lankstūs ekranai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „lankstūs ekranai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „lankstūs ekranai“.
Antros kartos „LG G Flex“ galės išsilenkti net 90 laipsnių kampu
Šiemet iš karto du P. Korėjos išmaniųjų telefonų gamintojai – LG ir „Samsung“ – nusprendė pristatyti įrenginius su lanksčiais ekranais. Tiesa, šie įrenginiai gali būti sulenkti riboto dydžio kampu. Dėl savo formos „LG G Flex“ spaudžiamas gali „spyruokliuoti“, o dėl tokio mechaninio poveikio telefonas nelūžta. Šaltinių teigimu, naujos kartos lankstūs išmanieji telefonai bus dar plastiškesni.
LG: po 5 metų telefonai su išlenktais ekranais užims 40 proc. rinkos
Nors nemažai ekspertų ir apžvalgininkų skeptiškai sureagavo į išmaniųjų telefonų su išlenktais ekranais debiutą, kompanija LG mano, jog toks formatas ateityje tik populiarės. LG mano, jog 2015 metais tokie mobilūs įrenginiai galėtų užimti 12% pasaulinės išmaniųjų telefonų rinkos, o 2018 metais – net 40%. Be to, perspektyvoje reikėtų laukti ir modelių, kurie turės galintį deformuotis korpusą. Kaip jau galėjome įsitikinti, „LG G Flex“ turi korpusą, kurį galima sulenkti.
„Samsung“ pereina prie lankstomų telefonų ir planšečių
Bendrovės „Samsung“ neseniai pristatytas išmanusis telefonas „Galaxy Round“ tėra tik pirmasis žingsnis į lankstomų mobiliųjų įrenginių rinką. Jau artimiausiais metais „Samsung“ planuoja pradėti lankstomų ir netgi susukamų mobiliųjų įrenginių gamybą, praneša „Engadget.com“. Apie tokius savo ketinimus bendrovės atstovai pranešė P. Korėjoje vykusiame renginyje „Samsung Analyst Day“, sakoma pranešime.
Pademonstruota daug žadanti lanksčių OLED ekranų technologija
Spalio mėnesio pabaigoje vykusioje parodoje FPD 2013 (Flat Panel Display 2013) Japonijos kompanija „Semiconductor Energy Laboratory“ (SEL) pademonstravo lanksčius organinių diodų ekranus, pagamintus naudojant vadinamą CAAC technologiją. CAAC yra „C-axis aligned crystal“ trumpinys, šioje medžiagoje viena kryptimi atomai yra išsidėstę tvarkingai, kaip ir kristalinėje gardelėje.
LG šių metų IV ketvirtį pradės gaminti lanksčius OLED ekranus
Lankstūs ekranai mobiliųjų įrenginių industrijoje laikomi paskutiniu mados klyksmu. Visa esmė yra ne tai, kad jie leidžia įrenginiui suteikti tam tikro korpuso kreivumo (pavyzdžiui, tai būtų svarbu „protingiems“ laikrodžiams). Lankstūs ekranai nedūžta taip greitai, kaip tai nutinka jų „plokštiems“ analogams. O sudaužyti išmaniojo telefono ekraną labai paprasta – tai bene dažniausias šių įrenginių gedimas. Lankstūs ekranai šiuo atžvilgiu yra daug atsparesni.
S. Wozniakas: imkitės net finansiškai nepatrauklių darbų
Vienas iš „Apple“ įkūrėjų Steve’as Wozniakas teigia, kad visada verta imtis ir tų darbų ar projektų, kurie tuo metu nėra verti daug pinigų, mat taip vystome savo sugebėjimus. „Jei darai kažką, ko niekas dar nedarė ir niekas nemano, kad tai yra verta pinigų, šis darbas duos naudos jūsų pačių išsilavinimui, net ir tuo atveju, jei tai niekada nebus verta pinigų. Galiausiai jūs išugdysite gebėjimus, kurie leis jums sukurti tai kas yra verta itin daug pinigų“, – sakė jis.
„Samsung“ kitais metais rinkai pateiks telefonus su lankstomais ekranais
Bendrovė „Samsung“ 2012 m. rinkai pateiks mobiliuosius telefonus ir kitus nešiojamuosius įrenginius su lankstomais ekranais, skelbia „IDG News“. Leidinys remiasi oficialiais „Samsung“ atstovais.
Skelbiama, kad pirmiausia parduotuvėse pasirodys „Samsung“ mobilieji telefonai su lanksčiais organinių šviesos diodų (OLED) ekranais. Vėliau tokie ekranai bus pradėti montuoti ir į planšetinius kompiuterius bei kitus mobiliuosius įrenginius. Naujųjų įrenginių techninių savybių „Samsung“ neatskleidžia.
„Sony“ sukūrė susukamą OLED ekraną
Bendrovė „Sony“ JAV vykstančioje parodoje „SID-2010“ pristatė pirmąjį pasaulyje susukamą OLED (organinių šviesos diodų) technologijos ekraną. Šiame itin lanksčiame ekrane vaizdas rodomas nepriklausomai nuo jo „vyniojimo“ greičio, teigiama bendrovės pranešime.
Ekrano prototipo įstrižainės ilgis – 10,4 cm, raiška – 432x240 taškų, jis atvaizduoja daugiau nei 16,7 mln. atspalvių.