laktozė
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „laktozė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „laktozė“.
Šį pieno produktą astronautai skraidinosi net į kosmosą: verta įtraukti į mitybą
Mažai kam žinoma, tačiau ankstyvuoju kosmoso tyrimų laikotarpiu būtent jogurtas buvo įtrauktas į astronautų mitybos racioną dėl savo maistinės vertės ir galimybės jį laikyti be šaldymo. Gydytoja dietologė Edita Gavelienė atkreipia dėmesį, kad jogurtas dėl savo gerųjų savybių išties puoselėja žarnyno mikrobiotą: tą padeda daryti jogurte esantys gyvieji mikroorganizmai.
Gydytoja dietologė papasakojo, kodėl jogurtas yra svarbus žmogaus organizmui.
Agresyvų vėžį 22-ejų merginai išdavė vos 1 simptomas: perspėja visus
Chloe Spitalnic pasaulis sugriuvo, kai ji sužinojo, kad serga vėžiu. Būdama 22-ejų metų, mergina gyveno įprastą gyvenimą, tačiau vėžio diagnozė apvertė jos pasaulį aukštyn kojomis.
Netoleruojanti laktozės ir fruktozės, Chloe nepagalvojo nieko blogo, kai jai pradėjo skaudėti skrandį. Mergina manė, kad tai reakcija į suvalgytą maistą, tačiau vėliau skrandžio skausmas tapo ypač skausmingu, – rašo express.co.uk
„Pasiskundžiau dėl to savo šeimai.
Skaistė 2 mėnesius visiškai nevartojo cukraus: negalėjo patikėti, kas įvyko po to
Kuo toliau, tuo daugiau kalbama apie cukraus daromą žalą organizmui ir apie dar didesnį blogį – pridėtinį cukrų, kuris slepiasi net tuose produktuose, kur mažiausiai tikimės. Tad Norvegijoje gyvenanti kėdainiškė Skaistė Neverdauskaitė du mėnesius visiškai nevartojo cukraus – štai, kokius pokyčius pastebėjo.
Apie cukraus detoksą Skaistė sako sužinojusi ne itin seniai, maždaug prieš metus ir galiausiai ryžosi jį išbandyti.
Kankina pilvo pūtimas? Kuo greičiau atsisakykite šių produktų
Daugelis iš mūsų tam tikru gyvenimo laikotarpiu, o gal net ir kiekvieną dieną susiduria su pilvo pūtimu. Pateikiame įprastas priežastis, dėl kurių atsiranda šis nemalonus reiškinys.
„Skubant rytais į darbą su sumuštiniu rankoje ar bandant greitai papietauti pietų metu, to daryti nereikėtų, nes viską, ką valgote, jūs ryjate kartu su oru“, – perspėja klinikinė mitybos specialistė Suzie Sawyer.
Mėgstate gerti pieną? Turime jums liūdnų žinių
Gerti gyvūno pieną yra sena tradicija, tačiau galbūt laikas tai pakeisti? Pasak gydytojų atsakingos medicinos komiteto, tyrimai rodo, kad geriausia tai padaryti. Piene yra sočiųjų riebalų, todėl kuo daugiau jo geriate, tuo didesnė rizika kyla sveikatai.
Didelis sočiųjų riebalų kiekis gali prisidėti prie padidėjusio cholesterolio kiekio, susiaurėjusių arterijų ir padidėjusios širdies ligų rizikos – pagrindinės mirties priežasties Jungtinėje Karalystėje.
Vargina pilvo pūtimas? Vertėtų atsisakyti šių produktų
Pavalgius pieno produktų atsiranda nemalonių pojūčių? Gali būti, kad jums pasireiškia laktozės netoleravimas – duomenys rodo, kad Lietuvoje laktozės netoleruoja maždaug kas ketvirtas suaugęs gyventojas.
Ir nors laktozės – pieno cukraus – yra ne tik gryname piene ar pieno produktuose, bet ir įvairiuose kepiniuose ar padažuose, pasak Vilmos Juodkazienės, prekybos tinklo „Iki“ maisto ekspertės, šiais laikais galima rasti nemenką produktų be laktozės pasiūlą.
Gydytoja pasakė visą tiesą apie maisto netoleravimą: žmonės dažnai daro klaidingas išvadas
„Gali būti riešutų pėdsakų‟ – toks maisto produktų ženklinimas dažnai kelia nuostabą, nes produkto sudėtyje riešutų nėra. Vis dėlto ši informacija labai svarbi alergiškiems žmonėms. Alerginė reakcija jiems gali kilti netgi suvalgius maisto, kuris buvo ruošiamas tame pačiame inde, kur anksčiau buvo laikomas ar gaminamas produktas, turintis tam tikrą alergeną.
