ligos pašalpa

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „ligos pašalpa“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „ligos pašalpa“.

Dirbančiųjų ligos pašalpa – „Sodrai“ į kišenę

Tūkstančiai gyventojų nepasinaudoja teise į ligos pašalpą, kuri bent iš dalies kompensuotų praradimus, ir milijonus eurų palieka „Sodrai“ - per 2015 metus dėl ligos pašalpos skyrimo nesikreipė 59,3 tūkst. apdraustųjų, kuriems ji priklausė, - 3,34 proc. nuo visų ligos pašalpų skyrimo atvejų, informuoja žiniasklaida. Jeigu per metus nuo ligos pabaigos prašymas taip ir nepateikiamas, darbuotojams priklausantys pinigai priglaudžiami valstybės.
2016-02-12

Padidinus ligos pašalpas sergame dažniau?

 Nuo šių metų pradžios padidinus ligos pašalpas maždaug trečdaliu padidėjo ir ligos atvejų skaičius, ir išmokų sergantiems suma. Pirmąjį šių metų ketvirtį iš viso užfiksuota 214,4 tūkst. laikinojo nedarbingumo atvejų. Tai yra 36,4 proc. daugiau nei atitinkamą praėjusių metų laikotarpį. Šiemet per tris mėnesius ligos pašalpoms išleista 50,5 mln. Eur – tai yra 32,6 proc. arba 12,4 mln. Eur daugiau nei prieš metus.
Aktualijos 2015-04-22

A. Pabedinskienė: ateityje ligos pašalpos gali siekti 100 proc.

Kylant ekonomikai ir sukūrus daugiau darbo vietų, ligos pašalpos ateityje gali didėti iki 100 proc. kompensuojamojo darbo uždarbio, sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė. „Manau, ateityje, kai ekonomikos augimas bus didesnis ir sukursime daugiau darbo vietų, galėsime svarstyti apie 100 proc. kompensavimą“, - LRT radijui trečiadienį sakė Algimanta Pabedinskienė. Anot jos, ligos pašalpų už 3-7 nedarbingumo dienas didinimui nuo 40 iki 80 proc. reikalingas lėšas - apie 116 mln.

Siekiama didinti ligos pašalpą, ar pritars Vyriausybė?

Vilniaus visuomenės sveikatos centro duomenimis, Vilniaus apskrityje išaugo sergamumas ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI). Pastarąją – 37-ąją metų savaitę sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis šoktelėjo iki 56,69 atv./10 tūkst. gyventojų. Ankstesnę savaitę jis tesiekė 27,55 atv./10 tūkst. gyventojų. Į balsas.lt redakciją kreipėsi skaitytojas, kuris piktinasi kolegų neatsakingumu, kai jie sergantys eina į darbą ir sukelia grėsmę kolegoms.

Skaitytojo naujiena: po trijų mėnesių gydymo medikai pasiūlė nemokamą pažymą

„Jei žmogus ilgai nepagyja, jis gali likti be duonos kąsnio, nes praėjus kuriam laikui „Sodra“ nustoja mokėti ligos pašalpą“, – tokią beveik neįtikėtiną žinią portalo balsas.lt žurnalistams pranešė vilnietė Julija (vardas ir pavardė redakcijai žinomi). Kodėl? Dar suprastume, jei darbdavys vienaip ar kitaip leistų suvokti, kad darbuotojai ligoniai jam nereikalingi. Įstatymai atleisti neleidžia, bet juk „susitarti“ galima visaip.

Pašalpos vilioja ir tikrus, ir tariamus ligonius

Ligos suriečia ir pačius didžiausius darbštuolius, tad ir jiems anksčiau ar vėliau tenka prašyti skirti pašalpą. „Sodros“ Panevėžio skyriaus vyriausioji specialistė Vaiva Mockevičienė sako, kad kiekvieną mėnesį vidutiniškai išmokama apie 5 500 ligos pašalpų. Šių duomenų lyginti su ankstesnių metų rezultatais negalima, nes dabar „Sodros“ Panevėžio skyrius ligos pašalpas moka ir Pasvalio, Rokiškio, Kupiškio, Biržų ligoniams. Pernai jos buvo mokamos tik gyvenantiesiems Panevėžio mieste ir rajone.

Seimo kontrolierius aiškinsis, kodėl nėščiosioms nemokama ligos pašalpa

Seimo kontrolierius, įstaigos vadovas Romas Valentukevičius savo iniciatyva pradėjo tyrimą dėl motinų skundų. Skundžiamasi, kad nėščiosioms, atsisakiusioms nėštumo ir gimdymo atostogų, nemokama ligos pašalpa, net ir tais atvejais, kai nėščiosios liga yra nesusijusi su nėštumu, o apie pasikeitusią tvarką nėščiosios negali gauti tinkamos informacijos ne tik iš „Sodros“, bet ir iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.
Į viršų