g. w. busho
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „g. w. busho“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „g. w. busho“.
Lucasas: Šaltojo karo branduoliniai košmarai sugrįžta į Europą
Jeigu manot, kad Europa dabar patiria didelę įtampą – palaukit, kol ji susidurs su naujomis branduolinio ginklavimosi varžybomis. Būtent tai mūsų laukia po praeitą savaitgalį JAV ir Rusijos priimto sprendimo įšaldyti dalyvavimą Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų (INF) sutartyje. Ši istorinė ginklų kontrolės sutartis buvo sudaryta laikais, kai Sovietų Sąjunga turėjo bauginamą karinį pranašumą Europoje.
Civilizacijų susidūrimas: pildosi XX a. pabaigos politologo prognozės
Pasibaigus Šaltajam karui ir kritus Berlyno sienai 1989-aisiais Vakaruose įsivyravo euforija. Atrodytų, rinkos ekonomika užsitikrino pergalę ir turėtų pagerinti visų šalių, kurios pasinaudos ja praktiškai, gyventojų pragyvenimo kokybę. Demokratijos idėja palaipsniui turėjo įsivyrauti visur. Milžiniškų išlaidų gynybai laikai pasiliko praeityje, ir pasaulyje susiformavo Šveicarijos Davose susiformavęs politikos, žurnalistų, bankininkų ir verslo lyderių elitas.
Šiaurės Korėjos iššūkis: iš ko gali rinktis Donaldas Trumpas?
JAV prezidentas Donaldas Trumpas pasitelkė kietą retoriką atsakydamas į Šiaurės Korėjos branduolinio ginklo programą, tačiau naujojo prezidento galimybės spręsti iššūkius, kuriuos bandė įveikti ir prieš tai buvę vadovai, yra gana ribotos, rašoma „Reuters“. Daugelis galimybių, kuriomis galėtų remtis JAV prezidentas telpa į keturias kategorijas: ekonomines sankcijas, slapti veiksmai, diplomatinės derybos ir kariniai veiksmai.
Hillary Clinton – tarp demokratų ir respublikonų?
JAV prezidento rinkimams artėjant prie finalo šių metų lapkritį, Demokratų partija savo galutinį kandidatą renkasi iš dviejų politikų: dabartinio Vermonto valstijos senatoriaus Bernie‘o Sanderso ir buvusios JAV valstybės sekretorės Hillary Clinton. Abu demokratų kandidatai neabejotinai skiriasi nuo respublikonų kandidatų vidaus politika: dėmesiu moterų ir mažumų teisėms, aplinkosaugai, socialinei apsaugai ir kitoms sritims.
Į chaosą paniręs Jemenas: bombos vietoj diplomatijos skurdžiausioje arabų šalyje
Nors žinių apie neramumus Jemene netrūksta jau ne vieną dešimtmetį, šiais metais reportažų iš šios šalies padažnėjo, suintensyvėjus kariniams veiksmams regione. Ką čia veikia Saudo Arabija, kas tokie husių kovotojai, koks tariamas Irano vaidmuo konflikte ir kaip prie visos šios tragiškos sumaišties prisideda Vakarai? Klausimų apstu, o atsakymai į juos, deja, piešia niūrią šalies ateitį.
7 nežinomi karo prieš terorizmą faktai
Jungtinių Valstijų nacionalinio saugumo personalui praėjęs dešimtmetis buvo tikrai audringas – nuo bandymų derėtis su Osama bin Ladenu iki siūlymų pagrasinti bombarduoti Meką, rašo „Foreign Policy“.
Naujai išleistoje knygoje „Counterstrike: The Untold Story of America's Secret Campaign Against Al Qaeda“ praktiškai yra pateikta paskutinio dešimtmečio santrauka apie šio portalo pranešimus apie kariuomenę, žvalgybos bendruomenę ir šalies viduje pritaikytus įstatymus, kai JAV pradėjo kovą su smurt...