nuospaudos
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „nuospaudos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „nuospaudos“.
Pritrynė kojas? Patarė, ką daryti nedelsiant ir kaip išvengti randų
Šylant orams ir bundant gamtai, natūraliai daugiau laiko praleidžiame gryname ore: treniruotes iš sporto salės perkeliame į lauką, vaikštinėjame pažintiniais takais, judriomis miestų gatvėmis. Šalia to, sunkią avalynę iškeisdami į lengvesnę, ne visada padarome sau paslaugą – dėl pasikeitusios avalynės ir daugybės nueitų kilometrų, dažnam tenka susidurti su skausmingomis pūslėmis ant kulnų, pėdų ar pirštų.
Ant kojų – nuospaudos ir pūslelės? Vaistininkė patarė, kaip gydyti ir kas padės išvengti
Šiluma ir vasara keičia daugelio įvaizdį. Garderobą užpildo plonų audinių apranga ir šiltojo sezono avalynė. Būtent vasarą dalis susiduria su nemaloniomis nutrintų ar suskeldėjusių pėdų, skaudančių kojų nagų problemomis, kurios pradėjus avėti atvirus batelius tampa labiau pastebimos. Apie tai, kaip šių nemalonumų išvengti ir išlaikyti pėdas sveikas, pasakoja vaistininkė Julija Aganauskaitė-Žukaitė.
Pėdų nuospaudas pašalinkite be jokio vargo: štai, ką reikia padaryti
Nuospaudos dažnai atsiranda ant rankų ir kojų ir paprastai nėra kenksmingos. Gydytojai pataria gydyti nuospaudas specialiais skustuvais, rūgštimis ar pemzos akmeniu, tačiau yra ir naminių gydymo būdų, kuriais galite panaikinti nuospaudas, naudodamiesi paprastais daiktais, esančiais namuose.
„Bright Side“ siūlo išbandyti šiuos būdus.
Sutrinkite šiek tiek aspirino
Paprastas aspirinas gali padėti sumažinti jūsų nuospaudas.
Kasdien pėdas tepė šia priemone: net 3 problemos išnyko tiesiog akyse
Kiekvienas esame avėję nepatogius batus. Tokius, kurie nuspaudžia kojų pirštus arba kulną. Žinoma, tokiu atveju visada gelbsti pleistras, tačiau ką daryti, jeigu batus tik apsiavėte, tačiau jie jau ėmė spausti? Yra viena gudrybė, kuri gali padėti susidoroti su skausmu, kurį sukelia nepatogūs, per maži arba tiesiog nauji batai. Tereikia prieš aunantis batus išsitepti pėdas, pirštelius ir kulnus (vietas, kurios dažniausiai kenčia nuo avalynės) rutuliniu dezodorantu-antiperspirantu.
Kaip Antrasis pasaulinis karas susijęs su špinatais ir ledais?
Antrasis pasaulinis karas – vienas ryškiausių ir labiausiai žinomų istorinių įvykių, bet smalsuolių jis nenustoja dominti iki pat šių dienų. Pateikiame tris intriguojančius faktus, susijusius su Antruoju pasauliniu karu, kurių iki šiol tikriausiai dar nežinojote:
Špinatai ir geležis
Įsitikinimas, kad špinatai yra svarbus geležies šaltinis, atsirado Antrojo pasaulinio karo metu.
Naminės priemonės nuospaudoms gydyti
Nuospaudos įvardijamos kaip liga, bet tai – daugiau kosmetinė problema. Jei nuospaudos susiformavo ne dėl pačios pėdos problemų (deformuoto pėdos kauliuko ar kaulinės išaugos, iškrypusių, sulinkusių kojų pirštų, kai jau reikia kreiptis į ortopedą), o dėl netinkamos avalynės ar neįprasto krūvio pėdoms, jų atsikratyti nesunku. Tereikia pamirkyti koją muiluotame vandenyje, ir viršutinį suragėjusį, sustorėjusį odos sluoksnį nesunku nugremžti peiliuku, skustuvu ar pemzos gabaliuku.
Ką jūsų pėda sako apie jus?
Sakoma, kad akys – sielos veidrodis, tačiau jei norite iš tiesų pažinti žmogų, užteks pažiūrėti į jo pėdas. Pėdų „skaitymas“ Kinijoje ir Indijoje praktikuojamas jau daugiau kaip 5000 metų. Tikima, kad pėdos atspindi visą likusį žmogaus kūną.
Visi patinimai, guzeliai ar skausmas pėdose įspėja apie sveikatos problemas ir kitus sutrikimus. Pavyzdžiui, pėdos įlinkis yra siejamas su stuburu.
Dar įdomiau tai, kad yra tikima, jog mūsų mintys yra susijusios su kūnu.