ilgaamžiškumas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „ilgaamžiškumas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „ilgaamžiškumas“.
Atskleidė, ką pusryčiams valgo ilgaamžiai: vienas supermaistas padeda sumažinti širdies ligų riziką
Mokslininkai leido pažvelgti į gyvenimą Loma Lindos mieste Pietų Kalifornijoje, kuris yra tarp „mėlynųjų zonų“ – itin retų pasaulyje. Pranešama, kad ten gyvenančių žmonių ilgaamžiškumą lemia vienas pusryčių patiekalas – avižinė košė, rašoma „Surrey Live“.
„Mėlynosios zonos“ gyventojai atskleidė, kokį supermaistą jie valgo pusryčiams, teigdami, kad jis labai svarbus siekiant prailginti gyvenimo trukmę.
Kas trečiam suaugusiam gresia rimti sutrikimai: dingsta ne tik darbingumas, bet ir gyvenimo džiaugsmas
Šiandien pasaulyje kaip niekada aktyviai diskutuojama apie ilgaamžiškumą ir būdus jo siekti. Miegas čia pažymimas kaip vienas kertinių elementų. Vis tik daug šiuolaikinių žmonių aukoja miegą dėl karjeros ar pramogų nesuvokdami, kuo tai gresia.
Plačiau apie tai papasakojusi miego ir ilgaamžiškumo entuziastė Diana Augūnaitė pastebėjo, kad nemažai žmonių tiesiog nesureikšmina, kaip miega.
100 metų sulaukusi alytiškė išdavė ilgaamžiškumo paslaptį: štai kokia ji
„Darbas ir bažnyčia nulėmė tai, jog pavyko sulaukti tokio amžiaus“, – savo ilgaamžiškumo receptu pasidalijo lapkričio 12-ąją šimto metų jubiliejų šventusi Teodora Banytė.
Gražios sukakties proga gimtadienio dieną jubiliatę pasveikino Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis ir vicemerė Jurgita Šukevičienė, jie senolei linkėjo paties didžiausio žmogaus turto – sveikatos.
T. Banytė gimė Panevėžio rajone.
Kiekvienas iš mūsų gali sužinoti savo mirties amžių: štai, kokių duomenų reikia
Biologinis amžius, skirtingai nuo chronologinio, atspindi mūsų ląstelių ir organizmo būklę ir jo nustatymas gali atskleisti, kaip gerai funkcionuoja mūsų organizmas. Medicinos mokslų daktaras, genetikas Vaidas Dirsė pabrėžia, kad biologinis amžius gali būti net 14 metų didesnis už chronologinį, o mirties datą galima prognozuoti analizuojant epigenetinius veiksnius.
Tyrimai rodo, kad miegas, sportas ir mityba yra esminiai veiksniai, turintys įtakos ilgaamžiškumui.
103 metų sulaukusi Marytė išdavė ilgaamžiškumo paslaptį: štai, kokia ji
Krekenavos socialinės globos namuose pasveikinta garbingo amžiaus – 103 metų – sulaukusi Marytė Mickutė. Senolę pasveikino Krekenavos Švč. Mergelės Marijos dangun ėmimo mažosios bazilikos rektorius dr. Gediminas Jankūnas, vargonininkas Mantas Masiokas ir socialinės globos namų darbuotojai.
2021 metais Marytė šventė šimtmetį, bet dėl pandemijos jos pasveikinti negalėjo tuometinis Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis, kuris visuomet sveikindavo garbaus amžiaus sulaukusius senolius.
Kėdė – vienas žalingiausių išradimų sveikatai: ekspertas atskleidė, kaip judėti, kad sentume lėčiau
Turbūt sunkiai atsiras prieštaraujančių, kad judėti gyvybiškai būtina. Tačiau kiek tinkamas fizinis aktyvumas susijęs su mūsų emocine gerove ir net ilgaamžiškumu?
Sporto ir ilgaamžiškumo ekspertas Audrius Kalvaitis kalba be užuolankų – abu šie komponentai yra kaip broliai dvyniai.
„Iš esmės kalbame apie vieną ir tą patį. Nuo senų laikų judamojo aparato vystymasis buvo skirtas apsaugoti save nuo išorės priešo ir save pamaitinti.
