gabumai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „gabumai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „gabumai“.
Gabiausiems Lietuvos mokiniams – pažintis su technologijų tendencijomis
Šių metų balandžio 3–5 dienomis Kaune vyks didžiausios ne pelno siekiančios papildomo ugdymo organizacijos Nacionalinės moksleivių akademijos (NMA) pavasario sesija. Kasmet šis renginys pritraukia gabiausius 9–12 klasių Lietuvos mokinius. Tris dienas truksianti pavasario sesija įdomi teorinėmis ir praktinėmis užduotimis, kurias rengia sričių profesionalai.
Į Lietuvą kviečiamas studijuoti gabus užsienio jaunimas
Siekiant skatinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą magistrantūros studijoms. Šiemet studijų mūsų šalyje finansavimo konkurse galės dalyvauti studentai iš devynių šalių bei lietuvių kilmės užsieniečiai. Prioritetas skiriamas asmenims, norintiems studijuoti fizinius, biomedicinos ir technologijos mokslus.
Volstritas: kodėl gabiausieji vis dar nori dirbti 90 val. per savaitę
Daugeliui susidaro įspūdis, kad vis dažniau kalbant apie persidirbusius Volstrito darbuotojus, jį gali palikti patys talentingiausieji, rašo businessinsider.com. Tačiau taip nėra. Atėję čia dirbti jaunieji stažuotojai žino, kur eina. „Tai kažkoks mūsų kartos bruožas“, – naujienų portalui pasakojo vienas 24 metų Volstrite dirbantis jaunuolis.
Prasti penkiolikmečių tyrimo rezultatai: kalta mokymo sistema, pritaikyta vidutiniam lygiui?
Lietuvos penkiolikmečių rezultatai žinių srityje lyginant su kitomis šalimis nebūtų tokie prasti, jeigu vaikai nuo pradinių klasių būtų ugdomi atsižvelgiant į jų individualias galimybes ir lavinant gebėjimus, o ne tik diegiant žinias. Taip gruodžio 2 d. paskelbtus tarptautinio penkiolikmečių tyrimo (Programme for International Student Assessment – PISA) rezultatus komentuoja mokyklos „Žiniukas“ direktorė Ingrida Ramanauskienė.
Mūsų vaikams gali tekti išmokti dirbti
R. Sadauskas – Kvietkevičius Vakarais naują koncertinę programą pristatantis žiogų orkestras primena, kad vasara jau persirito į antrąją pusę, man nespėjus išgirsti žmonos prašymų sukelti į palėpę žieminius rūbus. Tokiu metu vis rečiau įjungiamas televizorius pasakoja senas žinias apie sausrą Dzūkijoje, o už lango visai padoriai krapnoja, todėl susigundžiau patikrinti, ar anapus Ilgio pelkių žemėlapyje atrastas miškelis tinka grybapjūtei.
Gabiems vaikams nerekomenduojama žiūrėti žinių
Profesorė Mirika Grossw teigia, jog gabūs vaikai paprastai jautriau pergyvena kitų žmonių tragedijas. Taigi jau būdami 4-5 m. jie gali per žinias išgirstas tragiškas naujienas suvokti pernelyg asmeniškai. Profesorė pasitelkia į pagalbą pavyzdį, kaip vaikai sukaustomi baimės pažiūrėję reportažą apie sprogimus. Pasak jos, vaikai labai išgyvena pamėginę įsivaizduoti nukentėjusiųjų šeimų narių jausmus.
Septynių mėnesių kūdikiai gabiausi kalboms
Pasak mokslininkų, būtent šio amžiaus žmogaus smegenys pasiekia intelektualinio aktyvumo piką. Taigi jaunoms mamoms patariama šiuo amžiaus tarpsniu itin daug dėmesio skirti pokalbiams ir žaidimams su mažyliu. Tyrimo autoriai tikina, kad septynių mėnesių kūdikiai ne tik skiria kalbos konstrukcijas, bet ir geba jas įsiminti. Jie neįtikėtinai jautriai girdi ir skiria aplinkos garsus, ypač artimųjų kalbą. Tai leidžia mažylių smegenims gauti ir apdoroti didžiulį kiekį informacijos.
