juozas palionis
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „juozas palionis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „juozas palionis“.
A. Salamakinas dirbs Seimo Biudžeto ir finansų komitete
Seimo narys Algimantas Salamakinas nebedirbs Seimo Aplinkos apsaugos komitete. Seimo sprendimu, jis tapo Seimo Biudžeto ir finansų komiteto nariu.
Šiame komitete jis pakeis autoavarijoje žuvusį kolegą socialdemokratą Juozą Palionį, buvusį Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pavaduotoją.
Seimo Etikos ir procedūrų komisijai vadovaujantis A. Salamakinas sako neketinąs eiti komiteto vicepirmininko pareigų.
„Aš būsiu eilinis narys, į komiteto pirmininko pavaduotojus nepretenduoju.
Spaudos apžvalga: rusų kalba skverbiasi į Europos Sąjungą
Nuo kitų metų įsigalioja vadinamosios „Europos pilietinės iniciatyvos“ taisyklė, atverianti duris ne tik praplėsti oficialiųjų Europos Sąjungos kalbų statusą, bet ir padidinti jų skaičių – tam net nebūtina įstoti į pačią ES. Kad būtų suteiktas oficialiosios ES kalbos statusas, pagal naująją taisyklę reikia mažiausiai 1 mln. ES piliečių parašų iš mažiausiai 7 ES valstybių. Šiuo atveju galioja ne tik „popieriniai“, bet ir elektroniniai parašai.
Avarijoje žuvo Seimo narys J. Palionis
(Papildyta 18:51 val. ) Pranešimą apie autoįvykį policija gavo apie 17:10 val. Seimo narys Juozas Palionis, vairavęs sidabro spalvos „Toyota Corolla“, žuvo vietoje.
Po stipraus susidūrimo su sunkvežimiu, iš sumaitoto automobilio parlamentaro palaikus ugniagesiams-gelbėtojams teko vaduoti visą valandą. J. Palionis automobiliu važiavo vienas, sunkvežimio vairuotojas nenukentėjo.
Įvykio aplinkybes aiškinasi policija, pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Vilniuje apvogtas Seimo narys
Penktadienio vakarą sostinėje apvogtas Seimo narys socialdemokratas Juozas Palionis.
Anot Policijos departamento pranešimo, 19.50 val. Žalgirio g., iš automobilio „Toyota Auris“ salono, išdaužus automobilio lango stiklą, pavogtas šio parlamentaro krepšys su įvairiais dokumentais.
Į Seimą veržiasi mažiau milijonierių
Praėjusiais metais, lapkričio viduryje pradėję dirbti 20 naujosios kadencijos tuometinių parlamentarų gali save vadinti milijonieriais.
Remiantis ketvirtadienį viešai paskelbtomis 2008 metų politikų, valstybės tarnautojų, pareigūnų turto ir pajamų deklaracijomis, milijonierių skaičius lyginant 2007 metų rezultatais sumažėjo 23 Seimo nariais. 2004 metais milijonieriais tituluoti save galėjo 28 tautos išrinktieji.
BFK nariai įpareigojo K.Glavecką „prieš pasakant pagalvoti“
Seimo Biudžeto ir finansų komiteto nariai antradienį įpareigojo jo pirmininką Kęstutį Glavecką per viešus pasisakymus akcentuoti, kada jis kalba savo, o kada komiteto vardu.
Liberalcentristas Žilvinas Šilgalis pasiūlė K.Glaveckui „pamąstyti, ar gali toliau eiti komiteto pirmininko pareigas“.
„Jis nebe pirmą kartą pridaro problemų lygioje vietoje“, - BNS sakė Ž.Šilgalis.
Tačiau jis tvirtino supratęs, kad K.Glaveckas apie pirmininko pareigų atsisakymą negalvoja.
