neįgalumas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „neįgalumas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „neįgalumas“.
Kėdainietė Asta metė savo darbą ir pasinėrė į naują veiklą: priežastis spaudžia širdį
Kėdainietė Asta REKŠTIENĖ šiandien greičiausiai skaičiuotų solidų profesinį trisdešimtmetį bitininkystėje, jei ne gyvenimą apvertęs anuomet ant jaunutės moters pečių Dievo ranka uždėtas kryželis. Besilaukdama pirmagimio Asta nė nenujautė, kad jai likimo patikėta vidinių sukrėtimų kupina motinystės patirtis.
Vis tik jautrus, nerimastingas motiniškas rūpestis – mokslui neperkandamas amžinasis variklis, pranokstantis įprastas žmogaus jėgas.
Prie lūpų šaukšto nepakeliančią 83-ejų moterį valdininkai paskelbė darbinga: „Čia grynas pasityčiojimas iš žmonių“
Marijampolės rajone gyvenančios Virginija ir Zita pakraupo dėl valdininkų neatidumo. Jų iš lovos nepakylančiai mamai nustatytas 20 proc. darbingumas, o tam, kad gautų neįgalumą patvirtinančią pažymą, 83-ejų moteris turi nuvykti į kitame mieste esančią gydymo įstaigą. Jaudinanti istorija – „TV Pagalbos“ siužete.
Trijų neįgalių vaikų susilaukusi moteris priėmė sunkų sprendimą: „Nepajėgiu jau“
Motinai ir tėvui teko ypatingi gyvenimo išbandymai – jiems gimė 3 sunkiai sergantys vaikai. Kasdienybės rutina ir skausmas pakenkė poros santykiams. Šiandien žmona graudžiai rauda, ji sako, kad pavargo gyventi su savo sutuoktiniu.
Pas sutuoktinius važiavo „TV pagalbos“ gelbėtoja Gerda Žemaitė.
Pora kartu gyvena jau 47 metus, jie atlaikė sunkiausius likimo kirčius ir išliko kartu.
Partrenktas Marius iš paskutiniųjų šliaužė pagalbos: tai, ką padarė vairuotojas, šokiruotų daugelį
2019 metų kovo 27-ą dieną Zarasuose gyvenančio Mariaus Montiko gyvenimas apsivertė aukštyn kojomis. Po dienos darbų draugo sodyboje, važiuojant namo 37-erių metų vyrą kliudė automobilis. Partrenktas ir sužalotas Marius dar kabinosi į gyvenimą, šliaužė link kelio, tačiau automobilio vairuotojas net neapsisuko – nuvažiavo tolyn.
Šiandien Marius sutiko savo istorija pasidalinti su naujienų portalo tv3.lt skaitytojais.
Precedento neturintis atvejis Lietuvoje: cerebriniu paralyžiumi serganti Ajana sieks nueiti 320 km
34-erių metų Ajana Lolat stebina net visko mačiusius. Su cerebrinio paralyžiaus diagnoze gimusi moteris likimui nepasiduoda ir ketina padaryti beprecedentį žygdarbį – nueiti pėsčiomis net 320 kilometrų per visą Lietuvą. O paskutiniuosius 10 kilometrų Ajana ketina įveikti užrištomis akimis – su neregio vyro ir šuns asistentės Mulan pagalba.
Rusakalbė troleibuso vairuotoja Vilniuje atsisakė įleisti neįgalią moterį: keleiviai liko šokiruoti
Seimo narė Monika Ošmianskienė socialiniuose tinkluose pasidalijo fotografės, poetės, visuomenininkės Neringos Rekašiūtės žinute apie Vilniuje, 7 numeriu pažymėtame troleibuse kilusį konfliktą, kai vairuotoja nenorėjo įleisti moters su neįgaliojo vežimėliu į troleibusą ir tik atsiradus keleivei, žinojusiai apie transporto priemonėje esantį raktą, buvo pasiekta, kad moteris būtų įleista į viešąjį transportą.
Dėl tėvų Nijolė nuolat kentė patyčias: iš jos istorijos ragina pasimokyti kitus
51-erių metų kaunietė Nijolė Baranauskienė-Kryvosheia išgyveno nelengvą vaikystę. Abu moters tėvai turėjo negalias, o mergaitei teko ne tik anksti išmokti namų ruošos darbų, bet ir atlaikyti pašaipias aplinkinių replikas. Visgi, dabar moteris turi už ką padėkoti tėvams.
„Dabar penkių metų vaikai gauna planšetes, o aš gaudavau krepšį ir eidavau į parduotuvę“, – savo vaikystę prisimena Nijolė.
Tėvai laužė standartus
Nijolė gimė 1973 metais Kaune, neįgalių tėvų šeimoje.
Skiriant automobilio įsigijimo kompensaciją, socialdemokratas siūlo atsižvelgti į šeimose augančių vaikų su negalia skaičių
Seimo narys socialdemokratas Eugenijus Sabutis siūlo keisti automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensaciją šeimoms, kuriose auga vaikai su negalia. Įregistruotomis pataisomis siūloma skiriant tokią kompensaciją atsižvelgti į vaikų skaičių.
Kritikos sulaukė ne tik invalidumo, bet ir senatvės pensijų, karo invalido sąvokos: komitetas laukia gyventojų pasiūlymų
Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas iki šių metų vasario 20 d. laukia gyventojų pasiūlymų dėl Konstitucijos pataisos, siūlančios keisti joje šiuo metu įrašytą negalią turinčius žmones įžeidžiančią invalidumo sąvoką pagarbesne – negalios sąvoka.
Tai numatantį Konstitucijos 52 straipsnio pakeitimo projektą Seimas ketina svarstyti pavasario sesijoje.
Netikėtos dovanos sulaukė neįgalius vaikus auginanti panevėžietė: kirpykloje lankėsi tik per vestuves
Pasitinkant Naujuosius – netikėtos dovanos sulaukė du neįgalius vaikus auginanti panevėžietė. Tik kartą gyvenime – per vestuves – kirpykloje buvusi moteris turėjo galimybę pasimėgauti grožio meistrių paslaugomis, naujais drabužiais, šventine vakariene. Ir visa tai sunkiai besiverčiančiai mamai sugalvojo padovanoti taip pat du vaikus auginanti panevėžietė, projekto „Ne tik mama“ iniciatorė. Moteris subūrė geradarių komandą ir sukūrė tikrą šventę dvynukų mamai.
REKLAMA
REKLAMA
„Vienas namuose“ žvaigždė – prikaustyta prie neįgaliojo vežimėlio: tai įvyko po baisaus incidento
Filmo „Vienas namuose 2“ žvaigždė Timas Curry buvo pasipūtęs prižiūrėtojas, tapęs Kevino McCallisterio aršiausiu priešininku, tačiau prabėgus trims dešimtmečiams, Timas yra tas, kuriuo rūpinamasi.
Po to, kai filme „Vienas namuose“ įveikė įsilaužėlių duetą, filmo tęsinyje išdykėliui Kevinui McCallisteriui teko įveikti naują priešą – pasipūtusį, kerštingą prižiūrėtoją poną Hecktorą.
Pamatę į ligoninę atvežtą akmeniškį žodžių pritrūko ir medikai: dabar prašo tik vieno
Akmenės rajone gyvenančio Gedimino Viliaus gyvenimas prieš 23 metus pasikeitė negrįžtamai – po skaudžios avarijos vaikinas nebevaldo kojų ir gyvena su kitomis šio įvykio paliktomis pasekmėmis. Dabar jis turi vieną svajonę – įsigyti aktyvaus tipo neįgaliojo vežimėlį, kuriam lėšų trūksta visai nebedaug, tačiau vienam įveikti tokią finansinę naštą per sunku.