Vairavimo instruktorius A. Pakėnas: smulkias moterų padaromas avarijas lemia mokymo klaidos
Tiksliai pasakyti, kada visuomenėje kilo diskusijos apie moterų vairavimo sugebėjimus, neįmanoma, bet galime spėti, kad maždaug tuo metu, kai tik pirmoji dailiosios lyties atstovė sėdo prie vairo. Diskusijos apie tai visuomet būna daugiau emocionalios nei racionaliai argumentuotos, tačiau metodiškai teisingų bandymų atsakyti į lyčių priešpriešą keliančius klausimus taip pat būta.
Kinija – protingiausia pasaulio šalis?
Kinijos tarptautinių išsilavinimo testų rezultatai, kurie niekur nebuvo skelbti, yra „stulbinantys“, sako Andreas Schleicheris, atsakingas už įtakingiausią tarptautinio išsilavinimo PISA (Programme for International Student Assesment) tyrimą, rašo BBC. Šie testai, kuriuos kas tris metus vykdo Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija, vertina mokinių skaitymo, skaičiavimo ir gamtos mokslų žinias. PISA testai yra tapę pagrindiniu tarptautiniu rodikliu.
Keturmetė intelektu prilygsta S. Hawkingui
Vos keturių metų amžiaus sulaukusi britų mergytė gali pasigirti nepaprastai aukštais IQ testo rezultatais, veik prilygstančiais garsiems protams.Tarptautinė aukštą IQ turinčių žmonių organizacija „Mensa“ į savo gretas priėmė naują narę – keturmetę britę, kurios IQ tik vienu tašku žemesnis už garsaus fiziko Stepheno Hawkingo, rašo upi.com.
REKLAMA
REKLAMA
Ar gabūs mūsų vaikai?
Gabumus paprastai tapatiname su bendraisiais intelektiniais gebėjimais, kurie matuojami atliekant intelekto testus.
Intelekto testai leidžia nustatyti individo intelekto koeficientą (IQ) pagal tai, kaip jis atlieka mąstymo reikalaujančias užduotis: atsako į įvairius klausimus apie pasaulį ir supančią aplinką, geba apibendrinti, moka skaičiuoti, nustato esminius ryšius tarp objektų, atgamina tai, kas išgirsta ar pamatyta, iš dalių geba įsivaizduoti visumą, t. y. kaip jis geba protau...
Žiemos atostogų metu gabūs šalies moksleiviai renkasi mokytis Palangoje
Nacionalinėje moksleivių akademijoje besimokantys gabūs Lietuvos mokiniai tradiciškai renkasi į žiemos sesiją sausio 3-8 dienomis Palangoje, kur gilins ne tik pasirinkto dalyko žinias, bet ir asmenybės ugdymo paskaitose kalbėsis apie gyvenimo viršukalnes su Valdu Vitkausku, dvasinio peno muzikoje ieškos su Mirga Gražinyte, o su Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslo instituto dėstytojais mokysis pilietiškumo pamokų.
„Vunderkindai.lt“ tęsia gabiausių Lietuvos vaikų paieškas
Jaunųjų talentų konkursas „Vunderkindai.lt“ tęsia gabiausių Lietuvos vaikų paieškas! Visus iki mokyklinio ir mokyklinio amžiaus šokėjus, tapytojus, fotografus, skulptorius, dainininkus, rašytojus, poetus, muzikantus, gimnastus, žongliruotojus, aktorius, iliuzionistus ir kitų meno šakų atstovus laidos prodiuseris Egmontas Bžeskas kviečia registruotis portale vunderkindai.lt iki gruodžio 20 dienos.