Specialistė atskleidė ilgaamžiškumo paslaptį: štai, ką reikia daryti
Ilgaamžiškumas ir geresnė gyvenimo kokybė yra pasiekiami kiekvienam, kuris pasiryžta imtis sąmoningų pokyčių kasdienėje rutinoje. Ilgaamžiškumo raktas slypi ne tik fizinėje sveikatoje, bet ir sąmoningume, teisingame gyvenimo ritmo reguliavime bei subalansuotoje, priešuždegiminėje mityboje. Svarbiausi veiksniai, tokie kaip kokybiškas miegas, teisingi mitybos pasirinkimai ir streso valdymas, padeda ne tik išvengti ligų, bet ir palaikyti energingą bei harmoningą gyvenimą.
Siunčia įspėjimą aklai vartojantiems gausybę papildų: dalis net neatitinka sudėties, kas parašyta ant pakuotės
Gyventi sveikai ir kuo ilgiau nori dažnas, tačiau neretai patingi į tai įdėti pastangų. Tuo įsitikinusi farmacininkė Eglė Pavydė, akcentuodama, kad nėra stebuklingos ilgaamžiškumo tabletės maisto papildų pavidalu, tačiau yra būtini elementai, kurie gali padėti užtikrinti gyvenimo trukmę ir kokybę.
Gimtadienį atšventęs legendinis atlikėjas Aleksas Lemanas išdavė jaunystės paslaptį
Estrados legenda Aleksas Lemanas prieš kelias dienas atšventęs gimtadienį sako, kad per gyvenimą eina su daina. Atlikėjas džiaugiasi puikia sveikata ir gausiu gerbėjų būriu.
„Viskas sekasi puikiai. Ačiū Dievui, sveikata puiki, žiūrovų turiu, gerbėjų turiu, o ko daugiau artistui reikia?“, – pabrėžia atlikėjas.
Jis sako, kad ilgaamžiškumo paslaptis – paprasta.
Šį gėrimą vadina ilgaamiškumo eliksyru: ragina gerti dažniau
Teigiama, kad vienas populiarus gėrimas padeda išvengti įprastų negalavimų ir susirgimų bei ilgina gyvenimą.
Kai pabundate ryte, tikriausiai turite kokį nors širdžiai mielą ritualą – galbūt, tai greitas dušas prieš darbą ar akimirkos naršant telefone.
Tačiau jei kasdien skirsite vos kelias minutes vienam gėrimui paruošti, gyvensite ilgiau ir sumažinsite įvairių negalavimų ir ligų riziką. Ir nurimkite – tai nėra ne itin mėgiamas žaliasis kokteilis, rašo express.co.uk.
REKLAMA
REKLAMA
Helsinkyje pristatytos naujausios ilgaamžiškumo ir sveikatinimosi tendencijos
Liepą Helsinkyje dvi dienas vykusiame biohakerių – ilgaamžiškumo ir sveikatingumo entuziastų ir atstovų – suvažiavime bei konferencijoje pristatytos naujausios idėjos ir patyriminiai bei moksliniai tyrimai, kurie gali padėti žmonėms išlikti ilgiau energingiems ir sveikiems.
100 metų sulaukusi panevėžietė išdavė ilgaamžiškumo paslaptį: štai, kokia ji
Vakar panevėžietė Genė Dūdienė minėjo ypatingą progą – ji sulaukė 100-ojo jubiliejaus.
Žinia ir kadrais apie sveikinimus ypatinga proga socialiniuose tinkluose pasidalijo Panevėžio miesto savivaldybė.
Pasveikinti jubiliatę atvyko mero pavaduotoja ir Socialinių reikalų skyriaus vedėja, įspūdingo amžiaus sulaukusiai moteriai linkėję lengvų gyvenimo metų ir gerų emocijų.
Atskleidė, kaip atsukti biologinį laikrodį: tai – jau ne mitas ar fantastinis filmas
Ilgaamžiškumo entuziastų iš viso pasaulio pamėgtoje „Health Optimisation Summit“ konferencijoje apsilankiusi Aistė Pranukevičienė papasakojo, kaip galima atsukti savo biologinį laikrodį.
