Amerikiečiai įtaria, kad anketa buvo sukurta Kinijoje, kad tokiu neįprastu būdu būtų renkama slapta informacija. Neatmetama galimybė, kad tokį nurodymą kibernetinėms pajėgoms davė pats Pekinas. Rusijoje toks kinų „išradingumas“ buvo įvertintas teigiamai.
Tyrėjai nustatė, kad iš padirbtos J. Stavridiso anketos sukčiai įvairiems asmenims siuntinėjo pasiūlymus dalyvauti diskusijose strateginėmis temomis. Į draugus buvo priimami J. Stavridiso pažįstami ir kolegos – aukščiausio rango aljanso pareigūnai. Buvo renkami jų duomenys. Tokiu būdu anketos kūrėjus pasiekdavo svarbi slapta informacija, pavyzdžiui, duomenys apie NATO padalinių judėjimą Azijoje. Spėjama, kad gauta informacija ateityje dar gali būti panaudota kaip šantažo priemonė.
Jamesas Stavridis (nuotr. Wikipedia)
Įdomu tai, kad J. Stavridis „Facebook“ tinkle turi ir tikrąjį profilį. Ir vis dėlto nemažai pareigūnų pateko į sukčių pinkles. Dabar netikra anketa jau yra pašalinta iš socialinio tinklo. NATO vadovybė rekomenduoja savo pareigūnams kurti oficialius profilius, kad būtų apsisaugota nuo tokių pačių incidentų.