muzikos terapija
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „muzikos terapija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „muzikos terapija“.
5 keisčiausi muzikos instrumentai, apie kuriuos dar nesate girdėję
Pianinas, gitara ar būgnai jau nebestebina – tai dažnai girdimi ir matomi instrumentai. Vis dėlto, egzistuoja ir tokių muzikinių instrumentų apie kuriuos yra girdėjęs retas, tad pats laikas susipažinti.
Stilofonas
1967 metais Briano Jarviso išrastas stilofonas atrodo, kaip miniatiūrinė analoginė klaviatūra. Šiuo instrumentu grojama liečiant klaviatūrą specialia lazdele. Dažniausiai šis muzikinis instrumentas naudotas kuriant retro muziką.
Paskutinės akimirkos hospise: kai nepadeda morfijus, gelbėja muzika
Muzika ramina, tiesa? Tad užburiantys violončelės garsai Paryžiaus hospise pacientams skamba kartą per savaitę.
„Tai man kelia prisiminimus“, – sako hospiso pacientas Bernard Genin.
Kol pacientų ranką laiko artimasis, violončelininkė Claire penktadieniais groja hospiso gyventojams. Muzika ji bando sumažinti fizinį jų skausmą ir padėti susitaikyti su neišvengiamybe – artėjančia mirtimi.
„Man nuolat skauda. Manau, muzika padeda pabėgti nuo skausmo. Ypač, kai įsijauti.
Muzikos terapeutė pataria išgroti savo neviltį ir nerimą
Priimti tikrovę ir gyventi toliau – pats sudėtingiausias iššūkis sunkiai susirgusiam žmogui. Nepagydomos ligos sukelta negalia gąsdina, stumia į neviltį, žmogų apima depresija, panika.
Muzikos terapija daro stebuklus
Klaipėdietis muzikos pedagogas Linas Švirinas prisimena dieną, kai jo muzikos studijos duris pravėrė mama su savo mažamečiu sūneliu, prikaustytu neįgaliojo vežimėlyje. Kokiu instrumentu galėtų groti berniukas, tuo metu nenumanė nei pati mama, nei pats Linas. Pabendravus su vaiku, tinkamiausias būdas muzikuoti pasirodė pučiamieji instrumentai.
„Iš pradžių buvęs susikaustęs, berniukas pamažu ėmė drąsėti ir tvirtėti.
Muzikos terapija – pavargusiam kūnui ir sielai
Garsas ir muzika gydant ligas naudojami jau nuo žmonijos istorijos pradžios. Mokslininkai patvirtino, kad aborigenų šamanai ir žiniuoniai, naudodami žmogaus balsą ir tokius instrumentus kaip fleitos, būgnai ir kiti mušamieji, galėjo paveikti smegenų būklę, tai yra keisti smegenų neurologinį aktyvumą.
Po insulto atsigauti padeda dainavimas
Nauji moksliniai tyrimai rodo, jog išdainuodami žodžius pacientai greičiau atsistato po insulto, rašo „bbc.co.uk“.
Dainuojant dirba kita smegenų dalis, nei atsakinga už kalbą.