Mūsų Saulės sistemos pakraštys užpildytas šėlstančios magnetinių burbulų jūros, teigiama naujame NASA tyrime.
Mokslininkai tai nustatė naudodami naują kompiuterinį modelį, kuris dirba remdamasis dviejų NASA zondų „Voyager“ siunčiamais duomenimis. 1977 metais paleisti nepilotuojami zondai „Voyager 1“ ir „Voyager 2“ dabar skrenda po išorines mūsų Saulės sistemos platybes, vadinamą tarpinę sritį.
Naujasis atradimas leidžia manyti, kad mokslininkams teks tikslinti savo žinias apie Saulės sistemos pakraštį. Manoma, kad detaliau ištyrus šį regioną, tyrėjams pavyks išsiaiškinti, iš kur sklinda greitai judančios dalelės, vadinamos kosminiais spinduliais, ir kaip jos priartėja prie Žemės.
Kosminiai spinduliai kelia grėsmę astronautams, mat jie gali patekti į žmogaus ląsteles ir sužaloti jų DNR. Žemės atmosfera susilpnina kosminius spindulius, apsaugodama paviršių nuo blogiausio jų poveikio.
NASA kol kas nepateikė daugiau detalių apie naująjį atradimą. Išsamesnės informacijos žadama pateikti per ketvirtadienį vyksiančią spaudos konferenciją.
„Voyager 1“ dabar nuo Žemės nutolęs per maždaug 17,1 mlrd. kilometrų, „Voyager 2“ – per 14,5 mlrd. „Voyager 1“ yra toliausiai visatoje nukeliavęs žmogaus sukurtas objektas.