Insulto pakirstą tėtį 17 metų slauganti kėdainietė atvėrė širdį: štai, kas jai padeda nepalūžti
42-ejų Gintarė Brazauskienė iš Kėdainių rajono jau 17 metų slaugo tėtį, tad tik radusi laisvą minutę, ji ieško būdų, kaip išnaudoti savo potencialą ir prisidurti vieną kitą eurą. Artėjant žiemos šventėms, ji imasi daryti kalėdines puokštes ir vainikus, nuo kurių sunku atitraukti akis.
Miegėnų kaime įsikūrusi Gintarė – trijų vaikų mama. Dvi dukros jau suaugę ir gyvena užsienyje, jauniausiajam šeimos nariui 11 metų, o jau 17 metų kartu su moterimi gyvena ir jos tėtis.
Lazutka sukritikavo išmokas dėl suprastėjusios sveikatos būklės: kodėl neįgalusis turėtų gautį kompensaciją iš 2 šaltinių?
Šiuo metu senatvės pensijas gaunantys gyventojai gali tikėtis jų padidinimo tik tuo atveju, jeigu didėja dirbančių asmenų atlyginimai ir jos yra indeksuojamos arba didinamos. Tačiau nemaža dalis pensininkų galėtų pretenduoti į didesnę išmoką dėl suprastėjusios sveikatos būklės.
Dalis šeimų gali gauti papildomų nuolaidų: štai ką reikia padaryti
Trejus metus Lietuvoje gali pasinaudoti Šeimos kortelės teikiamomis nuolaidomis ir naudomis. Teisę į Šeimos kortelę šiuo metu turi daugiau kaip 41 tūkst. šeimų, kortele naudojasi daugiau kaip 32 tūkst. Lietuvos šeimų, t.y. 74 proc. teisę į šią kortelę turinčių šeimų, teigiama pranešime žiniasklaidai.
Kortelė populiariausia didžiuosiuose šalies miestuose. Interaktyviu kortelės teikiamų nuolaidų žemėlapiu jau domėtasi per 1,3 mln. kartų.
Reimeda Bučinskytė: dėl negalios mane buvo lengviau kontroliuoti
Trys ilgos paros užrakintame kambaryje, atimtas neįgaliojo vežimėlis, psichologinis spaudimas. Tai – judėjimo negalią turinčios šiaulietės Raimedos Bučinskytės santykių su partneriu patirtis, išgyventa prieš dešimtmečius, bet visam gyvenimui įsirėžusi į atmintį. Papasakoti savo istoriją Raimeda ryžosi norėdama atkreipti visuomenės dėmesį į problemą – smurtą prieš negalią turinčius jos narius, kurie ne retai negali apsiginti, neranda išeičių savo gyvenimuose.
Ministerija pristatys, kaip žmonės su negalia yra pasirengę ekstremaliosioms situacijoms
Vidaus reikalų ministerija (VRM) trečiadienį pristatys tyrimą, kaip žmonės su negalia yra pasirengę ekstremaliosioms situacijoms.
Pasak ministerijos, taip pat bus pristatytos priemonės dėl geresnio žmonių su negalia informuotumo ir pasirengimo ekstremaliosioms situacijoms bei interneto svetainės LT72.lt pritaikymas jų poreikiams.
Pensininkės Marijos rankose atsidūrė svetimo žmogaus gyvybė: „Jau pradeda ir man stogas važiuoti“
Į „TV Pagalbą“ kreipėsi ponia Marija, kuri tiesiogine to žodžio prasme yra įstrigusi savo kaimynės bute. Jau beveik mėnesį laiko Marija prižiūri neįgalią kaimynės dukterį, nes jos draugė buvo netikėtai paguldyta į slaugos skyrių. Moteris dabar tvarko butą, gamina valgyti, girdo vaistus ir prižiūri ligonę kaip tik gali, tačiau taip ilgiau tęstis nebegali. Neįgalaus žmogaus situacija domėjosi gelbėtoja Gerda Žemaitė.
