kibernetinis karas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kibernetinis karas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kibernetinis karas“.
Iranas apkaltino Vašingtoną pradėjus kibernetinį karą prieš Teheraną
Dėl Jungtinių Valstijų prieš Irano branduolinius objektus anksčiau surengtų kibernetinių atakų galėjo nukentėti milijonai žmonių, interviu amerikiečių televizijos kanalui NBC pareiškė Irano užsienio reikalų ministras Mohamadas Džavadas Zarifas.
„Vyksta kibernetinis karas. Šį kibernetinį karą pradėjo Jungtinės Valstijos, mūsų branduolinius objektus atakavusios itin pavojingu ir neatsakingu būdu, kuris galėjo pražudyti milijonus žmonių“, – pareiškė ministras.
JAV pasiruošusi kibernetiniam karui: duotas leidimas
JAV prezidento Donaldo Trumpo nacionalinio saugumo patarėjas Johnas Boltonas trečiadienį perspėjo Amerikos priešininkus, kad Vašingtonas dabar yra pasiruošęs į kibernetines atakas atsakyti kibernetinio karo puolamosiomis priemonėmis. J. Boltonas sakė, kad dar prieš administracijai praeitais metais paviešinant savo kibernetinę strategiją D. Trumpas paskelbė įslaptintą įsaką, faktiškai atšaukiantį jo pirmtako Baracko Obamos administracijos poziciją puolamųjų kibernetinių operacijų atžvilgiu.
Karinių konfliktų metu valstybės ginkluojasi ne tik pirkdamos tankus
Žinių radijas Karinius konfliktus vis dažniau lydi atakos kibernetinėje erdvėje. Ryšių reguliavimo tarnybos Rinkos priežiūros departamento Tinklų ir informacijos saugumo skyriaus vedėjas Rytis Rainys skuba nuraminti, kad tokie atvejai – pavieniai, tačiau neverta pamiršti, kad jų įtaka gali būti labai stipri, o žala – sunkiai atstatoma. R. Rainio nuomone, internetas gali būti naudojamas kaip galingas karinis ginklas.
„Anonymous“ įveikė Sirijos kibernetinę kariuomenę
JAV ir likęs pasaulis ginčijasi dėl karinio smūgio Sirijai. Tuo tarpu programišių kolektyvas „Anonymous“ jau susirėmė su Sirijos elektronine armija, rašo „Global Post“. Internete vyksta tylusis karas. Šiame fronte „Anonymous“ sudavė pirmą smūgį savo priešininkei. Praėjusią savaitę „Anonymous“ pradėjo viešinti informaciją, kurią dar balandį pavogė iš Sirijos elektroninės armijos, įsibrovę į jų naudojamus serverius.
Indija kovai su kibernetiniais išpuoliais mokys 500 tūkst. specialistų
Indija per ateinančius penkerius metus ketina kovoti su kibernetiniais išpuoliais parengdama 500 tūkst. kompiuterių specialistų.
Indijos saugumo agentūros teigia, kad kibernetinis karas tapo pagrindiniu pavojumi nacionaliniam saugumui. Šalies sistemas dažnai puldinėja savi sabotažininkai ir užsienio varžovai.
„Nepaisant to, kad Indija laikoma informacinių technologijų lydere, šaliai trūksta apie 500 tūkst. šios srities ekspertų, – sakė Indijos duomenų apsaugos tarybos vadovas.
Kaip apsiginsime nuo kibernetinio karo?
Informacinės – atviros, išsilavinusios ir besimokančios – visuomenės idėja tapo vienu iš nepajudinamų tiek didelės dalies atskirų pasaulio valstybių, tiek įvairių tarptautinių organizacijų siekių. Ne išimtis ir Europos Sąjunga bei jai priklausanti Lietuva. Geresnes ar blogesnes nacionalines informacinės visuomenės plėtros programas turi visos ES šalys, o Sąjungos mastu tai pirmiausia reglamentuojama Lisabonos strategijoje, „e.Europa“ veiksmų plane.
Perspėjama dėl pasaulinio kibernetinio karo grėsmės
Jungtinės Tautos (JT) ragina valstybes siekti „taikios rezoliucijos“ dėl kibernetinės erdvės, kad būtų išvengta pasaulinio kibernetinio karo, pranešė BBC.
JT telekomunikacijų agentūros vadovas apie tai prašneko praėjus savaitei po to, kai buvo aptikta viena iš sudėtingiausių kibernetinių atakų – „Flame“ (Liepsna). Pasak H. Turo, „Flame“ ataka yra sekama nuo gegužės mėnesio. Pasak jo, „Flame“ dar nepasiekė kibernetinio karo veiksmų lygio.
JT perspėja dėl pasaulinio kibernetinio karo grėsmės
Jungtinės Tautos (JT) ragina valstybes siekti „taikios rezoliucijos“ dėl kibernetinės erdvės, kad būtų išvengta pasaulinio kibernetinio karo, pranešė BBC. JT telekomunikacijų agentūros vadovas apie tai prašneko praėjus savaitei po to, kai buvo aptikta viena iš sudėtingiausių kibernetinių atakų – „Flame“ (Liepsna). Pasak H. Turo, „Flame“ ataka yra sekama nuo gegužės mėnesio. Pasak jo, „Flame“ dar nepasiekė kibernetinio karo veiksmų lygio.
JAV ruoš karius kibernetiniam karui?
Stenfordo ir Kalifornijos universitetuose (JAV) dirbantis sociologas ir politologas Rolandas Benedikteras Austrijos dienraščiui „Der Standard“ pareiškė, kad ginkluotės sistemos tampa vis galingesnės, todėl karinė priešprieša pasaulyje bus vis sudėtingesnė, o „šaltieji“ ir „karštieji“ karai vis dažniau bus kariaujami internete naudojant įsilaužėlių atakas.
Pasaulis kibernetinių grėsmių akivaizdoje
Virusai sukelia problemų – jie sugadina jūsų sveikatą arba kompiuterį. Tačiau pastaraisiais metais jie tampa vis įmantresni. Nusikaltėliai neapsiriboja vien asmeninių duomenų vagyste, rašo BBC.
Kibernetinės erdvės piktadariai atskleidė savo tikrą potencialą, kai „Stuxnet“ virusas 2010 metais įsibrovė į Irano infrastruktūrą, ketindamas sutrikdyti šalies urano sodrinimo programą.
REKLAMA
REKLAMA
Kinija ir JAV surengė slaptus kibernetinius mokymus
Praėjusiais metais Kinija ir JAV slapta surengė kibernetinius mokymus siekiant atremti galingas koordinuotas hakerių atakas. Dar vienas mokymų tikslas – sumažinti šalių konfrontaciją kibernetinėje erdvėje.
Slaptų kibernetinių mokymų metu JAV ir Kinijos specialistai dalyvavo dviejuose sumodeliuotuose kibernetiniuose karuose, kurių metu buvo rengiami veiksmai prieš galimas atakas, nukreiptas prieš kritinės infrastruktūros objektus. Kiti mokymai numatyti 2012-ųjų gegužės mėnesį.
FTB pripažįsta, kad negali apsiginti nuo hakerių
FTB kompiuterinio saugumo skyriaus vadovas Šonas Henris pareiškė apie nesugebėjimą priešintis hakeriams. Jis pažymėjo, jog kovoti su hakeriais neįmanoma, nes kibernetiniai nusikaltėliai pernelyg talentingi, o apsaugos priemonės pernelyg silpnos, kad juos sustabdytų.
„Mes nelaimim“, – sakė Henris. Artimiausiu metu jis ruošiasi palikti FTB, kuriame dirbo daugiau nei 20 metų.
Jis taip pat pabrėžė, kad kompanijoms būtina kardinaliai pakeisti požiūrį į kompiuterinių tinklų saugumą.
Kinai JAV ir NATO išradingai apgaudinėjo per „Facebook“
NATO vadovybė įsakė įvykdyti totalinį asmeninių aukšto rango aljanso pareigūnų internetinių puslapių ir socialinių tinklų anketų patrikrinimą bei pašalinti visus netikrus resursus. Toks sprendimas buvo priimtas po to, kai buvo aptikta netikra vyriausiojo aljanso ginkluotųjų pareigų vadovo Europoje, admirolo Jameso Stavridiso anketa „Facebook“ socialiniame tinkle.
Amerikiečiai įtaria, kad anketa buvo sukurta Kinijoje, kad tokiu neįprastu būdu būtų renkama slapta informacija.
Vokietijoje vyko kibernetinio karo mokymai
Vokietijoje vyko kibernetinio karo mokymai. Federalinių ir regioninių tarnybų kompiuterius dvi paras atakavo tariami hakeriai. Operacija vadinasi „Luekex 2011“ ir joje dalyvavo virš 3 tūkstančių valdininkų.
Visuomenės informavimas, o taip pat jos reakcija yra mokymų dalis. Valdžia naudojo ir socialinius tinklus.
Mokymus stebėjo Nacionalinis kibernetinio saugumo centras, o taip pat specialiosios tarnybos. Operacijos tikslas – aptikti valdžios kompiuterinių tinklų silpnąsias vietas.
JAV kaltina Kiniją ir Rusiją remiant kibernetinius nusikaltėlius
Iš Kinijos ir Rusijos valdžios nurodymus gaunantys hakeriai aktyviai atakuoja JAV kompanijas, siekdami pagrobti intelektualinę nuosavybę. Tokią išvadą padarė JAV kontržvalgyba.
Skelbiama, kad Kinijos piliečiai yra aktyviausi ir nuolatiniai ekonominio šnipinėjimo dalyviai. Be to, teigiama, jog JAV „sąjungininkai ir partneriai“ taip pat neatsisako informacijos apie JAV kompanijas rinkimo.
Ko programišiai ieškojo TVF?
Po ilgos tylos viena po kitos didelės bendrovės, Vyriausybės institucijos pradėjo pranešti apie programišių įsibrovimus. Vienas iš pastarųjų didesnių jų laimikių – Tarptautinis valiutos fondas.
Pastaruoju metu sekant žiniasklaidą gali susidaryti įspūdis, kad pasaulio programišiai paskelbė karą finansų ir valdžios institucijoms, kompiuterių žaidimų pramonei ar tiesiog neįtikusiai įmonei.
Kibernetinėms atakoms Lietuva nepasiruošusi
Estijos kibernetinė ataka buvo didžiausia tokio tipo ataka pasaulyje. Istorijoje dar nebuvo tokio masto atakos prieš visos valstybės struktūras.
„Estijos atakoje dalyvavo tinklas „botnet“ sudarytas iš 1 mln. kompiuterių, – pasakojo mokslininkas docentas Saulius Japertas. – Specialūs virusai buvo ruošiami iš anksto, jais užkrečiami kompiuteriai Prancūzijoje, Brazilijoje ir kitose šalyse.
Paprastas vartotojas nepastebės, kad jo kompiuteris jau užkrėstas.
Surengtos didžiausios kibernetinio karo pratybos
JAV prasidėjo didžiausios šalies istorijoje kibernetinio karo pratybos „Cyber Storm III“, kurių metu imituojama galinga internetinė ataka prieš svarbiausias šalies infrastruktūros dalis.
Tris dienas truksiančiose pratybose dalyvauja tūkstančiai kompiuterinio saugumo specialistų iš JAV ir 12 pasaulio šalių – Australijos, D. Britanijos, Kanados, Vokietijos, Prancūzijos, Vengrijos, Japonijos, Italijos, Nyderlandų, N. Zelandijos, Švedijos ir Šveicarijos, pranešė „Physorg.
Iranui skelbiamas kibernetinis karas
Kol Irano prezidentas Mahmoudas Ahmadinejadas Niujorke kaltino amerikiečius, kad šie patys organizavo Rugsėjo 11–osios teroro atakas, Iranui smogė nežinomas kompiuterinis virusas, grasinantis šalies branduolinei programai.
Pasak ekspertų, virusas, kurio pavadinimas „Stuxnet", – toks sudėtingas, kad jį sukurti galėjo tik šalies, kurioje gerai išvystytos informacinės technologijos, programišiai.