ledonešis
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „ledonešis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „ledonešis“.
Kerintys vaizdai iš Birštono – ledonešis Nemune
Gyventojai sako, kad nors šiemet upių tėvas iš ledo gniaužtų vaduojasi ramiai, tačiau besigrūdantys ledai kiek gąsdina.
Nemune ties Birštonu prasideda ledonešis, šio reginio gyventojai sako itin laukę ir visi skuba į upės pakrantę pasigrožėti kerinčiais vaizdais:
„Specialiai ėjau prieš dvi valandas ir dar nieks nėjo, buvo lygiai pusė dvylikos ir dar nieks nebuvo pajudėję.“
„Aš kaip birštonietė tai labai labai grožiuosi Birštono gamta.
Skaitytojas nufilmavo jį pakerėjusį vaizdą Vilniuje: „Nerimi ledai išplauks“
Portalo tv3.lt skaitytojas Nerijus su redakcija pasidalijo jį pakerėjusiu vaizdeliu Vilniuje. Skaitytojas nufilmavo, kaip dabar šiek tiek atšilus orams atrodo Neris.
„Nerimi ledai išplauks...“, – rašė skaitytojas.
Pamažu šylant orams Lietuvos upėse prasidėjo ledonešis. Tai – sezoninis reiškinys, kuris Lietuvos upėse dažniausiai vyksta žiemos ar pavasario metu.
Savo akimis pamatyti vaizdo įrašą galite siužete, esančiame straipsnio pradžioje.
Ledonešis nunešė Vilniaus centre prišvartuotą restoraną „Barža“
Šiandien 12.28 val. Bendrajame pagalbos centre bendruoju pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Vilniaus m., Upės g. prie Baltojo tilto Neries upėje ledonešis nutraukė baržą, kurią neša upės srovė. Pirminiais duomenimis, įvyko metu baržoje, kur įsikūręs baras-kavinė, buvo du žmonės. „Jie spėjo palikti baržą iki atvykstant ugniagesiams gelbėtojams“, – BNS sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovė Laura Valauskienė.
Didėjant potvynio Neryje pavojui svarstoma galimybė sprogdinti ledus
Kol šaltukas tebelaiko sukaustęs į ledą Neries vandenis, ir potvynio pavojus neatrodo didelis, kelių savivaldybių ir specialių tarnybų atstovai Kaune tarėsi, kaip geriau pasiruošti pavasario atšilimui, kad išsiliejusi upė nepridarytų žalos nei žmonėms, nei turtui.
ELTA primena, kad pernai pavasarį didžiulis potvynis nusiaubė visai šalia Neries įsikūrusius namus. Paupyje gyvenantiems žmonėms baiminantis, kad tai nepasikartotų šiemet, iš anksto imtasi rengtis galimam potvyniui.
Gamta gniaužia rūstybės kumštį
Hidrologai guodžia, kad tokio potvynio, koks buvo pernai kai kuriose Lietuvos vietovėse, šį pavasarį neturėtų būti.
Pastaraisiais metais šalį vis labiau niokoja audros, potvyniai, liūtys, kruša. Draudikai skaičiuoja vis gausesnę jų padaromą žalą, o klimatologai įspėja, kad stichijos šėls ir ateityje.
Šią savaitę praūžusi audra vertė medžius, plėšė stogus, nugriovė vandentiekio bokštą, be elektros paliko tūkstančius gyventojų.
Ledai kėsinosi į Preilos namus
Pasisukęs pietų vėjas suskilinėjusį Kuršių marių ledą atnešė prie Neringos krantų. Preiloje ledų sangrūdos priartėjo prie pat gyvenamųjų pastatų.Tik laimingo atsitiktinumo dėka pavyko išvengti nelaimės.
Prie gamtos stichijų pripratę Kuršių marių pakrantės gyventojai sako, kad į krantą lipantys ledai daugiau kelia žavesio nei baimės. Daugelis vietinių vėjo į krantą genamus ledus fiksavo asmeniniam archyvui. Viskas truko vos septynias minutes.
