oligarchija
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „oligarchija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „oligarchija“.
Konservatoriai: tiesioginiai mero rinkimai atveria kelią oligarchams
Konservatorių vadovai teigia, kad savivaldos rinkimai parodė, jog patekti į valdžią galima pasitelkiant didelius pinigus. Anot jų, Kaune laimėjęs visuomeninis rinkimų komitetas „Vieningas Kaunas“ bei daugiausiai balsų mero rinkimuose surinkęs jų atstovas verslininkas Visvaldas Matijošaitis rodo grįžtančias oligarchines tendencijas.
XXI amžiaus diktatoriai – pasaulio turtingieji
Statistika rodo, kad Rusijoje vos 110 žmonių kontroliuoja net 35 proc. viso šalies turto. Ir deja, bet Rusija yra tik ekstremaliausias šios pasaulinės tendencijos reiškinys. Ši tendencija, kelianti tikrą grėsmę šiuolaikinei demokratijai, yra oligarchijos paplitimas. Dešimtajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje saujelė Rusijos magnatų gaudavo didžiulį pelną dėl savo ryšių su Boriso Jelcino Kremliumi.
Pasaulio turtuoliai nuslėpė mokesčių už 21 trilijoną JAV dolerių
Pasaulio turtingieji iki 2010 m. pabaigos slaptuose „mokesčių rojuose“ buvo nuslėpę mokesčių už mažiausiai 21 trilijoną JAV dolerių, rašo BBC.
Toks skaičius prilygsta JAV ir Japonijos ekonomikų dydžiui sudėjus kartu.
Tai atskleidė didžiulis tyrimas, užsakytas britų organizacijos „Tax Justice Network“. Ši nepriklausoma organizacija nuo 2003 m. atlieka aukšto lygio tyrimus mokesčių reguliavimo srityje.
V. Antonovas: Seimo komisijos išvados man naudos neduos
Nuo Lietuvos teisėsaugos D. Britanijoje pasislėpę žlugusio banko „Snoras“ vadovai toliau nesutinka su kaltinimais pasisavinus milijardines lėšas.
Nors pasigirdo kalbų, kad Seimo komisijos išvados galimai padės jiems teisinėje kovoje prieš Lietuvą, turtuolis V. Antonovas tai neigia.
Buvęs didžiausias banko valdytojas V. Antonovas TV3 teigė, kad banko nacionalizavimas esą buvo klaida.
„Mus kaltina absurdu.
M. Zasčiurinskas: Lietuvoje nėra bedarbių, todėl valdžia įdarbins japonus
Valdantieji suplanavo, kad jau 2014 metais Lietuvoje nebeliks bedarbių. Toks įspūdis susidaro girdint politikų beriamus ketinimus atominės elektrinės statyboms galimai pasitelkti apie 2 tūkstančius japonų.
Stulbinanti idėja! Paskaičiuokime. Statybų darbus planuojama pradėti 2014-aisiais, o baigti – 2020 metais. Taigi, valdžia užsimojo net šešeriems metams iš statybų rinkos atimti 2 tūkstančius darbo vietų.
Oligarchas tapo Ukrainos ekonomikos ir prekybos ministru
Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius penktadienį paskyrė ekonomikos ir prekybos ministru Piotrą Porošenką – milijardierių, vieną iš „oranžinės revoliucijos“ lyderių, kuris, pasak „Interfax–Ukraina“, ilgai nesutiko užimti šio posto.
46 metų P. Porošenka, kurio turtą žurnalas „Forbes“ šį mėnesį įvertino 1 milijardu dolerių, yra grupės „Ukrprominvest“ savininkas. Šiai grupei, be kita ko, priklauso televizijos kanalas, įtakingas savaitraštis „Korrespondent“, taip pat saldainių fabrikas.
VMI taikiklyje eilinį kartą atsidūrė smulkieji verslininkai
Mokesčių inspekcija po sėkmingos vieno mėnesio maršrutinių taksi tikrinimo akcijos tokią priežiūrą nusprendė tęsti ir toliau.
Išsiaiškinti nuslėptas sumas suinteresuoti ne tik inspektoriai, bet ir šių vežėjų asociacija. Jos teigimu, neduodami kvitų, vairuotojai kenkia įmonėms, kuriose dirba, todėl rizikuoja tapti bedarbiais.