Nuo 2025 metų neįgaliesiems – geresnis prekių ir paslaugų prieinamumas
Po kelerių metų Lietuvoje turėtų pagerėti kai kurių prekių ir paslaugų prieinamumas klausos, regos ir kitokią negalią turintiems žmonėms – Seimas įpareigojo verslą prekes ir paslaugas pritaikyti neįgaliesiems.
Seimas ketvirtadienį į nacionalinę teisę perkėlė Europos Sąjungos (ES) Prieinamumo direktyvą – priėmė Gaminių ir paslaugų prieinamumo reikalavimų įstatymo projektą: už balsavo 114 Seimo nariai, niekas nebalsavo prieš ir nesusilaikė.
Iš užsienio į Panevėžį gyventi grįžusi pora – priblokšta: valstybė sunkią negalią turintį vaiką paliko be išmokos
Iš užsienio į Panevėžį gyventi sugrįžusi pora priblokšta – Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba sunkią negalią turintį vaiką kelis mėnesius paliko be išmokos. Tėvai sako, kad jaučiasi tarnybos apgauti. Esą, kai pateikė prašymą dėl neįgalumo nustatymo, tarnybos specialistė užtikrino, kad vaikui išmoka priklausys nuo tos dienos, kai jis buvo deklaruotas Lietuvoje. Tačiau paaiškėjo, kad išmokos mažiausiai už kelis mėnesius vaikas jau negaus.
Viceministrė: ES nekalbama, kada buitinė technika turės būti pritaikyta neįgaliesiems
Bankomatai, išmanieji įrenginiai, elektroninė prekyba ir žiniasklaida, bilietai, registracija internetu po pustrečių metų turėtų būti labiau prieinamos žmonėms su regos ir klausos sutrikimais – nuo 2025 metų liepos visoje Europos Sąjungoje (ES) įsigalios įpareigojimai gamintojams ir tiekėjams siūlyti neįgaliesiems pritaikytą produkciją ar paslaugas.
Translytė moteris laiko save neįgalia ir net nusipirko neįgaliojo vežimėlį: „Nuo vaikystės norėjau būti paralyžiuota žemiau juosmens“
Istorija apie fiziškai sveiką translytę moterį, kuri laiko save neįgalia, padalijo internautus į kelias grupes. 53-ejų norvegė Jorund Viktoria Alme viename iš interviu neseniai pripažino, kad visada norėjo būti nuo gimimo paralyžiuota žemiau juosmens.
Ji prisiminė, kai mokėsi pradinėje mokykloje, vieną dieną pasirodė kitas mokinys su įtvaru ant kojos ir ramentais.
„Mano širdis daužėsi, pulsas padažnėjo ir visu kūnu jaučiau pakilimą.
Seimo Neįgaliųjų teisių komisija nepritarė neįgalumo nustatymo pertvarkai
Seimo Neįgaliųjų teisių komisija pirmadienį nepritarė neįgalumo nustatymo sistemos pertvarkai – komisija pasiūlė Seimui projektą grąžinti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai tobulinti.
Už Neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo pakeitimus balsavo trys komisijos nariai, o keturi susilaikė. Projektą dar svarstys Socialinių reikalų ir darbo komitetas, o vėliau – Seimas.
Iš biurokratinio labirinto ištrauktos senjorės padėka Žilvinui Žitkui: „Važiuokit į Ukrainą ir ten tvarką padarysit“
Ligos patale atsidūręs senjoras ir jo žmona Janina nebežino, ką daryti. Pora negali atsiimti vyro pensijos, nes jis nevaikšto, o Janina paniškai bijo bankomatų. Sutuoktiniai norėtų galimybės atsiimti pinigus pašte, bet tam kelią užstoja tam tikri reikalavimai. Senolius iš biurokratinio labirinto ištraukti nuvyko „TV Pagalbos“ gelbėtojas Žilvinas Žitkus.
Janina pasakojo, kad kol jos vyras vaikščiojo, savo pensiją iš banko sąskaitos jis pasiimdavo pats.
