išmintis
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „išmintis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „išmintis“.
Mentorius Gintautas Strolys. Proto gydymas išmintimi
Išmintis nuo seniausių laikų laikoma neatsiejamu gyvenimo kokybės elementu. Ji ne tik padeda mums priimti teisingus sprendimus, bet ir suteikia ramybę bei įžvalgą įvairių gyvenimo situacijų metu. Visais laikais išmintis buvo vertinama kaip tiesioginis gyvenimo patirties, žinių ir įgūdžių įsisavinimas. Ir šiandien jos vaidmuo vis dar išlieka svarbus, nors daugelis vadovaujasi išskirtinai tik protu.
Aiškėja žiemos orai: viską parodė gamta
Sinoptikė Elvyra Latvėnaitė „Facebook“ grupėje „Orų entuziastai“ pasidalijo platesne šios savaitės orų prognoze ir atskleidė, kokią žiemą pranašauja gamtos ženklai ir mūsų senoliai.
Šiandien ir rytoj ryčiau Lietuvos pietinis ciklonas keliaus, po ramesnio antradienio, trečiadienį vakarietis cikloniukas bandys arčiau Lietuvos prasibrauti, bet jau nusilpęs. Tad kol kas jie ir „diriguos“ permainingiems, drėgniems ir gana darganotiems orams.
Įvardijo protingiausią Zodiako ženklą. Kas jis?
Horoskopais galima tikėti, alima juo ignoruoti. Tačiau, sutikite, daugeliui smalsu sužinoti, ką mums paruošė likimas ar kuo, pagal Zodiako ženklus, išsiskiriame iš kitų. Šiandien norime jums pristatyti patį protingiausią ir išmintingiausią, astrologiniu požiūriu, Zodiako ženklą. Astrology.com teigia, kad tai yra Vandenis. Žmonės, gimę po šiuo Zodiako ženklu, yra nepriklausomi. Laimingi jie jaučiasi būtent tada, kai gali nevaržomai mėgautis savo laisve ir nepriklausomybe.
„Geležinės mados ledi“ Annos Wintour išminties perlai
Priverčianti iš baimės drebėti net ir įtakingiausius mados pasaulio atstovus – taip lakoniškai galima apibūdinti amerikietiškojo mados žurnalo „Vogue“ redaktorę Anna Wintour. Kai jai tebuvo šešiolika, Anna metė mokyklą, norėdama dirbti mados industrijoje, o 1988 metais ji tapo amerikietiškojo „Vogue“ vyriausiąja redaktore. „Geležine mados ledi“ tituluojamos britės išminties perliukai – naujienų ir pramogų portalo tv3.lt skaitytojams. „Manau, kad visi turėtų būti bent kartą išmesti iš darbo.
Ieškantiems idėjų: geriausi pasakymai apie pinigus (I)
Garsiausi pasakymai įspūdingi tuo, jog į kelis žodžius telpa didingiausios idėjos. Tos frazės įkvepia, motyvuoja ir padrąsina. Forbes.com siūlo paskaityti ir pamąstyti apie žodžius, kuriuos apie pinigus pasakė garsūs, žinomi ir turtingi asmenys. 1. Willas Rogersas: “Per daug žmonių išleidžia pinigus, kuriuos uždirbo… tam, kad nupirktų daiktus, kurių nenori… dėl to, kad padarytų įspūdį žmonėms, kurių nemėgsta.
Lietuva kryžkelėje II: apie protų sąjungą
Rolandas Maskoliūnas, LRT televizijos laida „Mokslo ekspresas“, LRT.lt Kaip panaudoti žmonių išmintį ir kūrybiškumą, valstybei ieškant geriausių sprendimų? Kolektyvinės išminties sistema gali pranokti net ekspertų pasiūlymus. Gyvename vis didėjančių naujų rizikų pasaulyje. Niūrios demografinės prognozės – tik viena iš paskatų pagaliau imtis ryžtingų veiksmų, tačiau globaliame pasaulyje klaidos kaina labai didelė.
A. Einšteino pamokos kiekvienam (II)
Retas nežino Alberto Einšteino – garsiojo vokiečių fiziko, suformulavusio reliatyvumo teoriją. Tačiau šis mokslininkas ne tik kūrė paaiškinimus sunkiai suprantamiems reiškiniams, bet ir dalinosi išmintimi, galinčia praversti kiekvienam. Thinkinghumanity.com siūlo paskaityti visą sąrašą jo patarimų. 13. Jėga visada traukia žemos moralės vyrus. 14. Viskas turi būti taip paprasta kaip ir yra, bet ne paprasčiau. 15. Žmogus turi ieškoti to, kas yra, o ne to, kas, jo manymu, turėtų būti.