Naujajame Seime - penktadalis milijonierių
Šią savaitę pradėjusiame dirbti naujajame parlamente kol kas milijonierių yra mažiau nei buvo kadenciją baigusiame Seime. Dabartiniame parlamente posėdžiauja beveik 30 milijonieriais save galinčių vadinti politikų. Tuo metu lapkričio 17-ąją darbą baigusiame Seime buvo 43 turtuoliai.
Pagal turto ir pajamų deklaracijas, kurias politikai pateikė Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) registruodamiesi kandidatais į Seimo narius, matyti, kad beveik pusę milijonierių sudaro naujokai.
VRK patvirtino rinkimų į Seimą rezultatus (papildyta)
Spalį vykusius Seimo rinkimus laimėjo Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai. Naujajame parlamente ši partija turės 45 vietas.
Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) sekmadienį paskelbė galutinius Seimo rinkimų rezultatus.
Vienmandatės: keturi politikai išrinkti pirmajame ture
Keturi politikai vienmandatėse rinkimų apygardose į Seimą išrinkti jau pirmajame rinkimų ture.
Baigus skaičiuoti balsus 13-oje vienmandačių rinkimų apygardų paaiškėjo, kad socialdemokratams Zigmantui Balčyčiui (Šilalės-Šilutės apygarda) ir Algirdui Butkevičiui (Vilkaviškio apygarda) antrajame rinkimų ture varžytis nebereikės – savo vienmandatėse rinkimų apygardose jie surinko daugiau nei 50 proc. rinkėjų balsų.
Parlamentaras skundžiasi ne savo noru tapęs „balsų pirkėju“
Parlamentaras, socialdemokratų kandidatas į Seimą Prienų vienmandatėje apygardoje, Juozas Palionis skundžiasi Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) esąs apšmeižtas.
Parlamentaras praneša komisijai, esą jo apygardos Jiezno miestelyje skleidžiama klaidinga informacija, neva jis organizuoja žmonių vežimą į Prienus balsuoti, o už balsą žada 15 litų.
REKLAMA
REKLAMA
Politikai maudosi milijonuose
Vakar paskelbtos praėjusių metų turto deklaracijos rodo, kad aukščiausius postus valstybėje užimantiems politikams, Seimo ir Vyriausybės nariams bei valdininkams pinigų netrūksta, rašo „Lietuvos žinios“.
Pirmieji valstybės asmenys - prezidentas Valdas Adamkus ir premjeras Gediminas Kirkilas neturi nekilnojamojo turto, nors sąskaitose sukaupę nemenkas pinigų sumas. Tačiau net ir 100 tūkst. litų siekiančios santaupos neprilygsta jų sutuoktinių valdomoms lėšoms.
Beveik kas trečias Seime – milijonierius
Prieš ketverius metus atėję dirbti į Seimą milijonieriais save tituluoti galėjo 28 parlamentarai. Besibaigiant šio Seimo kadencijai milijonieriais vadinti jau galima per keturiasdešimt Seimo narių.
Pagal trečiadienį viešai paskelbtas politikų, valstybės tarnautojų, pareigūnų turto ir pajamų deklaracijas 2007 metais Seime dirbo 43 milijonieriai.
Tarp „Valstybės žiniose“ paskelbtų deklaracijų nepavyko rasti socialdemokrato Viačeslavo Škilio deklaracijos.
Gėda privertė duoti įžadus negerti
Šiaulių Aušros rinkimų apygardos rinkėjai turės apsispręsti - pasitikėti ar ne kandidatu į Seimą, kuris buvo sučiuptas neblaivus vairuojantis automobilį.
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) atstovas 50 metų parlamentaras Egidijus Vareikis trečiadienio vakarą prisimins ilgai. Po susitikimo su Šiaulių rinkėjais ir draugiško vakarėlio automobiliu „Toyota Avensis“ į namus Vilniuje grįžtantį parlamentarą sustabdę policijos patruliai jo kraujyje nustatė 1,37 promilės alkoholio.
