nėščiųjų diabetas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „nėščiųjų diabetas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „nėščiųjų diabetas“.
Medikų darbas pribloškė tauragiškę: sūnaus ligą išsiaiškino tik savo užsispyrimo dėka
Jokūbas gimė 2019-ųjų spalį, nors tėvai jo laukė tik po mėnesio. Vos po kelių dienų berniukui buvo nustatyta hidrocefalija, tačiau, pasak tauragiškės mamos Vlados, gydytojai vengė skirti berniukui reikalingus vaistus. Dabar mažajam Jokūbui yra nustatytas cerebrinis paralyžius – jis pats nesėdi, nestovi, tačiau mama įsitikinusi, kad sūnui gavus reikiamą pagalbą, jo būklė gali žymiai pagerėti.
2-ejų Jokūbas labai mielas berniukas, kurio šypsena užburia kiekvieną.
Klastinga nėščiųjų būklė, dėl kurios rizika susirgti sunkia liga išlieka visam gyvenimui
Pasaulyje nėščiųjų diabetas diagnozuojamas nuo 2 iki 40 proc. nėščiųjų. Pastaruoju metu šią diagnozę išgirsta vis daugiau besilaukiančiųjų. Negana to, net apie 40–60 proc. moterų per artimiausius 5–15 metų gali išryškėti 2 tipo cukrinis diabetas.
Kokios to priežastys ir ką daryti, jei jums diagnozavo nėščiųjų diabetą, rubrikos „Nėštumas. Gimdymas. Naujagimis.
Kalbos dėl paplitusios ligos įaudrino moteris: diagnozę „įpaišo iš oro“
Po prieš kelias savaites tv3.lt portale publikuoto straipsnio apie gestacinio (nėščiųjų) diabeto diagnozę išgirdusią moterį, kuri piktinosi, jog, jos teigimu, tai – perteklinė, bereikalinga ir tik daug streso įvaranti diagnozė, redakcija sulaukė dar daugiau tokių moterų istorijų.
Nėščioji pasipiktino: man diagnozuota liga, kuria nesergu
Į tv3.lt portalą kreipėsi nėščia moteris, kuri skundžiasi priversta be reikalo varstyti gydytojų kabinetų duris. Kaip pasakoja ji, gestacinis (nėščiųjų) diabetas buvo diagnozuotas nėštumo pradžioje, tačiau šiuo metu nesant jokių simptomų diagnozė nėra panaikinta. Moteris svarsto, ar šiais metais atsiradusios naujos gairės ligai nustatyti nesudaro prielaidų pertekliniam paslaugos apmokėjimui.
Žinoma moteris apie nėščiosioms pavojingą būklę: neišduoda jokie simptomai
Besimptomis, tačiau ne tik būsimai mamai, bet ir vaisiui pavojingas nėščiųjų (gestacinis) diabetas – tokią diagnozę išgirsta vis daugiau besilaukiančių moterų. Gydytojai įspėja, jog laiku nesiėmus tinkamų priemonių šios ligos pasekmės gali lydėti visą gyvenimą. Ši būklė buvo konstatuota ir ką tik sūnaus susilaukusiai atlikėjai bei reklamos kūrėjai Dovilei Filmanavičiūtei. Moteris džiaugėsi, kad diabetas buvo nustatytas labai anksti – antrą nėštumo mėnesį.
Pavojinga liga nusitaikė į nėščiąsias: gresia net persileidimu
Alytiškę Viktoriją ir Vilkaviškio rajone gyvenančią Ramunę sieja panaši patirtis - abi moterys susidūrė su gestaciniu diabetu. Gestacinis diabetas, arba nėščiųjų diabetas, yra klastinga liga, apie kurią nėščiosios sužino tik po atliktų tyrimų. Kaip pasakoja gydytoja endokrinologė Irena Degutienė, ši liga gali būti labai pavojinga. Netikėtai atsiradusi liga Alytiškė Viktorija šiuo metu dar tik laukia šeimos pagausėjimo. Moteris papasakojo, kaip sužinojo apie ligą.
Gestacinis (nėščiųjų diabetas) – ką reikėtų žinoti?
Gestacinis cukrinis diabetas – tai angliavandenių apykaitos sutrikimas nėštumo metu, kuris padidina nėštumo komplikacijų riziką. Gestacinis diabetas Europoje diagnozuojamas 1–4 proc. visų nėščių moterų. Lietuvoje – apytikriai 1,5 proc. Paprastai jis pasireiškia po 24-tos nėštumo savaitės. Ką reikėtų žinoti, jei išgirdote diagnozę – gestacinis diabetas? Į klausimus atsako Grožio terapijos ir chirurgijos klinikos „Sugihara“ gydytoja dietologė Eglė Kliukaitė.