Vertybių tyrimas: vadovams atsakomybė svarbiau už rezultatų siekimą
Vyresni vadovai dažniau remiasi išmintimi, jaunesni – darbštumu. Kokiomis vertybėmis Lietuvoje vadovaujasi verslo įmonių lyderiai atskleidė mokymų ir organizacijų valdymo sprendimų bendrovės „Alisa Management Laboratory“ užsakymu atlikta vadovų apklausa. Tyrimo duomenimis, vertybiniai skirtumai ryškiausi tarp skirtingų vadovų kartų. Vadovų paklausus, kokios yra trys kertinės jų, kaip įmonių vadovų, vertybės, beveik 4 iš 10 respondentų įvardijo atsakomybę, o kas trečias paminėjo teisingumą.
Sistema
Brokuotieji vyrai, kurių tinkamumą giminei tęsti „išbrokijo“ Bobos – Jėgos, taip išmesdamos juos už Prigimties (gimties) Gimdos – Gamtos nustatytų gyvenimo ribų, vėliau patys, jau susigalvoję savąją sistemą (kol kas – iš mažosios raidės), pasiskelbė, kad tai ne juos išmetė, o jie patys atsisakė pasaulio ir, esą, dėl to tapo kažkokie šventesni.
Visame pasaulyje žinomos Dalai Lama frazės
Tibeto dvasinis vadovas Dalai Lama XIV yra vienas didžiausių pasaulio autoritetų, kuris daugeliui šalių suteikia galimybė permąstyti savo veiksmus ir pasirinkimus. Nuo jo pabėgimo į Indiją 1959 metais po nesėkmingo sukilimo Tibete prieš Kinijos valdymą, Pekinas jį laiko smurtą kurstančiu separatistu. Pats dvasinis lyderis teigia tenorintis didesnės autonomijos savo tėvynei Himalajų kalnuose.
REKLAMA
REKLAMA
Laukimosi išmintis
Laukimosi procesas yra svarbus virsmo etapas. Neužtenka tik šį tarpsnį prabūti, prakentėti ar „prastumti laiką“. Mokėti lauktis – tai menas, iššūkis, reikalaujantis sąmoningo ir aktyvaus dalyvavimo.
Kaip teigia Joan Raphael-Leff savo knygoje „Nėštumas. Vidinė istorija“, nėštumo metu gyvenimo faktai kinta labai greitai ir dažnai mūsų vidus nespėja su jais.
L. Klimka: pusiaužiemis – metas dairytis pirmųjų pavasario ženklų, pažadinti gamtos gyvastį
Sausio 25-oji – pusiaužiemis. Sakoma, kad šią dieną miške savo oloje nubunda barsukas, iškiša galvą apsidairyti ir išeina pasivaikščioti arba smunka atgal į olą bei gulasi ant to paties šono. Pagal tai sprendžiama, ar dar toli pavasaris. Etnologas Libertas Klimka teigia, kad šią dieną reiktų gamtoje pasidairyti pirmųjų pavasario ženklų, savo aplinkoje pažadinti gamtos gyvastį. Anot etnologo, tradiciniame kalendoriuje sausio 25-oji – reikšminga diena.
Spaustuvininkai: išsaugoję spausdintą žodį, išsaugosime paveldą
Minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, Lietuvos spaustuvininkai atkreipia dėmesį į būtinybę išsaugoti spausdintą žodį ne tik kaip tautos kultūrinę savastį ar galimybę išlaikyti tapatybę globalėjančiame pasaulyje, bet ir kaip intelektinio bei kultūrinio paveldo garantiją.
Meno kūriniai, pagaminti iš knygų
Knyga yra žinių ir išminties šaltinis. Tačiau šiuolaikiniams menininkams tai nemotais.
Kaip rašo odee.com, meno žmonės kartais nustebina savo iniciatyvomis. Tačiau įvertinkite patys.
Senukai su amžiumi darosi tik gudresni
Rugsėjo 21 d. minima tarptautinė Alzheimerio liga. Šiuo metu Lietuvoje tokių pacientų yra apie 50 tūkst. ir kasmet jų padaugėja po 100, tačiau šįkart nenorime gąsdinti, o priešingai – pateikiame tyrimus, apie tai, kad vyresnis amžius – tai ne vien ligos, bet ir išmintis.
Kai garbaus amžiaus žmonės negali prisiminti atėjusių svečių vardų, jie tiesiog nusprendžia, kad ėmė prasčiau mąstyti, tačiau pastaruoju metu atsiranda vis daugiau tyrimų, paneigiančių tokią prielaidą.
Galina Dauguvietytė: dialogai su savimi ir skaitytojais
„Dialogai su savimi“ – trečioji televizijos režisierės Galinos Dauguvietytės knyga po „Perpetuum mobile“ (2002) ir „Post scriptum“ (2006). Apie ką autorė kalba su savimi ir skaitytojais?
APIE SĖKMĘ
Kai išnešu šiukšles, man net bomžai pasako „Laba diena“, nors iš manęs butelių jie negauna – neturiu.
Girdėjau, kalėjime iš mano knygų liko tik skuteliai – jos ėjo iš rankų į rankas. APIE MEILĘ
Per visą žmogaus gyvenimą išlieka vienas jausmas – meilė. Žmogus visą gyvenimą ką nors myli.