Birželio viduryje vykusioje konferencijoje pristatytos naujausios sveikatingumo ir ilgaamžiškumo tendencijos.
Savo patirtimi dalijosi pasaulyje žinomi ekspertai Gary’is Brecka, Jimas Kwikas, Timas Gray’us ir kiti.
1 veiksmas prailgina gyvenimą: daugelis to nežino
Kraujo donorystė – ne tik kilnus poelgis, jis naudingas ne tik tam, kuriam reikalingas kraujas, bet ir pačiam donorui, nes prailgina gyvenimo trukmę.
Kaip socialiniuose tinkluose pranešė Kauno klinikų Kraujo centras, yra vienas itin įdomus faktas apie kraujo donorystę – kraujo donorai gyvena ilgiau, be to, jie turi stipresnį imunitetą.
Tai būtina žinoti kiekvienam: profesorius Skurvydas įvardijo, kas pridės papildomų gyvenimo metų
Kaip senti lėčiau ir kuo ilgiau išlikti gyvybingam? Šis klausimas ne tik rūpi daugeliui žmonių, bet yra ir intensyvių mokslinių tyrinėjimų objektas. Profesorius Albertas Skurvydas išskiria 9 pagrindinius mokslo pagrindžiamus veiksnius, kurie ilgina žmogaus gyvenimą ir gerina jo kokybę. Bet tai gali likti tik tuščia teorija, jeigu jų praktiškai nerealizuosime savo gyvenime.
Agneta Kleizienė prasitarė apie senatvės planus: tikisi įgyvendinti svajonę
Gyventi ilgai ir laimingai nori kiekvienas. Tačiau ilgai, nebūtinai reiškia laimingai, nes kankinat sveikatos problemoms senatvėje, džiaugtis visaverčiu gyvenimu tampa sudėtinga.
Sveikos gyvensenos principais besivadovaujanti verslininkė Agneta Kleizienė neseniai surengė ilgaamžiškumo ir sveiko senėjimo konferenciją, kurioje kartu su įvairių sričių mokslininkais ir gydytojais išskyrė svarbiausius longevity (ilgaamžiškumo) principus, rašoma pranešime žiniasklaidai.
100 metų sulaukęs elėktrėniškis išdavė ilgaamžiškumo paslaptį
Elektrėnų savivaldybėje prieš kelias dienas paminėta ypatinga proga – pasveikintas šimtametis Stasys Ramanauskas, kuris sako, kad jo ilgaamžiškumą lemia vos du dalykai.
Džiugia žinia apie pasveikintą šimtmetį atšventusį kraštietį Elektrėnų savivaldybė pasidalino socialiniuose tinkluose.
S. Ramanauskas šimto metų jubiliejų atšventė balandžio 5 dieną. Ypatinga proga jį atvyko pasvekinti būrys žmonių.
„Balandžio 5 d. Stasys Ramanauskas švenčia 100-ąjį jubiliejų.
Sveikatingumo renginyje dalyvavę kviestiniai svečiai pasižadėjo nuo šiol lavinti naujus įgūdžius
Antradienio vakarą kviestinei publikai, kuriai artima sveikos gyvensenos tema, viename gražiausių Vilniaus kampelių, Valakampiuose įkurtame kūrybinių industrijų inkubatoriuje „Tech Arts“, pristatytas naujas sveikatos klubas ir naujausios sveikos gyvensenos ir ilgaamžiškumo tendencijos.
Vakaras prasidėjo smagia kūno ir smegenų ląsteles išjudinančia sveikos gyvensenos trenerio Igno Bakėjaus mankšta.
Rūta Pulkauninkaitė-Macikė hobį pavertė papildoma veikla: su vyru rodome pavyzdį vaikams
Rūta Pulkauninkaitė-Macikė, viešbučio „Pacai“ generalinė direktorė, šiuo metu domisi populiaria ilgaamžiškumo tema ir pagal jos principus gyvena jau daugiau nei 15 metų.
