envisat
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „envisat“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „envisat“.
Neveikiantis palydovas aplink Žemę suksis dar 150 metų
Didžiulis palydovas, šią savaitę oficialiai paskelbtas nebeveikiančiu, orbitoje liks dar 150 metų, keldamas grėsmę kitiems aplink Žemę skriejantiems kosminiams aparatams.
2,9 mlrd. dolerių kainavęs „Envisat“ palydovas, kuris savo dydžiu prilygsta mokykliniam autobusui, paslaptingai nutilo maždaug prieš mėnesį. Iki tol jis 10 metų sėkmingai tyrinėjo mūsų planetą iš orbitos. Europos kosmoso agentūra (ESA) trečiadienį paskelbė nebetekusi vilties palydovą atgaivinti.
ESA prarado ryšį su 9 tonas sveriančiu palydovu
Velykų savaitgalį netikėtai nutilo Europos kosmoso agentūros (ESA) palydovų flotilės flagmanas, civilinis Žemės stebėjimo palydovas „Envisat“. Su 9 tonas sveriančiu monstru ESA ryšio negali užmegzti jau nuo praėjusio sekmadienio.
Nors kol kas mįslingai užtilęs palydovas skrieja stabilia orbita, ESA gali būti priversta atsisakyti šio savo įrankio, jei ryšio su juo užmegzti taip ir nebepavyktų. Beje, „Envisat“ savo jau atitarnavo – orbitoje jis praleido dvigubai ilgiau nei buvo planuota.
Orbitoje – 150 metų pavojų kelsianti „laiko bomba“
Po 3 metų Europos kosmoso agentūrai priklausantis didžiausias civilinės paskirties Žemės palydovas taps pavojingiausia „kosmine šiukšle“.
Žemės stebėjimams skirtas aštuonių tonų masės „Envisat“ palydovas, specialistų vertinimais, turėtų tapti didžiausią susidūrimo pavojų Žemės orbitoje per artimiausius 150 metų kelsiančiu kosminiu objektu, pranešė „Space.com“.
2002 m. paleistas „Envisat“ iki šiol yra didžiausias nekarinės paskirties Žemės palydovas.
Viskas daug rimčiau: Arkties ledas tirpsta net ir žiemą
Ledinė planetos Šiaurės ašigalio „kepurė“ nyksta rekordiniu greičiu, nustatė D. Britanijos mokslininkai. Pasak jų, jūros ledas jau tirpsta ne tik vasarą, bet ir žiemą.
Londono universitetinio koledžo Poliarinių stebėjimų ir modeliavimo centro mokslininkai aptiko, kad gerai žinomas sezoninis ledo dangos mažėjimas, praėjusią vasarą atvėręs laivybai Šiaurės vakarų jūrų kelią, tęsiasi ir žiemos mėnesiais. Praėjusią žiemą jūros ledo storis sumažėjo net 19 proc.
Nuotraukos iš palydovo
„Google Earth“ – šaunus dalykas, bet Europos kosminės agentūros (ESA) palydovinių nuotraukų svetainė siūlo stebėti planetą iš „Envisat“ palydovo beveik realiuoju laiku.