Linas nebegali tylėti – įtaria, kad kaimynas išnaudoja savo tris neįgalius brolius
Susirūpinęs kaimynas kreipėsi į TV3 laidą „TV Pagalba“ teigdamas, kad netoliese gyvenantis vyras su žmona išnaudoja savo tris neįgalius brolius. Gelbėtojui Žilvinui Žitkui jis pasakojo, kad šeima pasiima visus brolių pinigus.
Linas aiškino, kad kas mėnesį į namus paštininkė broliams atneša išmokas, tačiau jų rankų jos nepasiekia.
„Jie gauna invalidumą, o jų brolis susirenka tuos pinigus.
Seimui teikiama neįgalumo nustatymo pertvarka: tikimasi didesnio įsitraukimo į gyvenimą
Seimui ketvirtadienį teikiama neįgalumo nustatymo sistemos reforma, kuria tikimasi didesnio neįgaliųjų įsitraukimo į viešą gyvenimą ir darbo rinką.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) teigia, kad galiojantis negalios vertinimo modelis neužtikrina žmonių su negalia individualių poreikių patenkinimo, nes negalia didžiąja dalimi vertinama remiantis medicininiais kriterijais.
Vyriausybė pritarė: keisis negalios nustatymas ir socialinės įtraukties sistema
Vyriausybė pritarė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos siūlomoms naujovėms, tarp kurių – tobulesnis negalios vertinimo modelis, didesnis paslaugų ir pagalbos prieinamumas žmonėms su negalia, operatyviau teikiama individualizuota pagalba ir paslaugos, o viešoji informaciją labiau prieinama žmonėms su negalia, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Pokyčiais siekiama, kad 2025 m. 38 proc., o 2030 m. 42 proc.
Pasibaisėjo nauja neįgaliųjų darbo pertvarka, kai žmogus negali laisvai keisti darbo: „Darbuotojas kaip vergas“
Kol valdžia keičia Užimtumo įstatymą ir džiaugiasi permainomis, gyventojai beda pirštu į naujos tvarkos spragas. Priimta neįgaliųjų įdarbinimo pertvarka apnuogino skaudžią realybę – negalią turintis asmuo susiduria su suvaržymais, negali laisvai palikti subsidijuojamos darbo vietos ir iš naujo registruotis Užimtumo tarnyboje. Tokią tvarką gyventojai vadina vergija, o institucijos ginasi, kad negalią turintiems darbuotojams suteikiama laisvė rinktis.
Skuodis: bus investuojama į viešojo transporto pritaikymą neįgaliesiems
Valstybė skirs didelį finansavimą, kad šalies viešasis ir privatus sektorius galėtų atnaujinti transporto priemones ir jas pritaikyti neįgaliesiems, sako susisiekimo ministras Marius Skuodis.
Pasak jo, iki 2027 metų vien iš Europos Sąjungos fondų bei Ekonomikos gaivinimo fondo tam numatoma skirti po 100 mln. eurų.
Dalis gyventojų gaus daugiau pinigų: kurios pensijos ir išmokos didėja nuo birželio?
Pensijos – pagrindinis vyresnio amžiaus žmonių ir žmonių su negalia pajamų šaltinis. Nuo birželio 1 dienos, šiemet jau antrą kartą, padidėjo įvairių rūšių pensijos: socialinio draudimo senatvės pensija, socialinio draudimo netekto darbingumo pensijos, šalpos pensijos, išankstinė senatvės pensija, socialinio draudimo našlaičių pensija, valstybinės pensijos.
Numatoma neįgalumo nustatymo ir neįgaliųjų priežiūros reforma, dėmesys demencijos ligoniams
Sveikatos apsaugos bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijose rengiama ilgalaikė priežiūros ir neįgalumo nustatymo reforma, ji turėtų padidinti įvairių paslaugų prieinamumą, daugiau dėmesio žadama skirti demencija ir Alzhaimeriu sergantiems žmonėms.