Jau nuo kovo ji imasi naujos papildomos veiklos ir rimto iššūkio – sveikatos klubo kūrimo, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Ilgaamžiškumo paslaptis: šis paprastas testas atskleis, ar verta sunerimti
Su amžiumi mums yra būtina palaikyti gerą savijautą, stengtis sportuoti bei sveikai gyventi. TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas pasidalino 3 būdais, kaip galima nustatyti savo ilgaamžiškumą. Šis testas parodys, kuri kūno dalis yra pažeidžiamiausia ir kur galite sustiprėti.
Pirmasis testas – rankos paspaudimas
Kaip laidoje „Kviečiame daktarą“ sakė A. Unikauskas, apie žmogų galima daug pasakyti iš jo rankos paspaudimo.
Seniausi Lietuvos žmonės gyvena tame pačiame mieste: atskleidė, kur
Visi norime sulaukti to gražaus, apvalaus skaičiaus – 100 metų ir ant torto užpūsti 100 žvakučių, tačiau tai pavyksta toli gražu ne visiems. Šiuo metu Lietuvoje gyvena 347 asmenys, vyresni nei 100 metų – 301 moteris ir 46 vyrai. Tačiau, ar žinote, kuriame mieste gyvena vyriausi Lietuvos asmenys?
Registrų centras savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje pasidalino neįtikėtinu faktu – du vyriausi Lietuvos žmonės gyvena tame pačiame šalies mieste.
Ekspertas atskleidė ilgaamžiškumo paslaptį: štai, ką būtina žinoti
Visi žmonės nori gyventi kuo ilgiau, sulaukti 100 metų, džiaugtis gera savijauta ir kuo rečiau varstyti gydytojų kabinetų duris, tačiau apie sveikatą dažniau susimąstome sulaukę vyresnio amžiaus. Tuomet pradedame ieškoti stebuklingų eliksyrų, kurie padėtų gyventi kuo ilgiau. Tačiau jokio stebuklingo vaisto nėra. Norėdami būti sveiki, turime savo sveikata rūpintis visą gyvenimą.
Sužinoję šios moters amžių netenka žado: išdavė jaunatviškumo paslaptį
Itin jaunatviškai atrodanti moteris varo žmones iš proto, kai atskleidžia savo tikrąjį amžių. Ji dalijasi savo jaunatviškumo ir nuostabaus kūno sudėjimo paslaptimis.
Moteris pribloškė žmones, atskleidusi, koks tikrasis jos amžius ir kad iš tikrųjų yra keliais dešimtmečiais vyresnė, nei atrodo.
Jaučiate nuovargį? Profesorius atsakė, iki kada būtina eiti miegoti
Nueiti 10 tūkst. žingsnių per dieną, maitintis sveikai ir subalansuotai, gerai išsimiegoti, kaitintis pirtyse ar šaldytis rytiniame duše – šiandien populiarūs patarimai, kaip išlaikyti ne tik fizinę, bet ir psichologinę sveikatą. Tačiau kodėl kalbama būtent apie juos? Ir kokie tikslūs veiksmai padės užtikrinti ilgaamžišką gyvenimą? Profesorius Albertas Skurvydas atskleidžia, kur link šiandien krypsta mokslas ir kodėl pradėti rūpintis sveikata verta netgi sulaukus 60-ies.
Norite gyventi ilgiau ir sveikiau? Atskleidė aukso vertės patarimus
Gydytojo teigimu, laikydamiesi šių nuostatų gyvensite ilgiau, laimingiau ir sveikiau.
Jūsų gyvenimo trukmę lemia daugybė veiksnių. Kai kurių, pavyzdžiui, genetikos, ligų ir traumų, negalime kontroliuoti. Tačiau kiti priklauso nuo gyvenimo būdo įpročių, įskaitant mūsų mitybą ir tai, kaip dažnai mankštinamės. Šie veiksniai turi didžiulę reikšmę ir bendrai mūsų sveikatai, ir širdies sveikatai.
Unikauskas atskleidė TOP3 priemones, kurios padės jaunyste džiaugtis ilgiau: išbandykite
TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas pasidalijo 3 būdais, kurie padės prailginti gyvenimą ir gera sveikata džiaugtis ilgiau.
Pasak laidos vedėjo, norintieji gerai jaustis ir nesenti turėtų reguliariai atlikti jėgos pratimus ir sportuoti.
