molekulės
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „molekulės“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „molekulės“.
Dievas gyvybę sukūrė iš molio?
Panašu, kad su prielaida, jog gyvybė Žemėje galėjo atsirasti iš molio, sutiktų ir šiuolaikinis mokslas. Žurnalas „Scientific Reports“ paskelbė Kornelio universiteto (JAV) mokslininkų atlikto tyrimo apžvalgą. Autoriai mano, kad gyvybė mūsų planetoje galėjo atsirasti iš molyje esančių cheminių junginių. Tuo metu, kai visa Žemė buvo padengta vandens, tik molis galėjo tapti savotiška citoplazma, kurioje iš paprasčiausių polimerų ir pirmųjų riebalų fragmentų ėmė formuotis ląstelių membranos.
Pirmą kartą pasaulyje tekstinė žinutė pasiųsta molekulėmis
Mokslininkai sukūrė molekulinę ryšių sistemą, skirtą pranešimų ir duomenų perdavimui sudėtingose aplinkose, kuriose negali būti naudojamos elektromagnetinės bangos – pavyzdžiui, tuneliuose, vamzdynuose, po vandeniu ar gyvuose organizmuose.
Kosminis cukrus: astronomai netoli žvaigždės aptiko cukraus molekulių
Pasirodo, beorėje erdvėje galima rasti ne tik vandens ar deguonies, bet ir... paties tikriausio cukraus. Astronomai teleskopu „Atacama Large Millimeter/submillimeter Array“ jo aptiko vienos aplink jaunutę žvaigždę besiformuojančios planetų sistemos dujų ūke.
Tyrėjai aptiko glikolio aldehido (HOCH₂-CH=O) – paprasčiausio cukraus – dujose, supančiose žvaigždę IRAS 16293-2422. Ši jauna binarė žvaigždė turi tokią pat masę, kaip ir mūsų Saulė.
Slaptas lazerinis spektrometras apie mus pasakys viską
Per porą metų JAV pasienio kontrolės postuose bus įrengti lazeriniai skeneriai, paslapčiomis fiksuojantys narkotikų, sprogstamųjų medžiagų ar mirtinai pavojingų biologinių medžiagų molekules ant žmonių drabužių ir odos.
Sukurtas mažiausias pasaulyje logotipas
Viršuje – pats mažiausias kada sukurtas logotipas, kurio, deja, plika akimi pamatyti neturite net menkiausių šansų. Kodėl? Jis yra net 10 000 kartų plonesnis už žmogaus plauką ir jį sudaro vienintelė molekulė.
Logotipas, reprezentuojantis 5 olimpinius žiedus, buvo sukurtas „Royal Society of Chemistry“ bei IBM mokslininkų ir pavadintas „Olympicene“ vardu.
Tamsioji medžiaga kiekvieną minutę bombarduoja žmones nematomais „vimpais“
Žmones be perstojo veikia tamsioji medžiaga. Jos hipotetinės dalelės susiduria su žmonių kūnais žymiai dažniau, negu buvo manoma iki šiol, maždaug kartą per minutę, sakoma naujausių mokslinių tyrimų ataskaitoje, publikuojamoje svetainėje „arXiv.org“.
Neįtikėtiną atradimą padarė Mičigano universiteto mokslininkai – teorinės fizikos specialistai. Jie tyrinėjo vadinamuosius vimpus (angl.
Mokslininkai paaiškino kavos dėmių fiziką
Kavos dėmės gali atrodyti kasdieniškas dalykas, tačiau iš tiesų tai – įdomi fizikos keistenybė, rašo LiveScience.com.
Tačiau mokslininkai galiausiai nustatė suktybę, keičiančią mūsų supratimą apie tai, kaip šios dėmės susiformuoja. Pasirodo, kad skysčiai, tokie kaip kava, kurie sudaryti iš rutulio formos dalelių, džiūsta kitaip nei skysčiai iš labiau pailgų dalelių, teigia tyrėjai.
Titano atmosferoje gali būti gyvybei reikalingų komponentų
Saturno palydovo Titano atmosferą tiriantys mokslininkai išsiaiškino, jog joje egzistuoja sąlygos sudėtingoms molekulėms susidaryti. Į šių molekulių tarpą patenka ir amino rūgštys bei nukleotidų bazės, kurios dažnai vadinamos baziniais gyvybės atsiradimo komponentais.
Arizonos universiteto (JAV) mokslininkai pirmieji pademonstravo, jog tokias molekules galima sukurti be vandens.
Žemės molekulių struktūrą lemianti priežastis rasta Oriono ūke
Visi gyvi mūsų planetos sutvėrimai susideda iš bazinių gyvybės komponentų - 20 tipų amino rūgščių, kurių kiekviena buvo absoliučiai būtina pirmiesiems organizmams susiformuoti. Tačiau jau ilgą laiką mokslininkus glumina tai, kad visų šių amino rūgščių struktūra pasižymi kairiuoju chirališkumu, arba erdvine asimetrija.
Chirališkumas – objekto nesutapatinamumas su jo veidrodiniu atvaizdu. Pavyzdžiui, kairioji ir dešinioji ranka panašios, bet erdvėje nesutapatinamos.