Vyriausybė pritarė paramai įdarbinant neįgaliuosius atviroje darbo rinkoje
Vyriausybė trečiadienį pritarė paramai įdarbinant neįgaliuosius atviroje darbo rinkoje. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos teigimu, norima atsisakyti segreguotų darbo vietų rėmimo socialinėse įmonėse.
Parlamentarai ėmėsi Konstitucijoje keisti „invalidumo“ sąvoką
Parlamentarai ketvirtadienį pradėjo svarstyti siūlymą Konstitucijoje atsisakyti „invalidumo“ sąvokos, ją pakeičiant „neįgalumo“ terminu.
Po pateikimo už tai balsavo 90 Seimo narių, vienas buvo prieš.
Dabartiniame Konstitucijos variante yra nuostata, kad „valstybė laiduoja piliečių teisę gauti senatvės ir invalidumo pensijas, socialinę paramą nedarbo, ligos, našlystės ir kitais įstatymų numatytais atvejais“.
Pagal projektą, žodis „invalidumo“ keičiamas į „neįgalumo“ pensijas.
Kaimynai nebegali tylėti: neįgalią senjorę prižiūrinti dukra nuolat ant jos šaukia ir išgėrinėja
Kaimynai teigė, kad savo motinos – ligotos senjorės – neprižiūri jos dukra. Negana to, ji ant mamos šaukia ir ją engia, todėl kaimynai kreipėsi į TV3 laidą „TV Pagalba“.
Kaimynai pasakojo, kad nuolat girdi keiksmus ir riksmus ant senos moters.
„Ten pastoviai atvažiuodavo vienas pilietis ir išgertuves darydavo, o dukra irgi prisigerdavo ir ten nėra tvarkos.
Be rankos gyvenanti Valerija tarnyboms atrodo sveika – siūlo ieškoti kaimynų pagalbos
79 metų Valerija iš Tauragės jau pusmetį gyvena be vienos rankos. Odos vėžiu serganti moteris nusprendė kreiptis į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą, tačiau moters situacija nepasirodė užtektinai rimta. Savo istoriją Valerija nusprendė paviešinti laidoje „Prieš srovę“.
Po vyro mirties Valerija susirgo vėžiu. Ant moters rankos užaugo didžiulis piktybinis auglys, tad šią teko amputuoti ir šitaip išgelbėti Valerijos gyvybę.
Seime – „Prieš srovę“ eksperimentas: kodėl prireikė sužinoti, ar Veryga geba viena ranka skusti bulves?
79 metų Valerija iš Tauragės jau pusmetį gyvena be vienos rankos. Odos vėžiu serganti moteris nusprendė kreiptis į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą, tačiau moters situacija nepasirodė užtektinai rimta.
Po vyro mirties Valerija susirgo vėžiu. Ant moters rankos užaugo didžiulis piktybinis auglys, tad šią teko amputuoti ir šitaip išgelbėti Valerijos gyvybę.
18-os metų iš namų pabėgusios kaunietės likimas spaudžia širdį: bijojo pasakyti, kad pastojo
32-ejų Agnės Petrauskaitės gyvenimas nebuvo rožėm klotas – nuo mažens patyčias kentusi neįgali mergina būdama 11 metų neteko mamos, o netikėtai pastojusi būdama 18-os metų pabėgo iš namų, nes bijojo tėčio ir pamotės reakcijos. Tačiau dabar Agnė džiaugiasi gyvenimu, nes turi du gražius vaikus ir pomėgį, kuris leidžia užsidirbti.
„Vaikystėje jaučiuosi kitokia, nes visi žiūrėdavo, šaipydavosi.
Apsilankiusi banke vilnietė patyrė šoką: tokio darbuotojos elgesio nesitikėjo
„Apie nebeegzistuojančią diskriminaciją, arba kodėl aklieji nevaikšto į bankus“, – taip apie nemalonią situaciją pradeda pasakoti Elena. Vis daugiau kalbama apie neįgaliųjų integraciją ir toleranciją, tačiau į banką su silpnai reginčia teta nuvykusi moteris liko šokiruota – banko darbuotojų elgesys ir požiūris į neįgalius klientus pribloškė.
