inksto transplantacija

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „inksto transplantacija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „inksto transplantacija“.

Tam ryžtųsi ne kiekvienas: vyras pats matė, kaip jam buvo persodintas organas

Jei išgirstumėte, kad kažkam persodinamas inkstas, tikriausiai manytumėte, kad žmogui bus taikoma pilna narkozė, o po to bent kelias dienas teks praleisti ligoninėje. 28 metų vyrui iš Čikagos (JAV) pavyko paneigti šiuos įsitikinimus – jam inkstas buvo persodintas būnant visiškai sąmoningam ir jau kitą dieną jis buvo išrašytas iš ligoninės, skelbia portalas „IFL Science“. Šis atvejis, pirmasis „Northwestern Medicine“ klinikoje, yra tikrai neįprastas.
2024-06-28

Klastinga liga naikina vilniečio organizmą: turi 1 svajonę

45-erių vilnietis Remigijus Karaliūnas jau kone keturis dešimtmečius gyvena su liga – cukriniu diabetu, kuris pamažu nuo pat vaikystės pamažu ėda jo organizmą ir inkstus, kol neliko kitos išeities, tik atlikti inkstų transplantaciją. Po dešimties metų laukimo jis sulaukė donorinio inksto, tačiau jį tekus pašalinti dabar vėl gyvena viltimi, kad sulauks jam tinkamo organo. R. Karaliūnas 1 tipo cukriniu diabetu serga nuo septynerių, tad skaičiuoja, kad jau 38 metus gyvena su šia liga.
2023-10-13

Nustoję veikti inkstai Vaivos nepalaužė: „Apie donorinį inkstą galvoju kiekvieną dieną bent po kelias minutes“

Vaivai dar ankstyvoje vaikystėje diagnozuotas įgimtas, labai retas susirgimas, kuris paveikia inkstų funkciją. „Vaikystėje mano sveikata daugiausiai rūpinosi mama, aš tik žinojau, kad kas kelis mėnesius reikia atlikti kraujo ir šlapimo tyrimus. Supratome, kad tyrimai blogės ir ateityje reikės inkstų transplantacijos. Šiam įvykiui turėjome pasiruošti daugiau nei 10 metų“, – gydymo pradžią prisimena moteris.
2023-07-27

Klastinga liga Akvilę užklupo vos 8 mėnesių: būklė tapo kritinė užvalgius šokolado

Dar nesulaukusi nė 8 mėnesių, Akvilė sirgo bronchitu, plaučių uždegimu, o jų gydymui buvo skiriami antibiotikai. Ligas pavyko įveikti, tačiau gydytojai pastebėjo, kad suprastėjo mergaitės inkstų funkcija. Atlikus išsamesnius tyrimus paaiškėjo, kad tuomet vos 8 mėnesių sulaukusiai Akvilei – lėtinis inkstų nepakankamumas. Pasak Akvilės, iki šiol manoma, kad būtent šios ligos ir pakenkė jos inkstų veiklai.
2022-10-14

28-erių Agnės gyvybei išgelbėti jėgas suvienijo didžiųjų šalies klinikų medikai

28 metų Agnei vaikystėje dažnai kartodavosi šlapimo takų uždegimai, ateityje nulėmę blogėjančią inkstų veiklą. Dar ankstyvoje jaunystėje moteriai buvo diagnozuota lėtinė inkstų liga. „Visada žinojau, kad ateityje prireiks inksto transplantacijos, bet gyvenau su mintimi, kad ši diena dar labai toli“, – prisimena jauna moteris. Deja, inksto transplantacijos Agnei prireikė greičiau nei ji tikėjosi – jai buvo vos 26-eri.
2022-07-05

Irmos gyvenimą sugriovė gripas: už gyvybę antrą kartą dėkoja mamai

Būdama studente Irma Juodienė galvojo, kad yra nemirtinga ir gyvenimas tęsis amžinai. Tačiau paprastas gripas privertė pakeisti šį įsitikinimą. Gripas komplikavosi ir moteriai nustojo veikti inkstai. Vienintele jos viltimi gyventi tapo šio organo transplantacija. Studentavimo laikais Irmos gyvenimas tekėjo įprasta vaga: ji studijavo, dirbo, džiaugėsi jaunyste, tad į užklupusį gripą nekreipė daug dėmesio ir manė, kad jis praeis savaime.
2019-07-23

Viena mirtis – aštuoni išgelbėti gyvenimai

Vieno žmogaus mirtis gali išgelbėti gyvybes aštuoniems iš kelių šimtų tūkstančių žmonių, šiandien pasaulyje laukiančių vieno ar kito organo donoro. Minint Pasaulinę organų donorystės dieną, skaudžiomis ir sukrečiančiomis istorijomis dalijasi ir padovanojusieji savo ar artimo organą, ir jį priėmusieji. Visi jie vienbalsiai tikina, kad didžiausia dovana – gyvenimas. Keturiolikmetė Džemaima Laizel svajojo tapti žymia rašytoja. Ji rašė eilėraščius, apsakymus, dainas ir džiaugėsi gyvenimu.
2012-10-13

Medikų triumfas – sudėtinga inkstų persodinimo operacija

Santariškių klinikose atlikta reta inkstų persodinimo operacija – organas transplantuotas nesutampant paciento ir gyvo donoro kraujo grupėms. Pasak medikų, Lietuva vienintelė šalis Rytų Europoje daranti tokias transplantacijas, tačiau jų kol kas atliktos vos trys. 38-erių Igoris Deniušas pirmuosius negalavimus pajuto prieš trejus metus. Vyrą kamavo galvos skausmai, tino kojos.
2012-07-01
Į viršų