Į NMA nuotolinio ugdymo programą priimtas rekordinis gabių vaikų skaičius
Į Akademiją priimtas rekordinis norinčių studijuoti joje mokinių skaičius. Iš viso priimta 146 mokiniai, o bendras akademikų skaičius siekia 425. Tai didžiausias studijuojančių akademikų skaičius per visus Akademijos gyvavimo metus.
Lietuvoje pasibaigė gabių vaikų atranka į „Nacionalinę moksleivių akademiją“ (NMA), kuri vyko nuo rugsėjo 12 iki spalio 26 dienos. Šiais metais norą mokytis Akademijos nuotolinio ugdymo programoje pareiškė 777 mokiniai iš visos Lietuvos – tai 35 proc.
Britų mokslininkai: rugpjūtį gimusiems vaikams sekasi prasčiau
Tyrimą atlikę britų mokslininkai skelbia išsiaiškinę, kad rugpjūčio mėnesį gimusiems vaikams yra sunkiau mokytis ir vėliau sekasi prasčiau. Skelbiama, kad yra mažesnė tikimybė, kad rugpjūtį gimę vaikai studijuos universitete, skelbia naujienų kanalas „Sky News“.
Tyrimą atlikę britų mokslininkai skelbia išsiaiškinę, kad rugpjūčio mėnesį gimusiems vaikams yra sunkiau mokytis ir vėliau sekasi prasčiau.
Geriausiems Lietuvos studentams – prezidentų stipendijos
Geriausi Lietuvos studentai gaus vardines LR prezidentų stipendijas. Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius pasirašė įsakymą dėl prezidentinių stipendijų skyrimo.
Stipendijos gaus po penkis geriausiuosius iš visų 6 studijų sričių: vienas kolegijų, po du universitetų bakalauro ir magistro pakopų studentams.
Lietuvoje startuoja gabių vaikų atranka į nuotolinio ugdymo programą
Visoje Lietuvoje prasideda gabių mokinių atranka į Nacionalinę moksleivių akademiją (NMA). Akademija kviečia 7-10 klasių mokinius aktyviai dalyvauti atrankoje ir pateikti dokumentus iki rugsėjo 26 dienos.
Nacionalinėje moksleivių akademijoje mokosi gabūs ir talentingi Lietuvos paaugliai (7-12 klasės moksleiviai), kurie jau renkasi tolimesnę mokymosi sritį ir specializaciją. Šią nuotolinio mokymo mokyklą per septynerius veiklos metus baigė virš 1100 jaunuolių.
Iniciatyva „Parama vaikams“ – kelionė aplink Lietuvą kitu tikslu
Rugpjūčio 12-15 dienomis iniciatyvos „Parama vaikams“ atstovai (Žilvinas Karpis ir Ieva Karpienė) aplankė 18 vaikų globos įstaigų ir pasveikino fotografijos konkurso „Mano Pasaulis“ dalyvius ir nugalėtojus, įteikė prizus.
„Labai džiaugiamės pasiryžę tokiai kelionei, nors prieš tai dar abejojome, ar įmanoma tiek aplankyti per tokį trumpą laiką.
Vengrijos gabių vaikų ugdymas – sektinas pavyzdys Lietuvai
Nuo sausio 1-osios Europos Sąjungai pirmininkaujanti Vengrija itin daug dėmesio skiria gabių ir talentingų vaikų ugdymui. Šalies sostinėje, Budapešte, savaitgalį baigėsi vienas iš Vengrijos pirmininkavimui skirtų renginių – konferencija, kurios metu beveik 300 ekspertų ir praktikų iš 20 šalių diskutavo apie paramą talentingų vaikų ugdymui Europos Sąjungoje bei paminėjo pirmąją Europos talentų dieną.
Pradedama kurti gabių vaikų ugdymo sistema
Lietuvoje pradedama kurti gabių vaikų ugdymo sistema. Mokslininkų ir mokytojų komanda kartu parengs gabius vaikus ugdantiems mokytojams reikalingas metodikas, kvalifikacijos tobulinimo programą. Bus rengiami seminarai, konsultacijos, psichologai mokys pedagogus, kaip kuo anksčiau atpažinti gabius vaikus, kryptingai juos lavinti. Visą reikalingą medžiagą mokytojai ras specialiai sukurtoje informacinėje ir metodinėje interneto svetainėje.