Baiminantis potvynio, kariškių prašoma išsprogdinti ledus
Realią ankstyvo šiemetinio potvynio grėsmę pajutusio Kauno rajono valdžia šaukiasi kariškių pagalbos.
Kauno rajone, Neries upėje, susidarė ledų sangrūdos ir kilo didelis potvynio pavojus Radikių, Naujasodžio, Pelenių, Rykštynės ir kitų kaimų gyventojams. Savivaldybės administracijos direktorius Vytas Bancevičius paprašė kariuomenės pagalbos ledams Neryje sprogdinti.
Ketvirtadienį rajono savivaldybėje šaukiamas Ekstremalių situacijų centro valdymo komisijos posėdis.
Baltosios meškos plaukdamos su ledo lytimis pasiekia Pietų Ameriką
Dvi baltosios meškutės, užsikabarojusios ant srovės nešamų ledo lyčių, pasiekė Patagonijos krantus, - praneša užsienio žiniasklaida.
Šios ilgą kelią sukorusios meškutės ne juokais išgąsdino ne tik vietinius gyventojus, bet ir visą pulką pusdykumėse gyvenančių viskašų, nutrijų ir šarvuočių.
„Per visą savo gyvenimą nemačiau nieko panašaus. Neįsivaizduoju, kaip joms tai pavyko. Matyt, ledonešis buvo itin sraunus.
Ledai Nidoje išlipo į krantą
Pavasarinis ledonešis pridarė nuostolių ne tik potvynių apsemtoms Lietuvos vietovėms. Kuršių mariomis pajudėję ledai savaitgalį ties Nida susitelkė į kelių metrų aukščio sangrūdas. Krantinės nuklotos ne tik ledo gabalais - jie iš Kuršių marių dugno į krantą išnešė ir įvairaus dydžio riedulius.
Neringos savivaldybės atstovės spaudai Sandros Vaišvilaitės teigimu, ledų sangrūdos į krantines išlipo labai greitai - užteko vos kelių minučių.
Pamaryje sparčiai kyla vanduo
Sparčiai kyla vanduo pamaryje. Ledonešį Nemune ir didžiojo potvynio grėsmę hidrometeorologai pranašauja maždaug už savaitės.
Ties Rusne vandens lygis per parą pakilo 8 centimetrais ir 2 centimetrais peržengė stichinę 270 centimetrų ribą. Nemuno vandens lygis ties Panemune per parą pakilo 44 cm ir sekmadienį siekė 419 cm, stichinė riba - kai vandens lygis toje vietoje siekia 510 cm.
Potvynis pamaryje jau apsėmė tris kaimus, kuriuose gyvena 11žmonių, tačiau pagalbos žmonėms dar neprireikė.
REKLAMA
REKLAMA
Potvynio zonoje siūloma sprogdinti ledus
Šiemet labiau baiminamasi ne potvynio, o ledonešio grėsmės. Svarstoma galimybė panaudoti iki šiol Lietuvoje netaikytą praktiką - tam tikrose vietose išsprogdinti ledų sangrūdas.
"Specialistai dar turės įvertinti, ar tikrai būtina griebtis sprogmenų ir kiek tai žalinga gamtai. Užsienyje tokia praktika taikoma.
Didžiausią grėsmę kels ne potvynio lygis, o judančios ledų sangrūdos
Galimam potvyniui pamaryje šiais metais visos tarnybos pradėjo ruoštis sausio mėnesį. Dabar ir technika, ir specialistai jau yra pasirengę.
Tai akcentuota pirmadienį Klaipėdoje vykusiame išvažiuojamajame Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos, vadovaujamos vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio, posėdyje.
"Didžiulis ledo sluoksnis yra padengęs ne tik upes, bet ir pievas, - pasibaigus posėdžiui sakė ministras R. Palaitis.