• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Stemplės vėžys – grėsminga liga, kuri neretai sukelia be galo nemalonius simptomus. Sužinokite viską, ką yra būtina žinoti apie šį vėžį.

Stemplės vėžys – grėsminga liga, kuri neretai sukelia be galo nemalonius simptomus. Sužinokite viską, ką yra būtina žinoti apie šį vėžį.

REKLAMA

Stemplės vėžys yra piktybinė liga, susiformuojanti stemplės audiniuose.  Stemplė yra tuščiaviduris vamzdelis, kuriuo maistas ir skystis patenka iš burnos į skrandį.

Kokie yra stemplės vėžio simptomai?

Nors dažniausiai stemplės vėžį išduoda apsunkęs maisto rijimas ir staigus svorio kritimas, tačiau yra ir ilgesnis sąrašas požymių, kuris gali išduoti šią nemalonią ligą:

1. Skausmas už krūtinkaulio.

2. Užkimęs kosulys

3. Maisto nevirškinimas ir rėmuo.

4. Atsiradę gumbeliai po oda.

Kas sukelia stemplės vėžį?

Teigiama, kad tabako ir alkoholio vartojimas gali padidinti tikimybę susirgti stemplės vėžiu.

Būklė, žinoma kaip Bareto stemplė – apatinėje stemplės dalyje esančių ląstelių pasikeitimas, kurį dažnai sukelia skrandžio refliuksas – taip pat gali padidinti vėžio riziką.

REKLAMA
REKLAMA

Dažniausiai yra žinomos dvi įprasto stemplės vėžio formos: plokščiųjų ląstelių karcinoma ir adenokarcinoma.

Plokščiųjų ląstelių karcinoma susidaro plokščiose ląstelėse, išklotose stemplės vidų, ir dažnai randama viršutinėje raumenų vamzdelio dalyje, rašoma thesun.co.uk.

REKLAMA

Kita vertus, adenokarcinoma paprastai susidaro apatinėje stemplės dalyje šalia skrandžio. Adenokarcinoma yra liaukų ląstelių, kurios iškloja stemplę ir gamina skysčius, vėžys.

Kaip gydomas stemplės vėžys?

Šiais laikais gydytojai turi daugybę būdų, kurie gydo vėžį bei padeda su juo kovoti. Tai apima: chirurgiją, radiacinę terapiją, chemoterapiją, chemoradiacinę terapiją, elektrokoaguliaciją, imunoterapiją.

Priklausomai nuo to, kur yra auglys ar augliai, visgi, labiausiai paplitęs stemplės vėžio gydymo būdas yra operacija.

Skirtingoms vėžio stadijoms gali prireikti skirtingo gydymo, priklausomai nuo ligos sunkumo ir agresyvumo.

Esi paprastas žmogus,net neguldo kai turi ir persalimus,ar smarkiai koseji,o tik Adamkus guldo,o senukai namuose guli ir miršta,yra dvigubi standartai
nieko absoliučiai tie mokslinčiai nežino apie tą vėžį,bet žino,kad rūkai arba išgeri alkocholio susirgsi,o kiek žmonių ,net vaikų miršta tais včžiais,kurie nei rūko,nei geria,langviausi protingam atrodyt ir pasakyt apie cigaretės ir alkocholio žalą
Tik nereikia nieko aiškinti dėl profilaktinių tikrinimų. Padarė alia tyrimus paklausė ar kuo skundiesi, net kraujo spaudimo nesiteikia pamatuot. Jau kelis metus rašo vaistus nuo kraujo spaudimo. Vizito metu pateikia du klausimus: spaudimą pasimatuoji, viskas gerai? Per pora metų pamatavo vieną kartą spaudimą. Geras vaistininkas suteikia geresnę informaciją negu "kvalifikuotas" daktaras, kuris galvoja ne apie pacientą bet apie tai ar įdės pinigų į chalato kišenę.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų