kazys pėdnyčia
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kazys pėdnyčia“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kazys pėdnyčia“.
Eligijus Masiulis paprastu mirtinguoju taps nuo penktadienio: kas jo laukia toliau?
Kyšininkavimu įtariamas buvęs Liberalų sąjūdžio lyderis Eligijus Masiulis neteko Seimo nario mandato. Kitą savaitę jis kaip paprastas pilietis eina į prokuratūrą aiškintis, kaip jo namuose atsirado šimtatūkstantinė suma. Tuo tarpu aiškėja daugiau skandalo detalių – TV3 šaltiniai patvirtino, kad pareigūnai turi užfiksavę Eligijaus Masiulio ir kyšio davimu įtariamo Raimundo Kurlianskio pokalbius, o prokurorai žada, kad greitai atskleis daugiau detalių.
Kišeninio prokuroro paieškos
Per 20 nepriklausomybės metų Lietuvos generalinei prokuratūrai vadovavo net penki prokurorai. Visi jie savo postus paliko anksčiau nei buvo numatyta įstatymuose – neišdirbę visos kadencijos.
Prokuratūra privalo objektyviai ir skaidriai ginti ir saugoti teisinės valstybės principus, siekti, kad būtų užtikrintos kiekvieno žmogaus teisės ir laisvės.
Nenugrimuotas Kauno mafijos boso veidas (22)
Henrikas Daktaras savo knygoje „Išlikt žmogumi“ pasakoja, kaip jį, tapusį įtariamuoju, atkakliai bandė gelbėti žmona.
Įžūlus apiplėšimas
1994-ųjų lapkričio 10-ąją Henytė suorganizavo buvusio Kauno kriminalinės policijos vadovo ir Sigito Čiapo koncerno „Agora“ apsaugos viršininko Jurijaus Milevskio automobilio „Ford Mondeo“ vagystę.
Ką nutyli Gintaras Petrikas?
Pirmajame „Balsas.lt savaitės“ numeryje nagrinėjome opią Lietuvos visuomenei temą: kas vis dėlto valdo Lietuvą – ar mūsų visų išrinkti Seimo nariai ir visuomenės labui dirbti turintys pareigūnai bei valdininkai, o gal tik saujelė turtingiausiųjų Lietuvos žmonių, skambiai vadinamų oligarchais.
Atradome nemažai sąsajų – galingos verslo struktūros remia politikus, o šie atsidėkodami priima verslo struktūroms naudingus sprendimus.
G. Petrikas naktį praleis areštinėje
Iki šiol nėra aiškus į Vilnių parskraidinto finansiniais nusikaltimais įtariamo buvusio EBSW prezidento Gintaro Petriko likimas. Teismas po kelių valandų posėdžio pareiškė atsisakąs svarstyti prokurorų prašymą skirti buvusiam verslininkui suėmimą iki spalio pabaigos. Ketvirtadienį vakare pranešta, kad šią naktį G. Petrikas praleis areštinėje, o penktadienį bus sprendžiama, kol bus tolesnis jo teisinis statusas.
G. Petriko laukia politikai
Į Lietuvą grįžęs bankrutavusio koncerno EBSW buvęs vadovas Gintaras Petrikas gali išvengti realios bausmės. Iš jo sugrįžimo naudos gaus ne apgauti indėlininkai, o politikai, tvirtina "Kauno diena". Parsiveš šį mėnesį Jungtinėse Amerikos Valstijose sulaikytas ir ten trejus metus kalintas G.Petrikas šį mėnesį turėtų būti pargabentas į Lietuvą.
EBSW bylas nagrinėję teisėjai nepadarė pažeidimų
Su koncernu EBSW susijęs bylas nagrinėję teisėjai nepadarė jokių pažeidimų, už kuriuos jiems galėtų būti keliamos drausmės bylos. Tokias išvadas padarė Lietuvos apeliacinis teismas. Penktadienį šioms išvadoms pritarė Teisėjų taryba, pranešė Nacionalinė teismų administracija. Teisėjų taryba, susipažinusi su Seimo pateiktomis laikinosios komisijos koncerno EBSW veiklai ištirti išvadomis, buvo pavedusi teismams pateikti išvadas apie su koncernu susijusias bylas nagrinėjusių teisėjų veiklą.
Teisėsaugai siūloma aiškintis dėl galimai per "Jangilą" išplautų milijonų
Per bendrovę "Jangila", kuri, kaip manoma, yra susijusi su nuo teisėsaugos besislapstančiu Darbo partijos įkūrėju Viktoru Uspaskichu, galėjo būti išplauta šimtai milijonų litų.
EBSW bylas nagrinėjusius teisėjus įvertins kolegos
Teisėjų taryba penktadienį pavedė Lietuvos apeliaciniam teismui ištirti su koncernu EBSW susijusias bylas nagrinėjusių teisėjų Raimundo Buzelio, Arūno Paštuolio ir Virginijos Volskienės veiklą.Kauno apygardos teismui pavesta įvertinti teisėjos Daivos Mekšraitienės veiklą.Tokius pavedimus Teisėjų taryba davė susipažinusi su Seimo pateiktomis laikinosios komisijos koncerno EBSW veiklai ištirti išvadomis.
Seimas patvirtino EBSW veiklą tyrusios komisijos išvadas
Seimas ketvirtadienį patvirtino praėjusiame dešimtmetyje bankrutavusio koncerno EBSW veiklą tyrusios parlamentinės laikinosios komisijos išvadas.Antrasis komisijos išvadų variantas patvirtintas 64 parlamentarams balsavus už, 3 - prieš ir 4 susilaikius.Už išvadas balsavo visų posėdyje dalyvavusių frakcijų atstovai, išskyrus Naująją sąjungą, kuriai vadovauja išvadose neigiamame kontekste minimas Artūras Paulauskas.
REKLAMA
REKLAMA
Seime – EBSW veiklą tyrusios komisijos išvados
Seimui pateiktas antrasis praėjusiame dešimtmetyje bankrutavusio koncerno EBSW veiklą tyrusios parlamentinės laikinosios komisijos išvadų variantas.Projektui po pateikimo pritarta 44 parlamentarams balsavus už, vienam - prieš ir 7 susilaikius, dėl projekto Seimas spręs po svarstymų parlamentinėse frakcijose.Papildytame išvadų variante asmenų, prisidėjusių prie koncerno sėkmingos veiklos, sąrašą papildė keturi buvę generaliniai prokurorai, įskaitant ir buvusį Seimo pirmininką Artūrą Paulauską.
Prokuroras ir jo šeima bus saugomi, jei einant pareigas kils pavojus gyvybei ir sveikatai
Trečiadienį (10.08) Vyriausybės patvirtintos Prokuroro asmens ir jo šeimos narių realios grėsmės jų gyvybei, sveikatai atveju ir turto apsaugos užtikrinimo taisyklės nustato tokios apsaugos skyrimo tvarką, taip pat subjektus, skiriančius ir vykdančius prokuroro asmens ir jo šeimos narių ar jų turto fizinę apsaugą bei jų kompetenciją.
Prokuratūros atstovas spaudai Vidmantas Putelis “Eltai” teigė, kad iki šiol prokurorai ar jų šeimos nariai nebuvo saugojami.
Eksprokuroras Kazys Pėdnyčia į darbą sugrąžintas nebus, nusprendė teismas
Buvęs generalinis prokuroras Kazys Pėdnyčia į darbą sugrąžintas nebus. Tai ketvirtadienį nusprendė Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas. Teismo aiškinimu, nei Prokuratūros, nei kiti įstatymai nenumato galimybės, kad, paaiškėjus, jog generalinis prokuroras atleistas neteisėtai, jis būtų grąžinamas į pareigas.
Kadangi pareiškėjo į darbą grąžinti nėra galimybės, teismas mano, kad jo teisės turi būti ginamos priteisiant jam piniginę kompensaciją.
Birželio 24 dienos Lietuvos politikų ir pareigūnų šnektelėjimai
"Kodėl tada, kai mane į gatvę išmetė kaip šunytį, niekas nepagalvojo, kaip bus su tuo žmogumi, juk visą gyvenimą pradirbau valstybei" (buvęs generalinis prokuroras Kazys Pėdnyčia apie atleidimą iš pareigų).
"Lenkams niekada nebuvo būdingas toks negarbingas pozicijos keitimas. Visada sakydavo, jog geriau lenkas žūsta, negu keičia savo nuomonę.
K. Pėdnyčia iš pareigų buvo atleistas neteisėtai, pripažino teismas
Kazys Pėdnyčia iš generalinio prokuroro pareigų 2000-ųjų gruodį iš pareigų buvo atleistas neteisėtai. Tačiau į ankstesnes pareigas jis nebus grąžinamas. Tai antradienį (05.20) paskelbė Vilniaus apygardos administracinis teismas.
Pareiškėjo naudai iš Generalinės prokuratūros priteista 36 tūkst. 226 litus išeitinės išmokos suma. Teismas įpareigojo prokuratūrą iki nutarties įsiteisėjimo dienos išmokėti darbo užmokestį po daugiau kaip 9 tūkst. per mėnesį.
Generalinio prokuroro skyrimo tvarka prieštarauja Konstitucijai, teigia Konstitucinis Teismas
Konstitucinis Teismas penktadienį (01.24) paskelbė, kad prieš dvejus metus įstatymu nustatyta generalinio prokuroro skyrimo ir atleidimo tvarka prieštarauja pagrindiniam šalies įstatymui - Konstitucijai.
Dabartinės kadencijos Seimas 2000 metų lapkritį priėmė Prezidento Valdo Adamkaus dekretu teiktas Prokuratūros įstatymo 11 straipsnio pataisas, kuriomis buvo nustatyta nauja generalinio prokuroro skyrimo ir atleidimo tvarka.
Generalinio prokuroro skyrimo tvarka prieštarauja Konstitucijai, teigia Konstitucinis Teismas
Konstitucinis Teismas penktadienį (01.24) paskelbė, kad prieš dvejus metus įstatymu nustatyta generalinio prokuroro skyrimo ir atleidimo tvarka prieštarauja pagrindiniam šalies įstatymui - Konstitucijai.
Dabartinės kadencijos Seimas 2000 metų lapkritį priėmė Prezidento Valdo Adamkaus dekretu teiktas Prokuratūros įstatymo 11 straipsnio pataisas, kuriomis buvo nustatyta nauja generalinio prokuroro skyrimo ir atleidimo tvarka.