Kaunietės dukrą medikai vadina stebuklu: jos mama dabar prašo tik vieno
Edvardso sindromą turinčią dukrą Elzę auginanti Silvija Kopūstienė sako, kad stebuklu ją vadina jau ir gydytojai. Teoriškai su gyvybe nesuderinamas sindromas Elzei nesutrukdė sulaukti 5-erių, planai sulaukti 10-ojo gimtadienio virsta noru atšvęsti pilnametystę, o 4 moterų svajonė padėti visoms Lietuvos šeimoms, auginančioms neįgalius vaikus, po truputį tampa realybe.
Tačiau pradėkime nuo mažosios Elzės.
Teismas sugriežtino nuosprendį neįgalumo nustatymo byloje, konfiskavo daugiau lėšų
Nuteistiems buvusiems uostamiesčio Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos darbuotojams Apeliacinis teismas sugriežtino nuosprendį ir taikė išplėstinį turto konfiskavimą.
Išplėstinis konfiskavimas taikytas visoms piniginėms lėšoms, kurių nuteistieji negalėjo pagrįsti teisėtomis pajamomis, penktadienį pranešė teismas.
Beviltiškoje padėtyje atsidūrusi ir nuo tilto šokusi mama išgirdo teismo sprendimą: „Labai susijaudinau, negaliu kalbėt“
Itin jautrioje byloje, atrodo, jau padėtas taškas. Teismas nusprendė, kad autistą vaiką bandžiusi nužudyti motina kalta dėl sunkaus nusikaltimo, bet už grotų jos nepasiuntė. O prie teismo rūmų piketą surengusios neįgalius vaikus auginančios mamos sako, kad ši byla tik patvirtino institucijų abejingumą, su kuriuos jos susiduria nuolat.
Į Kauno apygardos teismą išklausyti verdikto ateina savo autistą sūnų bandžiusi nužudyti alytiškė.
Valdžia žada paramą, įdarbinant neįgaliuosius
Socialinių reikalų ir darbo ministerija žada suaktyvinti žmonių su negalia įdarbinimą. Viceministrė Justina Jakštienė sako, kad neįgaliųjų skatinimas dirbti atviroje darbo rinkoje, o darbdavių – juos priimti – bus prioritetinis darbas.
„Šiuo tikslu stiprinsime Užimtumo įstatymą (...) Tai aukšto prioriteto darbas“, – šią savaitę Seimo Neįgaliųjų teisių komisijoje žadėjo J. Jakštienė.
Akimirka su sūnumi mamą sujaudino iki širdies gelmių – to laukė nuo pat jo gimimo
Internete plinta už širdies griebiantis vaizdo įrašas, kuriame prieš metus vaikelio susilaukusi amerikietė Christin Lang pirmą kartą gyvenime prakalbina savo sūnų Augie.
Vienerių berniuko Augie motina nė negalėjo įsivaizduoti, kad jos sūnus gims su įgimtu klausos sutrikimu. Po gimdymo atlikus naujagimio klausos testą medikai tuomet pravirkdė motiną.
„Aš apsiverkiau, nes tą akimirką supratau, kad jis visą tą laiką, kol buvome kartu, negirdėjo mano meilių žodelių ir šnabždesių į ausį.
Proto negalią turinčių jaunuolių istorija: papasakojo, kaip tapo baristomis
Tikriausiai kiekvienam iš mūsų barista asocijuojasi su kavos ruošimo profesionalu, dirbančiu kavinėje, bare ar restorane, žmogumi, kuris gerai išmano kavas ir daug jos paruošimo būnu. Ar tik baristos gali gaminti kavą?
Marijampolės organizacija „Jaunimas YRA“, bendradarbiaudama su Panevėžio Jaunuolių dienos centru, kalbino centro darbuotojas ir jaunuolius besilankančius jame, kad tai išsiaiškintų.