„Svarbu nepamiršti, kad nuo 50-ties metų, kas metus žmogus praranda apie 1 proc. savo raumenų masės, todėl sportas yra būtinas“, – aiškina profesorius.
Norite sužinoti savo ilgaamžiškumą? Unikauskas pataria atlikti paprastą testą
Apie savo ilgaamžiškumą ir tai, kokia sveikata laukia senatvėje susimąsto daugelis. Neretai manoma, kad gyvenimo trukmė priklauso nuo genų. Vis dėlto, TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas ir „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė atskleidžia, jog nesame bejėgiai – mūsų sveikata priklauso ne tik nuo paveldimumo, bet ir nuo gyvenimo būdo, socialinių ryšių ir mitybos. Laidos vedėjas siūlo atlikti 3 užduočių testą ir sužinoti ar jūsų laukia ilgas ir sveikas gyvenimas.
100 metų sulaukusi ukmergiškė atskleidė ilgaamžiškumo paslaptį
Gražią žiemišką dieną, sausio 21-ąją, įspūdingo 100-ojo jubiliejus proga pasveikinta Ukmergės miesto gyventoja Jadvyga Bareikaitė-Lisauskienė.
Ukmergės rajono savivaldybės meras Darius Varnas ir Socialinės paramos skyriaus vedėja Asta Leonavičienė gimtadienio proga jubiliatei linkėjo geros sveikatos, daug saulėtų dienų, artimųjų meilės bei kasdienių džiaugsmų.
75-erių vyras išdavė ilgaamžiškumo formulę: štai, kokia ji
Išvydę šį vyrą daugelis negali patikėti, koks jo tikrasis amžius – nors jam 75 metai, jis išlaikęs puikią formą. Jis sako įminęs ilgo ir sveiko gyvenimo paslaptį, kurią išdavė visiems.
Nuolat girdime, kad sveika, subalansuota mityba ir reguliari fizinė veikla yra būtini, jei norite prailginti savo gyvenimo trukmę. Tačiau yra ir kitų dalykų, apie kuriuos galbūt dar nesate girdėję.
Dr. Joe Whittingtonas, žinomas kaip dr. Joe, „TikTok“ surinkęs daugiau nei 1,8 mln.
Petras sulaukė 100 metų: paaiškėjo ilgaamžiškumo paslaptis
Plačia šypsena, energija degančiomis akimis, ir pakankamai geros sveikatos – toks Alytaus rajone vienintelis šimtametis Petras Junas iš Raubonių kaimo Punios seniūnijoje. Savo jubiliejų praėjusį savaitgalį jis atšoko tikrąja to žodžio prasme – šiandien jis ne tik viešnias gali pašokdinti, bet dar ir malkų priskaldyti.
66-erių Namida pribloškia savo energija: išdavė jaunystės paslaptį
Vilnietė Namida Pocienė (66) per keletą metų nepraleido nei vienos Lietuvos sveikuolių sąjungos (LSS) organizuotos cukraus detokso ir senjorų stovyklos „Mes galim!”. Prieš tai Namida iš gydytojų buvo gavusi vienintelį išsigelbėjimą – vartoti gražiai įpakuotus vaistus iki gyvenimo pabaigos. Negalėdama su tuo sutikti, moteris uoliai ėmėsi savo sveikatos pati. Jos pasiryžimas ir rezultatai buvo įvertinti LSS valdybos ir jai suteiktas 2023 m. metų sveikuolės vardas.
Garsus Lietuvos neurologas atskleidė, kaip išlikti jaunam ir sveikam: štai, ką reikia žinoti
Norint ne tik jaustis gerai, bet ir atrodyti sveikai, reikia įdėti pastangų. Naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ apie tai kalba gydytojas neurologas, knygos „Aštrus protas sveikame kūne“ autorius Jokūbas Fišas.
Jis vardija, kad yra keli esminiai dalykai, kuriuos žmonės turėtų daryti. Pirmiausia, labai svarbu nepersivalgyti, antra – skirti pakankamai laiko fiziniam aktyvumui.
Michelle Obama jogos treneris atvyksta į Lietuvą
Pasiruoškite pasinerti į transformuojančią patirtį, nes buvęs NFL žaidėjas, tarptautiniu mąstu žinomas jogos meistras, Keith Mitchell pirmą kartą į Lietuvą atveža savo unikalų funkcinio judėjimo ir jogos derinį.
Lapkričio 17 d. Vilniuje vyksiantis renginys žada nepakartojamą galimybę atrasti harmoningą sąmoningumo ir fizinės praktikos integraciją.
K. Mitchell jogą atrado po skausmingo įvykio per NFL futbolo varžybas, kurių metu patyrė stuburo traumą ir liko paraližuotas.
Atskleidė ilgaamžiškumo paslaptį: štai, ką reikia valgyti
Norint gyventi ilgai ir be didesnių sveikatos problemų, tuo, ką dedame į savo lėkštę, turime susirūpinti kuo anksčiau. Jau dabar moksliniai tyrimai rodo, kad pakeitę savo mitybą žmonės gali ne tik sumažinti ligų riziką, bet kartais ir padėti valdyti jau esamas sveikatos problemas.
Apie tai, kokį maistą valgyti, ar maistas yra kartu ir vaistas, diskutuoja medicinos gydytojas Irmantas Aleksa ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Gyvensenos medicinos studijų programos vadovas Tomas Vaičiūnas.
100 metų sulaukęs Lietuvos profesorius išdavė, kaip išlaikyti sveiką protą ir kūną
Vis dažniau išgirstame, jog fizinis aktyvumas – raktas į ilgaamžiškumą. Kiekvienas svajojame gyventi sveikai, ilgai ir laimingai, o medicinos profesoriui Aleksui Petrauskui tai pavyko padaryti: šiemet švenčiantis auksinį šimto metų jubiliejų jis kartu su Santaros klinikų neurologu, Vilniaus universiteto profesoriumi, Medicinos fakulteto dekanu Daliumi Jatužiu tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR” kalbėjo apie ilgaamžiškumo ir sveikatos receptą.
Profesoriaus žinia neturintiems laiko sportuoti: turite sau atsakyti, ar norite gyventi sveikai
Kiekvienas svajojame gyventi sveikai, ilgai ir laimingai, o medicinos profesoriui Aleksui Petrauskui tai pavyko padaryti: šiemet švenčiantis auksinį 100 metų jubiliejų jis kartu su Santaros klinikų neurologu, Vilniaus universiteto profesoriumi, Medicinos fakulteto dekanu Daliumi Jatužiu tv3.lt studijoje kalbėjo apie ilgaamžiškumo ir sveikatos receptą.
Lietuvos profesorius atšventė 100 metų jubiliejų: atskleidė ilgaamžiškumo paslaptį
Kiekvienas svajojame gyventi sveikai, ilgai ir laimingai, o medicinos profesoriui Aleksui Petrauskui tai pavyko padaryti: šiemet švenčiantis auksinį 100 metų jubiliejų jis kartu su Santaros klinikų neurologu, Vilniaus universiteto profesoriumi, Medicinos fakulteto dekanu Daliumi Jatužiu tv3.lt studijoje kalbėjo apie ilgaamžiškumo ir sveikatos receptą.
Lietuvoje lankėsi pasaulio žvaigždžių daktaras Dr. Vicente Mera: 7 patarimai ilgam ir sveikam gyvenimui
Lietuvoje pirmą kartą lankėsi vienas žymiausių pasaulyje ilgaamžiškumo daktarų – Dr. Vicente Mera.
Dr. Vicente Mera jau 25-erius metus dirba ilgaamžiškumo srityje, pastarąjį dešimtmetį jis vadovauja vidaus ligų ir senėjimo prevencijos padaliniui „SHA Wellness“ klinikoje Ispanijoje.
2021 m. Dr. Vicente Mera tapo „European Award in Medicine“ nugalėtoju „Antiaging Medicine“ kategorijoje.
Mirė seniausias žmogus pasaulyje: parodė, kaip jis atrodė
Sulaukusi 129 metų amžiaus mirė moteris, kuri, kaip manoma, yra seniausias kada nors gyvenęs žmogus. Pagal visus įrašus, birželio mėnesį Koku Istambulovai, išgyvenusiai Stalino represijas, būtų sukakę 130 metų.
