• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

D. Britanijos bendrovės „Surrey Satellite Technology Limited" (SSTL) ir Sarėjaus Kosminio centro Gildforde inžinieriai bei mokslininkai šiemet planuoja paleisti į orbitą nanopalydovą, kurį valdytų išmanusis telefonas su „Android“ operacine sistema, pranešė BBC.

REKLAMA
REKLAMA

Specialistai siekia išsiaiškinti, ar standartinio išmaniojo telefono techninė įranga galės veikti atšiauriomis atvirojo kosmoso sąlygomis. Išmanusis telefonas su „Android" būtų įdėtas į maždaug 30 cm ilgio nanopalydovą. Skrydžio metu telefonas fotografuotų Žemę ir  būtų naudojamas palydovo funkcijoms kontroliuoti, sakoma pranešime.

REKLAMA

Nors išmanieji telefonai jau ne kartą atmosferiniais balionais buvo iškelti į kelių dešimčių kilometrų aukštį virš Žemės, tai būtų pirmasis kartas, kai jie atsidurtų Žemės palydove. „Android" OS buvo pasirinkta dėl to, kad tai yra atvirojo kodo operacinė sistema, kurią galima naudoti palydovus valdančios programinės įrangos kūrimui.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak šio SSTL projekto vadovo Shauno Kenyono, šiuolaikinių išmaniųjų telefonų elektronikos galimybės labai plačios. „Jie naudoja procesorius, kurie gali veikti iki 1 GHz dažniu, turi daug „flash" pastoviosios atminties. Pirmiausia mes norime pamatyti, ar telefonas veiks kosmose, ir jei taip, sužinoti, ar jis gali valdyti palydovą“, - sakė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kol kas nepranešama, koks būtent išmaniojo telefono modelis bus pasirinktas šiai misijai. SSTL ieško būdų, kaip būtų galima kurti nebrangius Žemės palydovus su serijinės gamybos elektronikos komponentais, kuriuos būtų galima įsigyti bet kurioje elektronikos parduotuvėje. Skelbiama, kad „STRaND-1" (Surrey Training Research and Nanosatellite Demonstration) pavadintame eksperimente bus naudojamas standartinis mažiau nei 450 JAV dolerių kainuojantis išmanusis telefonas, kurį galima nusipirkti prekybos centruose.

Inžinieriai jo neardys, neišiminės lustų nei mikroschemų, o tiesiog prijungs prie palydovo techninės įrangos. Nuo kosminio šalčio ir radiacijos telefoną saugos specialus gaubtas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų