gerklė
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „gerklė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „gerklė“.
Košmaras ledo ritulio rungtynėse: žaidėjo gerklę mirtinai perrėžė pačiūžų ašmenys
„Nottingham Panthers“ žvaigždė Adamas Johnsonas patyrė mirtiną gerklės traumą, kai per „Challenge Cup“ rungtynes susidūrė su „Sheffield Steelers“ žaidėju.
Ledo ritulio žvaigždės Adamo Johnsono sužadėtinei atpažinti jo kūną teko po to, kai per keistą nelaimingą atsitikimą per „Challenge Cup“ rungtynes jo gerklę mirtinai perrėžė pačiūžų ašmenys.
Knarkimo atsikratysite greitai ir lengvai: štai, ką reikia padaryti
Nors knarkimas dažniau galvos skausmą kelia šalia miegantiems asmenims ir trikdo jų miegą, tačiau neretai jis gali būti rimta ligos priežastimi. Sužinokite, ką galite padaryti savo jėgomis, norint užkirsti kelią knarkimui.
Norint sutvarkyti knarkimo problemą, gydytojai greičiausiai pasiūlys atkreipti dėmesį į tai, kas gali būti jo pagrindinė priežastis. Neretai užtenka pakeisti vos kelis gyvenimo būdo įpročius, kad nustotumėte knarkti.
Vaistininkė pasakė, kas padės įveikti gerklės skausmą
Ruduo – tai laikotarpis, kada keičiantis orams kur kas dažniau susiduriame su gerklės skausmu. „Eurovaistinės“ vaistininkė Fausta Barisevičienė pasakoja, kad įvairus gali būti ne tik gerklės skausmas, bet ir jo gydymo metodai, todėl prieš imantis simptomų malšinimo svarbu įsivardinti pagrindinius juntamo skausmo bruožus.
Tai, anot vaistininkės, padės pasirinkti teisingiausią kelią į pasveikimą.
Mirtiną vėžį išduoda vos keli ženklai: atkreipkite dėmesį laiku
Stemplės vėžys – grėsminga liga, kuri neretai sukelia be galo nemalonius simptomus. Sužinokite viską, ką yra būtina žinoti apie šį vėžį.
Stemplės vėžys yra piktybinė liga, susiformuojanti stemplės audiniuose. Stemplė yra tuščiaviduris vamzdelis, kuriuo maistas ir skystis patenka iš burnos į skrandį.
Matote šią skylutę ant rašiklių? Nustebsite, kam ji skirta
Ar kada nors esate pastebėję, kad rašiklių kamšteliuose visuomet yra nedidelė skylutė? Sužinokite, kuo ji yra ypatinga.
Rašiklių ar parkerių kamšteliuose esančios skylutės, pasirodo, neturi nieko bendro su rašalu.
Dažnai vaikystėje dauguma žmonių turi blogą įprotį – kramtyti rašiklių kamštelius ar kitaip su jais žaisti. Vienas internautas pasidalino, kad šių rašiklių kamšteliuose esančios mažos skylutės yra skirtos atlikti apsauginę funkciją.
Radinys vyro gerklėje šokiravo net medikus: to matę nebuvo
28 metų Thomas Brazell virtuviniu peiliu smeigė vyrui į kaklo apačią, peilio rankena nulūžo, o 14 cm ašmenys liko įstrigę kūne. Šio siaubingo nusikaltimo liudijimai buvo išklausyti Newcatle Crown teisme.
Kaltintojas Robin Turton teismui papasakojo, kaip po incidento Šildone, Durhamo grafystėje, aukai turėjo būti atlikta skubi operacija, kad būtų pašalinti ašmenys.
Jis sakė, kad vyras negali naudotis dešine ranka ir manoma, kad jis gali turėti ilgalaikę negalią.
Gerklės skausmas gali atskleisti klastingas ligas: nenumokite į jį ranka
Lėtinį kosulį gali sukelti įvairios ligos, todėl norėdami žinoti, kaip jį gydyti, pirmiausia turite nustatyti priežastį. Sulaukus 40 metų, rizika susirgti bronchitu ar emfizema gali padidėti daugiau nei dvigubai.
Gydytojas Jeff Foster paaiškina: „Medicinoje tikrai nėra tokio dalyko kaip „krūtinės ląstos infekcija“. Tai apima viską – nuo lengvo peršalimo, kai gleivės patenka į krūtinę, iki bronchito ir plaučių uždegimo. Norėdami atsikratyti problemos, turite žinoti jos priežastį.
Peršalimą įveikite greitai ir lengvai: šiuos patarimus žinoti reikia kiekvienam
Visi nori kiek įmanoma greičiau atsikratyti peršalimo, bet kartais tai nėra taip paprasta. Jau seniai baigėsi tos dienos, kai paprasto peršalimo nepakakdavo, kad liktume namuose. Koronaviruso pandemija plačiai paskleidė žinią, kad prastai besijaučiantys neturėtų niekur eiti. Juk nė vienas nenorime užkrėsti kitų žmonių. Taip pat kalbama, kad po pandemijos sumažėjus imunitetui, paprastas peršalimas žmones veikia stipriau, nei prieš tai.
Įsidėmėkite visam laikui: štai, kaip atskirti anginą nuo peršalimo
Gerklėje esančios tonzilės yra tarsi riteriai, šarvais saugantys kvėpavimo takus nuo infekcijų. Tonziles užpuolus bakterijoms ar virusams užplūsta būsena, vadinama angina. Specialistai sako, kad savo tonzilėmis reikėtų rūpintis dar prieš atsirandant problemoms – nuolat stiprinti savo imunitetą.
Bakterijoms bei virusams užpuolus tonziles, gali kilti audinio uždegimas, kuris paprastai vadinamas angina.
Košmaras Anglijoje: gatvėje užpultam vyrui perpjauta gerklė
28-erių neįvardytos tapatybės asmuo šiuo metu Rytų Londono ligoninėje kovoja dėl savo gyvybės. Spalio 21 d. popietę, apie 13 val. 25 min., Goodmayes rajone vyras buvo užpultas peiliu ir subadytas. 40-metis užpuolikas sulaikytas.
Liudininkas naujienų portalui „MyLondon“ tvirtino, kad įvykio vietoje dirbo apie 10 policijos automobilių, medikai, o nukentėjusysis į greitosios automobilį buvo įkeltas vis dar kraujo klane.
REKLAMA
REKLAMA
Mirties stovyklose – protu nesuvokiami kadrai: bandymai net su žmonėmis
Neseniai išleista nauja knyga, kurioje pasakojama apie Antro pasaulinio karo metu Japonijoje vykusius žiaurius bandymus su žmonėmis.
Daugiau nei 3000 žmonių, kurių tarpe daugiausia buvo kinų, taip pat rusų, britų ir amerikiečių, buvo pjaustomi gyvi, specialiai užkrečiami buboniniu maru ir naudojami bandymams stingdančiame šaltyje.
5 būdai pašalinti tonzilių akmenis – atsikvėpsite iš palengvėjimo
Tonzilių akmenys arba tonzilolitai – tai nedidelės balkšvos apnašų sankaupos, paprastai atsirandančios gerklėje.
Jie dažniausiai nesukelia jokių simptomų, tačiau gali kelti šiokių tokių nepatogumų – dėl jų gali būti sunku ryti, tonzilės gali parausti ir jose gali prasidėti uždegimas, o taip pat gali atsirasti blogas burnos kvapas, kurio, kaip žinia, nemėgsta niekas, rašoma brightside.me.
Šiame straipsnyje aiškinamės, kaip savarankiškai atsikratyti tonzilių akmenų.
Pamirškite apie gerklės skausmą: prireiks tik acto
Neįtikėtina, ką galima daryti su actu. Pasirodo, jis tinka ir piktžolėms atsikratyti ir net gerklės skausmui gydyti, rašoma pomada.cc
Actą praskieskite su vandeniu ir supurkškite vietas, kuriose bujoja piktžolės.
Prakaito dėmes nuo drabužių pašalinsite, jeigu prieš skalbdami, 10 minučių prakaito dėmes palaikysite acte, o tada skalbsite įprastu būdu.
Praskieskite stiklinėje šilto vandens vieną valgomąjį šaukštą obuolių acto ir skalaukite juo gerklę.
Šiuos požymius ignoruoja 70 proc. žmonių: išduoda klastingą vėžį
Žmogaus kūnas sukurtas taip, kad siųstų mums signalus, jei kažkas yra ne taip. Deja, tokius ženklus daugelis pražiūri, manydami, kad bet kuriuo atveju viskas bus gerai.
„Bright Side“ surinko keletą simptomų, galinčių reikšti vėžį, į kuriuos rekomenduojama žiūrėti rimtai.
Jei kurį nors iš jų pastebite sau ar savo artimiesiems, nesiimkite iš karto daryti išvadų – daugelis jų gali reikšti pačias įvairiausias ligas. Vis dėlto, geriausia pasikonsultuoti su gydytoju.
Blogas skonis burnoje – signalas verčiantis susirūpinti
Blogas skonis burnoje gali reikšti ir kažką rimto. Nesvarbu ar tai kartus, rūgštus, saldus ar metalo skonis, už to gali slėptis daugybė priežasčių. Štai kodėl pravartu prisiminti, ką valgėte pastarosiomis dienomis, kaip jautėtės ar net žvilgtelėti į šeimos ligos istoriją. Tinklaraštis Bright Side nurodo keletą priežasčių, kurios gali lemti blogą skonį burnoje. Nėštumas Be pykinimo ir nuovargio, didžioji dalis nėščiųjų skundžiasi burnoje juntamu metalo skoniu.
Vaistininkas sugriovė mitą: daugiau nebegersite pieno su medumi
„Ar veiksminga gydyti bronchitą, plaučių uždegimą, kosulį medicininėmis taurėmis, kurios buvo populiarios prieš daugelį metų? Anksčiau kosuliui gydyti taip pat buvo siūloma gerti pieną su medumi – ar tai gerai?“– klausia Janina iš Kuršėnų. Atsako vaistininkas Gintaras Verbus. Nei naudos, nei žalos Medicininių taurių veikimo principas paprastas: iš jų ištraukiamas oras (dažniausiai – su ugnies pagalba, kai oras per kelias sekundes išdeginamas), o uždėjus jas ant odos susidaro vakuuminis efektas.
Itin klastingą vėžį išduoda vos 5 simptomai: daugelis pastebi per vėlai
Vasaris – burnos vėžio prevencijos mėnuo. Nuo 2014 metų kiekvieną vasario mėnesį žmonės kviečiami dalyvauti prevencinėje akcijoje ir nemokamai pasitikrinti dėl burnos vėžio. Tačiau būti budriems vien vasarį neužtenka, mat statistika negailestinga: Lietuvoje nustatoma apie 75–80 proc. užleistų (trečios, ketvirtos stadijos) burnos vėžio atvejų, nes žmonės kreipiasi per vėlai. 2015–2017 metų burnos vėžio statistika verčia sunerimti.
Apsunkęs kvėpavimas išdavė mirtiną ligą: kaunietė į simptomus numojo ranka
Apie auglį 46-erių metų Vilma sužinojo netikėtai. „2012 metais Kauno klinikų Ausų, nosies ir gerklės ligų klinikos gydytoja dr. Nora Šiupšinskienė mano dukrą operavo dėl knarkimo. Tuo pačiu gydytojos pasiteiravau, kodėl man sunku kvėpuoti per nosį. Gavau siuntimą iš šeimos gydytojos ir užsirašiau konsultacijai pas gydytoją“, – istoriją pasakojo moteris. Po apžiūros buvo nuspręsta atlikti nosies pertvaros operaciją – septoplastiką. „Atliekant operaciją, gydytoja pastebėjo auglį. Po operacijos dr.
Chirurgai neteko amo: moters gerklėje rado šlykštų gyvį
Socialiniuose tinkluose ėmė plisti kraują stingdantis vaizdo įrašas. Patys chirurgai norėjo įamžinti, kaip pašalina auglį iš moters gerklės, tačiau paaiškėjo, kad tai buvo visai kas kita. Gerklėje, šalia sinusų buvo pastebėta didelė dėlė, šiltai įsitaisiusi patogioje jai gyventi vietoje. Neįvardinta 63 metų moteris iš Vietnamo skundėsi, kad jau kelis mėnesius ją kankina siaubinga migrena. Po tyrimų paaiškėjo, kad jos gerklėje buvo auglys, todėl medikai paskyrė skubią operaciją.
Įkyrus skausmas išnyks per 4 valandas: prireiks 2 ingredientų
Gerklės skausmas, tonzilitas ir faringitas taip išvargina, kad nebesinori nieko – nei valgyti, nei gerti. Atrodo, kad visą maistą blokuoja veriantis gerklės skausmas. Jei vartojate vaistus, antibiotikus ar papildus, turėtumėte greta jų išbandyti ir natūralią naminę priemonę. awarenessremedies.com rašoma, kad šis receptas – liaudies medicinos, naudojamas ilgus metus ir daugeliui veikia tik teigiamai. Paruošta priemonė sumažina gerklės skausmą per ateinančias keturias valandas.
Lietuvių turistų pamėgtame Tailande – kruvina drama
Tailande viena iš Rusijos atvykusi turistė mėgino persirėžti gerklę Puketo saloje esančiame prekybos centre, tačiau policijos pareigūnams pavyko ją sustabdyti ir išvežti į ligoninę, šeštadienį pranešė leidinys „The Phuket News“. 41 metų turistė atvyko į prekybos centrą „7-Eleven“ penktadienį paryčiais. Atsistojusi prieš šaldytuvą su gėrimais, ji ištraukė peilį ir pradėjo pjauti sau gerklę.
Vienu įpročiu keliame sau didžiulę grėsmę: neteisingai čiaudėdamas vyras susiplėšė gerklę
Gydytojai dažnai įspėja dėl tam tikrų žalingų įpročių, kurie gali stipriai pakenkti sveikatai. Tačiau į tokius patarimus reaguojama tik tada, kai jau skaudžiai pasimokoma. Taip nutiko ir jaunam britui, kuris slopindamas čiaudulį susiplėšė gerklę, rašo BBC. Gydytojai dažnai kartoja, kad čiaudulio slopinimas užspaudžiant nosį ir burną gali sukelti baisių pasekmių. Leičesterio medikai paviešino tai patvirtinantį baisų atvejį.
Apnašos burnoje įspėja apie rimtą ligą: gali prireikti net operacijos
Ar kada nors teko girdėti apie tonzilių akmenis? Tai visai kas kita nei inkstų ar tulžies akmenys. Jie susiformuoja ant gerklės gale esančių tonzilių. Tonzilių akmenys – maži ir kieti tam tikros medžiagos gabalėliai, atsirandantys ant tonzilių. Juos pastebėti yra gan sudėtinga. Oficialus šios ligos pavadinimas yra tonzilitas.
Skubi pagalba žudančiam skausmui: išnyks visam laikui
Sirgusieji angina žino, kad gerklės skausmas, pasireiškus anginai arba, kitaip, ūminiam tonzilitui, tiesiog žudantis. Apima jausmas, lyg kažkas rėžtų gerklę - negali nei valgyti, nei pagerti. Tikėtina, kad jei šeimos gdyytoja diagnozavo jums anginą, prireiks rimtų antibiotikų. Vis dėlto greta jų galite išmėginti ir namines priemones. Skaitytoja Virginija sako, kad šis naminis receptas padeda išsivaduoti nuo baisaus skausmo.
8 įpročiai, kurie padės apsisaugoti nuo ligų
Geros žinios žmonėms, turintiems silpną imuninę sistemą. Paaiškėjo, kad yra būdų, kaip galima savo sveikatą apsaugoti nuo ligų be vaistų. Žemiau pateikiame brightside.me tinklapio atrastus 8 įpročius, kurių atsisakę pagelbėsite sau šaltuoju metų sezonu ir išvengsite kosulio, slogos. 1. Nosies lašai prieš einant į lauką Šaltas oras daro nosies ertmę siauresnę, o vaistų pagalba tik pablogina situaciją.
Solveiga Mykolaitytė šaukiasi pagalbos: sveikatos problemos veda iš kantrybės
Ruduo veržte įsiveržė į Lietuvą. Lietus ir vėjas signalizuoja mums apie tai, jog verta susirūpinti šiltesniais rūbais. Mat esant tokioms oro permainoms, visai nesunku peršalti. Vasarą pakeitusio metų laiko dvelksmą pajusti jau spėjo modelis Solveiga Mykolaitytė. Moteris atskleidė turinti sveikatos problemų. „Dingo balsas. Nu, ta prasme, kiekvieną kartą įdedama visas pastangas pasakyti bent žodį, pasigirsta tik keistas šnypštimas. Visiškai dingo mano balsas.
Skanūs šildantys gėrimai
Po sunkios darbo dienos norisi atsipalaiduoti ir sušilti, išgerti ko nors skanaus. Štai keli nealkoholiniai gėrimai, kurie patiks tiek mažiems, tiek dideliems. Karštas šokoladas su medumi ir cinamonu Lietingą ir niūrią dieną nėra nieko geriau nei šis paprastai paruošiamas gėrimas. Šiltas šokolado ir cinamono aromatas pakels nuotaiką kiekvienam.
Sveikata namuose. Kaip susigrąžinti balsą
Kai infekcija gerkle nusileidžia žemyn, prasideda laringitas. Balsas tampa kimus arba dingsta visai, gerklę peršti ir niežti, ima kankinti sausas kosulys. Tokiais atvejais galima pasinaudoti šiais patarimais. Tylėkite. Apsukite kaklą šaliku ir patylėkite. Kalbėti patartina tyliai, šnibždant, nes balso stygų tempimas išdžiovins taip reikalingą drėgmės likutį gerklėje. Prieš miegą gerkite karštus gėrimus.
Nuo gerklės skausmo apsaugos nuvertinta vaistažolė ir liūto poza
LRT radijo laida „Sveikata“, LRT.lt Profilaktiškai gerdami kiaulpienių šaknų nuovirą, organizmą apsaugosime nuo peršalimo, tačiau, jei jau suskaudo gerklę, reikia padaryti jogos pratimą – liūto pozą, ir skausmas kaipmat išnyks. Taip teigia sveikos gyvensenos žinovė Nijolė Degutienė. „Jei vaikas pasako – oi, mama, man truputėlį gerklę peršt, iš karto tegul atsistoja liūto poza, padaro ją tris kartus, ir nebeskaudės“, – tikina ji. Žiema ir gerklės skausmai – neatsiejami dalykai.
Netikėtas prisipažinimas: iškvieskite policiją, nes prieš pusvalandį taksistui perrėžiau gerklę
Prieš pat lapkričio 13-osios vidurnaktį Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato patruliai, dirbę Tilžės gatvėje, netoli Lieporių prekybos centro, išgirdo iš daugiabučio gyvenamojo namo kiemo atsklindantį pagalbos šauksmą. Pareigūnai metėsi garso link ir Krymo g. namo kieme pamatė iš taksi automobilio iššokusį ir už gerklės susigriebusį vairuotoją.
Moterys su „banano ilgio“ gerklėmis (N-18)
„S“ rubrikos komentatoriams vyrams pareiškus, jog įspūdį galėtų padaryti nebent moteris, turinti gilią burną, nepraleidžiame progos pristatyti penkias „auksines“ burnytes, skirtas visai ne žemuogytėms valgyti!
O jei manote, kad tai yra labai lengva – pabandykite patys! Aišku, galime pažadėti, jog pažiūrėję video bent šiandien bananų tikrai nenorėsite.
Policija nustatė sadistus, kurie šuniukui perpjovė gerklę
Vilniaus rajono policijos kriminalistas Vladislavas Baranovskis portalui Balsas.lt sakė, kad pavyko nustatyti du asmenis, kurie sausio gale Vaidotų gyvenvietėje perpjovė šuniui gerklę. "Pirmadienį ketiname juos sulaikyti", - sakė pareigūnas. Pasak jo, šunelį augino moteris. Gyvūnas buvo išmestas iš automobilio. Laimei, suteikus pagalbą. šuo išgelbėtas.
Benamis šuo, kuriam piktadarys perrėžė gerklę, išgyveno
Sekmadienį Vaidotuose, Vilniaus rajone, rastas žiauriai sužalotas benamis mišrūnas šuo. Jam buvo perrėžta gerkle, nors peilio geležte ar kitu aštriu įrankiu buvo sužalota net šunelio trachėja, veterinarams pavyko jį išgelbėti rašo 15min.lt. Sekmadienio popietę šį benamį globojusi moteris pastebėjo kruviną šliūžę ant sniego ir sekdama kruvinais pėdsakais rado sužeistą šunelį. Mišrūnas puolė laižyti jos rankas ir akimis prašyti pagalbos.
„Bayern“ treniruotėje H. Badstuberis griebė komandos draugą už gerklės
Žiniasklaidai ir visuomenei parodomoji Miuncheno „Bayern“ treniruotė vos nevirto muštynėmis, kai gynėjas Holgeris Badstuberis vienoje atakoje pavojingai atėmė kamuolį iš bavarų jaunių ekipos žaidėjo Emre Cano. Pakilęs nuo žemės E.Canas ėmė reikalauti H.Badstuberio atsiprašymo, tačiau šis vietoj mandagaus ir draugiško paplekšnojimo per petį griebė klubo draugą už gerklės ir liepė užsičiaupti.
MLS: žaidėjo smūgis per save tiesiai varžovui į gerklę
Kam nepatinka futbolininkų pelnomi įvarčiai smūgiuojant per save? Na, turbūt „FC Dallas“ gynėjui Hernanui Pertuzui, kuris savo gerkle sustabdė „Columbus Crew“ puolėjo Justino Meramo bandymą pelnyti gražų įvartį.
Po abiejų žaidėjų susidūrimo H.Pertuzas iškart susiėmė už gerklės ir krito ant žemės bei pradėjo dusti. Laimei po medikų pagalbos viskas baigėsi gerai ir žaidėjas galėjo tęsti rungtynes.
Tuo tarpu J.Meramas buvo nubaustas geltona kortele.
Kaip greitai atsikratyti peršalimo neinant pas gydytoją
Deja! Visa tai atėjo: šalti orai ir peršalimas. Jiems nesvarbu, kad jūs nuo pat pirmų rūgštynių lapelių iki paskutiniųjų kopūstų gūžių rūpinotės organizmo vitaminų atsargomis. JIE vėl įrodė: savaitė prie jūros jums greičiau buvo stresas, nei imuniteto stiprinimas. Ir štai! Bjaurūs simptomai jau čia! Kūną krečia šaltis, nosis užgulta, gerklėje dar nestiprus, bet jau įkyrus skausmas.
LOR gydytoja: gerklės skausmus gydykime pagal juos sukėlusią ligą
Gerklės skausmas ir kosulys mus vargina dažnai. Ypač peršalus, nes veikiant šalčiui sumažėja kvėpavimo takų gleivinių apsauginė funkcija. Tokiomis sąlygomis virusai lengviau prasiskverbia į organizmą, todėl iki 70 % atvejų tokiais simptomais pasireiškia virusinės ligos: peršalimas arba gripas, ryklės gleivinės uždegimas (faringitas).
Dėl skausmo gali būti kaltos ir bakterijos ar infekcinės bei grybelinės ligos. Skaudančios gerklės gleivinė dažnai būna paraudusi, gali būti ir su apnašomis.
Ką pasitelkti į kovą su peršalimu?
Retas kuris iš mūsų atšalus orams nesiskundžiame peršalimu. Anot specialistų, nežiūrint šio negalavimo pavadinimo, šaltis nėra pagrindinė peršalimo ligų priežastis.
Stiprūs temperatūros ir drėgmės svyravimai turi neigiamos įtakos žmogaus organizmui. Dėl to sumažėja jo atsparumas įvairiems virusams, infekcijoms. Ką iš tiesų žinome apie peršalimą, kas jį sukelia, kaip nuo jo saugotis ir kas padeda įveikti šią ligą, teiraujamės gydytojos, vaistininkės ir žolininkės.
Plūstelėjo peršalimo ligos
Drauge su vėju, lietumi ir žvarba ir, žinoma, su moksleiviais, sugrįžusiais į klases, į miestą atkeliavo ir peršalimo ligos.
Sergančiųjų eilės nutįso prie gydytojų kabinetų durų. Daugiausia jose – moksleivių, kuriems diagnozuojamos ūmios viršutinių kvėpavimo takų infekcijos, dėl kurių dažniausiai vargina sloga, užgulta nosis, kosulys, galvos ir gerklės skausmas, čiaudulys, akių gleivinės paraudimas.
Kaip gydyti kosulį?
Kosulys yra pagrindinis daugelio kvėpavimo takų ligų simptomas, taip pat jį gali sukelti alergija arba emocinė įtampa.
Persišaldžius ir pradėjus kosėti, būtina vartoti vaistus nuo kosulio, tačiau antibiotikai yra nereikalingi. Tuo tarpu susirgus bronchitu, juo labiau plaučių uždegimu yra atvirkščiai - gydytojas pirmiausia skirs antibiotikų ir bus visiškai teisus: dabar svarbiausia sunaikinti mikrobus, sukėlusius uždegimą. Žinoma, kartu su antibiotikais bus skirta vaistų, padedančių atsikosėti.
Skauda gerklę: kada panikuoti?
Gerklės skausmas žiemą – kaip uodo įkandimas vasarą. Dauguma žmonių neįsivaizduoja šaltojo sezono be šio nemalonumo. Ir vis dėlto kartais paprastas gerklės skausmas gali būti opesnių sveikatos bėdų signalas. Taigi kada vertėtų sunerimti?
Jei jums gerklę skauda ilgiau nei 2-3 dienas ir nepadeda jokios savigydos priemonės – metas kreiptis į gydytoją. Ne visada gerklės skausmas yra nerimtas.
Ypač pavojinga kai šį skausmą sukelia bakterinė gerklės infekcija.