Pavalgę jaučiate šiuos 5 nemalonius simptomus? Teks atsisakyti pamėgtų produktų
Laktozė – natūralus piene esantis cukrus. Laktozės netoleravimą išduoda pilvo skausmai ir pilvo pūtimas, dujų kaupimasis, viduriavimas. Įdomu tai, kad laktozės netoleravimas gali išsivystyti su metais, o rečiausiai pasireiškia kūdikiams bei vaikams. Iki 70 proc. suaugusiųjų netoleruoja arba jautriai reaguoja į laktozę, todėl prastai jaučiasi vartodami pieno produktus. Kartais laktozės netoleravimas išsivysto po operacijų arba po virškinamojo trakto ligų, bakterinių infekcijų.
Medikai atskleidė šokiruojančių įrodymų, dėl kurių neturėtume gerti pieno
Pasirodo, kad ledais ar saldžiais varškės sūreliais bei garuojančio pieno stikline kas trečias Lietuvos gyventojas negali mėgautis be pasekmių. Tyrimas parodė, kad net trisdešimt procentų šalies gyventojų netoleruoja pieno cukraus – laktozės. Medikai sako, kad nekreipiant dėmesio į organizmo signalus – pilvo pūtimą, galvos skausmus, pykinimą išgėrus pieno, gali sutrikti net ir širdies veikla. Tad netoleruojantys laktozės turėtų suskubti į poliklinikas. Medikai siūlo atlikti eksperimentą.
Netoleruojantys laktozės turėtų vengti net kramtomos gumos
Laktozės netoleravimo sąvoka – jau ne naujiena, nes Lietuvoje daugiau nei 30 proc. gyventojų trūksta šį pieno cukrų skaidančio fermento. Suvartojus gaminių, kuriuose yra pieno ar jo produktų, nuo šios problemos kenčiantiems žmonėms gali pasireikšti nemalonūs simptomai: viduriavimas, pilvo pūtimas, vidurių užkietėjimas, pykinimas, galvos skausmas. Tokie požymiai paaiškėjo atlikus tyrimą Didžiojoje Britanijoje.
REKLAMA
REKLAMA
Pilvo pūtimas, galvos skausmas ar atminties sutrikimas gali signalizuoti laktozės netoleravimą
Pučia pilvą, skauda galvą, viduriuojate, o gal veidą ėmė berti spuogeliais ar sutriko atmintis? Jeigu šiuos simptomus pastebite pavartoję pieno produktų, labai gali būti, kad jūsų organizmas neskaido laktozės (pieno cukraus) – su šia problema susiduria daugiau nei 30 proc. lietuvių. Pasak Vaikų ligoninės Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos vaikų gastroenterologo doc. dr.
Laktozės netoleruojantis vaikas ir darželis – suderinama?
Pastebėjau, kad vaikas, suvalgęs kokį nors pieno produktą, pradeda blogai jaustis. Jam dažnai pučia pilvą, skrandis nustoja virškinti maistą. Įtariu, kad jis, kaip ir tėtis, gali netoleruoti laktozės. Šiuo metu vaiką prižiūriu namie pati, todėl didesnių problemų nekyla, tačiau labai nerimauju, kas bus, kai reikės pradėti leisti į darželį. Ar ten atsižvelgs į jo problemą.
Angliavandenių įtaka organizmui
Sąvokos „cukrus“ ir „angliavandeniai“ vertinamos kaip skirtingi dalykai. Jų reikšmė žmogui aptariama žurnalų puslapiuose ir interneto svetainėse, čia dažnai galima išvysti tokią frazę: „Dėl gausaus angliavandenių vartojimo išsivysto cukrinis diabetas ir priaugama daug svorio.“ Tokius teiginius reikėtų patikslinti.
Ačiū G. Barciui už kilogramą cukraus po 3000–4000 litų
Ekspertai.eu anksčiau aprašytas vaistų lygiagrečiojo importo trukdymo biznis yra tik gėlytės, palyginti su už tūkstančius litų parduodamu kilogramu cukraus su laktozės priemaiša. Iš oscilokokcino, kurį Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) užregistravo kaip vaistą, farmacininkai susikrauna milijonus litų.
Ar visi galime gerti pieną?
Lietuvoje per 34 % gyventojų turi pieno cukrų laktozę skaidančio fermento trūkumą. Suvartojus pieno produktų ar kitų maisto produktų, kurių sudėtyje yra pieno produktų, tiksliau – laktozės, gali pasireikšti nepageidaujami simptomai.
Nors laktozės netoleravimas yra dažnas, ne visi jaučiamus nepageidaujamus simptomus priskiria šiai būklei.
Kodėl ne visi galime gerti pieną?
Lietuvoje per 34 % gyventojų turi pieno cukrų laktozę skaidančio fermento trūkumą, todėl jiems, suvartojus pieno produktų ar kitų maisto produktų, kurių sudėtyje yra pieno produktų, tiksliau – laktozės, gali pasireikšti nepageidaujami simptomai. Nors laktozės netoleravimas yra dažnas, ne visi jaučiamus nepageidaujamus simptomus priskiria šiai būklei. Laktozės netoleravimas ypač paplitęs tarp juodaodžių (iki 95 %), Azijos, Ispanijos gyventojų ir Amerikos indėnų.