Ji buvo vyresnė už moterį, įrašytą į rekordų knygą, kuri mirė praėjusi mėnesį, kaip manoma, būdama 128 metų.
Koku vardas pateko į laikraščių antraštes, o ji visada sakė, kad per savo gyvenimą nebuvo nugyvenusi nė vienos laimingos dienos, rašo mirror.co.uk.
Moteris atšventė 114-ąjį gimtadienį: atskleidė ilgaamžiškumo paslaptį
114-ąjį gimtadienį atšventusi Teksase gyvenanti Elizabeth Francis tapo septinta pagal amžių seniausia moterimi pasaulyje. Atskleidė, kas yra šios moters ilgaamžiškumo paslaptys.
Teksase gyvenanti Elizabeth Francis visai neseniai paminėjo savo 114-ąją gimimo dieną. Ji teigė, kad taip ilgai gyventi yra tikra „palaima“.
E. Francis nuo šiol yra laikoma vyriausia moterimi Teksase bei septinta pagal amžių visame pasaulyje.
Ši moteris – seniausia pasaulyje: pamatykite, kaip ji atrodo
Sakoma, kad amžius – tik skaičius. Tačiau kai kurių amžius pasiekia įspūdingus triženklius skaičius. O ar žinote, kas yra seniausias žmogus pasaulyje? Tai Maria Branyas Morera, kuriai šiuo metu yra net 116 metų. Pamatykite, kaip ji atrodo.
2023 m. sausio 17 d. Gineso rekordų knygos atstovai patvirtino, kad María Branyas Morera yra seniausias pasaulyje gyvenantis žmogus, jai tuo metu buvo 115 metų.
Šios dvynės laikomos seniausiomis pasaulyje: parodė, kaip atrodo dabar
Dvynės seserys iš Didžiosios Britanijos atšventė įspūdingą šventę – 104-ąjį gimtadienį. Jos išdavė savo ilgo ir laimingo gyvenimo paslaptį – tai yra „lašelis brendžio“ prieš miegą ir geras maistas.
Thelma Barratt ir Elma Harris, laikomos seniausiomis Didžiosios Britanijos ir pasaulio dvynėmis, šią ypatingą progą atšventė „Pear Tree House“ senelių slaugos namuose, esančiuose Weshame, Lankašyro grafystėje.
„Negaliu tuo patikėti.
Unikauskas ragina išbandyti 1 triuką: tai – raktas į ilgaamžiškumą
Japonų gyvenimo trukmė ilgiausia. Pagal populiaciją joje gyvena daugiausiai šimtamečių visame pasaulyje. Kur slypi jų ilgaamžiškumo paslaptis?
Profesorius Alvydas Unikauskas pasidomėjo, kas lemia ilgą jų gyvenimo trukmę. Pasirodo, japonai turi labai paprastą, bet neįtikėtinai sveikatą gerinančią tradiciją:
„Pavalgę tampate mieguisti? Yra mažas triukas, kuris po valgio automatiškai gali sumažinti jūsų cukraus kiekio kraujyje padidėjimą.
Ekspertai išdavė ilgaamžiškumo paslaptį: verta žinoti visiems
Ilgaamžiškumo ekspertai dalijasi trimis pagrindinėmis rekomendacijomis gyventi ilgiau ir geriau. Tereikia žinoti kelis paprastus dalykus.
„The Oxford Longevity Project“ (Oksfordo ilgaamžiškumo projekto) ekspertai pasidalino pagrindiniais būdais, kaip pagerinti ir prailginti savo gyvenimą.
Projekto autorius profesorius Denisas Noble'as pabrėžė miego svarbą, rašo express.co.uk.
„Autofagija yra organizmo ląstelių atliekų šalinimo sistema, kuri lėtina mūsų senėjimą, – pasakojo jis.
Vyro energija stebina visus: nepatikėsite, kiek jam metų
72 metų vyras iš JAV, atrodantis geriau nei dauguma perpus jaunesnių vaikinų, pasidalijo dviem gyvenimo būdo patarimais, kaip išlaikyti tobulą fizinę būklę.