Apie rugpjūtį vykusį reidą maršrutinių taksi įmonės žinojo iš anksto.
C. Bildtas: J. Tymošenko teismas ir Ukrainos ateitis
Buvusios Ukrainos premjerės Julijos Tymošenko sulaikymas ir kaltinimai neigiamai veikia jos šalį. Tolimesnis Ukrainos vystymasis, be jokios abejonės, gali lemti visos Europos ateitį.
2004 metų Ukrainos „Oranžinė revoliucija“ uždegė naujos vilties bangą demokratinėse Europos sąjungos šalyse. Tačiau netrukus tos pajėgos, kurios bijojo prarasti valdžią svarbiame regione, pradėjo ryžtingą kontrpuolimą.
Latvija investuoti Lietuvoje nesirengia, bet elektrą pirktų
Latvijos prezidentas Andris Berzinis patvirtino, jog jo šalis suinteresuota pirkti Visagino AE pagamintą elektros energiją, bet vėl pareiškė, kad artimiausiais metais Latvija negalės skirti lėšų naujiems projektams.
Pirmadienį interviu Latvijos radijui A. Berzinis pabrėžė, kad jis nėra prieš Visagino AE projektą.
„Tai Lietuvos valstybės klausimas. Jie kvailai pasielgtų, jeigu to nedarytų, kadangi turi šios srities profesionalų. Aš tikrai nesu prieš šį projektą, linkiu Lietuvai sėkmės.
M. Prochorovas: M. Chodorkovskis neturėtų sėdėti kalėjime
Rusijos magnatas, naujasis "Teisingo reikalo" partijos lyderis Michailas Prochorovas pareiškė, kad buvęs oligarchas Michailas Chodorkovskis ir jo verslo partneris Platonas Lebedevas neturėtų būti kalinami ir nusipelnė lygtinio paleidimo, skelbia "RIA Novosti".M. Chodorkovskis ir P. Lebedevas kali nuo 2003-iųjų, o gruodį vėl nuteisti dėl kitų nusikaltimų kalėti iki 2016-ųjų.
"Aš asmeniškai nematau priežasties, kodėl M. Chodorkovskis ir P. Lebedevas turėtų likti kalėjime, - sakė M. Prochorovas.
REKLAMA
REKLAMA
M. Chodorkovskis perkeltas į kalėjimą Karelijoje
Buvęs Rusijos naftos magnatas Michailas Chodorkovskis, nuteistas dėl mokesčių vengimo ir pinigų grobstymo, perkeltas į Rusijos Šiaurės vakarų Karelijos regione esančią bausmių vykdymo koloniją, penktadienį pranešė bausmių vykdymo sistemos šaltinis.
M. Chodorkovskis buvo nuteistas 2003 metais ir gruodį, įvykus dar vienam teismo posėdžiui, jo laisvės atėmimo terminas buvo pratęstas. Šių metų gegužę jis pateikė apeliaciją, ir bausmė jam buvo metais sutrumpinta.
Latvijos žmonės palaiko prezidentą
Latvijos gyventojai reiškia paramą prezidentui, nepabūgusiam kovoti su oligarchais ir korumpuotais politikais, skelbia LRT.
Balsas.lt primena, kad V. Zatleras šeštadienį paskelbė apie parlamento paleidimą. Prezidentas sieks referendumo pagalba paleisti susikompromitavusį parlamentą.
Prezidentas paskelbė, kad tokį jo sprendimą paskatino siekis kovoti su šalį apraizgiusiais oligarchų tinklais.
Valdžia biudžetą pildys ne oligarchų, bet smulkiųjų verslininkų sąskaita
Priartėjus gegužės 1-ajai, turgaus prekeiviai šiek tiek aktyviau rūpinasi įsigyti kasos aparatus. Tačiau panevėžiečiai, palyginti su kitais didmiesčiais, dar gerokai atsilieka, nors žino: laiko apsispręsti, ar nori likti turguje, liko vos kelios dienos.
Nuo gegužės 1-osios turgaus prekiautojams, dirbantiems po stogu, bus draudžiama prekiauti be kasos aparatų.
Opozicija bando kąsti A. Kubiliui?