Ką milijonieriams pavyko nuveikti politikoje
Trečdalis šio kadenciją baigiančio Seimo narių - milijonieriai. Jų valdomas turtas ir grynieji - nuo vieno iki daugiau kaip šešiasdešimties milijonų litų. Bet kitos kadencijos Seime dalies turtuolių nebeliks. Ir ne dėl to, kad jie nebebus perrinkti. Jie laisva valia atsisako politinių ambicijų.
Kokį pavyzdį tautai rodo politikai?
Esame vadinami girtuoklių tauta, tačiau mūsų tautos atstovams dėl to nė motais. Net girti prie vairo į policijos pareigūnų rankas patekę parlamentarai elgiasi pagal vadinamąjį bičkauskinį algoritmą - bet kuria kaina sprukti iš įvykio vietos.
Valstybės kišenė plačiau atveriama saviems
Socialdemokratai stengiasi, kad į jų proteguojamas savivaldybes būtų investuota daugiau biudžeto lėšų, rašo „Kauno diena“. Valdantieji socialdemokratai naudojasi privilegija skirstyti valstybės pinigus, todėl daugiau jų nukreipia į tuos miestus ar rajonus, kuriuos valdo arba juose buvo į Seimą išrinkti jų partijos kolegos, teigia dienraštis. Pavyzdžiui, Druskininkams, kuriuos jau daug metų valdo socialdemokratas Ričardas Malinauskas, 2005 m. buvo skirta 5,4 mln. litų, 2006 m. – 5,6 mln.
Seimo salėje - "mirusių sielų" medžioklė
Seimo etikos sargai vakar viešai įvardijo parlamentarus, kurie priimant įstatymus balsuoja už posėdžių salėje nesančius kolegas.Tokių pažeidimų būta ir anksčiau, bet etikos sergėtojų kantrybė trūko peržiūrėjus filmuotą medžiagą, kur užfiksuotas visuotinis svetimų balsavimo mygtukų maigymas.Kaip rašo "Lietuvos rytas", į keistą balsavimą svarstant Pensijų įstatymą pirmininkaujančio dėmesį atkreipė Algimantas Salamakinas. Nors salėje nebuvo 18 Seimo narių, elektronika rodė, kad jie visi balsavo.
Vienmandatėse apygardose geriausiai sekėsi “darbininkams” ir konservatoriams
Į antrąjį Seimo rinkimų turą vienmandatėse apygardose daugiausiai pateko Darbo partijos (DP) ir Tėvynės sąjungos (TS, konservatorių) iškelti kandidatai. Dar penki politikai vienmandatėse apygardose į Seimą išrinkti jau pirmajame ture.
Spalio 24 dieną vyksiančiame antrajame rinkimų ture varžysis 49 Darbo partijos kandidatai, 20 Tėvynės sąjungos, 17 Liberalų ir centro sąjungos atstovų, 15 socialdemokratų kandidatų.
Parlamente daugėja politinių perbėgėlių
Tris narius praradusi Seimo Liberalų demokratų frakcija netektį mėgina kompensuoti viliodama kitų frakcijų atstovus. Kaip rašo dienraštis "Respublika", ketvirtadienį Seimo liberalų demokratų gretas oficialiai papildys Liberalų frakciją palikęs Pranas Vilkas.
Be to, Seimo kuluaruose kalbama, kad į Liberalų demokratų frakciją agituojami stoti Socialliberalų frakcijos nariai Juozas Palionis ir Valerijus Simulikas.
Šiuo metu Liberalų demokratų frakcijoje yra aštuoni nariai.
Politikai neskuba pasilikti vieno mandato
Į savivaldybes išrinkti Seimo nariai kol kas neskuba apsispręsti, kurį mandatą pasilikti, trečiadienį rašo dienraštis "Respublika". Nors Konstitucinio Teismo sprendimas, kad parlamentarai negali būti ir savivaldybių tarybų nariais, įsigalios jau kitą savaitę, Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) norą atsisakyti savivaldybės nario mandato kol kas pareiškė tik 12 Seimo narių.
Kaip žinoma, kitai kadencijai į savivaldybių tarybas išrinkti net 67 parlamentarai.