Neįgalus vaikinas įkvepia tūkstančius: groja gitara vien kojomis
Žmonėms, gimusiems be galūnių, labai sunku gyvenime atlikti įprastus dalykus. Tačiau Jungtinėse Amerikos Valstijose gyvenantis George'as Dennehy gali būti pavyzdžiu visiems, kaip begalinis noras ir pastangos gali padaryti stebuklus
Rumunijoje vaikų namuose be rankų gimęs G. Dennehy jau kūdikystėje buvo netoli mirties, tačiau palankios aplinkybės lėmė, kad berniuką įsivaikino amerikiečių šeima.
Gyvos istorijos: Skausmus ir vargus lengviau įveikti, negu vienišumą
Jiezno žmonių su negalia sąjungos pirmininkė Augenija Stoškuvienė sako, kad didžiausia problema – žmonių vienišumas: „Kadangi mūsų vietovės daugiausia kaimiškos, tai daug vienišų žmonių. Jie patys sako, kad visas kitas bėdas, skausmus ir vargus, dar galima patiems įveikti. Dėl to mes per projektus ir visokias veiklas stengiamės juos burti, organizuoti ekskursijas, padėti.
Gyvos istorijos: Kiekvienas žmogus yra didžiausias laimėjimas ir projektas
Šilalės krašto neįgaliųjų sąjungos pirmininkė Violeta Kasnauskaitė organizacijai pradėjo vadovauti nuo 2006 metų.
„Man kiekvienas žmogus yra projektas, o ypač tas, kurį negalia ištinka jaunesniame amžiuje, – sako Violeta. – Kiekvienas žmogus, kuriam padedu suprasti, kad tai nėra gyvenimo pabaiga, tik reikia tai priimti ir vėl pagal galimybes grįžti į gyvenimą, man tai yra didžiausias laimėjimas ir didžiausias projektas.
Įkvepiantis pareigūno poelgis: to benamis nesitikėjo
Nors visa žiniasklaida mirga nuo pranešimų apie amerikiečių pareigūnų brutalumą, pasitaiko atvejų, kai kilnus pareigūno poelgis tampa pavyzdžiu visai bendruomenei.
Teksaso valstijoje esančio Karoltono miestelio pareigūnas nudžiugino benamį, kurį ištiko didžiulė bėda.
Pareigūnai sulaukė vyriškio skambučio, kuris pranešė, jog į bėdą pateko neįgalus vyras. Sulūžus jo neįgaliojo vežimėliui, benamis liko įkalintas gatvėje.
Dauguma apklausos dalyvių teisūs – universalus dizainas skiriamas visiems
Skaitytojų klausėme, kam skiriamas universalus dizainas. Apklausoje dalyvavo 130 žmonių.
Daugiau negu pusė – 65,9 proc. – apklausos dalyvių atsakė teisingai: universalus dizainas skiriamas visiems.
22,5 proc. dalyvių spėjo, kad universalus dizainas skiriamas turintiems bet kokią negalią, o 11,6 proc. manė, kad toks dizainas skiriamas žmonėms, turintiems judėjimo negalią.
Stebuklų būna visokių – nuo vilties sulaukti dar vieno ryto iki viską atperkančio pozityvumo
Pirmagimiui sūnui davusi Airono vardą Inga negalėjo nė įsivaizduoti, kokia daugybė iššūkių gyvenime jo laukia. „Tikras geležinis vaikas, viską ištvėrė. Ir dar visus mus savo optimizmu užkrečia, – šiandien šypsosi ji. – Mūsų Aironas – tikra pozityvumo bomba.“
Aironas gimė Ingos 20-ojo gimtadienio išvakarėse. „Nuostabesnės dovanos net negalėtum įsivaizduoti“, – sako moteris. Vis dėlto prieš 15 metų visos mintys sukosi ne apie vieną pirmųjų jubiliejų.