Specialius vaiko poreikius pirmiausia turi suprasti tėvai
Jei jūsų vaiko žemi intelektiniai gebėjimai, greičiausiai jis netaps profesoriumi. Bet jūs turite visas galimybes užauginti gerą žmogų“, — sako Kelmės rajono pedagoginės psichologinės tarnybos psichologė Vitalija Monkienė. Tėvų dėmesys, globa, švelnumas kitokiems vaikams padeda įsitvirtinti gyvenime ir būti laimingiems.
Vaikai ir tėvų ryšys
Tėvų dėmesys, globa, švelnumas kitokiems vaikams padeda įsitvirtinti gyvenime ir būti laimingiems.
Svajonių mergina: beribiai liežuvio gabumai
Kvailais juokeliais vyrai aiškina, jog svajonių mergina turi mokėti dantimis atidaryti alų, sugebėti apžioti didžiulį mėsainį ir panašiai... Tačiau toks kiauliškas humoras dažnai turi prasmę... Pristatome jums jauną merginą, kurios liežuvis tikrai priverčia netekti amo.
Specialistė: vaikų gabumai pasislepia pirmaisiais mokslo metais
Pirmaisiais mokslo metais neretai pasislepia vaikų gabumai, tai ypač būdinga berniukams, sako Gabių ir talentingų vaikų ugdymo programą kuruojanti Švietimo ir mokslo ministerijos specialistė Marytė Skakauskienė.
„Bendrasis ugdymas dažniausiai būna orientuotas į vidutinius mokinius, dėl to išskirtinai gabūs vaikai dar pradinėse klasėse ima nuobodžiauti, nusivilia mokymusi, stengiasi kitokiais būdais atkreipti mokytojo dėmesį“, – teigia M. Skakauskienė.
Specialistė: vaikų gabumai pasislepia pirmaisiais mokslo metais
Pirmaisiais mokslo metais neretai pasislepia vaikų gabumai, tai ypač būdinga berniukams, sako Gabių ir talentingų vaikų ugdymo programą kuruojanti Švietimo ir mokslo ministerijos specialistė Marytė Skakauskienė.
"Bendrasis ugdymas dažniausiai būna orientuotas į vidutinius mokinius, dėl to išskirtinai gabūs vaikai dar pradinėse klasėse ima nuobodžiauti, nusivilia mokymusi, stengiasi kitokiais būdais atkreipti mokytojo dėmesį", - teigia M. Skakauskienė.
Speciali metodika padės anksti atpažinti vaikų talentus
Kitais metais keliose mokyklose bus išbandoma Lietuvai pritaikyta metodika, kaip anksti atpažinti gabius vaikus, lavinti ir skatinti jų išskirtinius gebėjimus. Šiame procese galės dalyvauti ir tėvai – jie gaus rekomendacijas, kur turi kreiptis, jei norės pasitikrinti vaiko gabumus. Vaikų gabumų įvertinimo, atpažinimo ir ugdymo psichologinės metodikos adaptavimas bus finansuojamas iš ES paramos fondų lėšų.
Lietuvoje bus ieškoma gabių vaikų
Apie Lietuvių pasiekimus pasaulyje dažniausiai sužinome iš užsienio žiniasklaidos. Pasaulyje jau senokai domimasi išskirtinai gabių vaikų ugdymu, Lietuvoje tai kol kas naujovė. Neseniai imta įgyvendinti ankstyvojo neformalaus gabių vaikų ugdymo programa „Gabių vaikų akademija“ skatins gabius vaikus tobulinti savo gebėjimus.
Šios akademijos įkūrėja Ingrida Ramanauskienė, kalbėdama apie projektą, sakė: „Idėja kilo dirbant su vaikais pradinėje mokykloje.