intelekto negalia

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „intelekto negalia“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „intelekto negalia“.
REKLAMA
Projekto kuratorė iš Danijos Signė Sander. Nijolės Zenkevičiūtės nuotr.  Projekto kuratorė iš Danijos Signė Sander. Nijolės Zenkevičiūtės nuotr.

Filmuotuose pasakojimuose – žinutė pasauliui: „Esu toks pat, kaip ir jūs“

Vilniuje, Užupyje, įsikūrusiame dienos centre „Šviesa“ surengta neįprasta trumpų filmų peržiūra. Filmuose jautrias savo gyvenimo istorijas pasakojo intelekto negalią turintys žmonės iš Italijos, Islandijos, Slovėnijos, Suomijos, taip pat ir šio centro lankytojai. Visi jie – prieš ketverius metus prasidėjusio „Erasmus+“ projekto „Skaitmeninis pasakojimas, skirtas besimokančiųjų su proto negalia kvalifikacijos kėlimui ir įgalinimui“ dalyviai. Šį kartą projekto dalyviai savaitę gyveno Lietuvoje.
2020-02-09
REKLAMA
Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Viltis“ vadovė Dana Migaliova. Bendrijos „Viltis“ archyvo nuotr.  Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Viltis“ vadovė Dana Migaliova. Bendrijos „Viltis“ archyvo nuotr.

Mūšis dėl grupinio gyvenimo namų Žiežmariuose statybos atvėrė įsisenėjusią žaizdą

Netoli Kaišiadorių esantys Žiežmariai iki šiol labiausiai garsėjo tuo, kad čia 1348 m. vyko Strėvos mūšis, kuriame LDK kariuomenė, vadovaujama Algirdo ir Kęstučio, pralaimėjo kryžiuočiams. Šiandien miestelis išgarsėjo dėl kito mūšio – jo gyventojai pasipriešino bendruomeninių grupinio gyvenimo namų statybai.
2019-08-14
REKLAMA
Helene Holand dalyvavo jau 15-oje „Inclusion Europe“ konferencijoje.  Sigitos Inčiūrienės nuotr.  Helene Holand dalyvavo jau 15-oje „Inclusion Europe“ konferencijoje.  Sigitos Inčiūrienės nuotr.

Norvegė, užauginusi Dauno sindromą turintį sūnų: „Leiskit vaikui būti kartu su kitais“

Norvegė Helene Holand pagal profesiją – ergoterapeutė. Nors ir mokėsi, kaip padėti negalią turinčiam žmogui, bet kai sūnus gimė turėdamas Dauno sindromą, ji, kaip ir kitos mamos, patyrė šoką. Tada Helene buvo 25-eri. Dabar jos vienturčiam sūnui Jacobui – 40, jis dirba, gyvena savarankiškai ir yra visiškai patenkintas savo gyvenimu. Su Helene ir Jacobu susipažinau šių metų birželį Vilniuje organizuotoje Europos žmonių su intelekto negalia ir jų šeimų judėjimo „Inclusion Europe“ konferencijoje.
2019-07-28
REKLAMA
Su pergale Abu Dabyje Laurą Margevičiūtę ir jos trenerį Dalį Lapašinską sveikino Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė. Radviliškio technologijų ir verslo mokyklos archyvo nuotr.  Su pergale Abu Dabyje Laurą Margevičiūtę ir jos trenerį Dalį Lapašinską sveikino Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė. Radviliškio technologijų ir verslo mokyklos archyvo nuotr.

Tarp specialiosios olimpiados čempionės trofėjų – prezidentės sveikinimas

Daug metų po globos įstaigas blaškyta Laura Margevičiūtė džiaugiasi visaverčiu gyvenimu. Pastarieji metai jai buvo itin sėkmingi – pernai Laura pagaliau paliko Kėdainių socialinės globos namus ir apsigyveno Kauno savarankiško gyvenimo namuose „Būkime drauge“, o šiais metais iš Jungtinių Arabų Emyratų sostinėje Abu Dabyje vykusių 15-ųjų Specialiosios olimpiados vasaros žaidynių parsivežė net keturis aukso medalius.
2019-07-12
REKLAMA
Valakampių socialinių paslaugų namų direktorė Viktorija Grežėnienė didžiuojasi savo darbuotojų komanda.  Nijolės Zenkevičiūtės nuotr.  Valakampių socialinių paslaugų namų direktorė Viktorija Grežėnienė didžiuojasi savo darbuotojų komanda.  Nijolės Zenkevičiūtės nuotr.

Socialinė darbuotoja savo globotiniams padeda svajoti ir atrasti pasaulį

Valakampių socialinių paslaugų namuose ilgalaikės globos sąlygomis gyvena 48 intelekto negalią turintys žmones. Nemaža šių namų gyventojų dalis – vyresni už čia dirbančias socialines darbuotojas, tačiau jos jais rūpinasi kaip savo šeimos nariais, suprasdamos kiekvieno jų kitoniškumą, charakterių skirtybes, padėdamos jiems jaustis saugiai, skatindamos pažinti pasaulį ir svajoti. Viktorija Grežėnienė, Valakampių socialinių paslaugų namų direktorė, į socialinį darbą atėjo iš verslo pasaulio.
2019-07-07
REKLAMA
Savarankiško gyvenimo namų gyventojai dalyvavo Vilniuje gegužę vykusiose eitynėse „Laimė galėti“. Centre – „Būkime drauge“ įkūrėja Snieguolė Butrimavičienė. Linos Jakubauskienės nuotr.   Savarankiško gyvenimo namų gyventojai dalyvavo Vilniuje gegužę vykusiose eitynėse „Laimė galėti“. Centre – „Būkime drauge“ įkūrėja Snieguolė Butrimavičienė. Linos Jakubauskienės nuotr.

Savarankiško gyvenimo namų „Būkime drauge“ gyventojai: „Esame nebe valdiški“

Jaukiame name nuošaliame Kauno Sargėnų rajone įsikūrusios keturios merginos. Savaitgaliais pas jas iš Kėdainių atvažiuoja Česlovas – vyras norėtų rasti darbą Kaune. Visi jie prieš tai gyveno skirtingose šalies globos įstaigose. Pasak savarankiško gyvenimo namų „Būkime drauge“ įkūrėjos Snieguolės Butrimavičienės, atgal dabar jau nebenorėtų grįžti nė vienas.
2019-06-24
REKLAMA
„Inclusion Europe“ prezidentas Jyrki Pinomaa. Sigitos Inčiūrienės nuotr.  „Inclusion Europe“ prezidentas Jyrki Pinomaa. Sigitos Inčiūrienės nuotr.

„Inclusion Europe“ prezidentas: „Žmonės, turintys negalią, yra tokie patys, kaip visi“

Praėjusią savaitę Vilniuje vyko Europos žmonių, turinčių intelekto negalią, ir jų šeimų judėjimo „Inclusion Europe“ konferencija, kurioje dalyvavo per 220 žmonių iš 30 pasaulio šalių. Dvi konferencijos sesijos vyko atvirose Vilniaus erdvėse – Lukiškių aikštėje ir Užupyje, šalia Vilnelės. Pasak „Inclusion Europe“ prezidento Jyrki Pinomaa, Užupio respublika pasiskelbęs mažiausias Vilniaus mikrorajonas ir jo konstitucija kaip tik tapo šių metų konferencijos įkvėpimo šaltiniu.
2019-06-11
Į viršų