kūnas nustoja funkcionuoti, rašo listverse.com. 10. Masajos ugnikalnis Nikaragvoje Dar XVI a tyrinėtojų iš Europos pradėtas vadinti Pragaro burna ugnikalnis tikrai nusipelno tokio vardo.
Mokslininkai nustatė seniausių Europos urvų piešinių amžių
Seniai buvo manoma, kad Ispanijoje esantys urvų piešiniai yra seniausi Europoje, bet dabar mokslininkams pavyko tiksliai nustatyti jų amžių, ir paaiškėjo, kad jie dar senesni, nei manyta iki šiol.
Kantabrijos regiono urve esantys gyvūnų piešiniai, žmogaus plaštakų kontūrai ir raudoni taškai yra maždaug 4 tūkst. metų senesni nei manyta iki šiol. Mokslininkai nustatė, kad seniausiu Europos piešiniu galima laikyti vieną raudoną apskritimą, kuris yra senesnis nei 40 tūkst. 800 metų.
Bazė Mėnulyje įsikurtų lavos urvuose?
JAV išlaipino pirmą žmogų Mėnulyje, tačiau Rusijos mokslininkai ir kosmoso tyrinėtojai žvelgia į naują tikslą – įkurti ten koloniją.
Žemės palydove atrasti vulkaniniai tuneliai galėtų tapti natūraliu prieglobsčiu pirmajai kolonijai, teigia kosmonautai ir mokslininkai.
Prancūzijos olose archeologai aptiko vaikų „urvinį meną“
Prancūzijos Dordonės provincijoje (Dordogne) esančiose olose, kurios po žeme vingiuoja ilgaiu nei kilometrą, archeologai aptiko pirmykščių žmonių vaikų paliktų piešinių, pranešė BBC.
Pasak Dordonės olas tyrinėjusios Kembridžo universiteto archeologės Jessicos Cooney, mosklininkams pavyko aptikti vadinamąją „vaikų darželio“ olą, kurios sienose išliko maždaug 13 000 metų senumo piešiniai.
Būsimiems Marso kolonizatoriams pasiūlyta apsigyventi olose
Mokslininkų komanda pasiūlė jų manymų optimalias vietas būsimai astronautų bazei Raudonojoje planetoje. Specialistų manymu, tam geriausiai tiktų įsisavinti užgesusius Marso vulkanų kraterius. Kaip ir mūsų protėviai pirmiausia apsigyveno urvuose, o tik vėliau perėjo į statybas, taip siūloma elgtis ir Marso pionieriams.
8 kvapą gniaužiantys urvai ir olos
Kas glūdi paslaptingame urvų pasaulyje? Ir kada išties apsimoka lįsti po žeme?
Nusprendėme praskleisti olų karalijos šydą ir atrinkti verčiausius aplankymo objektus:
1. Cacahuamilpa kavernos (Meksika) Cacahuamilpa grota yra laikoma viena įstabiausių pasaulyje. Ji nuo Meksiko miesto yra nutolusi per dvi su puse valandos kelio.