Opozicija žada pasistengti, kad Seimas kitą savaitę pareikštų bent netiesioginį nepasitikėjimą Andriaus Kubiliaus vadovaujama Vyriausybe – antradienį, Seimo plenariniame posėdyje bus surengta diskusija dėl balandžio 14–ąją parlamentarams pateiktos 2010 m. Vyriausybės ataskaitos.
Po šios diskusijos turėtų būti balsuojama, ar priimti rezoliuciją, kurioje įvertinama ataskaita.
Milijonieriams prireikė valdžios?
Panevėžio krašte vis daugiau solidžiai apsirūpinusių verslininkų ar žemvaldžių stoja į kovą dėl savivaldybės nario mandato. Vieni jų atvirai deklaruoja esantys milijonieriai, kiti gal iš kuklumo pasislepia už savo sutuoktinių, tėvų ar suaugusių vaikų nugarų. Šiuose rinkimuose neįmanoma bent jau apytiksliai nustatyti kandidatų turtų, nes jų sutuoktiniams nebūtina to deklaruoti.
Tiesa apnuogino politikus
„Ministrai dirba blogai“, „Aleksandro Lukašenkos pergalė padėtų užtikrinti stabilumą“ ir panašūs pastarojo meto prezidentės Dalios Grybauskaitės pasisakymai jau nieko nestebina. Šį kartą ji tiesiog pasakė, kad tampame oligarchų ir nusikaltėlių valdoma valstybe.
Pareiškimai sukėlė audringą reakciją
Aukščiausius reitingus tarp politikų turinti prezidentė sausio pradžioje viename interviu atviravo, kad korupcija stabdo Lietuvos valstybės vystymąsi.
Jei D. Grybauskaitė būtų ugniagesė – ryžtingai konstatuotų gaisrą?
Antrus kadencijos metus dirbančios prezidentės Dalios Grybauskaitės pareiškimas, kad korupcija ima paralyžiuoti valstybės vystymąsi, o Lietuva tampa oligarchų ir nusikalstamo pasaulio valdoma valstybe, išprovokavo premjero Andriaus Kubiliaus patarėjo Virgio Valentinavičiaus atsakymą, kad ne viskas esą taip blogai.
Kur link suka Ukraina?
Po Viktoro Janukovyčiaus atėjimo į valdžią Ukrainos vidaus ir užsienio politika gerokai pasikeitė, todėl verta paanalizuoti, kuria linkme šalis dabar suka nacionaliniu ir tarptautiniu lygmeniu.Pradedant nuo vidaus politikos, galima konstatuoti, kad šalyje vyksta akivaizdi valdžios konsolidacija (monopolizacija) Regionų partijos ir prezidentūros rankose. Rusijos pavyzdžiu kuriama vadinamoji valdžios vertikalė.
Radvilos ir „Dujotekana“
Man patiko kolegos Giedriaus Kiaulakio straipsnis apie Radvilų palikimą. Patiko, nes yra informatyvus ir neblogai intelektualiai mankština bei neveda banalių pasakų apie istoriją keliais.
Tik štai kai kurios analogijos visgi glumina:
„Tenka klanus formuoti kitais pagrindais – kartu medžiojant, studijuojant, ištvirkaujant, vagiant ir pan. Taip susiformuoja galios centrai, kuriuos galima tik kaip nors sąlyginai įvardinti.
Gediminas Vagnorius: jei oligarchų ir yra, jie veikia po stalu
Kovo 11-osios akto signataras, du kartus buvęs premjeru Gediminas Vagnorius Nepriklausomybės dvidešimtmečio proga linki valstybei brandesnės politikos. Komentuodamas valstybės atkūrimo darbus, politikas teigia, jog jo vykdytai ekonominei politikai nebuvę alternatyvos, o kalbos apie oligarchiją Lietuvoje tėra propaganda.
A. Matulevičius: krizės įveikimo galimybės
Stebint įvairias pozicijos ir opozicijos diskusijas dėl krizinio kitų metų biudžeto apima negera nuojauta jog valdžioje esantys neįsivaizduoja viso situacijos dramatizmo ir visą savo elgesį ,bei dėmesį sutelkia į kalbėjimą vardan kalbėjimo. Dabar jau pilnai esu įsitikinęs (jei anksčiau ir abejojau) kad nei viena pusė nemato, o gal sąmoningai nenori matyti kitų krizės įveikimo būdų.