Seniai buvo manoma, kad Ispanijoje esantys urvų piešiniai yra seniausi Europoje, bet dabar mokslininkams pavyko tiksliai nustatyti jų amžių, ir paaiškėjo, kad jie dar senesni, nei manyta iki šiol.
Kantabrijos regiono urve esantys gyvūnų piešiniai, žmogaus plaštakų kontūrai ir raudoni taškai yra maždaug 4 tūkst. metų senesni nei manyta iki šiol. Mokslininkai nustatė, kad seniausiu Europos piešiniu galima laikyti vieną raudoną apskritimą, kuris yra senesnis nei 40 tūkst. 800 metų.
Piešinių amžius buvo nustatytas ištyrus jų paviršiuje susidariusias kalcio karbonato nuosėdas. Kalcio karbonato nuosėdose yra šiek tiek gamtoje randamo radioaktyvaus urano atomų. Šiems atomams yrant susidaro cheminis elementas toris. Irimo procesas vyksta labai pastoviu tempu, todėl ištyrę urano ir torio santykį nuosėdose, mokslininkai gali nustatyti, kada jos susidarė.
Šis datavimo būdas buvo žinomas jau seniai, bet tik dabar buvo taip ištobulintas, kad užtenka labai mažo nuosėdų mėginio.
Tyrimui buvo naudojamos virš dažų pigmentų susidariusios nuosėdos, todėl rezultatai rodo, koks galėtų būti mažiausias piešinių amžius. Tačiau gali būti, kad piešiniai dar senesni, nes kol susidarė nuosėdos, turėjo praeiti kažkiek laiko.