kosminiai aparatai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kosminiai aparatai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kosminiai aparatai“.
Žemę nuo asteroidų gins erdvėlaivių-kamikadzių flotilė
Robotizuoti kosminiai aparatai galės pakeisti bet kurios grėsmę mūsų planetai keliančios kosminės uolienos trajektoriją ir apsaugoti Žemę nuo susidūrimo. Tokia vizija svarstoma Jungtinėse Tautose (JT), o kai kurios šio plano dalis JT jau patvirtino. Jų įgyvendinimas bus pradėtas jau šių metų gruodį.
Bandoma energijos tiekimo sistema kosminiams zondams
Mokslininkai ir inžinieriai iš JAV Los Alamo Nacionalinės laboratorijos testuoja nedidelių matmenų koncepcinę branduolinę energijos tiekimo sistemą, kuri galėtų būti naudojama elektrai gaminti kosminiuose zonduose, siunčiamuose į tolimas Saulės sistemos sritis ar už jos ribų, bei per ypač ilgas kosmines keliones.
Nanopalydovas su jonų varikliu Mėnulį galės pasiekti su vos stikline kuro
Pirmasis tokio palydovo prototipas su ypač kompaktišku varikliu, kuris leis mažus palydovus nukreipti iš Žemės orbitos į keliones link tolimesnių kosmoso objektų, pirmiausia link Mėnulio, jau bandomas Lozanos politechnikos instituto laboratorijoje.
Projekto tikslas – smarkiai sumažinti kosmoso tyrimų išlaidas.
Variklis yra vos kubinio decimetro tūrio, sveria tik apie 200 gramų, įskaitant ir patį kurą bei valdymo elektroniką, tačiau labai efektyvus.
NASA ketina siųsti kosminius robotus į Europą
Į Jupiterio palydovą Europą NASA norėtų nuskraidinti du kosminius aparatus, kurie tirtų jos paviršių ieškodami galimų nežemiškos gyvybės požymių.
JAV nacionalinė aeronautikos ir kosmoso administracija svarsto galimybę nuleisti Europoje du automatinius tyrimų aparatus. Daugelio mokslininkų manymu, šis Saulės sistemos kosminis kūnas laikomas geriausiu kandidatu į nežemiškos gyvybės lopšį už Žemės ribų, skelbia „Space.
Saulės sistemos pakraštys – tarsi sūkurinė vonia
Saulės sistemos pakraštys yra audringa vieta, užpildyta besidrumsčiančios didžiulių magnetinių burbulų jūros, teigiama naujo tyrimo išvadose.
Šie duomenys, gauti remiantis NASA zondų „Voyager“ surinkta informacija, verčia suabejoti tuo, kaip iki šiol buvo įsivaizduojamas Saulės sistemos tolimosios sritys.
Saulės sistemos pakraštys pripildytas burbulų
Mūsų Saulės sistemos pakraštys užpildytas šėlstančios magnetinių burbulų jūros, teigiama naujame NASA tyrime.
Mokslininkai tai nustatė naudodami naują kompiuterinį modelį, kuris dirba remdamasis dviejų NASA zondų „Voyager“ siunčiamais duomenimis. 1977 metais paleisti nepilotuojami zondai „Voyager 1“ ir „Voyager 2“ dabar skrenda po išorines mūsų Saulės sistemos platybes, vadinamą tarpinę sritį.