nanopalydovas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „nanopalydovas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „nanopalydovas“.
Pjezo medžiaga: sintetinis stebuklas
Pirmasis lietuviškas palydovas „LitSat-1“, kuris jau gruodžio 17 d. raketos bus pakeltas į Tarptautinę kosminę stotį, techniškai žiūrint yra paprastas, tačiau nuneigti jo svarbos Lietuvos kosmoso tyrinėjimų istorijai – negalima. Kodėl? Šio skrydžio metu bus patikrintas visų palydovo komponentų sklandus veikimas ir pasirengta svarbiam žingsniui – 2015 m. pjezo reakcijos įrangos eksperimentui kosmose. Pjezo reakcijos įranga reikalinga palydovų orientacijai kosmose.
Pirmasis Estijos palydovas parengtas skrydžiui į kosmosą
Pirmasis Estijos palydovas „ESTCube-1“ jau parengtas ir pirmadienį vakare pradės kelionę į Europos kosmoso centrą Prancūzijos Gvianoje. Palydovas buvo pagamintas pagal Estijos studentų palydovo programą. Jis kartu su dar dviem panašiais palydovais į kosmosą bus iškeltas pavasarį. Tikimasi, kad Estija kosmine valstybe taps balandžio pradžioje, kai už 680 kilometrų nuo Žemės palydovas pradės veikti ir nusiųs pirmąjį signalą į Tartu observatoriją.
Nanopalydovas su jonų varikliu Mėnulį galės pasiekti su vos stikline kuro
Pirmasis tokio palydovo prototipas su ypač kompaktišku varikliu, kuris leis mažus palydovus nukreipti iš Žemės orbitos į keliones link tolimesnių kosmoso objektų, pirmiausia link Mėnulio, jau bandomas Lozanos politechnikos instituto laboratorijoje.
Projekto tikslas – smarkiai sumažinti kosmoso tyrimų išlaidas.
Variklis yra vos kubinio decimetro tūrio, sveria tik apie 200 gramų, įskaitant ir patį kurą bei valdymo elektroniką, tačiau labai efektyvus.
Pražuvėlį NASA nanopalydovą „NanoSail-D“ aptiko trumpabangininkai
Pamenate prieš gerą mėnesį pasaulio žiniasklaidą apskriejusį pranešimą, jog NASA prarado ryšį su neseniai paleistu nanopalydovu „NanoSail-D“, turinčiu saulės burę? Visai neseniai Jungtinių Valstijų Nacionalinė kosmoso ir aeronautikos agentūra (NASA) skelbė ieškanti pagalbos ir kvietė prie „NanoSail-D“ paieškų prisijungti trumpabangio radijo ryšio mėgėjus. Tačiau netikėtai nanopalydovas atsiskyrė nuo jį gabenusio erdvėlaivio ir taip apie save pranešė pats.
Į kosmosą ruošiamasi iškelti mobilųjį telefoną
D. Britanijos bendrovės „Surrey Satellite Technology Limited" (SSTL) ir Sarėjaus Kosminio centro Gildforde inžinieriai bei mokslininkai šiemet planuoja paleisti į orbitą nanopalydovą, kurį valdytų išmanusis telefonas su „Android“ operacine sistema, pranešė BBC.
Specialistai siekia išsiaiškinti, ar standartinio išmaniojo telefono techninė įranga galės veikti atšiauriomis atvirojo kosmoso sąlygomis. Išmanusis telefonas su „Android" būtų įdėtas į maždaug 30 cm ilgio nanopalydovą.