Raumeningas 72 metų vyras, kuriam dažnai sakoma, kad jis atrodo geriau už perpus jaunesnius vyrus, teigia, kad jo išskirtinį kūno sudėjimą palaikyti padeda du gyvenimo būdo veiksniai.
Billas Hendricksas, buvęs jūrų pėstininkas, prisipažino, jog už savo jaunatvišką išvaizdą jis dėkingas griežtam sporto režimui ir mitybai.
1 įprotis gali prailginti jūsų gyvenimą: išbandykite jau dabar
Naujas tyrimas parodė, kad reguliarus geras miegas gali prailginti jūsų gyvenimą, nes padeda apsisaugoti nuo sunkių ligų.
Tyrimas parodė, kad geras, netrukdomas miegas gali padėti vyrams prailginti savo gyvenimą bent penkeriais metas, o moterims – dviem, jei jų miego įpročiai yra palankūs sveikatai.
Be to, mokslininkai teigia, kad jauni žmonės, kurių miego įpročiai yra sveiki, dažniau išvengia ankstyvos mirties, rašo mirror.co.uk.
102 metų kaunietis prakalbo apie ilgaamžiškumo paslaptį: „Nebuvo laiko sirgti“
LSMU Kauno ligoninė penktadienį pasidalino įkvepiančia žinute. Nors netrukus 102-ąjį gimtadienį švęsiantis Simonas Laukaitis šiuo metu ir gydosi ligoninėje dėl judėjimo funkcijos sutrikimo, vyras sako iki tol jokių rimtų nusiskundimų dėl sveikatos neturėjęs.
Kaip nurodė ligoninė, vyriausias šiuo metu įstaigoje esantis pacientas vasario 18 d. švęs 102 metus. Vyras reabilituojamas Fizinės medicinos ir reabilitacijos II skyriuje, jam medikai padeda atstatyti judėjimo funkciją.
Ekspertai išdavė ilgaamžiškumo paslaptį: suteikti papildomų metų gali 1 veiksmas
Plačiai paplitęs įsitikinimas, kad energingos veiklos nauda pasiekiama tik struktūrizuojant fizinę veiklą. Kitaip tariant, suprantama, kad tokia veikla, kaip lankymasis sporto salėje ar ilgesnis bėgimas, labiausiai padeda pasiekti pastebimų rezultatų. Tačiau naujo tyrimo išvados verčia suabejoti šiuo įsitikinimu.
Nauji atradimai, paskelbti žurnale „Nature Medicine“, rodo, kad trumpalaikė atsitiktinė veikla, trunkanti ne ilgiau kaip 60 sekundžių, gali būti naudinga sveikatai.
102 metų sulaukusi pensininkė išdavė ilgo gyvenimo paslaptį: 1 gėrimą vadina eliksyru
„Tiesiog gyvenkite gerą, švarų gyvenimą ir šlovinkite Viešpatį už tai, ką jis jums davė“, – sako 102-ejų sulaukusi žvali pensininkė.
Dorothy Donegan taip pat sako, kad arbata, kurią ji vadina jaunystės eliksyru, ir sausainiai taip pat padėjo jai sulaukti tokio garbaus gimtadienio, rašo express.co.uk.
Penktadienį Dorothy paminėjo savo didžiąją dieną sukvietusi visus popietės arbatos vakarėliui. Dorothy šventė kartu su savo dukterėčia Chrystyne „Clarendon House“ slaugos namuose Koventryje.
122 metų sulaukusi senolė išdavė ilgaamžiškumo paslaptį: valgė 3 produktus
Jeanne Louise Calment iš Prancūzijos mirė 1997 m. sulaukusi 122 metų. Kalbant apie ilgaamžiškumą, plačiai pripažįstama, kad sveika mityba yra vienas iš būdų tai pasiekti. Dėl to daugelis ryžtasi vartoti daugiau vaisių ir daržovių bei atsisakyti maisto, kuriame yra daug riebalų ir cukraus. Prieš mirtį seniausia pasaulyje moteris atskleidė, kad ji reguliariai mėgavosi alyvuogių aliejumi, šokoladu ir portveinu.