linai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „linai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „linai“.

Pamačiusi, kas vyksta Lietuvoje, griebė fotoaparatą: vaizdas atima žadą

Pražydę spalvoti augalai pakelėse, įvairiausiose pievose vilioja gyventojus iš skirtingų Lietuvos regionų. Štai mėlynai nusidažiusią linų pievą Mosėdyje pavyko užfiksuoti Augustinai Piečienei. Moteris teigia, kad šį linų lauką gali aplankyti kiekvienas, kadangi vis yra visai šalia pagrindinio kelio. Pasidalinusi mėlynuojančia linų pievos nuotrauka ir augalo kadrais iš arti „Orų entuziastų“ grupėje, Augustina rašė: „Ir pražydo linai lyg dangus mėlynai.
366 2023-06-21

Daugelis to nežino: kaip organizmą praturtina skirtingi aliejai

Ūkininkas Bronislovas Liubomiras Vošteris su žmona Janina jau trisdešimt metų augina linus. Pradžioje augino pluoštinius, bet bankrutavus linų fabrikams ūkininkas pasirinko auginti linų sėmenų aliejui tinkamus linus. TV3 laidai „Svajonių ūkis“ vyras papasakojo, kokiomis savybėmis praturtinti linų semenys ir iš jų spaudžiamas aliejus bei kaip vyksta visas gamybos procesas. „Sėmenų, rapsų, judrų aliejus yra lietuviškas maisto papildas.
2019-06-29

Linų sėmenys – tūkstančio problemų sprendimas

Lietuvoje linų auginimas turi gana gilias tradicijas. Linas auginamas ne tik kaip pluoštinis, bet ir kaip turintis nemažai gydomųjų savybių augalas: sėmenyse gausu riebalų, baltymų bei dietinių skaidulų, aliejuje – daug įvairių vitaminų, provitamino A, mineralinių medžiagų, fermentų ir t. t. Kita vertus, linai – tai ne tik vaistas, bet ir itin gera kosmetinė priemonė: naudojant ar vartojant linų sėmenų produktus, plaukai greičiau auga, tampa žvilgantys, stiprūs, o oda – švelni ir skaisti.
2015-09-24

Linai grįžta į laukus

 Jolita Žurauskienė Linų auginimas Lietuvoje pradeda atgimti – šiais metais žemdirbiai deklaravo didesnius minėtos kultūros plotus. Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) Žemės ūkio gamybos ir maisto pramonės departamento Augalininkystės skyriaus vyriausioji specialistė Virginija Vingrienė teigė, kad Lietuvoje yra apie milijoną hektarų linams auginti tinkamų plotų. Menki plotai ŽŪM Žemės ūkio gamybos ir maisto pramonės departamento Augalininkystės skyriaus vyr.
2014-08-02

Vasarą nepakeičiami lininiai drabužiai

Linas ( lot. linum ) – viena seniausių tekstilės rūšių pasaulyje. Tai lino pluošto gaminys, labiausiai pasižymintis savo tvirtumu ir ilgaamžiškumu. Egipte lininiai drabužiai pradėti dėvėti dar 5000 m. pr. Kr. Linai – tai vienmetės ir daugiametės žolės ir puskrūmiai; stiebas status iki 150 cm,linas yra daug stipresnis ir labiau žvilgantis, nei medvilnė; jis pasižymi antialergiškomis savybėmis, gerai sugeria vandenį, pralaidus orui ir vėsinantis audinys. Lietuviai linus augino labai seniai.
2012-05-24

Egzotiškas pelnas ūkininkų nedomina

Ūkininkai skundžiasi, kad Lietuvoje trūksta bioįvairovės – neva laukuose styro tik javai ir rapsai, o naujų perspektyvių augalų skatinimu valdžia nesirūpina. Valdžios atstovai atkerta, kad bioįvairovei skatinti nėra nei lėšų, nei paklausos. Pasak profesionalaus selekcininko Antano Svirskio, Lietuvoje, jei tik valstybė daugiau remtų ūkininkus, laukus galima būtų užsėti naujomis augalų rūšimis, kurios būtų kur kas naudingesnės negu dauguma dabar Lietuvoje auginamų.
2012-03-29

Linų sėmenys gali apsaugoti nuo radiacijos

Tyrimai su pelėmis atskleidė, kad linų sėmenys gali apsaugoti organizmą nuo radiacijos keliamos žalos.Pelės, kurios ėdė linų sėmenis prieš jas apšvitinant radiacija arba 6 savaites po radiacijos gavimo, patyrė mažiau plaučių susirgimų nei tie graužikai, kurie nebuvo maitinami linais. Praėjus 4 mėnesiams po radiacijos gavimo, daugiau nei 88 procentai pelių, kurios ėdė linų sėmenis vis dar buvo gyvos. O iš tų graužikų, kurie linų negavo, išgyveno tik 40 procentų.
2011-08-15
Į viršų