nesvarumas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „nesvarumas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „nesvarumas“.
Atrastas netikėtas pavojus, kurį kelia skrydžiai į kosmosą
Rusijos ir Kanados mokslininkai atskleidė iki šiol nenustatytą poveikį žmogaus sveikatai, apie kurį anksčiau nebuvo skelbiama. Mokslininkų tyrimo duomenys buvo paskelbti moksliniame žurnale „Scientific Reports“. Vienas iš svarbiausių atradimų buvo tas, kad žmogaus organizmas reaguoja į nesvarumo būseną, kaip į ligą, o imuninė sistema pajungia visus įmanomus „gynybos mechanizmus“. Tokias išvadas mokslininkai pateikė išanalizavę 18 rusų kosmonautų 125 kraujo plazmo baltymų mėginius.
Kosmose žmogaus širdis pakeičia formą
Nesvarumo sąlygomis kosmose žmogaus širdis tampa apvalesnė ir įgyla labiau sferišką formą, metiniame Amerikos kardiologų kolegijos susirinkime pranešė Klivlendo klinikos fondo atstovai. Pasak jų, tokios širdies formos keitimosi pasekmės stebimos po ilgalaikio buvimo nesvarumo sąlygomis. JAV astronautų sveikatą tyrusių kardiologų teigimu, nesvarumo sąlygomis širdies fizinis apkrovimas sumažėja, o dėl to sumažėja ir jos raumeninių audinių masė.
Kvantinė levitacija
Skraidančio kilimo idėja pamažu tampa realesnė. Tel Avivo universiteto mokslininkai pademonstravo levitacijos reiškinį, paremtą elektromagnetinio lauko kvantinėmis fluktuacijomis.
Žemės centre – nesvarumas?
Pasiekti Žemės rutulio centrą gyvam, ko gero, įmanoma tik fantastiniuose filmuose. Tikrovėje – vargu. Juk Žemės branduolio temperatūra, kaip manoma, siekia maždaug +5000ºC – vadinasi, akimirksniu išgarintų bet kurį gyvą organizmą. Nereikėtų pamiršti ir kolosalaus slėgio – visai įmanoma, jog Žemės branduolyje atmosferos slėgis viršijamas maždaug 3 mln. sykių. Žodis „suspaustų“ šiuo atveju nenusako nė tūkstantosios procento dalies poveikio, kurį padarytų šitoks slėgis.
Katės ir nesvarumas
Katės garsėja savo gebėjimu krisdamos nusileisti tiesiai ant letenėlių. Tačiau nesvarumo sąlygomis instinktai nepadeda......
Artėja kosminio alaus bandymai
Pelno nesiekianti tyrimų bendrovė „Astronauts4Hire“, vykdanti tyrimus suborbitinių skrydžių sąlygomis, pranešė netrukus pradėsianti jos išrasto kosminio alaus bandymus.
Bendrovės pranešime teigiama, kad lapkričio mėnesio pradžioje prasidėsiantys bandymai bus vykdomi lėktuvuose, kuriems manevruojant laikinai sukuriama nesvarumo būklė. Šiuos skrydžius rengia bendrovė „Zero Gravity“. Būtent tokiu būdu prieš kosminius skrydžius treniruojami būsimieji astronautai, sakoma pranešime.
Gravitacijos poveikis imituojamas elektriniu smegenų stimuliatoriumi
Labai nedaug žmonių savo kailiu yra patyrę, ką tai reiškia sugrįžti į Žemės gravitaciją po, tarkime, metus trukusio gyvenimo mikrogravitacijos sąlygomis. Tačiau nauja JAV Nacionalinio kosminės biomedicinos instituto sukurta sistema gali saugiai sukelti praktiškai bet kokias grįžtant iš kosmoso patiriamas mobilumo ir sensorines problemas.
Kavos gėrimas kosmose
Nesvarumo sąlygomis išgerti puodelį kavos – nepaprastas dalykas. JAV astronautas Donas Pettitas tuoj paaiškins, kodėl....
Drugeliai ir nesvarumas
Mokslininkai tiria įvairų rūšių gebėjimus prisitaikyti prie gyvenimo nesvarumo sąlygomis. Šįkart atėjo eilė drugeliams. Dingęs svoris juos aiškiai šokiravo, bet ilgainiui jie vis dėlto įsidrąsino skristi.